MENÜ

Hürdanış

Hürdanış ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hürdanış haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hürdanış haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 215 Hürdanış haberi bulunmuştur.

Hürdanış Haberleri

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı cevaplıyor...

18.02.2015Avrupa
Bakım parası artıyor

Bakım parası artıyor

Almanya’da yakınına bakım yapanlara verilen maddi destek 1 Ocak 2015’ten itibaren artacak. 7 Kasım’da Federal Meclis’te onaylanan ve yeni yılda yürürlüğe girecek olan 1. Bakımı Güçlendirme Kanunu (Pflegestärkungsgesetz), bakıma muhtaç kişinin bakım derecesine göre Bakım Sigortası’na yapılan parasal desteğin yüzde 4 oranında artmasını öngörüyor.

24.12.2014Avrupa
Türkiye’deki emekliye var da, bize niye yok

Türkiye’deki emekliye var da, bize niye yok

Uzun yıllar düşük ücretli işlerde çalıştıkları için emekli olduklarında cüzi bir emekli aylıkla aybaşını getirmekte zorlanan Avrupa Türk emeklilerin en büyük arzusu, Türkiye’deki aylıkları kesilmeden, yaşadıkları ülkede ek iş yapmalarına izin verilmesi. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Avrupa’da yaşayan Türklerin artık isyana dönüşen bu taleplerine kulak asmıyor.

25.06.2014Avrupa
Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mı

Prim iadesi almak faydalı mı, zararlı mı

Bugünkü yazımda Almanya’nın aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu az sayıda ülke vatandaşlarına tanıdığı prim iadesi hakkını yakından inceleyeceğiz. Bu konuda en çok merak edilen husus, bu uygulamanın sigortalı açısından getirdiği yarar veya zarar.

20.06.2014Gündem
BAŞLARKEN...

BAŞLARKEN...

Almanya’ya ilk gelen Türkler bilir... Gerek tercüme veya kağıt-kürek işlerinde, gerekse resmi dairelerde işleri düştüğünde yol yordam sormak için birinci kuşağın ilk başvurduğu yer Türk Danış’tı.

28.05.2014Gündem
HÜRDANIŞa sorun, öğrenin...

HÜRDANIŞ'a sorun, öğrenin...

Sağlık ve sosyal güvenlikle ilgili merak ettiğiniz herşey gazeteniz Hürriyet'in HÜRDANIŞ köşesinde.

27.05.2014Gündem