MENÜ

Hurda

Hurda ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hurda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hurda haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.221 Hurda haberi bulunmuştur.

Hurda Haberleri

Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor

'Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor!'

Eski ürünlerin kullanımı enerji sarfiyatını arttırırken, atık halini almış AEEE’lerin düzgün şekilde geri dönüştürülmemesi kurşun, cıva, brom ve krom gibi zehirli materyallerin salınımına, insan ve doğa sağlığına zarar vermesine sebep oluyor. 1 floresanın içerisinde bulunan civa 30 bin litre suyu kullanılamaz hale getiriyor. ir çay kaşığının 70’te 1’i cıva bile 80 bin m² göldeki suyu kirletip yaşayan balıkların yenmesini engelliyor. 80 bin m² ise Topkapı Sarayı’nın kapladığı alana eşit. Bu anlamda atıkların boyutunu inceleyen ve çevreye verdiği zararlara dikkat çeken ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği) Genel Müdür Yardımcısı Nisa Demirel, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

14.05.2018Teknoloji
Lise öğrencileri hurda parçalardan arazi aracı yaptı

Lise öğrencileri hurda parçalardan arazi aracı yaptı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 4 lise öğrencisi, okul deposunda buldukları eski su motoru, kullanılmayan teneke, çelik boru, profil ve metal parçalardan "Kum Canavarı" adını verdikleri arazi aracı yaptı.

13.05.2018Teknoloji
Liseliler hurdayı arazi aracına dönüştürdü

Liseliler hurdayı arazi aracına dönüştürdü

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 4 lise öğrencisi, okul deposunda buldukları eski su motoru, kullanılmayan teneke, çelik boru, profil ve metal parçalardan “Kum Canavarı” adını verdikleri arazi aracı yapmayı başardı.    

12.05.2018Eğitim
‘Koster filosu’ndaki 100 gemi yenileniyor

‘Koster filosu’ndaki 100 gemi yenileniyor

TÜRKİYE’nin yük taşıma gemilerinden oluşan “koster filosu” beklediği desteğe üç bakanlığın dahil olduğu projeyle kavuşuyor.

11.05.2018Ekonomi
Lise öğrencileri hibrit otomobil üretti

Lise öğrencileri hibrit otomobil üretti

Trabzon Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi motor bölümü öğrencileri, yerli imkanlarla "Hibro" adı verilen hibrit otomobil üretti.

8.05.2018Teknoloji
Motosiklet motorundan araba yaptılar

Motosiklet motorundan araba yaptılar

Gazipaşa Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi 3 kafadar, hurda motosikletten araba yapmayı başardı. 1.5 yıldır üzerinde çalıştıkları projeyi tamamlayan gençlerin şimdiki hedefi arabayı suyla çalıştırmak.

29.04.2018Ekonomi
Hurda araçlardan 16 milyon liralık katkı

Hurda araçlardan 16 milyon liralık katkı

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Öztürk: "Bu yılın ilk çeyreğinde 2 bin 680 hurda araçtan ekonomiye 16 milyon 216 bin lira katkı sağlandı. Son 15 ayda 17 bin 325 hurda aracın geri kazanımıyla toplam 95 milyon 891 liralık ekonomik katkı elde edildi" açıklamasında bulundu.

28.04.2018Ekonomi
Altın alımında yeni sistem Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

Altın alımında yeni sistem! Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, artık her kuyumcuda bir POS cihazının yer aldığını anımsatarak, "Finansal sisteme kazandırılacak yastıkaltı birikimlerin kuyumcular vasıtasıyla POS cihazları üzerinden sisteme entegre edilmesinin doğru olacağına inanıyoruz. Bu yöntem, sayıları 40 bini bulan kuyumcu esnafında ortak bir sinerji oluşmasına yol açacaktır." dedi.

28.04.2018Ekonomi
Çürümeye terk edilmişlerdi Hepsi altına dönüşecek

Çürümeye terk edilmişlerdi! Hepsi altına dönüşecek

Türkiye’nin dört bir yanındaki yediemin otoparklarında çürümeye terk edilen binlerce araç satılacak. Elde edilen paralar altına dönüştürülerek devlet bankalarına yatırılacak.

23.04.2018Ekonomi
En ucuz oto için, en düşük taksit 1150 TL

En ucuz oto için, en düşük taksit 1150 TL

SON yıllarda bildiğiniz gibi Türkiye’de otomobil satışlarında ağırlığı ‘filo şirketleri’ aldı. Yani perakende de otomobil satışları düşerken, filo oranları yüzde 60’ları aştı, bazı markalarda yüzde 70’leri bile geçti. Bir bakıma otomobil pazarını son 3-4 yıldır filo şirketleri domine ediyor. Şirketler satın alma maliyeti yerine kiralamaya dönünce, filonun oranı hızla yükseldi.

22.04.2018Ekonomi
Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

Ankara’da asker eğlencesinden dönen gençleri taşıyan otomobilin kontrolden çıkarak bariyerlere çarpması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

21.04.2018Gündem
Ankara’da 10 araç birbirine girdi: 5 yaralı

Ankara’da 10 araç birbirine girdi: 5 yaralı

Ankara’da 10 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Kazada araçların içinde mahsur kalan yaralılar, itfaiyenin ve vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.

19.04.2018Gündem
Adanada hurda deposunda yangın

Adana'da hurda deposunda yangın

Adana'da bir hurda deposunda çıkan yangın hasara neden oldu.

19.04.2018Gündem
Hurda araç alımı ne zaman yapılacak Hurda araca ÖTV indirimi

Hurda araç alımı ne zaman yapılacak? Hurda araca ÖTV indirimi

Hurda araç alımı ile ÖTV indirimi, son günlerin araştırılan konuları arasında yer alıyor. Yeni araç almak isteyenlerin 16 yaş ve üzerindeki araçlarını teslim ederek 10 bin liraya kadar indirim alabildiği hurda araç sisteminde, 7 milyondan fazla araç bu kapsamın içerisinde yer alıyor. Peki, hurda araç alımı ne zaman başlayıp hangi tarihte sona erecek? İşte, hurda araç alımı hakkında detaylı bilgiler

18.04.2018Ekonomi
Hurda otobüs öğrenciler için ‘bilim merkezi’ne dönüştü

Hurda otobüs öğrenciler için ‘bilim merkezi’ne dönüştü

Bayburt'un Demirözü ilçesi Beşpınar köyündeki Şehit Gürcan Yavuz İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Emre Özel, hurdaya ayrılmış bir otobüsten ‘Gezici Bilim Merkezi’ tasarladı. Öğretmen Özel, öğrencilere bilimi sevdirmek için köy köy gezecek.

17.04.2018Eğitim
Haydarpaşa Garındaki boş vagonlarda yangın

Haydarpaşa Garı'ndaki boş vagonlarda yangın

Haydarpaşa Garı'ndaki boş vagonlarda saat 16.15 sıralarında yangın çıktı. Yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi Haydarpaşa Garı'na geldi.

16.04.2018Gündem
Hurda sobadan çıkan 100 çeyrek altını sahibine teslim etti

Hurda sobadan çıkan 100 çeyrek altını sahibine teslim etti

Burdur’da, hurdacılık yapan Aşır Öztürk (36), satın aldığı sobadan çıkan 100 çeyrek altını sahibi Ayhan Yaman’a (40) teslim etti.

13.04.2018Haber
Alkışlanacak hareket... Aldığı hurda sobadan bakın ne çıktı

Alkışlanacak hareket... Aldığı hurda sobadan bakın ne çıktı

Burdur’da, hurdacılık yapan Aşır Öztürk (36) satın aldığı sobadan çıkan 100 çeyrek altını sahibi Ayhan Yaman’a (40) teslim etti.

13.04.2018Gündem
Hurdadan askeri araçları alıyor Bu hale getiriyor

Hurdadan askeri araçları alıyor! Bu hale getiriyor

Ordulu tamirci, kullanılmayan askeri araçları yeniden onararak, kullanılır hale getiriyor. Arazi şartlarına uygun olan araçlar tamir edilmesinin ardından satışa sunuluyor.

10.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

En ucuz sıfır otomobilin bile aylık taksidi 1150 TL

SON yıllarda bildiğiniz gibi Türkiye’de otomobil satışlarında ağırlığı ‘filo şirketleri’ aldı. Yani perakende alanında otomobil satışları düşerken, filo oranları yüzde 60’ları aştı, bazı markalarda yüzde 70’leri bile geçti.

22.04.2018

Gazeteci-sektör ilişkisi

EMRE Özpeynirci, Hürriyet Ekonomi Müdür Yardımcısı ve Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) Başkan Yardımcısı. 9 Nisan tarihli ve “Biz ‘arabacılar’ın sektöre katkısı” başlıklı yazısını OGD’ye ayırmıştı. Otomotiv gazetecilerinin otomotiv sektörüne katkılarından söz ediyor, ardından derneğe yönelik eleştirilere yanıt veriyordu:

15.04.2018

Dalavere her dönemde, hep vardı

Mutfak tarihimizi merak edenlere ‘Fenn-i Tabahat- Aşçılık Sanatı’nı edinmelerini öneririm. Yazarı Mehmed Reşad. Osmanlı döneminde yayımlanan son yemek kitabı. O zamanlar yapılan mutfak hilelerine de yer veriyor.

14.04.2018

Cevherden çelik üreten ilk özel sektör tesisini kuran ben olacağım

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’nde 19 şirketin 23 yatırımına “Proje Bazlı Teşvik” belgelerinin dağıtımı töreni öncesi Ekonomi Bakanlığı’nın hazırladığı tabloyu incelerken en alttaki şirket dikkatimi çekti:

12.04.2018