MENÜ

Hurda Arac

Hurda Arac ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hurda Arac haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hurda Arac haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.350 Hurda Arac haberi bulunmuştur.

Hurda, kullanım dışında olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir.

DEVAMI

Hurda Arac Haberleri

Acele edin Son gün 31 Aralık

Acele edin! Son gün 31 Aralık

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2012 yılında "Ömrünü Tamamlamış Araçlar Bertaraf Takip Sistemi"nin hizmete alınmasından bugüne kadar yaklaşık 350 bin araç hurdaya ayrılarak ekonomiye kazandırıldı. Ömrünü tamamlamış araçların ekonomiye kazandırılması amacıyla 2018 yılında başlatılan ÖTV indiriminden faydalanmak isteyenler için ise başvurular 31 Aralık'ta sona erecek. Hurda teşvik uygulamasının başladığı 2018 nisan ayından 2019 ağustos ayı sonuna kadar 271 bin 108 araç ÖTV indirimden faydalanarak, geri dönüşüm tesislerine gönderildi.

10.09.2019Ekonomi
Yangın yediemin deposuna sıçradı, hurda araçlar yandı

Yangın yediemin deposuna sıçradı, hurda araçlar yandı

Denizli’de arazide başlayan anız yangını yediemin deposunu sıçradı. Yangında 5’i hurda 6 araç yandı.

30.07.2019Gündem
Araçlarda KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor Sıfır ÖTV talebi

Araçlarda KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor? Sıfır ÖTV talebi

Araçlarda ÖTV indirimi için son günlere giriliyor. Yeni yıl itibariyle bitmesi gerekirken uzatılma kararı alınan ÖTV indirimi, belirlenen tarihin dolmasıyla birlikte sona erecek. Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin beklentisi ise sıfır ÖTV olacak. Peki, KDV ve ÖTV indirimi için son gün ne zaman olacak? İşte, süreç hakkında son detaylar

29.06.2019Ekonomi
Otomotivde ‘sıfır’ ÖTV talebi

Otomotivde ‘sıfır’ ÖTV talebi

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, 2019 sonuna kadar otomobil grubunda motor hacmi 1.600 cc’yi aşmayan araçlarda ve ticari araç grubunda ÖTV’nin sıfırlanmasını ve KDV indiriminin yüzde 1 olarak devam ettirilmesini önerdi.

26.06.2019Ekonomi
ODDden otomotivde ÖTVnin sıfırlanması talebi

ODD'den otomotivde ÖTV'nin sıfırlanması talebi

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, "Önerimiz 2019 yıl sonuna kadar Otomobil grubunda motor hacmi 1.600 cc’yi aşmayan araçlarda ÖTV’nin sıfırlanması, ticari araç grubunda da ÖTV’nin sıfırlanması ve KDV indiriminin yüzde 1 olarak devam ettirilmesi olup, sağlanacak olan bu can suyu yaratılmakta olan tahribatı minimize edecek ve sektörümüz de içerisinden geçilen bu süreçte ülkemiz yararına üzerine düşeni yapmaya devam edecektir. Dengelenme yılı olarak görülen 2019 yılında alınan önlemlerin, otomotivde faaliyet gösteren tüm paydaşların geçiş sürecini kolaylaştıracağı, yarattığı olumlu etki ile ekonomiye, istihdama yarar sağlamaya devam edeceği düşünülmektedir” açıklamasında bulundu.

25.06.2019Ekonomi
OYDER Başkanı Şahsuvaroğlu: Hurda araçta ÖTV indiriminin artırılmasını memnuniyetle karşılıyoruz

OYDER Başkanı Şahsuvaroğlu: Hurda araçta ÖTV indiriminin artırılmasını memnuniyetle karşılıyoruz

OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu "Daha önce 3-8-10 bin TL olarak yürürlüğe giren hurda araç indirim tutarının, 12-15 bin TL olarak güncellenmesini büyük memnuniyetle karşılıyoruz. Hükümetimizin sektörümüze olumlu yaklaşımının bir devamı olarak gördüğümüz bu yasanın 2019 yılında otomobil satışlarına katkı yapacağını düşünüyorum" dedi.

16.06.2019Ekonomi
İzmirde, kirişi yıkılan alt geçit trafiğe kapatıldı

İzmir'de, kirişi yıkılan alt geçit trafiğe kapatıldı

İZMİR’in Bornova ilçesinde, hurda araç yüklü bir kamyon, Osman Kibar Alt Geçidi üzerindeki beton kirişlerden birine çarptı. Yıkılıp, düşen kiriş ve kamyondan savrulan hurda otomobiller nedeniyle, alt geçit bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

11.05.2019Haber
Ortalık savaş alanına döndü

Ortalık savaş alanına döndü

İZMİR’in Bornova ilçesinde, hurda araç yüklü bir kamyon, Osman Kibar Alt Geçidi üzerindeki beton kirişlerden birine çarptı. Yıkılıp, düşen kiriş ve kamyondan savrulan hurda otomobiller nedeniyle, alt geçit bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

11.05.2019Gündem
Dedelerinin yaptığı Off-Road aracıyla 3 yılda 45 kupa topladılar

Dedelerinin yaptığı Off-Road aracıyla 3 yılda 45 kupa topladılar

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, off-road tutkunu Burak (29) ve Barkın Civak (27) kardeşler, dedeleri Ahmet Civak'ın(74) atık malzemelerden 26 günde 5 bin lira harcayarak yapığı 'Pıtırcık' adını verdikleri araç ile binlerce liralık lüks arazi araçlarını geride bırakarak yarışlardan 3 yılda 45 kupa kazandı. Ereğli Kışla Mahallesi'nde yaşayan işçi emeklisi Ahmet Civak, 1994 yılında hurda araç ve yedek parçalarla kamyonet yaptı. Kamyoneti, fındık tarlasında yük taşımakta kullanan Ahmet Civak, 2016 yılında ise torunları Burak ve Barkın Civak için off-road aracı yapmaya karar verdi. Evinin atölyesinde hurda ve atık malzemeleri toplayan Ahmet Civak, torunlarının yardımıyla 26 gün de 5 bin lira harcayarak iki kişilik arazi aracını yaptı. 'Pıtırcık' adı verilen off-road aracıyla 3 yılda birçok yarışa giren ve gösteri yapan Burak ve Barkın Civak kardeşler, yardımcı pilotluk yapan yeğenleri Şükrü Birginç ile birlikte şimdiye kadar lüks araçları geride bırakarak 45 adet kupa ve plaket kazandı.

8.05.2019Haber

Palandöken: Hurda araç teşvikinde ÖTV indirimi artırılmalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bu yıl ilk çeyrekte 4.3 milyon ton hurda ithalatı gerçekleşti. 16 ve 20 yaş üzerindeki araçlar için teşvikler artırılmalı” dedi.

7.05.2019Ekonomi
Vergilere yeni düzen

Vergilere yeni düzen

Cumhurbaşkanlığı kararı ile cep telefonları ve düşük fiyatlı sigaralarda vergi düzenlemesi yapıldı. Sigarada ocak ayında sıfırlanan maktu vergi asgari 0.2679 lira olarak geri geldi. Cep telefonlarında yüzde 25 olan ÖTV matrahı yüzde 25-40 ve 50 olarak yeniden belirlendi. Cep telefonlarında fiyat artışı yaşanması beklenirken, düşük fiyattan satılan sigara fiyatlarına ise sektör karar verecek.

2.05.2019Ekonomi
Hurda araç deposu alev alev yandı

Hurda araç deposu alev alev yandı

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, sanayi sitesindeki hurda araç ve çıkma oto parça üzerine faaliyet gösteren bir iş yerinde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında 3'ü hurda toplam 6 otomobil, zarar gördü.

29.12.2018Gündem
Türkiye otomotiv pazarı ile ilgili iki çarpıcı rakam

Türkiye otomotiv pazarı ile ilgili iki çarpıcı rakam

Ekonomideki yavaşlama ve kurlardaki yükselişle birlikte hızlanan otomotiv pazarındaki daralmanın bu yıl yüzde 40'a yaklaşarak satışların 600,000 adete gerilemesi, gelecek yıl ise daha da gerileyerek 450,000 adete ile 2003 yılından bu yana en düşük seviyeye inmesi bekleniyor.

17.10.2018Ekonomi
Hurdaya ayrılan araç sayısı 25 kat arttı

Hurdaya ayrılan araç sayısı 25 kat arttı

Kamuoyunda "hurda araç teşviki" olarak bilinen uygulamayla hurdaya ayrılan otomobil sayısı haziran-temmuz aylarında, geçen yılın aynı dönemine göre 25 katına çıktı.

16.09.2018Ekonomi
Üzerinde 2 hurda araç taşıyan kamyonun tehlikeli yolculuğu kamerada

Üzerinde 2 hurda araç taşıyan kamyonun tehlikeli yolculuğu kamerada

Siverek - Diyarbakır karayolunda bir kamyonun tehlikeli yolculuğu vatandaşları korkuttu. Kamyonun kasasındaki yüklerin üzerine 2 otomobilin yüklenmesi pes dedirtti.

3.09.2018Haber
Mahalleyi büyük korku sardı Bu halde sürekli nöbet tutuyorlar...

Mahalleyi büyük korku sardı! Bu halde sürekli nöbet tutuyorlar...

Sit alanı içinde kaldığı için yıkılamayan metruk binalarda arka arkaya çıkan yangınlar mahalleliyi büyük korku yaşatıyor. 15 gün arayla aynı mahallede çıkan 2 yangın sonrası mahalle sakinleri su dolu kovaları eksik etmiyor, hortumları hazır bekletiyor. Adeta yangın nöbeti tutan mahalle sakinleri metruk binaların yıkılmasını istiyor.

2.08.2018Gündem
TESKten hurda araç teşviki talebi

TESK'ten "hurda araç teşviki" talebi 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çevre kirliliğinin azaltılması için elektrikli ve hibrit araçların üretiminin ve satışının teşvik edilmesi gerektiğini belirterek, "Hurda aracını yenileyenlere verilen teşvik, hibrit ve elektrikli araçları satın alanlar için artırılmalı." ifadesini kullandı.

31.07.2018Ekonomi
Otoparka araç bırakanlar dikkat Yargıtaydan emsal olacak karar

Otoparka araç bırakanlar dikkat! Yargıtay'dan emsal olacak karar

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, yediemin otoparkında 6 aydan fazla bekleyen aracın otopark ücretinin, satış bedelinin yüzde 25'ini geçmeyeceğine hükmetti. Yediemin otoparkındaki bin liralık aracı için 25 bin liralık icra takibi başlatılan Mustafa Şahin'in, icra dosyasına karşı açtığı davada, yerel mahkemenin aleyhinde verdiği karar Yargıtay tarafından bozuldu.

7.07.2018Ekonomi
Ve başladı Elinizi çabuk tutun...

Ve başladı! Elinizi çabuk tutun...

Kamuoyunda 'Hurda araç teşviki' olarak bilinen 16 ve daha büyük yaştaki bazı araçların ihraç edilmesi ya da hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 10 bin liraya kadar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi uygulaması başladı.

22.06.2018Ekonomi
Hurda araç teşviki uygulaması başlıyor: İşte kritik detaylar

Hurda araç teşviki uygulaması başlıyor: İşte kritik detaylar

Kamuoyunda "hurda araç teşviki" olarak bilinen, 16 ve daha büyük yaştaki bazı araçların ihraç edilmesi ya da hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 10 bin liraya kadar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi uygulaması başlıyor. Hurda araç teşviği, yapılan hesaplamalara göre 6 milyon aracı ilgileniyor.

11.06.2018Ekonomi
Teşvikten yararlanana 10 bin TL

Teşvikten yararlanana 10 bin TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, hurda araç teşviki kapsamında yaklaşık 6 milyon hurda aracın trafikten sildirilmesi halinde, sebep olduğu 15 milyon tonsera gazı (karbondioksit) salınımının ortadan kalkacağını bildirdi.

9.06.2018Ekonomi
Hurda araca 10 bin liralık vergi teşviki başlıyor

Hurda araca 10 bin liralık vergi teşviki başlıyor

6 milyon aracı ilgilendiren hurda teşviki ile ilgili beklenen açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Bakan Ağbal, ""Hurdaya ayrılacak araçlar için vereceğimiz ÖTV teşviki uygulamasını yönlendirecek tebliğ hazırlığını tamamladık" dedi.

7.06.2018Ekonomi
Sanat Lisesi öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden otomobil yaptı

Sanat Lisesi öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden otomobil yaptı

Muş'ta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, geri dönüşüm projesi kapsamında sanayiden topladıkları hurda araç parçaları ile okulda otomobil yaptı.

5.06.2018Haber
ÖTV indiriminde büyük vurgun ortaya çıktı

ÖTV indiriminde büyük vurgun ortaya çıktı!

Eski aracını yenisiyle değiştirmek isteyenlere 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi yapılıyor. Ancak vatandaşın menfaati için getirilen bu düzenleme, fırsatçılar için tam bir rant kapısına döndü.

1.06.2018Ekonomi
Ver hurdayı kap indirimi

Ver hurdayı kap indirimi

Otomotiv sektörünün 2 aydır beklediği hurda teşviki dün sonunda yürürlüğe girdi. 16 yaş ve üzerinde hurda araç karşılığında anahtar teslim fiyatı 78 bin 800 TL ve altındaki sıfır otomobillere 10 bin TL, 78 bin 800 TL ile 141 bin TL arasındaki otomobillere 8 bin TL indirim yapılacak. 141 bin TL fiyatın üzerindeki otomobillerin hurda indirimi ise sadece 3 bin TL olacak. Teşvik 2019 sonunda sona erecek.

18.05.2018Ekonomi
Maliye Bakanı Ağbal, 3 yeni teşvikin detaylarını anlattı

Maliye Bakanı Ağbal, 3 yeni teşvikin detaylarını anlattı

Bakan Ağbal, kamuoyunda "hurda araç teşviki" diye bilinen düzenlemenin detaylarını açıkladı. Ağbal; sadece otomobil değil, 16 ve daha büyük yaştaki arazi taşıtı, panelvan, kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs türü araçların hurdaya ayrılması veya ihraç edilmesi ve karşılığında yeni araç alımı halinde önemli bir ÖTV teşvikinden yararlanılacağının altını çizdi.

18.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Meşhur olmayı bekleyen kuyu

Abonelerimizden olan Boya Metod Bakım Uzmanı Yusuf Atış:

13.09.2019

Hasanağa’da ortalık toz duman…

Sakarya ilimizde kurulu olan Toyota Otomotiv Sanayi Body Bölümü çalışanlarından Sn. Mustafa Özer’in 37 ayrı kare fotoğrafıyla birlikte yollamış olduğu e-postasını özetimle aktarıyorum:

10.04.2019

Bakalım şimdi ne olacak

Okurumuz Hülya Erzurumlu özetimle:

8.04.2019

Siluet hak getire!

Okurumuz Sn. Nazlıcan D. özetimle öyle bir konuya değiniyor ki... Buyurun hep birlikte okuyalım:

10.12.2018

Bursa’da su çeşmeden içilir mi!

Abonemiz Sn. Suat Onur özetimle şöyle diyor:

20.11.2018

Dilek feneri ve dikine park tehlikesi!

Okurumuz Fuat Kutsal demiş ki: “Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde’deki Akıncı Apartmanı’nın çatısında 31 Ağustos günü çıkan yangına, dilek feneri (balonu) sebep oldu.”

22.10.2018

Yazdıkça çoğalıyorlar

Okurumuz Vildan Özkardeşler: “Osmangazi Belediyesi ile Yıldırım Belediyesi hudutlarında kesişim noktasında kalan Gökdere Metro İstasyonu önündeki hurda araç ile ilgili olan birinci yazınızı, sonrasında da ikinci yazınızı okumuştuk.

7.07.2018

Kükürtlü’de torpilli araç!

Hürriyet Bursa okurlarından olan Suat Onur: “Osmangazi İlçesi’ne bağlı olan Kükürtlü Mahallesi’nin yerlisi ve sakinlerindenim. Görmüş olduğunuz hurda araç bizleri, kafayı yedirtme noktasına getirmiştir!

19.05.2018