MENÜ

Hulusi Akar Kimdir?

Hulusi Akar Kimdir? ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hulusi Akar Kimdir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hulusi Akar Kimdir? haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 27 Hulusi Akar Kimdir? haberi bulunmuştur.

Hulusi Akar Kimdir? Haberleri

Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar oldu (Hulusi Akar kimdir)

Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar oldu (Hulusi Akar kimdir?)

TSK'nın yeni komuta kademesi şekillendi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığına ise Salih Zeki Çolak getirildi. Askeri kulislere göre, Hava ve Deniz kuvvetlerinde ise sürpriz yaşandı. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün hem yaşı nedeniyle hem de “or”lukta daha iki yılı bulunduğu için normal YAŞ üyesi olarak kalması kararlaştırıldı Öztürk'ün yerine Orgeneral Abidin Ünal getirildi. ‘Or’ sıkıntısı yaşanan Deniz Kuvvetleri’nde komutan Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun görev süresi 1 yıl uzatıldı.İzmir Askeri Casusluk Davası’nda sanık olan, 2012’de 5 gün tutuklu kaldıktan sonra ilk itirazda serbest bırakılan Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele, terfi alarak oramiral oldu.

5.08.2015Gündem
TSKnın yeni komuta kademesi belli oldu

TSK'nın yeni komuta kademesi belli oldu

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, TSK'nın yeni komuta kademesini açıkladı.

5.08.2015Gündem
Yeni kabinenin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kimdir

Yeni kabinenin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kimdir?

Hulusi Akar, yeni kabinenin Milli Savunma Bakanı olarak görev almaya başladı. Geçtiğimiz dönemde Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlenen Hulusi Akar, 9 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Savunma Bakanı olarak açıklandı. Hulusi Akar, TSK'nın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyasına ek olarak birçok madalyaya sahiptir.

9.07.2018Gündem
Hulusi Akarın hayatı ve biyografisi

Hulusi Akar'ın hayatı ve biyografisi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini belirledi. Yeni dönemin ilk Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar oldu. Bu gelişmenin ardından Hulusi Akar'ın hayatı ve biyografisi günün en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Peki, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kimdir?

10.07.2018Gündem
İşte TSKnın yeni komuta kademesi

İşte TSK'nın yeni komuta kademesi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) komuta kademesi 3 gün süren Yüksek Askeri Şûra toplantısının ardından belirlendi.Genelkurmay Başkanı Org. Özel oldu. Özel 4 yıl süreyle bu görevde kalacak.

4.08.2011Gündem
Sümeyye Erdoğanın nikahı: Ceylanını evlendirdi

Sümeyye Erdoğan'ın nikahı: Ceylanını evlendirdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile işadamı Selçuk Bayraktar, Halkalı’daki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle evlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan davetlilere teşekkür ettiği konuşmasında, “Sümeyye’ye çocukluğunda ceylanım derdim. Gözümün nuru derdim. Şimdi o baba evinden nazlı bir ceylanın zarifliği ile inşallah mutlu olacağı kendi yuvasına gidiyor” dedi.

14.05.2016Gündem
Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası

'Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası'

Anayasal düzen Başsavcıvekili Necip İşçimen darbe girişimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:  "Uzun zamandır paralel yapı ile mücadele içerisindeyiz.  Kozmik Oda'da soruşturma yaptığımız Muharrem Köse ismindeki askeri görevlinin şu anda Genelkurmay Adli Müşaviri olarak sıkı yönetim mahkemelerinde görevlendirildiği anlaşılmaktadır. Muharrem Köse darbe girişiminin askeri kanadının 1 numarası olarak gözükmektedir."

16.07.2016Gündem
3 senaryoda da BOP kazandı

3 senaryoda da BOP kazandı

2007-2010 yılları arasında Kara Harp Akademisi Komutanlığını yürüten emekli tümgeneral Ahmet Yavuz, görevdeyken Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Sahte dijital delillerle tutuklanan diğer sanıklarla birlikte 2014 yılında beraat eden Yavuz’un cezaevinde meslektaşı İsmail Hakkı Pekin ile birlikte yazdığı ‘Asker ve Siyaset’ kitabının konusu sivil –asker ilişkileriydi. Son dönemde televizyonlardaki tartışma programların en popüler paşalarından biri. TSK’da yapısal reform ihtiyacını uzun zamandır savunuyor. Ve eleştiriyor: “Türkiye’de siyasal İslam’ın ilerletilmesinde Silahlı Kuvvetlerin çok büyük hataları olmuştur.” 15 Temmuz darbe girişimini, öncesini ve sonrasını emekli tümgeneral Ahmet Yavuz’la konuştuk. İşte sorular ve yanıtları…

7.08.2016Gündem
‘Varsa yoksa AB’ demeyin, Şanghay 5lisi bizi rahatlatır

‘Varsa yoksa AB’ demeyin, Şanghay 5'lisi bizi rahatlatır'

Pakistan ve Özbekistan gezisini tamamlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Semerkant’tan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avrupa Birliği (AB) ile gerilim yaşayan Türkiye’nin ‘Şanghay 5’lisi’ ile rahatlayabileceğini söyleyen Erdoğan, “Türkiye’nin Şanghay 5’lisi içinde yer alması, çok rahat hareket etmesini sağlar” dedi. “AB, Türkiye için hiçbir zaman hayırlı rüya görmedi” diyen Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

19.11.2016Gündem
Hakan Evrim kendini böyle savundu... Bu görüntü soruldu...

Hakan Evrim kendini böyle savundu... Bu görüntü soruldu...

Genelkurmay çatı davasında bugün darbe girişiminin kilit isimlerinden 4. Ana Jet Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Hakan Evrim savunma yapıyor. Evrim 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Akıncı Hava Üssüne götürülen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a “Kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim” dediği iddia edilen isim.

29.05.2017Gündem
Erdoğandan Gümülcinede 4 vekile mesaj

Erdoğan'dan Gümülcine'de 4 vekile mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkent Atina'daki resmi temaslarının ardından Gümülcine'ye geldi. Burada yaptığı konuşmada Erdoğan, "AB içerisinde Yunanistan’ın destekleri var. Aynı şekilde NATO’da da biz Yunanistan bir ara çıkmıştı, ondan sonra biz destekledik ve tekrar NATO’ya Yunanistan kabul oldu. Bu dayanışmamızı geliştirmemiz lazım. Bunda bir engel olduğunu görmüyorum. İşte şu anda burada sevgili vatandaşlarımızın, gençlerin dayanışması birliği beraberliği çok önemli" dedi. Erdoğan, Yunanistan parlamentosundaki 4 Türk vekile de büyük görevler düştüğünü söyledi.

8.12.2017Gündem
Bahçeliden İlker Başbuğa yanıt

Bahçeli'den İlker Başbuğ'a yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Afrin harekâtı siyasete konu edilmemeli' diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a yanıt verdi. Bahçeli, "Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neden gocunmuşlardır? Maksadı nedir? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım? Serengeti Parkı'ndaki safarileri mi izleyelim?" dedi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın FETÖ çatı davasına tanık olarak çağrılmasına tepki gösteren Bahçeli, "Bize göre TSK'nın başında halihazırda değerli bir komutan vardır ve fiilen de olsa ikincisine gerek yoktur. Genelkurmay Başkanı'nı çatı davasının görüldüğü mahkemeye tanık olarak çağırmak düşüncesizce bir karardır" diye konuştu.

13.02.2018Gündem
Bahçeliden İlker Başbuğa yanıt

Bahçeli'den İlker Başbuğ'a yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Afrin harekatı siyasete konu edilmemeli' diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a yanıt verdi. Bahçeli, "Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Maksadı nedir? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım? Serengeti Parkı'ndaki safarileri mi izleyelim?" dedi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın FETÖ çatı davasına tanık zolarak çağrılmasına tepki gösteren Bahçeli, "Bize göre TSK'nın başında halihazırda değerli bir komutan vardır ve fiilen de olsa ikincisine gerek yoktur. Genelkurmay Başkanı'nın çatı davasının görüldüğü mahkemeye tanık olarak çağırmak düşüncesizce bir karardır" diye konuştu.

13.02.2018Haber
Son dakika.. Yeni sistemin KHKları yayımlandı İşte yeni Genelkurmay Başkanı

Son dakika.. Yeni sistemin KHK'ları yayımlandı! İşte yeni Genelkurmay Başkanı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne dair üç ayrı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanlığına getirilmesiyle boşalan Genelkurmay Başkanlığına, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler atandı. Kara Kuvvetleri Komutanı, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Genelkurmay 2. Başkanı ise Korgeneral Metin Gürak oldu.

10.07.2018Gündem
Muhsin Dere kimdir

Muhsin Dere kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevine atanan Muhsin Dere'nin kim olduğu çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Daha önce Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Muhsin Dere artık, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yardımcısı olarak görev yapacak. Peki, Muhsin Dere kimdir?

10.08.2018Gündem
Son dakika: Tarihi Suriye Zirvesi sonrası 4 liderden önemli açıklamalar

Son dakika: Tarihi Suriye Zirvesi sonrası 4 liderden önemli açıklamalar

İstanbul'daki tarihi zirve sona erdi. Dörtlü Suriye Zirvesi'nin ardından Erdoğan, Putin, Merkel ve Macron ortak basın toplantısı düzenledi.

27.10.2018Gündem
Erdoğan açıkladı: 7 şehidimiz, 25 yaralımız var...

Erdoğan açıkladı: 7 şehidimiz, 25 yaralımız var...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa ziyareti öncesinde Hakkari’deki patlama ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında “Mühimmat depomuzun patlamasında 7 şehidimiz, 25 yaralımız var. Rabbimden yaralılarımıza da şifalar diliyoruz, şehitlerimize rahmet diliyoruz.” dedi.

10.11.2018Gündem
Trump’ın eli kuvvetli değil

Trump’ın eli kuvvetli değil

Türkiye ve ABD arasındaki füze savunma sistemleri konusu Türk heyetinin Washington ziyaretinde de masadaydı. Türkiye, Rusya’dan S-400 alırsa Amerikan yönetiminin tavrı ne olur? S-400, F-35’in yerini tutar mı? Olası bir krizin önüne geçecek formüller var mı? S-400’ü alıp sisteme dahil etmemek bir çözüm mü? Türkiye kendi menfaati için hangi adımı atmalı? Bu konuda detaylı bir rapora imza atan, geçen hafta da dünyaca ünlü Foreign Policy dergisinde bir makale kaleme alan Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) Başkanı, eski diplomat Sinan Ülgen ile konuştuk.

22.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ağır istihbarat hatası soruları

Dün Genelkurmay’ın açıklamasıyla öğrendik.

19.07.2016

Esad rejimi artık 'dost unsur' mu

64 şehit... Dört aya varan bir savaş...

17.02.2017

15 Temmuz ve Akıncı Üssü (3): Darbe üssündeki atkuyruklu adamın esrarı

BÜTÜN gece Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz darbesinin sevk ve idaresinde kilit rol oynayan Gülenci sivil “yönetici kadro”nun kalkışmanın sabahında üssün civarında yakalandıktan sonra “darbeden haberdar olmadıklarına” ilişkin anlatıları, ciddi bir inandırıcılık sorunuyla malul. 

12.07.2017

Bu adam hepimizle kafa bulup alay ediyor

HÜSEYİN Gülerce dün sosyal medyada şu cümleyi yazmış:

29.07.2017

15 Temmuz ve İncirlik Üssü (2): Uyuklamakla malul bir darbeci general

ASLINDA anormal bir durumun içinde olduklarının hepsi de farkındadır.

15.08.2017

Süper kaynak Talat işini kaybedecek mi

TÜRKİYE’yi karıştıran “kaynak” konusunda...

24.11.2019