MENÜ

Hsyk Düzenlemesi

Hsyk Düzenlemesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hsyk Düzenlemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hsyk Düzenlemesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 103 Hsyk Düzenlemesi haberi bulunmuştur.

Hsyk Düzenlemesi Haberleri

Nezarethaneden fotoğraflar

Nezarethaneden fotoğraflar

22 Temmuz operasyonunda gözaltına alınan polis müdürlerine destek vermek için İstanbul Adliye'sine gelen bağımsız milletvekili İdris Bal gözaltındaki polis memurları ve avukatların yer aldığı bir kareyi Twitter hesabından paylaştı.

26.07.2014Gündem
Seçim öncesi gerginlik toplumsal barışı tehdit ediyor

Seçim öncesi gerginlik toplumsal barışı tehdit ediyor

EGE Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman, Berkin Elvan’ın ölümü ve sonrasında yaşananlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

14.03.2014Ege
Sendikalardan hükümete istifa çağrısı

Sendikalardan hükümete istifa çağrısı

İZMİR'de, DİSK, KESK ve TMMOB üyeleri, ortak yaptıkları basın açıklamasında hükümeti istifaya çağırdı. İki gündür akşam saatlerinde olaylı protesto gösterilerinin yaşandığı kentte, polisin de geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

28.02.2014Ege
AYM’den iade

AYM’den iade

HSYK düzenlemesi önceki gece Resmi Gazete’de yayımlanır yayımlanmaz CHP, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gitti. 46 maddelik yasanın 23 maddesiyle ilgili yürütmeyi durdurma ve iptal talebinde bulunan CHP’nin dosyasını AYM, “Usul hatası var” diyerek iade etti.

28.02.2014Gündem
İdris Baldan manifesto gibi açıklama

İdris Bal'dan manifesto gibi açıklama

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 'Demokrasi Bildirisi' okudu. Bal, bildiriyi bağımsız milletvekilleri, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ile Hakan Şükür, Hami Yıldırım, Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan adına okudu.

28.02.2014Gündem
Trabzonda hükümete tepki eylemi

Trabzon'da hükümete tepki eylemi

TRABZON Dayanışma Platformu üyeleri, hükümetin internet kısıtlamaları, MİT ve HSYK yasalarıyla memurların özlük haklarına ilişkin düzenlemelerini protesto amacıyla yürüyüş düzenledi.

25.02.2014Gündem
HSYK düzenlemesi Çankaya Köşküne gönderildi

HSYK düzenlemesi Çankaya Köşkü'ne gönderildi

TBMM Başkanlığı, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanunu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne gönderdi.

18.02.2014Gündem
Ve olaylı HSYK kanunlaştı

Ve olaylı HSYK kanunlaştı

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın salı günü “Meclis’ten çıkarılması” talimatını verdiği HSYK düzenlemesi sabaha kadar süren mesaiyle kanunlaştı.

15.02.2014Gündem
CHP AYM’ye Köşk’ü beklemeden gidecek

CHP AYM’ye Köşk’ü beklemeden gidecek

HSYK düzenlemesi, bugün yeniden gündeme alınıyor. AK Parti, Kurul’un iki kez toplanamamasını gerekçe göstererek rafa kaldırdığı HSYK düzenlemesini yeniden gündeme aldı.

13.02.2014Gündem
Kılıçdaroğlunda fezleke açıklaması

Kılıçdaroğlu'nda fezleke açıklaması

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

13.02.2014Gündem
Çavuşoğlundan internet yasasıyla ilgili ABye üç önemli mesaj

Çavuşoğlu'ndan internet yasasıyla ilgili AB'ye üç önemli mesaj

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'deki internet yasasıyla ilgili olarak Avrupa Birliği'ne üç önemli mesaj verdiklerini söyledi.

11.02.2014Dünya
Bakan Yazıcıdan paralel devlet açıklaması

Bakan Yazıcı'dan 'paralel devlet' açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Bir paralel yapının olduğuna inanıyor musunuz" sorusuna ''Bu topraklarda tek devletin yanında hiçbir zaman paralel devlet diye bir yapı söz konusu değil. Devletin yönetim şeması içerisi belki bazı kişilerin paralel uygulamalar içerisine girdiklerini söyleyenler var, bunlar söylenebilir. Bunların bir paralel devlet şeklinde düşünülmesinin çok gerçekçi olmadığını düşünüyorum.Devletin şeması içerisinde yaşananları dikkate aldığımız zaman paralel uygulamalara gidildiği yönünde iddialar var. Bunların kanıtları ile belgeler ile ortaya çıkması lazım'' yanıtını verdi.

25.01.2014Gündem
Başbakan: Onlar benden özür dilesin

Başbakan: Onlar benden özür dilesin

Başbakan Erdoğan, Meclis'te kavgalara neden olan HSYK düzenlemesi hakkında "HSYK’yı geri çekmek gibi bir şey sözkonusu değil. İlk 22 madde Adalet Akademisi ağırlıklı, o maddeleri geçireceğiz, onun dışındaki bir kaç maddeyi de donduracağız" dedi. Dün AK Partili Oktay Saral'ın CHP'li Bülent Tezcan'a yumruk atması hakkında da konuşan Erdoğan, ''Genel Kurulun kürsüsünden Başbakan’ın ailesine bu sözlerin söylenmesi tahrik unsurudur. Özür dilemek diye bir düşüncem yok. Şahsıma hakaret edenler benden özür dilesin'' diye konuştu.

24.01.2014Gündem
Haluk Koç: MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı

Haluk Koç: MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı? 200 milyon dolarlık silah sevkiyatı iddiaları var. Türkiye uluslararası çevrelerde suçlanır hale geliyor" dedi.

24.01.2014Gündem
Ateşten gömlek ateşten palto oldu

Ateşten gömlek ateşten palto oldu

TÜSİAD Başkanlığında birinci yılını dolduran Muharrem Yılmaz, kendi döneminden önce “ateşten gömlek” olarak tarif edilen TÜSİAD Başkanlığı’nın son 1 yılda yaşanan çözüm süreci, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonları sonrasında adeta “ateşten palto” haline geldiğini söyledi. Yılmaz, “Ailem ve arkadaşlarım ‘Ne kadar da şanslıymışsın, senin ateşten gömlek ateşten palto oldu’ diyorlar” dedi.

23.01.2014Ekonomi
‘Tehdit’ mesajları için Erdoğan’a soru önergesi

‘Tehdit’ mesajları için Erdoğan’a soru önergesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AK Parti Genel Merkezi’nce ‘sosyal medya temsilcisi’ olarak görevlendirilen partililerin, gazetecileri, sanatçıları ve siyasetçileri tehdit ettikleri iddiasını TBMM gündemine taşıdı.

23.01.2014Gündem
FRANSIZ GAZETECİNİN SORUSU KIZDIRDI

FRANSIZ GAZETECİNİN SORUSU KIZDIRDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile dünkü görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularına cevap verdi. Erdoğan, Fransız gazetecinin HSYK düzenlemesi ile ilgili ‘Oyunun ortasında oyunun kurallarını değiştirmeyi açıklar mısınız?’ sorusunu da cevapladı. Erdoğan, “yeni sezona başlarken oyunun kurallarını yeniden düzenleyebilirsiniz” dedi.

22.01.2014Haber
AB Erdoğanın umurunda mı

AB Erdoğan'ın umurunda mı?

Başbakan Erdoğan’ın yolsuzluk operasyonuna gösterdiği tepki Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerde de pürüz yarattı.

22.01.2014Gündem
Hukukun üstünlüğü ilkesine uyun

Hukukun üstünlüğü ilkesine uyun

AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Başbakan Erdoğan’ı 17 Aralık operasyonu sonrası gelişmelerle ilgili olarak hem uyardı, hem de destek verdi.

21.01.2014Dünya
Başbakan Erdoğan Brükselde konuştu

Başbakan Erdoğan Brüksel'de konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (TÜMSİAD) 2. Genel İstişare Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 2014 yılının Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliği ve demokratikleşme reformları açısından bir milat olacağını söyledi.

21.01.2014Dünya
Kılıçdaroğlundan dehşet verici belge açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan 'dehşet verici belge' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasına 'dehşet verici bir belge açıklayacağım' diye başladı. CHP Lideri konuşmasının sonunda sözünü ettiği belgeyi açıkladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Meclis'teki grup toplantısında İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş'ın Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek tarafından tehdit edildiği iddiasına ilişkin tuttuğu tutanağı okudu. Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş'ın görev yeri bugün toplanan HSYK'da değişti. Baş, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

21.01.2014Gündem
Demirtaştan önemli açıklamalar

Demirtaş'tan önemli açıklamalar

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:

21.01.2014Gündem
Yasa çıksın ne yapacağımı görürsünüz

Yasa çıksın ne yapacağımı görürsünüz

Çankaya Köşkü’nde Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili’yle ortak basın toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Gül, HSYK düzenlemesi önüne geldiğinde veto edip etmeyeceği sorularına muhatap oldu. Gül, bunun üzerine “Tasarının nasıl çıkacağına bakmak lazım. Önce bir yasa çıksın, o zaman ne yapacağımı görürsünüz” karşılığını verdi.

21.01.2014Gündem
Erdoğan Brüksele hareketinden önce konuştu

Erdoğan Brüksel'e hareketinden önce konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Brüksel’e hareketinden önce havalimanından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

20.01.2014Gündem
Gül: Yasa çıksın ne yapacağımı görürsünüz

Gül: Yasa çıksın ne yapacağımı görürsünüz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK düzenlemesiyle ilgili bir soru üzerine ''Yasanın nasıl çıkacğaına bakmak lazım, Genel Kurul'da değişiklikler olabilir. Yasa çıktığında ne yapacağımı görürsünüz'' dedi.

20.01.2014Gündem
BOZDAĞ: KESİNLİKTE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMEMEKTEDİR

BOZDAĞ: KESİNLİKTE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMEMEKTEDİR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda büyükelçilere hitap etti. HSYK düzenlemesi ile ilgili olarak Bozdağ, "Anayasa'da kurulun görevleri olarak tanımlanan konularda herhangi bir değişikliğe gidilmemektedir. Yönetim ve temsil konusunda herhangi bir değişikliğe kesinlikle gidilmemektedir” diye konuştu.Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK düzenlemesi ile ilgili "Bu, 2010'da getirilen yeni HSYK düzeninin değiştirilmesini sağlamamakta, sadece kanuna bırakılan alanlarda düzenleme içermektedir. 7 üyenin adli yargıdan, 3 üyenin idari yargıdan seçilmesi, seçeceklere ve seçileceklere ilişkin nitelikler konusunda herhangi bir değişiklik getirmemekte, bunlar aynen muhafaza edilmektedir. Seçilecek üyelerin sayısında azaltmaya veya çoğaltmaya da gidilmemekte, o da aynen muhafaza edilmektedir. Anayasa'da kurulun görevleri olarak tanımlanan konularda herhangi bir değişikliğe gidilmemektedir. Yönetim ve temsil konusunda herhangi bir değişikliğe kesinlikle gidilmemektedir.

16.01.2014Haber
Erdoğan büyükelçilere hitap etti

Erdoğan büyükelçilere hitap etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 6. Büyükelçiler Konferansı katılımcılarına Ankara Vilayetler Evi'nde yemek verdi.

16.01.2014Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

14.01.2014Gündem
Demirtaş: Gül ile görüşeceğiz

Demirtaş: Gül ile görüşeceğiz

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Silivri’de görülen KCK’ın Basın Komitesi’ne yönelik açılan 19’u tutuklu 46 sanığın yargılandığı davanın 30. duruşmasını izledi. Demirtaş, duruşmaya verilen arada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

13.01.2014Gündem
Gülden muhalefete HSYK daveti

Gül'den muhalefete HSYK daveti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) yapısında değişiklik öngören kanun teklifiyle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere davet ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sona erdi. Çankaya Köşkü'ndeki kabul, 45 dakika sürdü.

13.01.2014Gündem
Erdoğandan HSYK düzenlemesi açıklaması

Erdoğan'dan HSYK düzenlemesi açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün HSYK düzenlemesinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonu’nda yaşanan kavga ile ilgili konuştu.

12.01.2014Gündem
Feyzioğlundan önemli açıklama

Feyzioğlu'ndan önemli açıklama

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yaptı.

9.01.2014Gündem
‘Yanlış yaptık’ demek ayıp değil

‘Yanlış yaptık’ demek ayıp değil

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni HSYK ile yargıda ‘tek adam’ haline geleceği eleştirilerinin doğru olmadığını söyledi.

8.01.2014Gündem
Hızlandırılmış uyum paketi

Hızlandırılmış uyum paketi

Referandumda kabul edilen Anayasa değişikliğine uyum için 16 kanundaki 132 maddede düzenlemeye gidiliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın imzasıyla dün Başbakanlığa gönderilen taslağın 22 Haziran’da tatile girecek olan TBMM kapanmadan yasalaşması bekleniyor.

8.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.05.2017Gündem
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi öncesinde 3 madde hemen değişecek

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi öncesinde 3 madde hemen değişecek

Parlamenter sistem yerine cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirilmesini ve cumhurbaşkanına geniş yetkiler verilmesini öngören anayasa değişikliğinin dünkü referandumda kabul edilmesinin ardından üç değişiklik 2019 beklenmeden yürürlüğe girecek. Değişikliklerin büyük bir çoğunluğu 3 Kasım 2019'da hayata geçerken, üç değişiklik ise hemen yürürlüğe girecek.

16.04.2017Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Son dakika haberi: Sabaha karşı yayınlandı.. 15 bin 726 kişi meslekten ihraç edildi

Son dakika haberi: Sabaha karşı yayınlandı.. 15 bin 726 kişi meslekten ihraç edildi

Resmi Gazete'de yayımlanan 677 sayılı KHK kapsamında kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile bakanlıklar ve bağlı kuruluşlarında toplam 15 bin 726 kamu çalışanı hakkında meslekten ihraç kararı verildi. Daha önce meslekten ihraç edilen 157 kamu çalışanı görevlerine iade edildi

22.11.2016Gündem
Askeri casusluk davasının tutuklu savcısına ağır suçlamalar

Askeri casusluk davasının tutuklu savcısına ağır suçlamalar

İzmir merkezli ve kamuoyunda ’askeri casusluk’ adıyla bilinen gizli bilgi ve belge bulundurma davasının soruşturmasını yürüten savcı Zafer Kılınç hakkında, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. Zafer Kılınç’ın, istifa eden Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner ve kızı başta olmak üzere soruşturulan kişiler hakkındaki fişleme kayıtları ile dijital verilerdeki suçlamaları, gerçek gibi kabul edip iddianame hazırladığı belirtildi. Darbe teşebbüsünden sonra tutuklanan Zafer Kılınç hakkında, ’Görevde yetkiyi zincirleme kötüyü kullanmak, özel hayatını gizliliğini zincirleme ihlal ve ifşa etmek, hakaret, verileri yok etmemek’ suçlarından dava açıldı.

11.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

‘Alo Fatih’ dönemi, ‘Hortum’dan ‘Havuz’a...

‘28 Şubat’tan beter bir dönem yaşadın mı bu ülkede’ diye bana sorsalar, tereddütsüz, ‘Bu dönem’ derim, ‘Alo Fatih’ dönemi.

12.02.2014

Yüksek oranlı yoksullaşma

2013 Ocak-2014 Ocak, Türk Lirası dolar karşısında yüzde 30 değer kaybediyor. Yüksek oranlı devalüasyon. Hep birlikte yüksek oranlı yoksullaşma.

25.01.2014

Diktatörlerin ağzına yakışan söz

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilere yaptığı konuşmada Avrupa Birliği’ne “haddini bildirdi”!

16.01.2014

Dış algı: Kendine zırh örüyor

İTALYAN avukatlar şubat sonunda düzenlenecek törenle İstanbul Barosu’na hukuk ödülü verecek.

10.01.2014

Yetmez ama...

HSYK dört savcı ve bir emniyet müdürü hakkında inceleme kararı aldı:

8.01.2014

Kore örneği bu hesaba uymaz

BAŞBAKAN Yıldırım bir TV programında konuşurken Güney Kore’nin 1987’de başkanlık sistemine geçerek Türkiye ile arasındaki ekonomik farkı açtığını anlattı. Gösterdiği bir tabloda başkanlık sistemine geçtikten sonra Kore’nin arayı çok açtığı iddia ediliyordu.

6.04.2017