MENÜ

Hsbc

Hsbc ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hsbc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hsbc haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.085 Hsbc haberi bulunmuştur.

Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren HSBC Grubu, dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından biridir. İngiltere'de kayıtlı olan HSBC Holdings PLC’nin genel merkezi Londra'dadır.

HSBC'nin 1999 yılında Grup şirketleri için uluslararası tek bir marka olarak belirlenmesi, grubun altıgen ambleminin dünya çapında giderek tanınan bir sembol olmasını sağladı. HSBC 2002 yılında markasını rakiplerinden ayırmak ve özelliklerini vurgulamak üzere ‘Dünyanın yerel bankası’ sloganıyla bir kampanya başlattı.

DEVAMI

Hsbc Haberleri

18 bankadan 800 milyon $

18 bankadan 800 milyon $

ARKAS Holding 800 milyon dolarlık refinansman kredisi için Yapı ve Kredi Bankası AŞ liderliğinde 18 banka ile anlaştı.

16.05.2019Ekonomi
Dünya Saatini düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşunun adı nedir

Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

2007'de Sydney'de başlayan Dünya Saati'nde her yıl dünya çapında milyonlarca insan; ev, iş yeri ve anıtların ışıklarını bir saat boyunca söndürerek doğa için sesini yükseltiyor. Peki, Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

5.04.2019Gündem
Tencentten 5 milyar dolarlık tahvil ihracı

Tencent'ten 5 milyar dolarlık tahvil ihracı

Çinli teknoloji firması Tencenti'n Çarşamba günü piyasaya 5 milyar dolarlık tahvil süreceği duyuruldu.

2.04.2019 Ekonomi
2. yarı umudu

2. yarı umudu

Bursa’da bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uludağ Ekonomi Zirvesi” başladı. Zirveye katılan iş dünyasının önde gelen temsilcileri, “2019’da ikinci yarıdan umutluyuz” mesajı verdi.

23.03.2019Ekonomi
Yunanistandan 9 yıl sonra ilk kez 10 yıllık devlet tahvili ihracı

Yunanistan'dan 9 yıl sonra ilk kez 10 yıllık devlet tahvili ihracı

Yunanistan, yaklaşık 9 yıl sonra ilk kez gerçekleştirdiği 10 yıllık devlet tahvili ihracından yüzde 3,9 faizle 2,5 milyar avroluk gelir sağladı.

6.03.2019Ekonomi
Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor Duyuru yapıldı: 21.00a kadar açık

Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor! Duyuru yapıldı: 21.00'a kadar açık!

Vergi Daireleri bugün saat 21.00'a kadar açık bulundurulacak.

28.02.2019Ekonomi
484 milyon lira ile yenilendi

484 milyon lira ile yenilendi

HSBC Türkiye, 2018’de 484 milyon lira yatırımla teknolojik dönüşüm programını tamamladı ve ana bankacılık sistemini tamamen değiştirdi. Bankanın Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Yenel yatırımlarının odaklarında mobil bankacılığın bulunduğunu söyledi.

25.02.2019Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi 22-23 Martta gerçekleşecek

Uludağ Ekonomi Zirvesi 22-23 Mart'ta gerçekleşecek

Capital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, 22-23 Martta gerçekleşecek.

7.02.2019Eğitim
İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

Geleceğe Dokunan Anneler projesine kaynak yaratmak için kurulan Phoca markası Türkiye’de duygusal ihmale uğrayan 4.4 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Hazine piyasa yapıcı bankaları belirledi

Hazine piyasa yapıcı bankaları belirledi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, 2019'da 12 bankanın piyasa yapıcı olarak faaliyet göstermesi uygun görüldü.

14.12.2018Ekonomi
Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak?

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak sorusunun yanıtı, seyahate çıkmaya hazırlanan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer alıyor. Yurt dışına çıkmak için pasaport harç bedeli yatıracak olan vatandaşlar, Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi olan bankaların listesini merak ediyor. Peki, pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak? İşte o bankalar.

7.12.2018Gündem
Son dakika... Yapılandırmada önemli gelişme Bugün saat 21.00e kadar...

Son dakika... Yapılandırmada önemli gelişme! Bugün saat 21.00'e kadar...

Kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılması uygulamasının bozulmaması için ilk iki taksitin ödenmesi gerekiyor. Vergi borcunu yapılandırıp ilk iki taksiti ödemeyenler hakkını kaybedecek. Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada vergi borcu yapılandırmasının ikinci taksit ödemesi için son gün olduğu ve vergi dairelerinin saat 21.00'e kadar açık olduğu belirtildi.

30.11.2018Ekonomi
Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Yurt dışından getirilen telefonlar için alınan harç bedeli 170 TL'den 500 TL'ye yükseltildi.

9.11.2018Teknoloji
Avro cinsi tahvil ihracı için 3 bankaya yetki

Avro cinsi tahvil ihracı için 3 bankaya yetki

Hazine ve Maliye Bakanlığı, avro cinsinden 2026 vadeli tahvilin ihracı için BNP Paribas, HSBC ve ING'ye yetki verdi.

7.11.2018Ekonomi
Hintli şirketten ABDye blockchain üzerinden ticari finansman

Hintli şirketten ABD'ye blockchain üzerinden ticari finansman

Hindistan'ın en büyük özel sektör şirketlerinden Reliance Industries (RIL), Birleşik Krallık merkezli HSBC ortaklığıyla ABD'deki müşterilerine bir ticari finansman işlemi gerçekleştirdi.

6.11.2018Ekonomi
Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı’na Osman Yılmaz atandı

Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı’na Osman Yılmaz atandı

Ağustos 2018’den itibaren Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmekte olan Osman Yılmaz, 25 Ekim 2018 tarihi itibari ile bu göreve resmen atandı. Osman Yılmaz, Turkcell ailesine 1 Ağustos 2016 tarihinde Hazine, Risk ve Tahsilat Yönetimi Direktörü olarak katılmıştı.

25.10.2018Teknoloji
HSBC, İstanbul Yeni Havalimanı’nda yer almaya hazırlanıyor

HSBC, İstanbul Yeni Havalimanı’nda yer almaya hazırlanıyor

Dünyada Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle, New York JFK, Dubai International, ve Hong Kong International’un da aralarında bulunduğu 20 havalimanında yer alan HSBC, şimdi de markasını İstanbul’un yeni havalimanında konumlandırıyor.

24.10.2018Ekonomi
Dünya devleri birer birer çekiliyor

Dünya devleri birer birer çekiliyor

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair şüphelerin güçlenmesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın himayesinde Riyad’ta düzenlenmesi planlanan "Geleceğe Yatırım Girişimi" (FII) konferansından çekilenlere yeni isimlerin eklenmesine neden oldu.

16.10.2018Ekonomi
Taze kaynak

Taze kaynak!

Akbank merakla beklenen sendikasyonunu yüzde 104 oranında yeniledi. 11 ülkeden 23 banka ile yenilenen sendikasyonla Akbank 980 milyon dolarlık dış kaynak sağlamış oldu. Bu yıl Akbank’ın toplam sağladığı dış kaynak 4.6 milyar dolara ulaştı.

27.09.2018Ekonomi
Zenginleri korkutan adam: Beni İsviçre’ye göndermeyin

Zenginleri korkutan adam: Beni İsviçre’ye göndermeyin

Vergi kaçakçılığı belgelerini sızdırdığı için İsviçre’nin beş yıl hapis cezası verdiği eski HSBC çalışanı Herve Falciani, yaptıklarıyla Avrupa ülkelerinin vergi yolsuzluklarını ortaya çıkarmaya yardımcı olduğunu belirterek hakkındaki iade talebinin reddini istedi.

12.09.2018Avrupa
Eğitimin Değeri araştırması: Üniversitelilerin zamanı dersten çok işte geçiyor

Eğitimin Değeri araştırması: Üniversitelilerin zamanı dersten çok işte geçiyor

HSBC Grubu’nun ‘Eğitimin Değeri: Başarının Bedeli’ raporuna göre; Türkiye’de bir üniversite öğrencisi eğitim masraflarını karşılamak için günde ortalama 4.9 saat yarı zamanlı bir işte çalışırken, derslerde günde ortalama iki saat zaman geçiriyor.

6.09.2018Eğitim

Türkiye’de üniversite öğrencilerinin zamanı dersten çok işte geçiyor

Araştırmalara göre; Türkiye’de bir üniversite öğrencisi eğitim masraflarını karşılamak için günde ortalama 4.9 saat yarı zamanlı bir işte çalışırken, derslerde günde ortalama 2 saat zaman geçiriyor.

5.09.2018Kampüs
Yeni kimlik başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak

Yeni kimlik başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) Projesi kapsamında yeni kimlik kartları için başvuru yaparken, gerekli ücreti anlaşmalı bankalara yatırmanız gerekiyor. Peki, yeni kimlik ücreti hangi bankaya yatırılacak?

31.08.2018Gündem
Emlak Bankın yeni genel müdürü belli oldu

Emlak Bank'ın yeni genel müdürü belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum atıl durumda ve tasfiye halindeki Emlak Bank'ın konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde yeniden kurgulandığını belirterek, yıl sonuna kadar bankayı faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

17.08.2018Ekonomi
Saldırılar püskürtüldü

Saldırılar püskürtüldü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’ye yönelik saldırılara karşı önlemlerin alınmaya devam edeceğini ve Türk Lirası’nın çok daha güçlü bir şekilde süreçten çıkacağını dile getirerek, “Tüm bu girişimlere karşı vatandaş mevduat çekmeyerek, döviz alım satımında anormal seyir sergilemeyerek saldırıları püskürttü” diye konuştu.

14.08.2018Ekonomi
Son dakika gelişmesi... Bakan Albayrak yabancı yatırımcılarla buluşacak

Son dakika gelişmesi... Bakan Albayrak yabancı yatırımcılarla buluşacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Perşembe günü küresel yatırımcılarla bir telekonferans gerçekleştirecek ve yatırımcı toplantısı düzenleyecek.

14.08.2018Ekonomi
Avrupalı bankaların hisseleri geriledi

Avrupalı bankaların hisseleri geriledi

Türkiye'de iştirakları olan Avrupa bankalarının hisseleri TL'nin dolar karşısında yeni tarihi dip seviyeleri görmesi ve ECB'nin Avrupa'daki bankaların Türkiye'de maruz kaldıkları risk hakkında endişe belirttiğini ortaya koyan Financial Times haberinin ardından yüzde 4'e kadar geriledi.

10.08.2018 Ekonomi
Panda piyasasına tahvil ihracı için geri sayım

Panda piyasasına tahvil ihracı için geri sayım

Bank of China'nın Türkiye iştirakinin (Bank of China Turkey AŞ) Genel Müdürü Ruojie Li?, Türkiye tarafından ilk defa gerçekleştirilmesi planlanan Çin yuanı üzerinden tahvil ihracı için görevlendirildiklerini belirterek, "İşlemin bu yıl içerisinde başarıyla tamamlanabilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor." dedi.

9.08.2018Ekonomi
Panda piyasası borçlanmada yeni oyuncu olacak

"Panda piyasası" borçlanmada yeni oyuncu olacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı, Türkiye'nin dış borçlanmada, "Panda piyasası"na yönelmesine ilişkin, "Çin'e açılmak, yepyeni bir kaynak sağlamaya bizi yönlendirmiş oluyor. Bir de piyasaya, finansmanda müthiş anlamda rekabetçi yeni oyuncuyu sokuyor." dedi.

7.08.2018Ekonomi
Yapay zeka insan zekasının yerini almayacak

Yapay zeka insan zekasının yerini almayacak

Bankacılık sektöründe geleceğin en önemli yeteneği ‘yapay’ olmayacak.

11.07.2018Kampüs
Türk jant üreticisi satılıyor

Türk jant üreticisi satılıyor

EBRD ve Actera'nın önemli otomotiv üreticilerine jant tedariği yapan Türk CMS Group'u satın alacağı belirtildi. CMS Group uluslararası 22 otomobil üreticisine jant tedarik ediyor.

6.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

72 ürün geliştirdi, ‘Zekât Fonu’nu da gündemine aldı

Yapı Kredi, Citibank ve HSBC’deki deneyimleri sonrası en son Albaraka Türk’te Genel Müdür Yardımcılığı görevindeyken 17 Austos 2018’de Emlak Bankası Genel Müdürlüğüne atanan Deniz Aksu’nun ilk işi dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın ile birlikte bankayı tasfiyeden çıkarmak oldu:

27.05.2019

Türkiye’nin borçluluk performansı parlak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de makroekonomik göstergelerin oldukça iyi durumda olduğunu dile getirerek “Borçlarla ilgili spesifik bir sorun yok. Biz rakamlardan bahsedildiği zaman çok rahatız. Türkiye borçlulukta gayet parlak bir performansa sahip” diye konuştu.

26.09.2018