MENÜ

Höşmerim

Höşmerim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Höşmerim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 114 Höşmerim haberi bulunmuştur.

Höşmerim Haberleri

En iyi 10 ev yemeği lokantası

En iyi 10 ev yemeği lokantası

Yiyecek-içecek sektörü geliştikçe, dışarıda yemek yeme alışkanlığı arttıkça, evde geçirilen zaman azaldıkça ev yemeklerine, ‘‘annemin köftesine’’ olan hasretimiz de artıyor. Çareyi evde yemek yapmakta değil, ev yemeği yapan lokanta aramakta buluyoruz.

19.12.2003Seyahat
Kasabanın lezzeti

Kasabanın lezzeti

Geçen hafta yenilenen evleriyle açıkhava müzesine dönen Beypazarı'nın sokaklarını anlatmıştım. Bu haftada kasabanın ‘damağı yaran’ lezzetlerinden bahsedeceğim. Orada yediklerimi uzun yıllar unutmayacağımı sanıyorum...

11.11.2001Seyahat

Yazar Sonuçları

Yanık Ülke: Kula

Bahar rotasının son bölümünde, çevresi kızıl kahverengiye boyanmış, dağlarını siyah küllerin kapladığı Kula’da, hem binlerce yıl öncesinin volkanlarına bakıp felaket hayalleri kurdum hem de Osmanlı’dan kalma ahşap evlerin süslediği sokaklarda gezindim.

28.05.2005

Keyveni Sahrap

Anadolu’da bir nişan, düğün ya da sünnet töreni yapılacağı zaman mahallenin en becerikli kadınları törenin yapılacağı evde toplanır.

1.05.2005

Hayat bir rüya ispatı aşağıda

Önce çölde biraz uzandım. Kotuma kırmızı bir böcek geldi. Kalkıp zıpladım, üstümden attım.

19.04.2004