MENÜ

Horst Seehofer

Horst Seehofer ile ilgili tüm haberleri, son dakika Horst Seehofer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Horst Seehofer haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 625 Horst Seehofer haberi bulunmuştur.

Horst Seehofer Haberleri

Schaeuble: ‘Politikacılar tehlikede olduklarını biliyor’

Schaeuble: ‘Politikacılar tehlikede olduklarını biliyor’

Almanya’da 2019 yılında yerel ve federal düzeyde politika yapan siyasetçilere bin 241 saldırı düzenlendi. Saldırılar, hakaretten tehdide, yaralamadan cinayete kadar vardı. Saldırıların en korkuncu ise 2 Haziran 2019’da Kassel’de meydana geldi. İki neonazi, 63 yaşındaki Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi evinin terasında kafasına tek el ateş ederek öldürdü.

12.01.2020Avrupa
DİTİB’den Almanya’da bir ilk: Almanca imam eğitimi

DİTİB’den Almanya’da bir ilk: Almanca imam eğitimi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, Almanya’da Almanca imam eğitim merkezi DİTİB Akademisi törenle açtı.

9.01.2020Avrupa
Sığınmacı sayısı düştü, yabancı öğrenci sayısı arttı

Sığınmacı sayısı düştü, yabancı öğrenci sayısı arttı

Geçen yıl Almanya’dan siyasi sığınma talebinde bulunanların sayısının, 2018’le kıyaslandığında yüzde 14.3 oranında düşerek yaklaşık 111 bin olduğu açıklandı. Başvurularda Suriyeliler ilk sırayı alırken, ikinci sırada Iraklılar, üçüncü sırada ise Türkler var.

9.01.2020Avrupa
Almanya, ‘polise şiddet’i tartışıyor

Almanya, ‘polise şiddet’i tartışıyor

Almanya’nın Leipzig kentinde yılbaşı kutlamaları sırasında taşkınlık yapan gruba müdahale eden polis memurlarından biri ağır yaralandı. Gruptan bazı kişilerin polise saldırdığı, polislerin başındaki kaskları çekip çıkardıkları ve yerde yatan bir polis memurunu ağır yaraladıkları olay, Alman siyasetinde sert tartışmalara yol açtı.

3.01.2020Avrupa
Almanya, 2019’da en çok bunları konuştu

Almanya, 2019’da en çok bunları konuştu

Almanya’nın 2019 yılındaki gündemini en çok işgal eden konular aşırı sağcı cinayetler, Başbakan Angela Merkel’in sağlık sorunu, ABD ile yaşanan fikir ayrılığı ve mülteciler oldu. Özellikle bu yıl gerçekleşen aşırı sağcı saldırılar ve işlenen aşırı sağcı cinayetler, Almanya gündemine damgasını vurdu.

27.12.2019Avrupa
Almanya, Noel’e mülteci korkusuyla girdi

Almanya, Noel’e mülteci korkusuyla girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bombardımandan kaçan 80 binin üzerinde İdlibli kardeşimiz ülkemiz sınırlarına doğru göç etmeye başladı. Bu sayı artarsa Türkiye bu yükü tek başına taşımayacaktır. Bunun olumsuz yansımaları, başta Yunanistan olmak üzere tüm Avrupalı ülkelerin de hissedeceği bir konu olacaktır” sözleri, Almanya’da geniş yankı uyandırdı.

23.12.2019Avrupa
Alman polisi: Son üç yılda 9 terör saldırısı önlendi

Alman polisi: Son üç yılda 9 terör saldırısı önlendi

Welt am Sonntag gazetesine konuşan Federal Kriminal Dairesi’nin (BKA) ‘terörizm ve aşırılıkçılık’ bölümüne başkanlık eden Sven Kurenbach, 2016’da Berlin’deki bir Noel pazarına düzenlenen saldırı sonrasında da Almanya’da radikal saldırı girişimleri olduğunu söyledi.

23.12.2019Avrupa
Aşırı sağ suçlara karşı önlem paketi

Aşırı sağ suçlara karşı önlem paketi

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, artan aşırı sağ saldırıları, polise, orduya, devlet kurumlarına aşırı sağ sızmayı önlemek amacıyla tedbirler paketi hazırladı. Almanya’da siyasi şiddet suçlarının yarısının aşırı sağcılar tarafından işlendiğine işaret eden Seehofer, aşırı sağ içinde şiddet suçu işlemeye hazır 12 bin kişi bulunduğunu söyledi.

17.12.2019Avrupa
Almanyada 12 binden fazla şiddet yanlısı aşırı sağcı bulunuyor

Almanya'da 12 binden fazla şiddet yanlısı aşırı sağcı bulunuyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, ülkede şiddet yanlısı en az 12 bin aşırı sağcının bulunduğunu söyledi.

17.12.2019Dünya
Onlara minnettarız

Onlara minnettarız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başbakanlık binasında yurt dışında görev yapan asker ve polis yakınlarını ağırladı. Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer de davette hazır bulundu.

11.12.2019Avrupa
Seehofer’a mülteci tepkisi

Seehofer’a mülteci tepkisi

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 16 eyaletin içişleri bakanları ile Almanya’nın Schleswig Holstein Eyaleti’nde yarın akşam başlayacak konferansa katılacak.

4.12.2019Avrupa
‘Camiler Uyum İçin’e 7 milyon Euro

‘Camiler Uyum İçin’e 7 milyon Euro

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, bakanlık binasında düzenlenen ‘İslam Konferansı’nda üç yıl sürecek ‘Camiler Uyum İçin’ adlı projeye 7 milyon Euro bütçe ayırdıklarını açıkladı.

15.11.2019Avrupa
Almanya’da tartışma

Almanya’da tartışma

Almanya'ya dönecek DEAŞ’lıların akıbeti siyasetçiler arasında yoğun tartışmaya neden oluyor. Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın, “Ülkeye gelecek DEAŞ’la bağlantılı kişilerin, eylemlerinden sorumlu tutulabilmeleri ve yargılanabilmeleri için somut delillerin elzem olduğunu” söylemesinin ardından İçişleri Bakanı Horst Seehofer de, Süddeutsche Zeitung’a açıklama yaptı.

13.11.2019Dünya
Almanya DEAŞ’lıları konuşuyor

Almanya DEAŞ’lıları konuşuyor

Türkiye’nin, yakaladığı Avrupalı DEAŞ üyelerini vatandaşı olduğu ülkelere geri göndermeye başlaması, Almanya’da hükümetle muhalefet arasında çok sert tartışmalara yol açtı.

12.11.2019Avrupa
Almanya kontrolleri artırdı

Almanya kontrolleri artırdı!

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, güvenlik birimlerine çarşamba gününden itibaren ülkenin sadece doğu sınırlarını değil, batı, güney ile kuzey sınırlarının da sıkı kontrol edilmesi için talimat verdi.

6.11.2019Avrupa
Almanya yabancı imamlara dil şartı getirmeyi planlıyor

Almanya yabancı imamlara dil şartı getirmeyi planlıyor

Almanya’da istihdam ve ikamet düzenlemelerinde yapılması planlanan değişiklik tasarısında imamlar gibi yabancı din görevlilerine Almanca bilme şartı getirilmesi planlanıyor. Söz konusu tasarının çarşamba günü Bakanlar Kurulu gündemine gelmesi bekleniyor.

6.11.2019Avrupa
Bu ırkçılık değil de nedir

Bu ırkçılık değil de nedir?

Benigna Munsi. 17 yaşında bir lise öğrencisi. Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya gelmiş. Doğuştan Alman vatandaşı. Hıristiyan. Annesi Alman, babası Hint kökenli Alman vatandaşı. Jüri üyelerinin oy birliğiyle 25 kız yarışmacı arasından Nürnberg’in ‘Noel Çocuğu’ seçildi. Mutluluktan uçuyordu. Ellerinde çiçeklerle ‘uçarken’ görülen fotoğrafları yayınlandı.

4.11.2019Avrupa
Ve Almanya harekete geçti... Tehdit büyük

Ve Almanya harekete geçti... 'Tehdit büyük'

Almanya'da içişleri, adalet ve aile bakanlıkları tarafından aşırı sağ ve nefret suçlarına karşı mücadelenin daha da artırılması amacıyla hazırlanan önlemler paketi bakanlar kurulunda kabul edildi.

30.10.2019Dünya
Bir AfD’ye, diğeri Seehofer’e yüklendi

Bir AfD’ye, diğeri Seehofer’e yüklendi

Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz, Almanya’nın Halle kentindeki ırkçı saldırıdan AfD’yi sorumlu tutarken, SPD Genel Sekreteri Lars Klingbeil ise Seehofer’e yüklendi: “Uzun süre sağ gözü kördü.”

16.10.2019Avrupa
NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU terör çetesinin Almanya’da katlettiği 8’i Türk 10 kurban anısına yapılan anıtlara saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Kimi anıtlar birkaç kez saldırının hedefi olurken şimdiye kadar hiçbir fail yakalanamadı. Federal İçişleri Bakanı Seehofer anıtlara saldırıları “Kurbanların geride kalan yakınlarına atılan tokat” olarak değerlendirirken CDU Federal Meclis Grup Başkanvekili Thorsten Frei “Utanç verici bu saldırılar, kurbanları bir kez daha öldürüyor” açıklamasını yaptı.

13.10.2019Avrupa
Seehofer: ‘Yahudi düşmanı bir saldırı’

Seehofer: ‘Yahudi düşmanı bir saldırı’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Saksonya-Anhalt Eyaleti’nin Halle kentinde bir sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Federal Başsavcılığın değerlendirmesine göre saldırının aşırı sağcı arka planı olduğu konusunda yeterli kanıtların bulunduğunu belirten Seehofer, “Mevcut bulgulara göre bunun Yahudi düşmanı bir saldırı olduğunu varsayıyoruz” ifadelerini kullandı.

10.10.2019Avrupa
Alman İçişleri Bakanı göç konusunda uyardı

Alman İçişleri Bakanı göç konusunda uyardı

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Alman Welt am Sonntag gazetesine verdiği mülakatta Avrupa’yı yeni bir mülteci göçü dalgasına karşı uyardı.

7.10.2019Dünya
Almanya İçişleri Bakanından Türkiye ile iş birliğini güçlendirme mesajı

Almanya İçişleri Bakanı'ndan Türkiye ile iş birliğini güçlendirme mesajı

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer "Geçmişin araçlarıyla geleceğin üstesinden gelemeyeceğimiz açıktır. Bundan dolayı Türkiye ile iş birliğini daha da güçlendirmek istiyorum." dedi.

6.10.2019Dünya
‘Türkiye ile sözleşme, bir nimet’

‘Türkiye ile sözleşme, bir nimet’

Yeni bir göç dalgası tehlikesi üzerine Türkiye ve Yunanistan’da resmi temaslarda bulunan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, “2015’teki gibi, belki de ondan daha kötü bir göç dalgası yaşayabiliriz. Bu nedenle Avrupa ülkeleri Türkiye ve Yunanistan’a daha fazla destek vermeli” dedi.

6.10.2019Avrupa
Çavuşoğlu: ABnin göç konusunda sözünü tutması gerekiyor

Çavuşoğlu: AB'nin göç konusunda sözünü tutması gerekiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliğin'nin göç konusunda Türkiye ile daha sağlıklı iş birliği istediğini gördüklerini belirterek, "Ama verilen sözlerin de tutulması gerekiyor." dedi.

4.10.2019Dünya
‘Sözlerin tutulması gerekiyor’

‘Sözlerin tutulması gerekiyor’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Avramopoulos, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ile göç sorununu ele almak üzere AB Başkanlığı’nda düzenlenen çalışma kahvaltısında bir araya geldi.

4.10.2019Avrupa
‘İnsanlığa büyük bir miras bırakıyoruz’

‘İnsanlığa büyük bir miras bırakıyoruz’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Avramopoulos, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve Paris’te polislere saldırı nedeniyle Ankara ziyaretini iptal eden Fransız İçişleri Bakanı Christophe Castaner’i temsilen Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ile göç sorununu ele almak üzere Ankara’da bir araya geldi.

4.10.2019Avrupa
Almanyadan Türkiyeye mülteciler için muhtemel ilave yardımlar açıklaması

Almanya'dan Türkiye'ye mülteciler için muhtemel ilave yardımlar açıklaması

Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Stephan Mayer, Alman hükümetinin mülteciler konusunda Yunanistan ve Türkiye'ye muhtemel ilave yardımları incelediğini belirtti.

1.10.2019Dünya
Sınır kontrolüne Bavyera’dan destek

Sınır kontrolüne Bavyera’dan destek

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Türkiye ziyareti öncesi sınır kontrollerini 6 ay daha uzatacaklarını ve kontrollerin daha da yoğunlaşacağını açıkladı. Seehofer’a destek Bavyeradan geldi.

1.10.2019Avrupa
AB’den Türkiye’ye mülteci ziyareti

AB’den Türkiye’ye mülteci ziyareti

TÜRKİYE’nin özellikle Suriye kaynaklı göç için yük paylaşımını gündeme getirmesinin ve Yunanistan’a kuraldışı geçişlerin artmasının ardından Avrupa Birliği kanadında adımlar hızlandı.

1.10.2019Dünya
Almanya sınır kontrollerini genişletiyor

Almanya sınır kontrollerini genişletiyor

2015’te Avusturya sınırında kontrollere başlayan Almanya’da bu uygulama genişliyor. “Güvenlik sınırda başlar” diyen Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, sınır kontrollerini artıracaklarını söyledi.

30.09.2019 Avrupa
Almanya’da aşırı sağcılar silahlanıyor

Almanya’da aşırı sağcılar silahlanıyor

Almanya’da geçen yıl 563 suça karışan aşırı sağcılardan bin 91 silah ele geçirildiği, bir önceki yıl ele geçirilen silah sayısının ise 676 olduğu açıklandı.

29.09.2019Avrupa
Almanya organize suç raporu açıklandı: İlk sırada uyuşturucu var

Almanya organize suç raporu açıklandı: İlk sırada uyuşturucu var

Federal Asayiş Dairesi’nin 2018 yılı organize suç raporuna göre, Almanya’da organize suç sayısı bir önceki yıla göre azaldı ancak suç şebekelerinin verdiği ekonomik zarar arttı. Organize suçların geçen yıl Almanya’ya maliyeti 691 milyon Euro olurken organize suça karışan yabancılar listesinin ilk sırasında da Türkler yer aldı.

24.09.2019Avrupa
Seehofer, 3 Ekim’de Türkiye’ye gidiyor

Seehofer, 3 Ekim’de Türkiye’ye gidiyor

Son zamanlarda Yunanistan adalarına artan mülteci göçü, Almanya’yı hareketlendirdi. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer mülteci sorununu görüşmek üzere yanında Göç Dairesi yetkilileriyle birlikte 3 Ekim’de Türkiye’yi ziyaret edecek. Seehofer’in çantasında mültecilere yardım paketi de olacak.

24.09.2019Avrupa
Seehofer, Türkiye ve Yunanistan’a gidiyor

Seehofer, Türkiye ve Yunanistan’a gidiyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Ege’deki Yunan Adaları’na kaçak geçiş yapan sığınmacı sayısındaki artışın ardından, konuyu görüşmek üzere Türkiye ve Yunanistan’ı ziyaret edeceğini açıkladı.

20.09.2019Avrupa
‘Combat 18’e yasak mı geliyor

‘Combat 18’e yasak mı geliyor?

Almanya’da Hessen, Thüringen ve Aşağı Saksonya eyaletlerinin İçişleri Bakanları, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetiyle de ilişkilendirilen ‘Combat 18’ adlı terör örgütünün yasaklanmasını gündeme getirdi.

16.09.2019Avrupa
Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Akdeniz’de kurtardığı göçmenlerle denizde bekleyen Ocean Viking gemisinin güvenli liman çağrısına, İtalya’dan yanıt geldi. İtalya’nın Ocean Viking’e güvenli liman olarak Lampedusa’yı önerme kararı, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in de “İtalya açıklarında denizden kurtarılanların yüzde 25’ini alabiliriz” açıklamasının ardından geldi. Fransa’dan da ‘yüzde 25’ini alabiliriz’ açıklamaları yapıldı.

15.09.2019Avrupa
Seehofer: ‘Alman polisleri Afganistan’da kalacak’

Seehofer: ‘Alman polisleri Afganistan’da kalacak’

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya ile Afganistan arasında başlatılan polis projesinin devam edeceğini açıkladı.

15.09.2019Avrupa
4 göçmenden birini Almanya alacak

4 göçmenden birini Almanya alacak

Almanya’nın Akdeniz’de İtalya açıklarında denizde kurtarılan düzensiz göçmenlerin yüzde 25’ini kabul etmeye hazır olduğu bildirildi.

15.09.2019Avrupa
Bakanlar tren ve istasyonların güvenliği için buluştu

Bakanlar tren ve istasyonların güvenliği için buluştu

TREN ve tren istasyonlarının güvenliğini sağlamak için alınacak önlemleri görüşmek üzere bakanlar bir araya geldi. Berlin’de buluşan Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, oluşturulmak istenen güvenlik paketini konuştu.

11.09.2019Avrupa
‘Ölüm listesi’ndeki gazeteciler: Almanya can güvenliğimizi sağlasın

‘Ölüm listesi’ndeki gazeteciler: Almanya can güvenliğimizi sağlasın!

Almanya’da aşırı sağcıların ‘Siyasi Düşmanlar’ adlı ölüm listesinde gazetecilerin de yer alması üzerine İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e açık mektup yazan 6 gazeteci örgütü, gazetecilerin can güvenliğinin sağlamasını talep etti.

28.08.2019Avrupa
Gregoretti gemisindeki 115 göçmenin akıbeti belli oldu: AB ülkeleri paylaşacak

Gregoretti gemisindeki 115 göçmenin akıbeti belli oldu: AB ülkeleri paylaşacak

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Akdeniz’den kurtardığı göçmenlerle Augusta limanında bekletilen İtalyan sahil güvenlik gemisi Gregoretti’ye ilişkin sorunun çözüldüğünü duyurdu.

1.08.2019Avrupa
Tehlikeli tırmanış

Tehlikeli tırmanış

Almanya’da şimdi bir de peron katilleri türedi. Bu kişiler, kurbanını hiç tanımıyor. Kurbanıyla hiçbir alıp veremediği de yok. Peronda tren bekliyormuş gibi sinsice duruyor. Tren tam istasyona girerken, kalleşçe arkadan kurbanına yaklaşıp aniden trenin önüne itip kaçıyor. Sebebi yok.

31.07.2019Avrupa
İstasyon saldırganı sığınmacı çıktı

İstasyon saldırganı sığınmacı çıktı

Almanya'nın Frankfurt kentindeki tren garında bir çocuğun tren altına itilerek hayatını kaybetmesi ülkeyi ayağa kaldırdı. Tartışmalara yol açan olay sonrası Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer tatilini yarıda kesti. Bakan dün Berlin’de güvenlik uzmanlarıyla durumu masaya yatırdı.

31.07.2019Dünya
‘En ağır cezayı alması için...’

‘En ağır cezayı alması için...’

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Frankfurt’ta önceki gün sabah saatlerinde 8 yaşındaki bir çocuğun trenin altına itilerek öldürülmesi üzerine tatili yarıda kesip Berlin’e döndü. Güvenlik birimlerinin başındaki yetkililerle acil toplantı yapan Seehofer, istihbarat ve emniyet teşkilatlarına daha fazla polisin işe alınacağını açıkladı.

30.07.2019Avrupa
‘Alan Kurdi’ye Malta’dan şartlı izin

‘Alan Kurdi’ye Malta’dan şartlı izin

Akdeniz üzerinden Avrupa’ya geçmeye çalışan mülteciler, AB ülkelerini karşı karşıya getirdi. Malta, 65 mültecinin bulunduğu ‘Alan Kurdi’ gemisine, mültecilerin başka ülkelere dağıtılması şartıyla izin verdi. Ancak mültecileri almaya kimse yanaşmıyor.

8.07.2019Avrupa
Salvini’ye sığınmacı mektubu: Limanları açın

Salvini’ye sığınmacı mektubu: Limanları açın

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini’ye yazdığı mektupta, Akdeniz’de yaşanan kurtarma gemileri krizini sonlandırmasını talep etti.

7.07.2019Avrupa
‘Evde sadece pazar günü et pişerdi, en büyüğünü babam yerdi’

‘Evde sadece pazar günü et pişerdi, en büyüğünü babam yerdi’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 70’inci yaş günü için özel bir kutlama yapmayacağını, eşi ve çocuklarıyla birlikte olacağını söyledi. Bild am Sonntag gazetesine konuşan Seehofer, şöyle konuştu:

30.06.2019Avrupa
‘Almanya’da PKK geriliyor’

‘Almanya’da PKK geriliyor’

ALMAN iç istihbarat kurumu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) 2018 raporuna göre, terör örgütü PKK’nın Almanya’daki eylemlerine katılım önceki yıllara göre oldukça zayıfladı.

28.06.2019Dünya
‘Rakamlar olağanüstü endişe verici’

‘Rakamlar olağanüstü endişe verici’

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Berlin’de iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang ile birlikte 2018 istihbarat raporunu açıkladı. Seehofer, aşırı sağın Almanya için çok büyük bir tehlike olduğunu vurguladı ve “Rakamlar olağanüstü endişe verici” dedi.

27.06.2019Avrupa