MENÜ

Hongmeng Os

Hongmeng Os ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hongmeng Os haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Hongmeng Os haberi bulunmuştur.

Hongmeng Os Haberleri

Harmony OS işletim sistemi nedir Telefonlara gelecek mi

Harmony OS işletim sistemi nedir? Telefonlara gelecek mi?

Çinli teknoloji üreticisi Huawei'nin geçtiğimiz günlerde dünyaya duyurduğu yeni işletim sistemi Harmony OS'un (bilinen adıyla HongMeng OS) özellikle ABD'nin Huawei'ye uyguladığı ambargo sonrası şirketin kurtarıcısı olacak gözüyle bakılıyor. Ancak şirkete yakın kaynaklar, Harmony OS'un sanılanın aksine telefonlara gelmeyeceğine dikkat çekiyor.

23.08.2019Teknoloji
HongMeng OS yalan oldu İşte Huawei’nin işletim sistemi: HarmonyOS

HongMeng OS yalan oldu! İşte Huawei’nin işletim sistemi: HarmonyOS

İsmi HongMeng OS yerine HarmonyOS olan Huawei’nin yeni işletim sistemi, tüm kullanıcı senaryolarında akılcı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Huawei, Bugün gerçekleştirilen Huawei Geliştirici Konferansı 2019 kapsamında, tüm cihazlarla ve senaryolarla uyumlu bir kullanıcı deneyimi sunmak için tasarlanan mikro çekirdek tabanlı işletim sistemi olan HarmonyOS'u tanıttı.

9.08.2019Teknoloji
HongMeng OS ile çalışan ilk telefon: Huawei Mate 30 Lite

HongMeng OS ile çalışan ilk telefon: Huawei Mate 30 Lite

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, ilerleyen aylarda Mate 30 serisiyle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Şirketin bu yılki en büyük sürprizi ise Android yerine kendi geliştirdiği işletim sistemi olan HongMeng OS'un kullanıldığı telefonu olacak. İşte karşınızda HongMeng OS'lu Huawei Mate 30 Lite...

9.08.2019Teknoloji
HongMeng OS tanıtılıyor: İşte Huaweinin işletim sistemi

HongMeng OS tanıtılıyor: İşte Huawei'nin işletim sistemi

Huawei, Android ile olan problemleri nedeniyle bir süredir kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor. 9 Ağustos tarihinde Çin'de gerçekleştirilecek etkinlikte ilk kez görücüye çıkması beklenen HongMeng OS bakın nasıl olacak?

8.08.2019Teknoloji
Huawei EMUI 10 çıkış tarihi açıklandı Neler değişiyor

Huawei EMUI 10 çıkış tarihi açıklandı! Neler değişiyor?

Huawei'nin Android tabanlı işletim sistemi EMUI 10 güncellemesinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. Çin'de 9 Ağustos'ta gerçekleştirilecek bir etkinlikte duyurusu yapılacak olan EMUI 10 ile bakın neler değişecek?

6.08.2019Teknoloji
Huaweinin işletim sistemi HongMeng OS bu hafta tanıtılıyor

Huawei'nin işletim sistemi HongMeng OS bu hafta tanıtılıyor

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, Google ile yaşanan ambargo problemi nedeniyle zor günler geçirirken, kendi işletim sistemi HongMeng OS'u ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.

5.08.2019Teknoloji
Huawei telefonların işletim sistemi Android değil HongMeng OS mu olacak

Huawei telefonların işletim sistemi Android değil HongMeng OS mu olacak?

Huawei ile Google arasındaki problem nedeniyle gelecek Android güncellemeleriyle ilgili sıkıntılı bir süreç yaşayan Huawei'yle ilgili en merak edilen noktalardan biri telefonlarında gelecekte Android mi yoksa kendi geliştirdiği HongMeng OS işletim sistemini mi kullanacağı sorunsalı. Şirketten bu konuda net bir açıklama nihayet geldi.

22.07.2019Teknoloji
Huawei Mate 30 Pro nasıl olacak İşte özellikleri

Huawei Mate 30 Pro nasıl olacak? İşte özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, P30 serisinden sonra yeni bir telefonun hazırlığında. Mate serisini yenilemeyi planlayan şirket, Huawei Mate 30 Pro başta olmak üzere Mate serisine ait diğer yeni modelleri eylül sonu ya da ekim ayı başında dünyaya duyurmayı hedefliyor. Peki Huawei Mate 30 Pro hangi özelliklerle geliyor?

16.07.2019Teknoloji
Huawei EMUI 10 ne zaman yayınlanacak Tarih belli oldu

Huawei EMUI 10 ne zaman yayınlanacak? Tarih belli oldu

Huawei telefonlar her ne kadar Android işletim sistemini kullanıyor olsa da, EMUI adında özel bir yapı üzerinde çalışıyor. Bu da Huawei telefonları diğer telefonlara göre daha farklı bir noktaya taşıyor. Arayüz olsun, sistem özellikleri olsun farklı bir kullanım deneyimi sunan EMUI için de güncelleme vakti geliyor. Peki Huawei EMUI 10 ne zaman yayınlanacak?

12.07.2019Teknoloji
HongMeng OS Androidin ekosistemini olumsuz etkileyecek

HongMeng OS Android'in ekosistemini olumsuz etkileyecek

Huawei, bir süredir kendi işletim sistemi HongMeng OS (Ark OS) üzerinde çalışıyor. Ağustos ayı başında tanıtılması beklenen bu özel işletim sistemi, Huawei'nin cihazlarında Android'in yerini alacak.

11.07.2019Teknoloji
Huawei kendi işletim sistemini yapıyor: HongMeng OS

Huawei kendi işletim sistemini yapıyor: HongMeng OS

Google ile yaşanan sorunlar nedeniyle bir süredir kendi işletim sistemine ağırlık veren Huawei, HongMeng OS'u çok yakında görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

8.07.2019Teknoloji
Huawei Nova 5 Pro ortaya çıktı İşte ilk görüntüleri ve özellikleri

Huawei Nova 5 Pro ortaya çıktı! İşte ilk görüntüleri ve özellikleri

Çinli Huawei, şu sıralar kendi işletim sistemi HongMeng OS işletim sistemine yoğunlaşırken, diğer yandan yeni telefonlarını da ortaya çıkarmaktan geri durmuyor. İşte karşınızda Huawei'nin yeni oyuncağı Huawei Nova 5...

14.06.2019Teknoloji
HongMeng yüklü Huawei telefonlar geliyor

HongMeng yüklü Huawei telefonlar geliyor!

Google ile olan sorunların ardından Huawei'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı HongMeng işletim sistemi gün sayıyor. Halihazırda 1 milyon Huawei cihaz için hazır hale gelen işletim sisteminin telefonlarda ne zaman görülmeye başlayacağı da belli oldu.

13.06.2019Teknoloji
HongMeng OS: İşte Huaweinin Googlea karşı yeni silahı

HongMeng OS: İşte Huawei'nin Google'a karşı yeni silahı

Çinli Huawei'nin Google ile arasının açılmasının ardından çıkış yolu bulundu. HongMeng OS isimli özel işletim sistemi tamamen Huawei'ye ait ve şimdiden 1 milyon telefona yüklenecek şekilde hazır hale getirildi bile.

11.06.2019Teknoloji
Huaweinin işletim sistemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Huawei'nin işletim sistemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Çin ve ABD arasındaki gerilim dolayısıyla son günlerde yaşanan Google-Huawei problemi gündemi meşgul ederken, Çinli mühendisler de boş durmuyor ve kendi işletim sistemleri üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Hongmeng OS isimli bu özel işletim sisteminin hangi özelliklerle geldiğine yakından bakalım.

27.05.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Huawei telefonları gelecekte neler bekliyor?

Huawei telefon sahiplerinin akılları bir süredir hayli karışık. ABD-Çin ticaret savaşının Huawei'ye sıçramasıyla birlikte Google da Huawei'ye olan lisansını iptal etmesi söz konusu. Peki bundan sonra ne olacak? Huawei telefonları nasıl bir gelecek bekliyor?

10.07.2019