MENÜ

Hollanda Sigorta Kurumu

Hollanda Sigorta Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hollanda Sigorta Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 140 Hollanda Sigorta Kurumu haberi bulunmuştur.

Hollanda Sigorta Kurumu Haberleri

Hollandalı hastalar Türkiyede ameliyat olacak

Hollandalı hastalar Türkiye'de ameliyat olacak

Memorial Sağlık Grubu Genel Direktörü Yalçın Nak, 8 milyon üyesi bulunan Hollanda sigorta kurumu AGIS ile yaptıkları protokol kapsamında, Hollanda'dan gelecek hastalara 5 branşta sağlık hizmeti vereceklerini bildirdi.

19.04.2006Gündem
Yasa değil, ‘acil haller’ kavramı değişti

Yasa değil, ‘acil haller’ kavramı değişti

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) aldığı ve 1 Eylül’den itibaren geçerli olan karar gereği, yurtdışı sigortalıların ‘acil haller’ dışında hastane, tedavi gibi sağlık masraflarını karşılamayacak olması, Alman sağlık sigortalarında ve Türkiye’ye gidecek vatandaşlarda endişeye yol açtı. Kararın çok büyük mağduriyetlere yol açmasından korkuluyor.

10.10.2019Avrupa
SGK’dan, Avrupalı Türklerle ilgili çok önemli karar 1 Eylül’den itibaren...

SGK’dan, Avrupalı Türklerle ilgili çok önemli karar! 1 Eylül’den itibaren...

Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye seyahat edecek olanlar dikkat. SGK, 1 Eylül’de, Avrupa’da yaşayanları ve yurtdışı sağlık sigortası sahiplerini yakından ilgilendiren bir karar aldı. Buna göre, ‘acil haller’ dışında sağlık hizmetlerinin masrafları artık SGK tarafından karşılanmayacak.

8.10.2019Avrupa
Emekli olmadan veya olduktan sonra Türkiye’ye dönenler ile aile bireyleri için danışma günleri

Emekli olmadan veya olduktan sonra Türkiye’ye dönenler ile aile bireyleri için danışma günleri

Hollanda’dan emekli olan ve emekli olmadan Türkiye’ye dönen Türk ve Hollanda vatandaşları ile bu kişilerin aile bireylerine tanınan sosyal güvenlik haklarının anlatıldığı Türkiye-Hollanda Danışma Günleri İstanbul’da başladı.

17.09.2019Avrupa
Haklarınızı biliyor musunuz Türk ve Hollanda vatandaşları için sosyal güvenlik danışma günleri başlıyor

Haklarınızı biliyor musunuz? Türk ve Hollanda vatandaşları için sosyal güvenlik danışma günleri başlıyor

SGK ile Hollanda Sigorta Kurumu (SVB), Türkiye’de ikamet eden Türk ve Hollanda vatandaşlarını bilgilendirmeye yönelik 17-19 Eylül 2019 tarihleri arasında iki dilde ücretsiz Türkiye-Hollanda Danışma Günleri düzenleyor.

3.09.2019Avrupa
Türk bankacılık sektörü Moodys raporunu yalanlıyor

Türk bankacılık sektörü Moody's raporunu yalanlıyor

Türkiye'nin hem stratejik hem de lokomotif sektörlerinin başında gelen bankacılık sektörü, sermaye yeterlilik rasyosu ve düşük sorunlu kredi oranıyla güçlü yapısını sürdürüyor. Bankacılık sektörünün NPL oranı, bu yılın mart ayında yüzde 4,04 iken, mayıs itibarıyla sınırlı yükselişle yüzde 4,18'e çıktı.

7.07.2019Ekonomi
Muharrem İnce canlı yayında sorulara cevap verdi

Muharrem İnce canlı yayında sorulara cevap verdi

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Star TV’nin seçim özel yayınına konuk oldu. İnce, "Yani fakir evlatları şehit olurken… Ben bedellileri anlıyorum dedim ama fakir evlatlarını da anlamak lazım. Bunun yolu herhalde Türkiye cumhuriyeti yurttaşlarının tümünü 2 ay askerlikten geçirip, profesyonel bir ordu kurmak. Bedelli askerlik benim gündemimde yok." dedi.

4.06.2018Gündem
Taraftar Emreyi psikolojik olarak bitirdi

Taraftar Emre'yi psikolojik olarak bitirdi

Agresif futbol yapısıyla tanınan; hakemlere sürekli itiraz eden Emre Belözoğlu’nun Kadıköy’de F.Bahçe karşısındaki kötü oyununda ve mülayim halinde maç öncesi onu alkışlayarak konsantrasyonunu bozan taraftarların rolü büyüktü.

24.01.2017Futbol
Acıbadem Bulgaristanı iyi edecek

Acıbadem Bulgaristan'ı 'iyi edecek'

Türkiye’de hızla büyüyen sağlık kuruluşları, yurtdışı yatırımlarını arttırdı. Bulgaristan’da 4 hastane ve 4 tıp merkezi alan Acıbadem Sağlık Grubu’nun Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “Sırada Sırbistan ve Romanya var. Bir de Amsterdam’da bir hastane kuruyoruz. 5 yılda iki kat büyüyeceğiz” dedi.

8.06.2016Ekonomi
Hürdanış

Hürdanış

Hürdanış sorularınızı yanıtlıyor...

13.04.2016Dünya
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

20.02.2016Avrupa
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hangi tehlike söz konusu olursa olsun, tehdit nereden gelirse gelsin, Cumhuriyetimizin kurucusu TBMM, her zaman tam bir ortak bilinç, ortak vicdan, ortak yürek ile bütün bu tehlikelere karşı istiklal kahramanlarının bize emanet ettiği, istiklalimizi ve istikbalimizi korumaya kararlıdır" dedi.

26.01.2016Gündem
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

25.11.2015Avrupa
HSBC son kararını verdi

HSBC son kararını verdi

HSBC, 1990 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’deki faaliyetlerini satma kararı aldı. Banka ayrıca Brezilya ve Türkiye'deki satışların işgücünde 25,000 kişilik azalma yaratacağını duyurdu.

9.06.2015Ekonomi
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı cevaplamaya devam ediyor...

22.05.2015Avrupa
Kılıçdaroğlu: En büyük tanığım Bülent Arınçtır

Kılıçdaroğlu: En büyük tanığım Bülent Arınç'tır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TOBB zirvesinde yaptığı konuşmada "Ekonomide hesapları en iyi bilen kimdir diye sorun, her konuda birinci sırada beni gösterirler. Kaynak bulma konusunda en önemli tanıdığım Bülent Arınç'tır" dedi.

2.05.2015Ekonomi
Söke Un İngilizlere satıldı

Söke Un İngilizlere satıldı

Söke Un hissedarları ile İngiliz menşeli yatırım fonu Mediterra Capital Partners I, LP'nin yüzde yüz sahip olduğu MKU Un A.Ş. arasında Söke Un hisselerinin yüzde yüzünün satışı ile ilgili olarak nihai satın alma sözleşmesi imzalandı.

15.03.2015Ekonomi
Kaynak Holding: Yasal haklarımızı kullanacağız

Kaynak Holding: Yasal haklarımızı kullanacağız

Kaynak Holding, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Bank Asya'da ortaklık haklarının alınması kararına karşı yasal hakların kullanılacağını açıkladı.

4.03.2015Ekonomi
BDDKdan flaş Bank Asya kararı

BDDK'dan flaş Bank Asya kararı

BDDK, Bank Asya’da Kaynak Holding'e bağlı Sürat Basım ile Forum İnşaat’a ait A grubu hisselerin temettü dışındaki ortaklık haklarının TMSF tarafından kullanılmasına karar verdi. Ortaklık haklarının TMSF tarafından kullanılması kararı Kaynak Holding'in BDDK'dan izinsiz hisse devri yaptığı gerekçesiyle alındı. Kaynak Holding halka açık olmayan hisselere bakıldığında Bank Asya'nın en büyük ortağı konumunda.

4.03.2015Ekonomi
BUNU NOT EDİN

BUNU NOT EDİN

1 Temmuz 2014’ten bu yılın sonuna kadar günlük yurtdışı borçlanma miktarı 12.10 TL üzerinden hesaplanıyor.

24.10.2014Avrupa
Avrupalı Türkten Hollandalı şirkete 6.5 milyon TLlik dava

Avrupalı Türk'ten Hollandalı şirkete 6.5 milyon TL'lik dava

Kocaeli'de geçirdiği kaza nedeniyle kısmen felç kalan Avrupalı bir Türk, kendisine çarpan otomobili sigortalayan şirket aleyhine dava açtı. Dava kapsamında raporlarını hazırlana iki bilirkişi heyeti, Hollanda'da faaliyet gösteren şirketin, kazazedeye 6,5 milyon lira ödemesinin uygun olacağını kararlaştırdı

18.08.2014Avrupa
Hollandada E111 belgesi çok sorun çıkaracak

'Hollanda'da E111 belgesi çok sorun çıkaracak'

Hollanda'da yaşayan Tuncer Barutçu, E111 belgesiyle ilgili çok önemli bir gelişmeyi Hürriyet okurlarıyla paylaştı. Hollanda'da bu yıl çıkan bir kanundan pek çok kimsenin haberdar olmadığını belirten Barutçu, Hollandalı Türklerin bu sene çok zorluk çekeceğine inanıyor. Hürriyet olarak biz de soruyoruz. Tuncer Barutçu'nun bu şikayetini kim duyacak?

25.06.2014Avrupa
Torba yasasını bekleyin 41.400 TL cepte kalsın

Torba yasasını bekleyin 41.400 TL cepte kalsın

AĞUS­TOS 1971 doğumluyum. 1990 yılından beri Hollanda’a yaşıyorum. 1987’de okul tarafından verilen sigorta kartım var. Türkiye’de sigortalı çalışmış­lığım yok. Ne zaman emekli olabilirim?(Mustafa Uçar-Hollanda)

13.06.2014Gündem
Getirisi düşük emeklilik fonuna denetim geliyor

Getirisi düşük emeklilik fonuna denetim geliyor

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, bireysel emeklilik sisteminde fon getirilerinin sürek tartışıldığını belirterek, SPK’nın, yıllık ortalama net getirinin altında kalan fonların, belirlenecek kriterler çerçevesinde denetlenmesine yönelik çalışma yaptığını ve yakın zaman-da uygula-maya geçe-ceğini söyledi.

25.11.2013Ekonomi
Büyümenin Lokomotifi

Büyümenin Lokomotifi

Türk finans sektörünün büyüklüğü 2.5 trilyonu aştı

26.09.2013Advertorial
‘Teminatlı’ menkul kıymet ihraç etti

‘Teminatlı’ menkul kıymet ihraç etti

Çağdaş Fatoring, İş Yatırım ve kredi sigorta şirketlerinden Atradius, Türk sermaye piyasasında sigortalı Varlık Teminatlı Menkul Kıymet (VTMK) ihraç edecek.

25.05.2013Ekonomi
Banka sayısında çıta 60’a kondu

Banka sayısında çıta 60’a kondu

BDDK Başkanı Mukim Öztekin, Türkiye’de banka kurmak ya da şube açmak için yurtdışından yoğun ilgi olduğunu belirterek, “Şu anda iki resmi başvuru var. 3 ülkeden de niyet bildirimleri aldık. Ülke bankacılığına katkı yapması durumunda 49 olan banka sayısının 60 bankaya kadar çıkmasına müsaade edebiliriz” dedi.

19.11.2012Ekonomi
25 yaşını dolduran üniversite öğrencileri dikkat

25 yaşını dolduran üniversite öğrencileri dikkat

Hiçbir üniversite artık öğrencilerinin tedavi giderlerini karşılamayacak. 25 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri için son 20 gün. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmayanların, aylık bin 700 lira kazandıkları varsayılarak, her ay 213 lira prim borcu yazılacak.

12.01.2012Ekonomi
Sağlık sisteminin içinde özel sigortanın aktif rol oynayacağı model olmalı

Sağlık sisteminin içinde özel sigortanın aktif rol oynayacağı model olmalı

Eureko Uluslararası Sağlık Direktörü Ryan Florijn, Türkiye’deki sağlık sistemi içinde özel sigortanın rolü olmadığını belirterek, “Özel hastaneler çok gelişmiş. Hollanda da bile bu kadar özel hastane yok. Sağlık sisteminde mutlaka özel sigortanın aktif rol oynayacağı bir model geliştirilmeli” dedi.

23.10.2011Ekonomi
İpragaz 2.2 milyar TL ciroyla 50 yaşında.

İpragaz 2.2 milyar TL ciroyla 50 yaşında.

Türkiye’nin en büyük Likit Petrol Gaz (LPG) şirketi İpragaz, 2010 yılında 2.2 milyar TL ciroya ulaştı. 2011’de ‘Bizi izlemeye devam edin’ dedi

30.03.2011Advertorial
Bakan Şimşek radyodan vergi çağrısı yaptı

Bakan Şimşek radyodan vergi çağrısı yaptı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kral FM’de Gezegen Mehmet’in konuğu oldu. Bakan Şimşek ağırlıklı olarak Torba Yasa ve vatandaşların sorularına cevap verdi. Çocukluk ve gençlik yıllarında arabesk müziği dinlediğini söyleyen Bakan Şimşek'e çeşitli sanatçılar telefonla bağlanarak sürpriz yaptı. Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve Neşe Karaböcek gibi sanatçılar programda Bakan Şimşek ile konuştu. Neşe Karaböcek ise Bakan Mehmet Şimşek'e ilginç bir öneride bulundu.

23.03.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Bir gecede sigorta fakiri olduk

TÜİK’in, ulusal hesaplarda yaptığı revizyonla kişi başına düşen milli gelir 2 bin dolar artarken, sigorta pazarı yüzde 1.5 daraldı. Kişilerin gelirlerinden sigortaya ayırdıkları pay da yüzde 25 azaldı. Revizyonla bir gecede sigorta fakiri haline geldik.

8.01.2017

Türk-İş’in suskun kalması manidardır

ÜLKEMİZİN en büyük işçi konfederasyonu Türk-İş 3-6 Aralık günü 22. olağan genel kurulunu yapacak.

1.12.2015

Zenginiz ama haberimiz yok, ispatlayamıyoruz da

Bir toplumda kişi başına düşen milli gelir arttıkça, bireyler zenginleşmeye başlar, zenginleştikçe mal sahipliği artar, arttıkça da sahip olunan malları koruma ihtiyacı doğar.

7.12.2014

ODTÜ ormanı uygarlık yolu

ODTÜ, eşdeyişle, bu topraklarda bilim deyince aklımıza gelen ilk ve en önemli kurum, o kurumun öğrencileri ve pek seçkin hocaları adeta bir felaketle karşı karşıya.

22.10.2013

3 milyon dolar komisyonla ‘anlık kredi’ye girdi, 3.5 milyar dolarlık Credit Europe Rusya’da 20’nci oldu

FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Rusya’da 15’inci yılını kutlayan Credit Europe’un Moskova’daki merkezinde bankanın öyküsünü anlatırken 1986 yılına döndü:

31.05.2012

26 yıl sonra yeniden OECD Bakanlar Konseyi Başkanı olduk, uluslararası risk algısında Fransa’ya yaklaştık

ÖNCEKİ akşam Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Hazine Müsteşarı Halil İbrahim Çanakçı ile birlikte Ankara’dan Paris’e doğru havalanan özel uçaktayız.

23.05.2012