MENÜ

Hobiler

Hobiler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hobiler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hobiler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 667 Hobiler haberi bulunmuştur.

Hobiler Haberleri

Hollywood’un son gerçek starı Brad Pitt Bir film yıldızı bedenine hapsedilmiş karakter aktörü

Hollywood’un son gerçek starı Brad Pitt! Bir film yıldızı bedenine hapsedilmiş karakter aktörü

Brad Pitt ikinci altın çağını yaşıyor. Korkunç bir boşanmanın, hayatı sorguladığı kayıp yılların, kaygısız gençliğin geride kaldığı dönemde, 55 yaşında, iki iddialı filmle Oscar sezonunu açıyor. Bu hafta vizyona giren ‘Yıldızlara Doğru’ yalnızca bir uzay macerası değil. Dev bir Hollywood yıldızının tarihi bir karakter oyuncusuna dönüşme yolculuğu...

22.09.2019Hürriyet Pazar
Depresyon, Alzheimer Riskini Artırıyor

Depresyon, Alzheimer Riskini Artırıyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydan Tandoğan, uzun süreli depresyonun Alzheimer’ı tetiklediğini belirtti, “Uzun süreli depresyonunuz varsa mutlaka tedavi ettirin” dedi.

19.09.2019İyi Yaşam
Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 6 Adım

Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 6 Adım

Kendini sevmek kolay bir iş gibi görünse de bu eylem bazen gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Çünkü çoğu zaman etrafımızdaki insanlara nazik davranırken kendimize karşı olabildiğince acımasız oluyoruz. Sürekli kendimizi eleştiriyoruz ve gittiğimiz yerlerde güvende hissetmiyoruz. Peki, buna artık bir son vermenin zamanı gelmedi mi? Daha iyi olmak istemiyor musunuz? Ya da bunun için kendinizi baştan sona değiştirmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Kendinizi sevmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlayacak 6 adımı anlatıyoruz!

6.09.2019İyi Yaşam
Uzun İlişkiden Sıkılmamak İçin 4 Tavsiye

Uzun İlişkiden Sıkılmamak İçin 4 Tavsiye

Pek çok insanın hayallerinin başında mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir birlikteliğe sahip olmak vardır. Ancak uzun vadeli ilişkilerin rutinleşmesi bayatlık tadı verir ve iki taraf da sıkılmaya başlar. Ardından çiftler aralarına duygusal mesafe koyarak heyecanlarını başkalarında arama isteği duyarlar. Peki uzun ilişkiden sıkılmamak ve bunların önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor? İşte ilişkinizden sıkılmamanız için yapmanız gereken 4 tavsiye…

2.09.2019Aşk
Depresyonla Mücadele Etmenin 6 Etkili Yolu

Depresyonla Mücadele Etmenin 6 Etkili Yolu

Teknoloji her geçen gün hayatlarımızda etkisini daha fazla arttırıyor. Bu da birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Stresin etkisini daha çok hissediyoruz. Modern zamanların hastalığı olarak da ifade edilen depresyon yaşam kalitemizi düşüyor. Biz de sizler için depresyonla mücadele etmenin yollarını araştırdık. İşte 6 etkili yol…

20.08.2019İyi Yaşam
Eda Tuğsuz gözünü zirveye dikti

Eda Tuğsuz gözünü zirveye dikti

Elmas Lig'in Roma etabında kadınlar cirit atmada ikinci olup 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan milli sporcu Eda Tuğsuz, olimpiyatlarda madalya alacak seviyede olduğunu söyledi.

12.08.2019Diğer
Sağlıklı Yaşlanmak İçin İpuçları

Sağlıklı Yaşlanmak İçin İpuçları

Ruh ve beden sağlığımız kadar beyin sağlığının önemi de her geçen gün daha fazla anlaşılıyor. Sağlıklı yaşlanmanın en önemli unsurlarından birinin beynin sağlıklı yaşlanması olduğunu belirten uzmanlara göre, beyin check up’ı da genel check up kadar önemli. Uzmanlar, 50 yaşın üzerinde her yıl beyin check up’ının yaptırılması gerektiğini vurguluyor. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Üst düzey yöneticilerden gençlere kariyer tüyoları: Mutlu olduğunuz alan başarı da getirir

Üst düzey yöneticilerden gençlere kariyer tüyoları: Mutlu olduğunuz alan başarı da getirir

Üniversite sınavına hazırlanmak kadar, bölüm tercihi yapmak da kafa karıştırıcı. Ulusal ve uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerine “Neye göre program seçilmeli?” diye sorduk. Ortak cevap: “Mutlu olacağınız alanı seçin ve işinizde en iyisi olun.”

16.07.2019Eğitim
Tatil gençler için kariyer fırsatı olabilir

Tatil gençler için kariyer fırsatı olabilir

Okul dönemlerinin yoğun temposunun bittiği tatil zamanları özellikle de yaz tatilleri verimli geçirilmeli. Tatiller aileler ve çocuklar için önemli bir dinlenme ve yenilenme fırsatı.

1.07.2019Eğitim
Aksiyon ve eğlence Big Boyz Festivalde zirve yapacak

Aksiyon ve eğlence Big Boyz Festival'de zirve yapacak

Türkiye’nin ilk ve tek hobi - aktivite festivali Big Boyz Festival’le 15 – 16 Haziran tarihlerinde macera severlerin kalbi büyük bir heyecanla İstanbul’da atacak. Aksiyon ve eğlencenin zirve yapacağı, “büyüklere oyuncaklar” konseptiyle bu yıl 3.’sü düzenlenecek Big Boyz Festival meraklılarına araba, motosiklet, spor, eğlence, hava, kara ve denizde kullanılan en heyecan verici araçları deneyimleme fırsatı sunacak. Dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ve rock müziğin sevilen gruplarından Yüksek Sadakat, Grup Dayımlar ve DJ Levent Özbay’ın performanslarını sergileyeceği Big Boyz Festival, hobi severlere adrenalin ve aksiyonun sınırlarını zorlayan dopdolu 2 gün yaşatacak. Üstelik Big Boyz Festival, bu yıl Babalar Günü’nde hayatınızın kahramanına verebileceğiniz en keyifli hediye olacak.

11.06.2019Gündem
Anksiyete İle Mücadele Etme Yöntemleri

Anksiyete İle Mücadele Etme Yöntemleri

Anksiyete günümüzde oldukça rastlanan bir problem. Ortama odaklanamama, nefes alıp verme de düzensizlik, hızlı kalp çarpması gibi belirtileri olan anksiyete krizlerini atlatmakta zorlanıyorsanız işte yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık.

Meslekler Evlilik Kararında Ne Kadar Belirleyici

Meslekler Evlilik Kararında Ne Kadar Belirleyici?

Bir hayatı birlikte paylaşacağımız kişilerde aradığımız birçok özellik var. Yaş, sosyal yetkinlikler, eğitim, finansal durum, hobiler, yaptığı iş… Özellikle mesleklerde önyargılara bağlı olarak farklı tercihler olabiliyor. “Öğretmenlerin tatili çoktur, bol bol gezeriz” veya “Doktorların gecesi gündüzü yok” gibi düşünceler olabiliyor. Yazar Erhan Erol, mesleklerin evlilik kararında ne kadar belirleyici olduğunu anlattı.

9.05.2019Evlilik
İlişkinizi Güçlendirecek 8 Aktivite Önerisi

İlişkinizi Güçlendirecek 8 Aktivite Önerisi

Sevgilinizle ya da eşinizle ortak hobiler edinmek ilişkinizi canlı tutmanıza yardım edebilir. İşte size birkaç tüyo...

18.04.2019Aşk
Aşk Bir Hastalık Mıdır

Aşk Bir Hastalık Mıdır?

Bu soruyu neredeyse hepimiz sormuşuzdur. Peki gerçekten aşk bir hastalık mıdır? Nörolog Dr. Mehmet Yavuz cevapladı.

17.04.2019Aşk
MEB okulların ‘şiddet’ haritasını çıkarıyor

MEB okulların ‘şiddet’ haritasını çıkarıyor

MEB, okullardaki şiddeti mercek altına alıyor. Bakanlık bu konuda bir risk haritası hazırlıyor. Bunun için de bir danışma kurulu oluşturacak bakanlık ilk etapta 10 ilde çalışma yapacak.

16.04.2019Eğitim
Kırık Kalp Sendromu Nedir

Kırık Kalp Sendromu Nedir?

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hakan Erikçi, kalbin beklenmedik ölümler, kaza veya ani şoklar gibi duygu değişimlerinden etkilendiğini, bu durumun hormonların da dengesini bozarak 'kırık kalp sendromu'na yol açtığını söyledi. Peki kırık kalp sendromu nedir?

Beyin Sağlığı İçin Öneriler

Beyin Sağlığı İçin Öneriler

Bireyin kimlik ve benliğe sahip olarak yaşaması, bellek, iletişim, duygular ve beceri gibi işlevlerin sağlıklı ve bağımsız bir şekilde sürdürebilmesi, sağlıklı bir beyinle mümkün oluyor. Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Kırık Kalp Sendromu Nedir

Kırık Kalp Sendromu Nedir?

Stres ve duygusal travmalar en çok kalbi yorar. Üstelik sadece duygusal olarak değil fiziksel olarak da… Kırık kalp sendromu olarak bilinen Takaşubo Miyopatisi, aşırı stres, acı veya şok durumunda ortaya çıkıyor ve en çok kadınlarda görülüyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, kırık kalp sendromunu anlatıyor.

Neden 30 Yaş Sendromu Yaşarız 30 Yaş Sendromunun Bilinmeyenleri

Neden 30 Yaş Sendromu Yaşarız? 30 Yaş Sendromunun Bilinmeyenleri

Çocukluk, ergenlik, gençlik derken bir de bakarsınız ki, pastadaki mum sayısı iyice azalmış. Yaş arttıkça doğum günündeki mum sayısının azalması tuhaf olsa da genellikle bunun sebebi, gerçek yaşımızla yüzleşmekten kaçınmamızdır. Yaş 30’u aştıkça bunalıma girmemizin ve aynalara bakmaktan çekinmemizin sebebi de budur. Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, 30 yaş sendromunu ve bu sendromu ortaya çıkaran korkuları anlattı.

Çinde elit mahkumlara ayrıcalıklı hapishane

Çin'de elit mahkumlara ayrıcalıklı hapishane

Ülkede üst düzey görevlerdeyken karıştıkları yolsuzluklarla ses getiren mahkumlara "ayrıcalıklı" hapishane şartları sunuluyor. Eski güvenlik çarı Cou Yongkang, bahçesinde sebze meyve ekerken, ÇKP Çongçing eski Sekreteri Bo da kaligrafi yapıyor.

15.01.2019Dünya
2019 kariyer haritanız

2019 kariyer haritanız

İK Danışmanı ve İş Astroloğu Binnur Zaimler yazdı.

‘Sürekli başarı aramak sağlıksız bir şey’

‘Sürekli başarı aramak sağlıksız bir şey’

Çaykovski Yarışması’ndaki performansının ardından efsane piyanist Glenn Gould’la karşılaştırılan Fransız piyanist Lucas Debargue, 20 Kasım’daki İş Sanat konseri öncesi sorularımızı yanıtladı.

15.11.2018Kitap Sanat
Sosyal Medya Bağlılığını Azaltmak İsteyenlere Öneriler

Sosyal Medya Bağlılığını Azaltmak İsteyenlere Öneriler

Mekan önerisi, düşünce ve fotoğraf paylaşma, başkalarının paylaşımlarını görme, işhayatındaki kişilerle iletişim kurma gibi günlük hayatımız için birçok fayda sağlayan sosyalmedya, çok kullanılırsa psikolojik ve fiziksel sorunlara da yol açabiliyor. Zihinsel açıdan dahasağlıklı olmak ve günlük vaktinizi daha iyi programlamak için sosyal medya kullanımınızıazaltmak isteyebilirsiniz. Peki, bunun için neler yapabilirsiniz?

7.11.2018İyi Yaşam
Kronik Mutsuzluktan Nasıl Kurtuluruz

Kronik Mutsuzluktan Nasıl Kurtuluruz?

Kronik mutsuzluk, kişinin mutlu olacağı şeyleri değil de mutsuz ve ona acı verecek şeyleri sevmesine neden olur. Bunun elbette ki çözümleri var. İşte bazı çözüm önerileri...

6.11.2018İyi Yaşam
WhatsApp Brezilya seçimlerinde nasıl suiistimal edildi

WhatsApp Brezilya seçimlerinde nasıl suiistimal edildi?

Brezilya'da siyasetçiler Facebook'tan kullanıcıların telefon numaralarını alıp onları otomatik olarak WhatsApp gruplarına ekleyerek WhatsApp mesajları gönderen yazılımlar kullanıyor.

25.10.2018Teknoloji
Tal Garih kimdir kaç yaşında

Tal Garih kimdir kaç yaşında?

Tal Garih, son günlerde özel hayatıyla gündemde yer alıyor. Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji alanında lisans derecesini gerçekleştiren Tal Garih, Yüksek Lisans eğitimini ise New York'ta İşletme ve Politika alanında yapmıştır. İşte, Tal Garih kimdir sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

23.10.2018Magazin
Rektör olsam da, kendimi bir girişimci olarak görüyorum: İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu

Rektör olsam da, kendimi bir girişimci olarak görüyorum: İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu

99. sayımızda yine bambaşka özellikleriyle farklılaşan bir öğretmen, akademisyen, rektörü, İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’yu konuk ediyoruz. İstanbul’da üniversiteli olmak, akademik hayatla ilgili görüşleri ve özellikle girişimcilik hakkındaki uzman tavsiyelerine kulak verin deriz.

16.10.2018Kampüs
Depreyona Bağlı Cinsel İsteksizlikten Kurtulmanın Yolları

Depreyona Bağlı Cinsel İsteksizlikten Kurtulmanın Yolları

Cinsel isteksizlik birçok sebebe bağlı olabilir. Bunların başında da depresyon geliyor.Depresyona bağlı cinsel isteksizlikten kurtulmanın yolları elbette mümkün. Sağlıklı beslenme, kendinizi sevme, monotonluktan uzaklaşmak bunlardan birkaçı. Peki cinsel isteksizlikten kurtulma yolları nelerdir?

15.10.2018Cinsellik
Daha Enerjik ve Pozitif Hissetmek İçin Bunları Yapın

Daha Enerjik ve Pozitif Hissetmek İçin Bunları Yapın!

Maddi konulardaki sıkıntılar, eğitim ya da iş hayatındaki olumsuzluklar, aile ve arkadaşlık ilişkilerindeki problemler... Hayatımızı olumsuz anlamda etkileyen ve kendimizi mutsuz, dolayısıyla bitkin ve yorgun hissetmemize neden olan pek çok unsur bulunuyor.

15.10.2018İyi Yaşam
12 Temmuz Perşembe Günlük Burç Yorumları

12 Temmuz Perşembe Günlük Burç Yorumları

12 Temmuz burç yorumunuzu okudunuz mu? Uzman Astrolog Aygül Aydın'dan günlük burç yorumunuzu okuyun...

10.07.2018Astro Gündem
Yaz tatilini verimli geçirmek için 6 öneri

Yaz tatilini verimli geçirmek için 6 öneri

Yaz tatilinde bilgisayar, video oyunları ve akıllı telefonların dışında yapabileceğiniz birçok etkinlik var. ABD’li iş dergisi başarılı insanların rutin olarak yaptığı 6 aktiviteyi sıralıyor.

8.07.2018Eğitim
Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Azaltılır

Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Mekan önerisi, başkalarının paylaşımlarını görme, iş hayatındaki kişilerle iletişim kurma gibi günlük hayatımız için birçok fayda sağlayan sosyal medya, çok kullanılırsa psikolojik ve fiziksel sorunlara da yol açabiliyor. Zihinsel açıdan daha sağlıklı olmak için sosyal medya kullanımınızı azaltmak isteyebilirsiniz. Peki, bunun için neler yapabilirsiniz?

Bakış Açınızı Değiştirerek Hayatınızın Kontrolünü Elinize Alın

Bakış Açınızı Değiştirerek Hayatınızın Kontrolünü Elinize Alın

Bu zamana kadar hayata farklı bir pencereden bakıyor olabilirsiniz. Ancak bakış açınızı değiştirerek hayatınızın akışını değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Hayatınıza farklı bir gözle bakarak zorlandığınız konuları veya engel gibi gördüğünüz durumları çözebilir ve daha tatmin edici bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Sizi bunaltan problemlerin üzerinde kontrol sahibi olarak yaşam enerjinizi geri kazanabilirsiniz.İşte bakış açınızı değiştirmenin yolları;

28.06.2018İyi Yaşam
Lotonun formülünü çözdü 7 kez ikramiye kazandı

Lotonun formülünü çözdü! 7 kez ikramiye kazandı

Avustralya'da bir matematikçi, geliştirdiği formülle lotodan yedinci kez ikramiye kazandı.

20.06.2018Dünya
Üniversitelilere 8 tatil önerisi

Üniversitelilere 8 tatil önerisi

Yoğun geçen bir akademik yılın ardından yaklaşık üç ayı kapsayan yaz tatili geldi çattı. Şimdi dinlenme ve enerji toplama zamanı. Bazı gençler çok önceden yaz programlarını yaparken, bazılarının bu dönemi nasıl geçireceğini bilmediği de bir gerçek. Ancak gençler için yaz okullarına gitmek, staj yapmak, seyahat etmek, kitap okumak, yeni hobiler edinmek gibi birçok alternatif var.

11.06.2018Eğitim
Z kuşağı ile doğru iletişim nasıl kurulur

Z kuşağı ile doğru iletişim nasıl kurulur?

İş hayatının yeni giriş. yapan Z kuşağı ile doğru iletişim kurmak oldukça önemli. İşte dikkat etmeniz gerekenler...

9.06.2018Kobi
Selena Gomezin Saç Bakım Sırları

Selena Gomez'in Saç Bakım Sırları

Selena Gomez'e saç bakım sırlarından günlük bakım rutinine kadar her şeyi sorduk! İşte güzellik rutinlerinden favori saç stiline kadar a'dan z'ye Selena Gomez...

8.06.2018Alışveriş

Yazar Sonuçları

Alzheimer kalkanı: egzersiz

Düzenli egzersiz yapıp aktif bir hayat sürmenin bizi Alzheimer dahil her türlü bellek kaybından koruyabileceğini gösteren veriler oldukça eski.

29.07.2019

Türk’ün aklı nasıl çalışır?

Bu isme dikkat! İdil Sevil. Harika bir kitap yazdı! Adı bile şahane: ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ Hem eğlenceli hem öğretici. İçinde zekâ olan, birikim olan ve kendimize farklı bir pencereden bakmamızı sağlayan bir kitap... İdil Sevil, Alman Lisesi, ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. Lisansüstü eğitimini ise Boston’da Emerson College’da tamamlıyor. Neredeyse 20 yıldır Baltaş Grubu’nda çalışıyor. 40’a yakın e-eğitim içeriği, 100’den fazla eğitim modülü-uygulaması ve pek çok kitabı yayına hazırlıyor. Uluslararası kurumlarda yürüttüğü ‘Kültürlerarası Farkındalık Eğitimleri’nde edindiği birikimi de ‘Türk’ün Aklı Nasıl Çalışır?’ ismiyle kitaplaştırıyor. Halen Baltaş Grubu’nda Eğitim Program Yöneticisi olarak çalışıyor. İdil Sevil’in kültür değerlerimizi anlatan bu son kitabı mutlaka okunmalı. Bir güne sığmadı İdil Sevil’le sohbetimiz, salı günü de devam edecek...

21.04.2019

Neden Hobi?

Hobi konusunda kararsız ve istikrarsız mısınız? Bu genel bir sorun. Ama hobi deyip geçmeyin.

17.04.2019

Zihin sağlığını artırmanın 6 yolu

Beynimiz vücudumuzdaki en büyük organ değil ama tüm vücut enerjisinin yüzde 20’sini kullanıyor. Yani zihin sağlığına özen göstermek çok önemli. Beyin sağlığınız için aşağıdaki bu önerileri dikkate alın.

14.04.2019

Bu Bahar Başka Bahar!

Hemen hemen herkes yazı kıştan çok daha fazla seviyor ve bir an önce gelsin diye sabırsızlıkla bekliyor. Çok çetin olmamakla birlikte soğuk ve uzun geçen bir kışı geride bırakıyoruz.

28.02.2019

Günümüzün vebası ‘obezite’ye çiçeği ‘kanser’e, tüberkülozu ‘şeker’e... REÇETE

Beslenme önemli bir sağlık belirleyicisi. Ayrıca pek çok hastalıkla doğrudan ya da dolaylı bağlantısı var.

25.02.2019