MENÜ

Hızlı Kargo

Hızlı Kargo ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hızlı Kargo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hızlı Kargo haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.055 Hızlı Kargo haberi bulunmuştur.

Hızlı Kargo Haberleri

Posta ve hızlı kargo taşımacılığında vergi düzenlemesi

Posta ve hızlı kargo taşımacılığında vergi düzenlemesi

Değeri 22 avroya kadar olan eşya için tek ve maktu bir vergi tahsili yoluyla eşyanın teslimine imkan sağlayacak düzenlemeye gidildi. Söz konusu eşyanın cins, nevi, nitelik, miktar ve kıymetine ilişkin düzenleme yapma konusunda Ticaret Bakanlığına yetki verildi.

25.07.2019Ekonomi
Hızlı kargo taşımacılığına düzenleme

Hızlı kargo taşımacılığına düzenleme

Posta ve hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyada, yalnızca gerçek kişiler adına gelen tek ve maktu vergiye tabi eşya için ayda en fazla 5 taşıma senedi sınırlaması getirildi.

23.07.2019Ekonomi
Posta ve hızlı kargo taşımacılığında gümrük düzenlemesi

Posta ve hızlı kargo taşımacılığında gümrük düzenlemesi

Miktarı brüt 300 kilogramı, değeri 15 bin avroyu geçmeyen posta ve hızlı kargo taşımacılığıyla gelen eşyaların beyanı operatörler tarafından yapılabilecek.

29.06.2019Ekonomi
Yurt dışı e-ticaret alışverişlerinde yeni dönem

Yurt dışı e-ticaret alışverişlerinde yeni dönem

Elektronik ticaret kapsamında kargoyla gönderilen ve bedeli 22 avroyu aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyetini sonlandıran düzenleme bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

31.05.2019Ekonomi
Yurt dışından sipariş verenler dikkat İthal eşyalara yeni vergi düzenlemesi

Yurt dışından sipariş verenler dikkat! İthal eşyalara yeni vergi düzenlemesi

Yurt dışından televizyon, müzik çalar ve cep telefonları yolcu beraberinde 3 yılda bir getirilebilecek. Değeri bin 500 avroyu geçmemek şartıyla posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyalar ile yolcu beraberinde getirilen ve belirlenen limiti aşan eşyaların değeri üzerinden vergi alınacak.

15.05.2019Ekonomi
Yurt dışından yasa dışı alışverişin önü kesilecek

Yurt dışından yasa dışı alışverişin önü kesilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın vergi sinyali verdiği yurt dışı alışverişleri gittikçe artıyor. 2018’de ülkeye ‘mektup’ adı altında 60 milyon ticari ürün girdi. Bunların değeri 20 milyarı buluyor.

1.03.2019Ekonomi
14 Şubat için hazırlıklar bir ay önceden başlıyor

14 Şubat için hazırlıklar bir ay önceden başlıyor

Tüketiciler 14 Şubat Sevgililer Günü için hediye araştırmasına bir ay önceden başlarken, bağımsız dijital pazarlama ajansı SEM markaların bu dönemi en etkin biçimde planlamaları için ipuçları verdi.

6.02.2019Teknoloji
5 tesiste işlem tamam

5 tesiste işlem tamam

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı tesisleri açıldı. Operasyonel olarak ihtiyaç duyulan hat bakım hangarı, hızlı kargo sevk üssü, uçak içi ürünler deposu, ULD tamir&bakım ve akü şarj alanlarından oluşan 5 tesis, 1-3 Mart tarihlerinde gerçekleşecek büyük taşınma öncesi tamamlanmış oldu.

23.01.2019Ekonomi
Yurtdışı sitelerden alışveriş limiti 22 avroya düştü

Yurtdışı sitelerden alışveriş limiti 22 avroya düştü

HÜKÜMET, yurtdışı internet sitelerinden yapılan alışveriş sınırını ikinci kez düşürdü. Daha önce 75 avroluk sınırı 30 avroya indiren hükümet, dün de 22 avroya düşürdü. Kitap kurtlarına ise müjdeli haber geldi. Kitap veya benzeri basılı yayın alışverişinda ise 150 avroya kadar gümrük vergisi ödenmeyecek. Bu kararlar 26 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.

12.04.2018Ekonomi
İnternetten alışverişte yeni dönem... Tek istisna kitap

İnternetten alışverişte yeni dönem... Tek istisna kitap

Hükümet yurtdışı internet sitelerinden yapılan alışveriş sınırını ikinci kez düşürdü. Daha önce 75 Euro'luk sınırı 30 Euro'ya indiren hükümet, dün de 22 Euro'ya düşürdü. Kitap kurtlarına ise müjdeli haber geldi. Kitap veya benzeri basılı yayın alışverişinde ise 150 Euro'ya kadar gümrük vergisi ödenmeyecek. Bu kararlar 26 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.

12.04.2018Ekonomi
İthal kitap ve eşya siparişlerinde vergi düzenlemesi

İthal kitap ve eşya siparişlerinde vergi düzenlemesi

Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen bedeli gönderi başına toplam 22 avroyu geçmeyen eşya ile 150 avroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayınlar gümrük vergisinden muaf olacak.

11.04.2018Ekonomi
e-ticarette gümrüksüz alışverişlerin limiti değişiyor

e-ticarette gümrüksüz alışverişlerin limiti değişiyor

Yurt dışından e-ticaret yoluyla sipariş edilen ürünlere yönelik gümrük muafiyet oranı, 30 avrodan 22 avroya düşürülüyor.

31.01.2018Teknoloji
Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hürriyet’in ‘Ses Ver’ kampanyasıyla gündeme getirdiği kontrolsüz bireysel silahlanmada, internet ayağı için hükümetten ilk adım atıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet üzerinden satışları denetim altına alacak bir yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü de ruhsatsız silah satışını önlemek için RTÜK ile de işbirliği içine girdi. Yapılan görüşmelerin ardından uydu üzerinden yayın yapan ve yayınlarında av tüfeği pazarlayan 5 kanalın yayınları durduruldu.

7.11.2017Gündem
Kargo devine şok O da etkilendi Fidye istediler...

Kargo devine şok! O da etkilendi! Fidye istediler...

Tüm dünyada kaos yaratan Petya virüsünden Türkiye'deki şirketler de etkilendi. TNT Express, bayramdan beri siber saldırıların oluşturduğu hasarı gidermeye çalışıyor. Firma gönderilerini FedEX üzerinden gerçekleştiriyor.

26.07.2017Ekonomi
Hepsiburadadan Game of Thrones atağı

Hepsiburada'dan Game of Thrones atağı

Yeni sezonunu tüm dünyanın merakla beklediği dizi Game of Thrones, tematik ürünleriyle de hayranlarının beğenisini topluyor. Diziden esinlenerek tasarlanan masa oyunu, karakter figürleri, haritalar, hanedan armalı anahtarlıklar, tişörtler, bardak altlıkları, kupalar başta olmak üzere 800 ayrı Game of Thrones temalı ürün Hepsiburada platformunda dizi hayranlarına satışa sunuluyor.

13.07.2017Teknoloji
Gümrük Kanununun uygulanmasında değişiklik

Gümrük Kanunu'nun uygulanmasında değişiklik

Türkiye'ye ev eşyasını getirmek isteyen yurt dışında yerleşik kişilerin gümrük muafiyetinden yararlanabilmesi için gereken kira kontrat süresi 1 yıla indirildi.

1.09.2016Ekonomi
Amazon hızlı kargo için 40 uçak kiraladı

Amazon hızlı kargo için 40 uçak kiraladı

ABD'li e-ticaret devi Amazon, müşterilerine siparişlerini daha hızlı teslim edebilmek için 40 kargo uçağı kiraladığını duyurdu.

6.08.2016Ekonomi
Yurtdışından neler getirilebiliyor İşte yanıtı

Yurtdışından neler getirilebiliyor! İşte yanıtı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yaklaşan bayram nedeniyle yurtdışından Türkiye’ye gelecek vatandaşlar ve turistler için gümrük rehberi hazırladı. Rehberde, mevzuat çerçevesinde Türkiye’ye girişte ve çıkışta yolcu beraberinde getirilebilecek/götürülebilecek eşyaların sayısı ve miktarı hakkında bilgi verildi.

3.07.2016Ekonomi
Yurtdışı alışveriş siteleri aracılığıyla vurgun

Yurtdışı alışveriş siteleri aracılığıyla vurgun

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye Gümrük Bölgesi’ndeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 euro’yu geçmeyen eşyaya Bakanlar Kurulu kararıyla muafiyet tanındığını, bu düzenlemelerin suistimal edilerek ticari amaçlarla da kullanıldığına yönelik duyumlar aldıklarını söyledi.

5.07.2015Ege
Biri gümrükçüyü gözetliyor

Biri gümrükçüyü gözetliyor!

Gümrük sahalarındaki tüm mekanlar kamerayla izlenecek. Araç X-ray’lerinin sayısı da 39’den 60’a çıkartılacak. Gümrük Bakanı Canikli, “Fabrika işçisi izleniyor, gümrükçü neden izlenmesin” diyor. Sendika tepkili: Özel hayata müdahale!

11.11.2014Ekonomi
YHT terminali 2016da hizmete girecek

YHT terminali 2016'da hizmete girecek

Başkentte yapımına bir süre önce başlanan, toplam 177 bin 895 metrekare bina alanına sahip olacak terminalin 2016'da tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor. Proje kapsamınında Yüksek Hızlı Tren Garında 99 oda ve 198 yatak kapasiteli otel ile 5 bin 367 metrekare kiralanabilir alana sahip ofis yapısı ve yaklaşık 24 bin metrekare kiralanabilir alana sahip mağazalar olması hedefleniyor.

23.08.2014Gündem
Bakan açıkladı: 5 kilo 643 gram bonzai yurda sokuldu

Bakan açıkladı: 5 kilo 643 gram bonzai yurda sokuldu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yaptığı operasyonlarda toplam 5 kilo 643 gram kamuoyunda bonzai olarak bilinen kannabinoid maddesinin ele geçirildiğini belirterek, bu miktar ile yüzlerce kilogram sentetik bonzai elde edilebileceğini bildirdi.

6.08.2014Ekonomi
MARKANI SEÇ

MARKANI SEÇ

Tarzınızı yansıtan markayı, yeniçarşım.com’un "Markalar Bulvarı"ndan seçin.

8.01.2013Advertorial
İnternetten alışverişte uyuşturucu şüphesi doğdu gümrükler alarma geçti

İnternetten alışverişte uyuşturucu şüphesi doğdu gümrükler alarma geçti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, sanal alışveriş sitelerinde örtülü yöntemlerle kaçakçılık yapıldığını tespit etti. “Drop shipping” yöntemiyle hediye adı altında vergisiz uyuşturucu pazarlandığı ortaya çıkarılırken, sanal ticaret mevzuatında değişikliğe gidilmesi için çalışma başlatıldı.

7.04.2012Ekonomi
Yurtdışından gelen kargolarda muafiyet düştü

Yurtdışından gelen kargolarda muafiyet düştü

Yurt dışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyadaki muafiyet sınırı, 150 eurodan 75 euroya düşürüldü.

20.08.2011Ekonomi
Hediyelik eşya diye geldi bakın içinden ne çıktı

Hediyelik eşya diye geldi bakın içinden ne çıktı

ANTALYA Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Çin’de üretilen ve gümrük vergisi ödenmeden Türkiye’ye sokulmak istenen, ambalajlar içinde 45 ’yapay kızlık zarı kanı’na el koydu. Türkiye’de çok az bilinen yapay kızlık zarı kanının, özellikle Arap ülkelerinde rağbet gördüğü belirtildi.

7.07.2011Gündem
e-alışverişe yeni düzenleme

e-alışverişe yeni düzenleme

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, internet yoluyla yurt dışından yoğun bir şekilde gıda takviyeleri, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünlerinin getirilerek 150 Avro vergi muafiyetinin suistimal edildiğini belirlediklerini bildirdi. Bakan Yazıcı, bunun üzerine yaptıkları düzenlemeyle kargo ve posta yoluyla yurt dışından getirilen eşyalarda vergi muafiyeti hükümlerinden artık sadece gerçek kişilerin yararlanacağını söyledi.

21.04.2011Ekonomi
Maliye, internetten yurtdışı alışverişleri incelemeye aldı

Maliye, internetten yurtdışı alışverişleri incelemeye aldı

Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile BTK, internetten yapılan alışverişin kayıt altına alınabilmesi için teknik ve hukuki altyapı oluşturmaya dönük çalışmalar yapıyor. Kredi kartı kullanılarak internet yoluyla yurtdışından yapılan alışverişler de gözlem altına alınıyor.

10.04.2011Ekonomi
Gümrüksüz ürün cenneti: İnternet

Gümrüksüz ürün cenneti: İnternet

Yabancı e-ticaret sitelerinden yapılan 150 avrodan ucuz alışverişlerde gümrük vergisi alınmadığını bilen bazı sitelerin, siparişlerini ikiye bölerek Türkiye'ye ulaştırdığı kaydedildi.

18.06.2010Ekonomi
Gümrük vergisinden muaf tutulacak eşyalar

Gümrük vergisinden muaf tutulacak eşyalar

Hayır ve gönüllülük esasına dayalı alınan eşyalarla, terör mağdurları başta olmak üzere, sakat kişiler için alınan motor silindir hacmi 2500 (dahil) cc'ye kadar olan taşıtlar da (arazi taşıtları ve binek otomobiller hariç) gümrük vergisinden muaf olacak.

13.06.2008Gündem
İpek Yolu raylar üzerinde canlanacak Londra-Şanghay kesintisiz bağlanacak

İpek Yolu raylar üzerinde canlanacak Londra-Şanghay kesintisiz bağlanacak

Dünyanın en eski ticaret yolu olarak kabul edilen tarihi İpek Yolu, dün Başbakan Tayyip Erdoğan, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Şaakaşvili ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in attığı imzalar ile ’İpek Demiryolu’na dönüşecek. 400 milyon dolarlık Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Projesi tamamlandığında Londra’dan Şanghay’a kadar kesintisiz tren yolu ulaşımı mümkün olacak.

7.02.2007Ekonomi
Başbakan Erdoğan Gürcistana gidiyor

Başbakan Erdoğan Gürcistan'a gidiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 7 Şubat Çarşamba günü, “Demirden İpekyolu” olarak da adlandırılan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu (KTB) Projesi'nin imza törenine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gürcistan'a gidecek.

3.02.2007Gündem
Projelerle varız

Projelerle varız

İzmir’in genç işadamlarından, Elmas Group’un gelişiminde büyük katkıları olan ve 9. Dönem Ege Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Cemal Elmasoğlu ile konuştuk.

27.12.2006Ege

Yazar Sonuçları

İnternetten aldım 1$ eve geldi 20$

Yurtdışından dünyaca ünlü alışveriş siteleri aracılığı ile satın alınan ucuz ürünler sonradan pahalıya patlıyor. Bunun nedeni Gümrük Kanunu’nda yer alan ardiye ücreti. Gümrükten geç dağıtıma çıkan ürünler nedeniyle 1 dolarlık kolyeye 113 TL ekstra fatura çıkabiliyor.

5.09.2019

Ömrüne bereket Şener Abi

Son 3-4 senedir Şener Şen’le ilgili en sivri çıkışları yapan benim...

9.11.2018

Dr. Goebbels kuramları

Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.

13.02.2014

Kozmetik ve diyet ürüne posta freni ‘sanal sancı’ yarattı

GÜMRÜK Müşteşarlığı’nın 150 Euro’ya kadar verilen yurt dışı siparişlere uygulanan vergi muafiyetini, kozmetik ürünler başta olmak üzere sporcu gıdaları, zayıflama hapları, bitkisel ya da hayvansal tüm gıda takviyelerinde kaldırıp, posta ve kargo yoluyla girişini yasaklaması, 20 milyar dolara ulaşan internetten alışverişte uluslararası sanal krize yol açtı.

19.06.2011

Yurtdışı hediyelik eşyada ince noktalar

YURTDIŞINA çıkanlar, Türkiye’ye beraberlerinde (yurtdışında aldıkları da dahil) kişisel eşyaları ve hediyelik eşyalarla birlikte dönüyorlar. Bunun dışında bir de yurtdışından posta ile gelen eşyalar var.

24.12.2010

Bayram ve yılbaşı hediyelerine vergi muafiyeti

KURBAN bayramı ile yılbaşı döneminde, yurtdışından gönderilen hediyelere, gümrük vergisi yönünden “özel bir muafiyet” uygulandığını biliyor musunuz?

19.11.2010

Gümrük müşavirleriyle kurye şirketleri arasında ’küçük işler’ kavgası var

OLAYI İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı Cihangir Önger anlattı.

16.04.2009

Gümrükte takılan üründe nakliye ücreti fiyatın iki katına çıkıyor

PTT, gümrüğe takılan kişisel gönderilerde ek bedel almazken, DHL, UPS, Fedex, TNT, MNG, Yurtiçi Kargo gibi özel kuruluşlar, kargo bedeline, evrak ve ardiye ücreti ekliyor. Talep edilen ek bedeller, küçük siparişlerde bile 200-250 TL’yi aşıyor. Vergi ve katkı payı toplamı yüzde 35’i geçmezken, şirketlerin talep ettiği evrak ve depo ücretleri, ürün bedelinin 2 katına çıkabiliyor.

5.04.2009

Bayram ve yılbaşı hediyelerine gümrük avantajı

ŞEKER ve Kurban Bayramı ile yılbaşı döneminde, yurtdışından yakın akraba ve dostlarınızın gönderdiği hediyelere, gümrük vergisi yönünden "özel bir muafiyet" uygulandığını biliyor musunuz?

14.12.2007

Yılbaşında kendine hediye ’Yassah!’

MEĞER gümrüksüz alışverişe ne kadar meraklıymışız.

28.12.2006

İnternet’ten gümrüksüz alışverişin tam zamanı

ŞİMDİ, İnternet'teki Amazon.com, ebay.com, streetprices.com, buy.com gibi uluslararası sitelerden gümrüğe takılma endişesi duymadan, gönül rahatlığıyla alışveriş yapmanın tam zamanı.

9.11.2006