MENÜ

Hız Sınırı

Hız Sınırı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hız Sınırı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 740 Hız Sınırı haberi bulunmuştur.

Hız Sınırı Haberleri

Ehliyet sonuçları sürücü adaylarıyla paylaşıldı 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sonuçları sürücü adaylarıyla paylaşıldı! 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları, 20 Mayıs tarihinde gerçekleşen sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden yayımlandı. Sürücü belgesi almaya hak kazanıp kazanmadıklarını öğrenmek isteyen vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. İşte, 20 Mayıs ehliyet sınav sonuçları ve yeni dönem sınavlarının yapılacağı tarihler hakkında detaylı bilgiler

1.6.2017Gündem
Türkiyede 2016daki trafik kazalarında 7 bin 300 kişi öldü

Türkiye'de 2016'daki trafik kazalarında 7 bin 300 kişi öldü

Türkiye'de 2016'daki trafik kazalarında 7 bin 300 kişi öldü

23.5.2017Gaziantep
Korsana hız sınırı

Korsana hız sınırı

Korsanla mücadelede önemli adımlar atılıyor. Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezleri kuruluyor. Dijital ortamda korsan çoğaltım ve dağıtım yapanların internet erişim hızları düşürülecek ve bu sitelere de erişim engellenecek.

3.5.2017Kitap Sanat
1 Mayıs itibariyle kotayı aşan GB başına ödeyecek

1 Mayıs itibariyle kotayı aşan GB başına ödeyecek

BTK tarafından AKK (Adil Kullanım Kotası) için yapılması planlanan düzenlemelerden ilki hayata geçmek üzere. 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak bu yeni düzemeyle sınırlar esnetiliyor! Ancak kotayı aşanlara artık ek ücret yansıyacak!

30.4.2017Teknoloji
Geceleri kota yok 1 Mayısta başlıyor...

Geceleri kota yok! 1 Mayıs'ta başlıyor...

Web üzerinden sık indirme işlemi yapanlar için müjdeli haber geldi. 1 Mayıs'tan itibaren başlayacak uygulamada gece 02:00 ve sabah 08:00 arasındaki veri kullanımı ve indirme işlemleri Adil Kullanım Kotası (AKK) kapsamında değerlendirilmeyecek.

8.4.2017Ekonomi
Avusturya: Almanya ayrımcılık yapıyor

Avusturya: Almanya ayrımcılık yapıyor

Almanya’da Eyaletler Meclisi, Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt’in hazırladığı ve geçen hafta Federal Meclis tarafından kabul edilen otoyol vergisini onayladı. Böylece otoyol vergisinin uygulanmasının önünde hiçbir engel kalmadı. Ancak vergiyi ‘ırkçı, ayrımcı’ diye niteleyen Avusturya, Avrupa Adalet Divanı’na taşımaya karar verdi.

1.4.2017Ekonomi
Kağıthane Tünelinde tek teker terör estirdiler

Kağıthane Tüneli'nde tek teker terör estirdiler

Kağıthane tünelinde bir grup motosiklet sürücüsü adeta terör estirdi. Motosikletlilerden biri tek teker üzerinde uzun süre giderken, diğer motosikletliler de hız sınırı 70 km olan tünelde en az 200 km hız ile araçların arasından geçti.

27.2.2017Haber
Erdal Tosunun ölümüne neden olan sürücüye tahliye (2)

Erdal Tosun'un ölümüne neden olan sürücüye tahliye (2)

Erdal Tosun'un ölümüne neden olan sürücüye tahliye (2)

14.2.2017İstanbul
Dikkat Facebookta şifrenizi unutursanız...

Dikkat! Facebook'ta şifrenizi unutursanız...

Facebook, web sitelerinde kullandığınız şifreleri unutmanızın önüne geçebilecek yeni hizmetini ortaya çıkardı.

3.2.2017Teknoloji
Fenerbahçe otobüsüne hız sınırı

Fenerbahçe otobüsüne hız sınırı!

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın karayolunda yapacağı yolculuklarda kullanacağı Gürsel Turizm tarafından tahsis edilen yeni otobüsünde ilginç bir sır ortaya çıktı.

23.1.2017Spor Arena
Köprüde tünel rahatlığı

Köprüde tünel rahatlığı!

Avrasya Tüneli’nden ilk geçiş dün sabah saat 07.00 itibariyle başladı. Hürriyet Ekonomi’den Ceyhun Kuburlu ve Burak Coşan İstanbul trafiğini rahatlatması beklenen Avrasya Tüneli’ni ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü aynı anda test etti. 

22.12.2016Ekonomi
Avrasya Tüneli nereden nereye olacak İşte, Avrasya Tüneli ücreti

Avrasya Tüneli nereden nereye olacak? İşte, Avrasya Tüneli ücreti

Avrasya Tünel'inden geçişler bugün itibariyle başladı. Kazlıçeşme ile Göztepe arasını 15 dakikaya indirecek olan tünel ilgili pek çok soru gündeme geldi: Avrasya Tünel'i nereden nereye olacak, tünel ücreti ne kadar olacak? Başlangıçta 120 bin ile 130 bin aracın geçmesi beklenen Avrasya Tüneli güzergahı ve tünel ücreti gibi pek çok konu detayda!

22.12.2016Ekonomi
4 dakikada 2 kıta

4 dakikada 2 kıta

Türkiye’nin en önemli ulaşım projelerinden biri olan ‘Avrasya Tüneli’ açıldı.

20.12.2016Ekonomi
Avrasya Tüneli için tarihi gün

Avrasya Tüneli için tarihi gün

Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından geçen bir karayolu tüneli ile birbirine bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi açıldı. Bugün doğumgünü olan Başbakan Binali Yıldırım törende yaptığı konuşmada "Dün gece Rusya’nın Ankara Büyükelçisi hayatını kaybetti. Terör bir kez daha alçak yüzünü gösterdi. Bu olay Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik alçak bir provokasyondur" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmada, Avrasya tünelinden geçişlerin yılbaşına kadar 15 TL olacağını ve toplanan gelirin Aile ve Sosyal politikalar bünyesinde, şehitlerin aileleri için açılan hesaba aktarılacağını duyurdu.

20.12.2016Ekonomi
Otobüs şoförü TEDES yüzünden yolcuları indirip eylem yaptı

Otobüs şoförü TEDES yüzünden yolcuları indirip eylem yaptı

Giresun'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsünün şoförü, Trafik Elektronik Denetleme Sisteminden (TEDES) yediği trafik cezaları gerekçe göstererek Amasya'da yolcuları indirerek eylem yaptı.

15.10.2016Ekonomi
İtiraz geldi yurtdışı yasak

İtiraz geldi yurtdışı yasak

Alkollüyken yol açtığı ölümlü kazaya rağmen Rüzgar Çetin’in 8 ay sonra tahliye edilmesine, savcının itirazı üzerine mahkeme yurtdışına çıkış yasağı koydu. Bir vatandaş da tahliye kararını veren hakimlere dava açtı. Öte yandan, tahliye edilen Rüzgar Çetin, cezası onanırsa 161 gün daha cezaevinde kalacak. Bunun nedeni ise, 15 Temmuz darbe girişim sonrası Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmesi ile bazı yasalarda da KHK ile değişiklik yapılması.

5.10.2016Gündem
Diyarbakırda okul servis şoförlerine eğitim ve inceleme

Diyarbakır'da okul servis şoförlerine eğitim ve inceleme

Diyarbakır'da okul servis şoförlerine eğitim ve inceleme

5.10.2016Diyarbakır
Dizel talebi Sebze Günü’ne benzemesin

Dizel talebi Sebze Günü’ne benzemesin!

Alman Yeşiller Partisi, iklim değişikliğiyle mücadele amacıyla 2030’dan itibaren dizel yakıt kullanan araçların trafiğe çıkışına izin verilmemesini istedi. Ancak Düsseldorf’ta yayımlanan Handelsblatt gazetesi, Yeşiller’in bu talebiyle ilgili ilginç bir yorum yaptı:

30.9.2016Dünya
6 radar cezası 1400 TL

6 radar cezası 1400 TL

Zonguldak’ta oturan öğretmen 56 yaşındaki Metin Er, Çorum’a giderken ve dönerken aynı noktada 3’ü 34 saniye içinde olmak üzere 6 radar cezası uygulanmasına tepki gösterdi.

22.9.2016Ekonomi
Tek bir ilde yılda yarım milyon araca ceza

Tek bir ilde yılda yarım milyon araca ceza

Pilot bölgelerde, uyulması fizik kurallarına aykırı tabelalarla kurulan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi, adeta sürücülere tuzağa dönüştü. Sadece Ordu’da, 10 ayda 468 bin araca ceza kesildiği ortaya çıktı.

7.9.2016Gündem
Köprü farkı

Köprü farkı

ANADOLU yakasında Maltepe’den yola çıkıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçerek, Bağcılar’a gelmek için 109.5 kilometre yol kat ettik. Aynı yolculuğu TEM otoyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanarak yapsaydık 50, D-100 karayolu ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanarak yapsaydık 35 kilometre mesafe kat etmiş olacaktık.

27.8.2016Ekonomi
Hollanda’dan İzmir’e tekneyle 4 ayda gittiler

Hollanda’dan İzmir’e tekneyle 4 ayda gittiler

İş adamı Erkan Çaylı ile doktor arkadaşı Mehmet Nardalı, satın aldıkları tekneyle 1 Nisan’da Hollanda’dan başladıkları seyahatlerini, 4 ay sonra İzmir’in Urla ilçesinde tamamladı.

9.8.2016Dünya
Sırbistan’da radara dikkat

Sırbistan’da radara dikkat

Sıla Yolu güzergahında Sırp polisleri kontrollerini giderek artırıyor. Ülke genelinde, sabit ve seyyar radarların yanı sıra otoyollarda sivil plakalı araçlar ile kameralı radar kontrolleri yapılıyor.

22.7.2016Avrupa
SIRBiSTAN’DA MOLA VERİN, MAKEDONYA’DA İHLAL YAPMAYIN

SIRBiSTAN’DA MOLA VERİN, MAKEDONYA’DA İHLAL YAPMAYIN

Sırbistan Sıla Yolu’nun hemen hemen ortası sayılıyor, yani mola zamanı. Kural ihlallerine göz yumulmayan Makedonya'da ise Üsküp köftesinin tadına mutlaka bakın...

14.7.2016Avrupa
SLOVAKYA VE MACARİSTANDA GÖREVLİLER HATAYI AFFETMİYOR

SLOVAKYA VE MACARİSTAN'DA GÖREVLİLER HATAYI AFFETMİYOR

Görevlilerin en ufak hatayı affetmediği Slovakya'da çocuklar kesinlikle arka koltukta oturmalı... Kontrollerin çok sıkı olduğu Macaristan'da ise Türkiye’den dönüşte yanınıza alacağınız eşyalara çok dikkat edin...

13.7.2016Avrupa
HIRVATİSTANDA ACELE ETMEYİN, ÇEK CUMHURİYETİNDE PARA BOZDURUN

HIRVATİSTAN'DA ACELE ETMEYİN, ÇEK CUMHURİYETİ'NDE PARA BOZDURUN

Hırvatistan AB üyesi ancak Schengen’e dahil değil. Bu yüzden kontroller sıkı. Çek Cumhuriyeti'nde ise benzin alacak veya alışveriş yapacaksanız, kesinlikle para bozdurmanızı tavsiye ederiz.

12.7.2016Avrupa
AVUSTURYADA TÜNELLERE, SLOVENYADA RADARLARA DİKKAT

AVUSTURYA'DA TÜNELLERE, SLOVENYA'DA RADARLARA DİKKAT!

Avusturya'da otoyollardaki vinyet dışında bu tünellere de ücret ödeminiz gerekiyor. Slovenya polisi çok sayıdaki sabit radarın yanı sıra seyyar radarlarla da hız kontrolü yapabiliyor.

11.7.2016Avrupa
Yağmur Sarıoğlunu şikayet ettiler

Yağmur Sarıoğlu'nu şikayet ettiler!

Lamborghini ile 270 km hız yapan Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu'nun eşi Yağmur Sarıoğlu, bir vatandaş tarafından polise şikayet edildi.

27.6.2016Spor Arena
Trafikte en çok ceza park yasağı, hız ve işaret ihlallerine

Trafikte en çok ceza park yasağı, hız ve işaret ihlallerine

Trafikte en çok ceza uygulaması, park yasağı, trafik işaretleri ve hız ihlallerine yapılıyor.İstanbul’da kesilen trafik cezalarının yüzde 60’tan fazlasını bu üç temel kuralın ihlalleri oluşturuyor.

8.6.2016Ekonomi
Trafikte en çok ceza park yasağı, hız ve işaret ihlallerine kesiliyor

Trafikte en çok ceza park yasağı, hız ve işaret ihlallerine kesiliyor

Trafikte en çok ceza park yasağı, hız ve işaret ihlallerine kesiliyor

8.6.2016İstanbul
Körfez köprüsü Ramazan Bayramı’na hazırlanıyor

Körfez köprüsü Ramazan Bayramı’na hazırlanıyor

İzmir arasındaki yolun 3,5 saate inmesini sağlayacak Gebze-Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli ayağı olan İzmit Körfez Geçiş köprüsünde sona yaklaşılıyor. Ramazan Bayramı öncesi açılacak köprüden ise özel araç sürücüleri 120 kilometrelik hızla geçebilecekler.

21.5.2016Gündem
Körfez köprüsü Ramazan Bayramına hazırlanıyor

Körfez köprüsü Ramazan Bayramı'na hazırlanıyor

Körfez köprüsü Ramazan Bayramı'na hazırlanıyor

21.5.2016İstanbul
Ağır tonajda hız ikilemi

Ağır tonajda hız ikilemi

Başkent’te taşıma kapasitesi yüksek bölünmüş yollarda ağır tonajlı kamyon ve otobüsler için hız sınırı 70 kilometreyken, 3 şeritli Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki 50 kilometrelik hız limiti tabelası sürücüleri şaşırtıyor.

14.5.2016Ankara
Trafik cezalarından kurtulmak için akılalmaz yöntem

Trafik cezalarından kurtulmak için akılalmaz yöntem

Edirne'de farklı noktalara konulan sabit radarlar, 10 günde 10 bin 28 kişiye ceza kesince, radara girdiğini fark eden sürücüler, cezaları iptal ettirmek için farklı yöntemler denemeye başladı. Kimi sürücüler cezadan kurtulmak için hastaneye giderek acil hasta getirdiğine dair barkod alıyor. Emniyet yetkilileri ise kesilen cezaların ancak mahkeme kararıyla iptal edildiğini, bunun için de sürücülerin mağduriyetini mahkemede ispatlaması gerektiğini hatırlatıyor.

5.5.2016Gündem
Hafriyatta ‘ağır’ tehlike

Hafriyatta ‘ağır’ tehlike

Başkent’te, brandasız hafriyat taşımacılığı yapan ağır tonajlı araçların sürücüleri, trafikte yaptıkları kural ihlalleriyle kazaya davetiye çıkarıyor. Ankaralılar, iş sahiplerinin bu konuda daha duyarlı olmasını istiyor.

18.4.2016Ankara
Hafriyat kamyonu limiti aştı

Hafriyat kamyonu limiti aştı

Bağlıca Bulvarı’nın, Eski Bağlar Caddesi ile kesiştiği kavşakta, süratli olduğu iddia edilen 06 KK 083 plakalı hafriyat kamyonu, 06 RSZ 27 plakalı otomobile çarparak yaklaşık 100 metre sürükledi. Dün öğle saatlerinde meydana gelen kazada 2’si ağır 3 kişi yaralandı. 

5.4.2016Ankara
Bağdat Caddesine ikinci hız koridor sistemi

Bağdat Caddesi'ne ikinci hız koridor sistemi

İstanbul'da trafik kazalarının önüne geçmek için alınan önlemler genişletiliyor. Özellikle geçmişte lüks araçların karıştığı ve ölümlü kazaların yaşandığı Bağdat Caddesi'nde var olan Hız Koridoru Sisteminin sayısı arttırılarak ikinci bir Hız Koridor Sistemi faaliyete geçirildi.

30.1.2016Gündem
Stajyer sürücüler yollara ‘trafik adabı’ ile çıkacak

Stajyer sürücüler yollara ‘trafik adabı’ ile çıkacak

MEB’in 13 Şubat'ta düzenlenecek ehliyet teori sınavlarında 380 bin stajyer sürücü adayı, ilk kez yöneltilecek ‘trafik adabı’ dersi sorularına cevap verecek. Sınavı geçenlere verilecek ‘stajyer sürücü’ ehliyetlerine sahip olanların belgeleri, 2 yıl süresince 75 ceza puanını doldurmaları halinde iptal edilecek.

26.1.2016Eğitim
Malkara TSO’nun ’Hız Sınırının Yükseltilmesi’ Talebine Ret

Malkara TSO’nun ’Hız Sınırının Yükseltilmesi’ Talebine Ret

TEKİRDAĞ MALKARA TİCARET VE SANAYİ ODASI'NIN HIZ SINIRININ YÜKSELTİLMESİ ŞEKLİNDEKİ TALEBİ REDDEDİLDİ.

18.1.2016Tekirdağ
Başkan Gökçek: ‘Hız sınırı 90 olmalı’

Başkan Gökçek: ‘Hız sınırı 90 olmalı’

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün katıldığı radyo programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

12.1.2016Ankara
Banazda 43 günde 100 bin kişiye trafik cezası kesildi valilik harekete geçti

Banaz'da 43 günde 100 bin kişiye trafik cezası kesildi valilik harekete geçti

Hizmete girdiği 43 günde 100 binin üzerinde hız ihlali cezası kesmesi nedeniyle tepkilere neden olan Trafik Denetleme Sistemi'nde valilik talimatıyla yapılan düzenlemeyle aynı plakaya kesilen birden fazla cezalar iptal edilmeye başlandı.

11.1.2016Ekonomi
Hız Sınırının Yükseltilmesi İsteği

Hız Sınırının Yükseltilmesi İsteği

MALKARA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ÜMRAN BİLGİN, HIZ SINIRININ YÜKSELTİLMESİNİ İSTEDİ.

23.12.2015Tekirdağ
D 110 Karayolunu Kullanan Sürücülere Tedes Uyarısı

D 110 Karayolunu Kullanan Sürücülere Tedes Uyarısı

MALKARA İLÇE MERKEZİNDE 10 ARALIK 2015 PERŞEMBE GÜNÜ TEDES FAALİYETE BAŞLAYACAK.

7.12.2015Tekirdağ

Yazar Sonuçları

Ve arabalar yer altından uçacak

Ve arabalar yer altından uçacak!

Hayallerimizin sınırlarını zorlayan buluşların sahibi Elon Musk, geçen haftalarda TED ’de yaptığı konuşmada ilk defa açıkladığı projeleriyle yine “yok artık!” dedirtti!

11.5.2017Özcan Çıkmaz
Köprüyle Çanakkale değişir

Köprüyle Çanakkale değişir

Geçen hafta Çanakkale’deydim.

10.3.2017Deniz SİPAHİ
Talihsiz bölge Öveçler

Talihsiz bölge Öveçler

Çankaya Öveçler Mahallesi’nde Mimar Sokak ile Kabil Caddesi’nin kesiştiği bölge, ‘şehircilik’ açısından bütün talihsizlikleri üzerinde toplamış vaziyettedir. 

14.8.2016Fatih Tekeci
“Ayhan Abi’nin çorbasından yapalım baba”

“Ayhan Abi’nin çorbasından yapalım baba”

Bu hafta konumuz makarna, mekânımız Parma. ‘Dünya Makarna Şampiyonası’ için davet edildim. Dünya’nın 4 bir tarafından aşçılar yarıştı, bizimkiler dereceye giremedi. Burası peynir diyarı bilinse de bir İtalyana “makarna” deseniz size Parma’yı gösterir. Dünyanın en büyük makarna fabrikası da burada! Anlatacağım ama biraz geçmişe giderek.

10.8.2016Ayhan Sicimoğlu
Ülkenin tek bubble şovmeni

Ülkenin tek bubble şovmeni

Film ve dizilerden tanıdığımız Ümit Okur’u yeni sezonda Mahsun Kırmızıgül’ün komedi türündeki filminde izleyeceğiz.

25.7.2016Ömür GEDİK
Tezcanlı ve idealist

Tezcanlı ve idealist

ABD’li siyaset kuramcısı ve yazar Thomas Paine, “Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim, iyilik yapmak dinim” diyor.

26.3.2016Adnan KAYA