MENÜ

Hitler

Hitler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hitler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hitler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.625 Hitler haberi bulunmuştur.

Hitler Haberleri

Evinde ‘Nazi Müzesi’ kuran kişiye hapis

Evinde ‘Nazi Müzesi’ kuran kişiye hapis

Avusturya’da, evinin bodrumunda Hitler büstü, gamalı haç gibi çok sayıda nazilere ait materyalleri sergileyen kişi, 13 ay hapis ve bin 200 Euro cezaya çarptırıldı.

5.03.2019Avrupa
Hitler onunla işbirliği yapan Belçikalılara emekli maaşı bağlatmış

Hitler onunla işbirliği yapan Belçikalılara emekli maaşı bağlatmış

İkinci Dünya Savaşı’nda Belçika’yı işgal eden diktatör Adolf Hitler’in Almanya’yla iş birliği yapan Belçikalılara emekli maaşı bağlattığı belirlendi. Belçika Parlamentosu günümüzde hala 22 Belçikalının Hitler’den emekli maaşı aldığını ortaya çıkardı.

25.02.2019Avrupa
Hitlere Sadakat Maaşı iddiası tartışma yarattı

Hitler'e Sadakat Maaşı iddiası tartışma yarattı

İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden 74 yıl sonra Belçika'da bir grup kişinin Almanya hükümetinden, Nazi Almanyası döneminde verilen Hitler'e Sadakat Maaşı almaya devam ettiği iddiası tartışma yarattı.

21.02.2019Dünya
Ünlü oyuncu Bruno Ganz hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Bruno Ganz hayatını kaybetti

İsviçreli ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Bruno Ganz hayata veda etti. Ganz, Adolf Hitler'i canlandırdığı ve Berlin'in düşüşünü anlatan "Untergang" (Çöküş) filmiyle hafızalara kazınmıştı.

16.02.2019Dünya
Hitlerin tablolarına alıcı çıkmadı

Hitler'in tablolarına alıcı çıkmadı

Nazi Almanyası'nın lideri Adolf Hitler'in 5 sulu boya tablosuna açık artırmada alıcı çıkmadı.

11.02.2019Keyif
TBB Sözcüsü Demir: ‘AfD küçümsenmemeli’

TBB Sözcüsü Demir: ‘AfD küçümsenmemeli’

Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB), Almanya’da bu yıl dört eyalette yapılacak parlamento seçimlerinde aşırı sağcı AfD’nin güçlenebileceğine dikkati çekti. TBB Sözcüsü Ayşe Demir, “AfD’nin güçlenmesine karşı daha çok çalışmak gerekir” dedi.

11.02.2019Avrupa
Hitler’in tablolarına açık artırmada alıcı çıkmadı

Hitler’in tablolarına açık artırmada alıcı çıkmadı

Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler’in 5 sulu boya tablosuna açık artırmada alıcı çıkmadı.

10.02.2019Avrupa
Steinmeier tehdit mektupları alan Türk avukatla görüştü

Steinmeier tehdit mektupları alan Türk avukatla görüştü

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, bir süredir ırkçı ve tehdit içerikli mektuplar alan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasındaki müdahil Türk avukatlardan Seda Başay Yıldız’la bir araya geldi.

9.02.2019Dünya
Seda Başay Yıldız’la özel görüşme

Seda Başay Yıldız’la özel görüşme

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, bir süredir ‘NSU 2.0’ imzalı ırkçı ve tehdit içerikli mektuplar alan NSU terör örgütü davasındaki müdahil Türk avukatlardan Seda Başay Yıldız’la bir araya geldi.

8.02.2019Avrupa
‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

‘Bu kadar yüksek spekülatif basınç olan bir ülkede alçak mimarlık yapılamaz’…

Mimarlık tarihçisi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Uğur Tanyeli’yle son kitabı ‘Mütereddit Modernler: Dünyada ve Türkiye’de Mimar İdeologlar’dan yola çıkarak güncel meseleler, ‘alçak mimarlık tartışması’, Türkiye’deki arsaya yönelik spekülatif basınç, yıkılan AKM, Emek Sineması gibi yapılar ve öne çıkan yeni kuşak mimarlar üzerine söyleştik…

‘Konuşmayı kabul ettim, çünkü Almanya değişti’

‘Konuşmayı kabul ettim, çünkü Almanya değişti’

Almanya Federal Meclisi’nde düzenlenen nazi kurbanlarını anma toplantısında duygulu anlar yaşandı. Tarihçi Saul Friedlaender, anne babasının, küçük çocukların, yaşlı insanların nasıl öldürüldüklerini anlatırken milletvekilleri gözyaşlarına boğuldu.

31.01.2019Avrupa
‘Foolish Casanova’ şarkısıyla popüler olan manken kimdir

‘Foolish Casanova’ şarkısıyla popüler olan manken kimdir?

Kariyerlerine mankenlikle başlayan bazı isimler, şarkıcı kimliğiyle ön plana çıkabiliyor. Peki, 2000'lerin başlarında ‘Foolish Casanova’ şarkısıyla popüler olan manken kimdir? Bu isim 2002 yılının En İyi Arabesk-Fantezi Kadın Şarkıcısı seçilmişti.

31.01.2019Magazin
Unutulan, unutturulan utanç

Unutulan, unutturulan utanç

Rachel Oschitzki... 91 yaşında Yahudi kökenli bir kadın. Şimdi Ukrayna sınırları içinde kalan Krasna Hora beldesinde doğmuş. Henüz 16 yaşındayken 1944 yılında naziler tarafından ablası ve onun iki çocuğuyla birlikte Polonya sınırları içindeki ‘Auschwitz Toplama Kampı’na götürülmüş.

30.01.2019Avrupa
Berlin 1933: Ne Hitler’i gördü ne de yazabildiler

Berlin 1933: Ne Hitler’i gördü ne de yazabildiler!

20’inci yüzyılın en kanlı diktatörü Adolf Hitler döneminde başkent Berlin’de 200 yabancı gazeteci çalışıyordu. Ancak bunların Hitler’e karşı kör davrandı. Olayları ne görebildi ne de yazabildiler. Fransız gazeteci Daniel Schneidermann bu durumu araştırdı ve Berlin 1933 adlı kitabında nedenlerini yazdı...

29.01.2019Avrupa
Aşırı sağcılar çıldırdı

Aşırı sağcılar çıldırdı

Demokrasinin yerleşik olduğu ülkelerde demokratik hukuk devleti ilkeleri geçerlidir. Bu, hem Avrupa ülkesi hem de Avrupa Birliği (AB) üyesi olan Avusturya için de geçerlidir. Avusturya Anayasası’nın 18. maddesinde “Tüm devlet, kamu yönetiminde temel hukuk ilkelerini esastır” denilmektedir.

26.01.2019Avrupa
Sahte şüphesiyle açık artırmadaki Hitler’in üç tablosuna el konuldu

Sahte şüphesiyle açık artırmadaki Hitler’in üç tablosuna el konuldu

Almanya’nın başkenti Berlin’de Adolf Hitler’in açık artırmayla satışa sunulan 3 tablosuna müzayede başlar başlamaz polis sahte olabilecekleri gerekçesiyle el koydu. Tablolar polis deposuna kaldırıldı.

25.01.2019Avrupa
‘Hitler selamı’ Avusturya’yı ayağa kaldırdı

‘Hitler selamı’ Avusturya’yı ayağa kaldırdı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da koalisyon hükümetinin küçük ortağı aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisinin (FPÖ) ‘Yeni Yıl Buluşması’ adlı toplantısında bir kişinin ‘Hitler selamı’ vermesi büyük tepkilere ve protestolara neden oldu.

20.01.2019Avrupa
AfD tedirgin

AfD tedirgin

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD, önceki gün Berlin’de parlamento restoranında basına bir davet düzenledi. Resepsiyona tek yabancı gazeteci olarak katıldım.

19.01.2019Avrupa
Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Hessen’de aşırı sağla bağlantılı olan bir polis memurunun, bazı bilgileri ‘Aryas’ adlı neonazi örgütünün kadın üyesine verdiğini kamuoyundan gizlemekle suçlanan Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’un koltuğu tehlikeye girdi. Muhalefet, perşembe günü yapılacak olağanüstü toplantı öncesi Bakan Beuth’dan bilgi istedi.

15.01.2019Avrupa
Helal kesim yasağına tepki: Avrupa’da yaşamak zorlaşıyor

Helal kesim yasağına tepki: Avrupa’da yaşamak zorlaşıyor

Belçika’nın Flaman bölgesinde helal kesim yasağının yılbaşında yürürlüğe girmesinin ardından ülkedeki Müslüman ve Musevi toplumun tepkisi büyüyor. Belçika nüfusunun yaklaşık yüzde 6’sını oluşturan Müslüman ve Musevi toplumlar, hayvanların şoklanmadan ve uyutulmadan kesilmesini yasaklayan kararın, iki toplumun dini özgürlüklerini kısıtladığını ve toplumlara saygısızlık olduğunu savunuyor.

15.01.2019Avrupa
Belçikada helal kesim yasağına tepki büyüyor

Belçika'da helal kesim yasağına tepki büyüyor

Belçika'nın Flaman bölgesinde helal kesim yasağının yıl başında yürürlüğe girmesinin ardından karara ülkedeki Müslüman ve Musevi toplumun tepkisi büyüyor.

15.01.2019Dünya
NSU 2.0 İkinci tehdit mektubu

"NSU 2.0" İkinci tehdit mektubu

Almanya’da, NSU davasındaki müdahil avukatlardan Seda Başay Yıldız’a yine tehdit mektubu gönderildi.

14.01.2019Dünya
Burcu Biricik: Tarzım hep daha maskülen, erkek çocuğu halimi seviyorum

Burcu Biricik: Tarzım hep daha maskülen, erkek çocuğu halimi seviyorum

İlk oyunculuk denemesinden sonra bu işi yapmamaya karar verdi. Çevresinin baskısıyla devam etti. Kısa sürede güzelliğini başarılı oyunculuğuyla birleştirip başrollerin aranan ismi oldu. 2019’da hem ekran hem de beyazperdede karşımıza çıkacak Burcu Biricik’le bir Alman casusu canlandırdığı yeni filmi ‘Çiçero’ için buluştuk: “Sarı bir damarım var, alanıma fazla müdahale edilirse pençelerimi çıkarabilirim.”

13.01.2019Hürriyet Pazar
Demokratik yöntemlerle mücadele

Demokratik yöntemlerle mücadele

Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) Federal Meclis milletvekili ve partinin Bremen Eyalet Teşkilatı Başkanı Frank Magnitz, hafta başında Bremen’de sokak ortasında henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi tarafından saldırıya uğrayıp ağır yaralandı.

12.01.2019Avrupa
Merkel’in ziyareti buzları eritti mi

Merkel’in ziyareti buzları eritti mi?

Başbakan Merkel’in 5 yıl aradan sonra Yunanistan’ı ziyareti kime yaradı? Merkel Yunanlılarla buzları eritebildi mi?

11.01.2019Avrupa
Harry Hole ‘Kızılgergedan’ların peşinde

Harry Hole ‘Kızılgergedan’ların peşinde

Karanlık İskandinav polisiye dalgasına heyecan verici bir katkı sunan Jo Nesbo, ‘Kızılgerdan’da 2. Dünya Savaşı’nda Nazi sempatizanı bir grup Norveçli askerin, milenyumda son bulacak ortak kaderlerindeki gizemi çözüyor.

9.01.2019Kitap Sanat
İsrail işgali aklamak için Yahudi soykırımını kullanıyor

'İsrail işgali aklamak için Yahudi soykırımını kullanıyor'

Fas’ın başkenti Rabat’ta "Filistin için Ulusal Çalışma Grubu" tarafından "Holokost ve Siyonizm'in Ajandası" başlığıyla düzenlenen sempozyumda konuşan Siyonizm karşıtı Faslı Yahudi Düşünür Jacob Cohen, "Holokost, Siyonistlerin Filistin'deki işgallerini haklı çıkarmak için icat ettikleri yeni bir dindir." dedi.

8.01.2019Dünya
Çiçeronun afişi yayınlandı

Çiçero'nun afişi yayınlandı

18 Ocak Cuma günü vizyona girecek Çiçero filmin afişi izleyicilerin beğenisine sunuldu.

3.01.2019Keyif
Adolf Hitleri andıran Macron kapağı tartışma yarattı

Adolf Hitler'i andıran Macron kapağı tartışma yarattı

Fransa'nın en önemli yayın kuruluşlarından Le Monde, haftalık dergisi M'nin kapağında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u, Adolf Hitler'i andıran bir görselle tasarlaması tartışma yarattı.

30.12.2018Dünya
Hitler’in doğduğu 1 milyon 500 bin Euroluk evin davasında sona gelindi

Hitler’in doğduğu 1 milyon 500 bin Euroluk evin davasında sona gelindi

Avusturya’nın Inn bölgesindeki Braunau’da bulunan diktatör Adolf Hitler’in doğduğu iki katlı evin eski sahibinin Avusturya hükümetine karşı açtığı milyonluk davanın ocak ayında sonuca bağlanması bekleniyor.

28.12.2018Avrupa
81 milyona ‘Haddini bil’ diyorsun, birisi de sana diyecek

'81 milyona ‘Haddini bil’ diyorsun, birisi de sana diyecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkındaki soruşturma için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “Sen 81 milyona ‘Haddini bil’ diyorsun. Birisi de sana ‘Haddini bil’ diyecek. Sanatçı dilediği gibi eleştirebilir, siyasetçi buna katlanmak zorundadır” diye seslendi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

26.12.2018Gündem
Harika bir kış rotası: Viyana

Harika bir kış rotası: Viyana

Viyana 2018 yılında The Spectator Index tarafından da dünyanın en yaşanabilir birinci şehri seçilmiş. Bunu ilk okuduğumda çok şaşırmış olsam da sokaklarda sadece bir gün geçirdikten sonra nedenini anlamanız işten bile değil. Birbirlerine inanılmaz saygılılar, oldukça sosyaller ve mutlular. Kısaca yaşamayı biliyor ve seviyorlar. İşte Viyana gezi rehberi...

19.12.2018Seyahat
Polise de mi güvenemeyeceğiz

Polise de mi güvenemeyeceğiz?

Almanya’da federal hükümetin ilk ‘Yabancılar Sorumlusu’nun göreve atanmasının 40’ıncı yılı vesilesiyle geçen hafta Berlin’de bir etkinlik düzenlendi.

19.12.2018Avrupa
10 alternatif spor filmi

10 alternatif spor filmi

108. sayımızın SineList köşesinde bu hafta; her biri kişisel başarı hikayesine dönüşen, Hollywood’un parlak dünyasının ürünü filmlerine karşı alternatif bir yaklaşımla çekilen 10 spor temalı filmi sizin için derledik. Unutmadan, kaybetmek de kazanmak kadar sporun bir parçası.

18.12.2018Kampüs
Alman polisinde tehlike çanları

Alman polisinde tehlike çanları

Almanya’da siyaset ve güvenlik birimleri aşırı sağa karşı kör rolünü oynadı. Kurban ailelerin uyarılarına rağmen sekizi Türk, 10 kişinin öldürüldüğü seri cinayetleri neonazilerin işleyebileceğine hiçbiri ihtimal vermedi.

18.12.2018Avrupa
Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi 5 polise soruşturma

Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi! 5 polise soruşturma

NSU davasında mağdur avukatlarından Seda Başay Yıldız, aldığı tehdit mektubu üzerine polise başvurunca büyük bir skandal ortaya çıktı. Yıldız’ı kızıyla tehdit edenlerin polis olduğu ortaya çıktı.

16.12.2018Avrupa
Avusturya, ünlü şarabının karanlık geçmişini sorguluyor

Avusturya, ünlü şarabının karanlık geçmişini sorguluyor

Avusturya’nın her yıl ismiyle ödüller verilen uluslararası üne sahip kırmızı şarabı Zweigelt’in karanlık nazi geçmişi ülkenin en çok tartışılan konularından biri. Zweigelt isminin değiştirilmesi için kurulan ve ‘saptırıldı’ anlamına gelen ‘abgezweigelt’ girişimi şarabın isminin Mavi Pazartesi olmasını istiyor.

13.12.2018Avrupa
Emniyet Müdürü: 1 No’daki 5 polis meslekten atılabilir

Emniyet Müdürü: 1 No’daki 5 polis meslekten atılabilir!

Almanya‘nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu karakolda görevli neonazi polislerin yankıları sürüyor. Görev süresi boyunca ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını belirten Emniyet Müdürü Gerhard Bereswill, polise olan güvenin zedelenmemesini isteyerek “Böyle davrananlara asla hoşgörü göstermeyeceğiz” dedi.

12.12.2018Avrupa
Frankfurt’un1 Numaralı karakolunda skandal

Frankfurt’un1 Numaralı karakolunda skandal

Frankfurt merkezdeki 1 no’lu karakolda görev yapan 5 polisin masalarında, çekmece, dolap ve evlerinde aramalar yapıldı. Bilgisayralarına ve cep telefonlarına el konuldu. Gerekçe ise aşırı sağcıların üye olduğu sosyal medya sitelerinde Hitler, gamalı haç, göçmen ve engelli insanlara hakaretler içeren neonazi paylaşımları...

11.12.2018Avrupa
Gizli kahramanın hikayesi

Gizli kahramanın hikayesi

Yazar Mark Sullivan'ın, İkinci Dünya Savaşı'nın gizli kahramanlarından birinin gerçek hayat hikayesinden esinlenerek kaleme aldığı Kızıl Göğün Altında adlı romanı kitabevi raflarındaki yerini aldı.

1.12.2018Keyif
AB’ye alsaydınız bu noktada olmazdık

AB’ye alsaydınız bu noktada olmazdık

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) yakın Friedrich Ebert Vakfı’nın davetlisi olarak Berlin’de bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat Parti yöneticilerini Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili tavırlarından dolayı eleştirdiğini söyledi.

1.12.2018Gündem
Almanya bize değil, katillere sahip çıktı

Almanya bize değil, katillere sahip çıktı!

Mölln kentinde, 23 Kasım 1992'de neonaziler tarafından kundaklanan evlerinde öldürülen Bahide Arslan, Yeliz Arslan ve Ayşe Yılmaz ölümlerinin 26. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı. Mölln Belediye Başkanı Jan Wiegels, "Onları asla unutmayacağız" derken, yangında annesini, kızını ve yeğenini kaybeden Faruk Arslan "Almanya bize değil, katillere sahip çıktı" dedi.

24.11.2018Avrupa
Hitler selamı veren çalışanını kovdu

Hitler selamı veren çalışanını kovdu

Alman otomobil devi BMW, fabrikada Hitler’in doğum gününü kutlayıp çalışma arkadaşlarına da Hitler selamı veren personelini işten çıkardı.

20.11.2018Avrupa
Kuzey Kıbrısta çalınan mozaik Monakoda bulundu

Kuzey Kıbrıs'ta çalınan mozaik Monako'da bulundu

Çalıntı sanat eserleri ve tarihi eserlerin izini süren, "Sanatın Indiana Jones'u" olarak da tanınan Hollandalı Arthur Brand, Kuzey Kıbrıs'ta çalınmış olan 6. yüzyıla ait bir mozaiği Monako'da bir apartman dairesinde buldu.

19.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

My name is Bazna, İlyas Bazna!

İkinci Dünya Savaşı’nın kaotik ortamında Ankara’da çeşitli büyükelçiliklerde çalışırken taşıdığı belgelerle Almanya adına casusluk yapan bir uşak. Arnavut asıllı İlyas Bazna’nın öyküsü, bir kez daha beyazperdede. Serdar Akar imzalı yapım, ‘dönem filmi’ denen meselenin üstesinden gelirken senaryo cephesinde benzer bir çizgiyi yakalayamıyor.

19.01.2019

Bir Türk Interpol’ün en çok arananlar listesine girerse

JAMES BULGER... ABD’li...Yeraltı suç imparatorluğunu yönetmekten Interpol’ün en çok arananlar listesinde.Lakabı: Panter.

11.01.2019

Yerel seçimi neler bekliyor?

DÜN Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan MYK toplantısında belediye başkan adaylarıyla ilgili önemli ilerleme sağlandı.

27.12.2018

Taklitçisini Beyaz Saray’da ağırlayan bir ABD başkanı

HÜRRİYET’in Washington muhabiri olarak görev yaptığım altı yıla yakın sürenin tam dört yılını George Bush’un başkanlığı (1989-1992) döneminde geçirdim.

7.12.2018