MENÜ

Hitit

Hitit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hitit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hitit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.871 Hitit haberi bulunmuştur.

Hitit Haberleri

Bize her şey O’nu hatırlatacak

Bize her şey O’nu hatırlatacak

Ankara’da 27 Mart 1994’te başlayan bir dönem sona erdi. Başkenti yaklaşık 24 yıl yöneten Melih Gökçek, ardında pek çok iz bıraktı. O, istifasını bile Twitter’dan açıklayan bir sosyal medya fenomeni, AnkaPark’ın mimarı. ODTÜ’yle yıldızı hiç barışmayan, arazisinden yol geçiren Başkan. “Böyle sanatın içine tükürürüm” sözünü siyasi literatüre kazandırmış bir isim. Dinozor ve robot heykellerinin hamisi. Deniz Zeyrek, Ankara’da 30 km. yol yaptı, yol boyu Gökçek’in hatırlattıklarını yazdı.

28.10.2017Hürriyet Pazar
Anadolu’nun sırrı bu taş yazıtta mı gizli

Anadolu’nun sırrı bu taş yazıtta mı gizli

Alman jeoarkeolog Eberhard Zangger, piyasaya cuma günü çıkacak yeni kitabında Anadolu’da çok eski kültüre sahip Luvi adında bir halkın yaşadığını, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı ideolojik nedenle bu kültürü görmezden geldiğini savunuyor.

12.10.2017Dünya
Kapı Aslanları iki ili birbirine düşürdü

'Kapı Aslanları' iki ili birbirine düşürdü

Niğde Göllüdağ’daki Hitit Şehri’nde 85 yıl önce bulunan 2 kapı aslanından biri kentte müze olmaması nedeniyle Kayseri’ye gönderildi. Şimdi Niğde o heykeli geri istiyor ama 2 yıldır ses çıkmıyor! CHP Milletvekili Gürer, konuyla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi

11.10.2017Gündem
En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

İstanbul Üniversitesi’ne gelecek yıl için öngörülen ödenek teklifi tavanı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve çeşitli bakanlıkların ödenek tavanlarını geçerek 1 milyar 272 milyon lira oldu.

7.10.2017Eğitim
Üç aşamalı yaptırım planı

Üç aşamalı yaptırım planı

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak yönetimine diplomasi ve siyaset, ekonomi ile askeri alanlarda yaptırımların gündemde olduğunu söyledi. Yıldırım, Çorum’daki Hitit Üniversitesi’nde Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu’nda konuştu.

28.09.2017Gündem
Sonbaharda içimizi açacak 66 güzel şey

Sonbaharda içimizi açacak 66 güzel şey

Belki İzmir, Ankara ya da Antep’tesiniz; o ünlü şarkıdaki gibi üstü çiğ kaplı bir sonbahar gülüne denk geldiniz… Ola ki Trakyalısınız; salkım salkım güzgülü üzümleri duruyor önünüzde… Yahut Karadeniz’de sağı-solu güzgülü çiğdemleri bastı; anladınız ki ufak ufak yaylaları boşaltma vakti... Biliyoruz canım, ağlamadınız; hüzünlüsünüz sadece. “Ya sevmeyi bilmedim yıllarca / Ya sevince geç kaldım” diye hayıflanmamak için... Durun ya, yazın hercailiği geçti ama kışın donukluğuna daha çok var.

23.09.2017Hürriyet Pazar
Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’daki yerleşimin Hititlerin kutsal şehri olduğu kesinleşti

Samsun’un Vezirköprü ilçesindeki Oymaağaç Höyüğü’nde yürütülen kazılarda ulaşılan kanıtlara göre, buradaki antik kentin Hititlerin kutsal şehri Nerik olduğu kesinleşti. Oymaağaç Mahallesi’nde yer alan höyükte 2006 yılından beri arkeolojik kazı çalışmaları sürdürülüyor. 11 yıldır devam eden kazılarda bulunan 27 tablet parçasından yola çıkarak, buranın Hititlerin kutsal kabul ettiği şehir Nerik olduğu kesinleşti. Hitit kralı III. Hattuşili’nin yılda birkaç kez Hattuşa’dan Nerik’e gelerek, hava tanrısına saygı göstermek için özel ziyaretlerde bulunduğunu tahmin ediliyor.

15.09.2017Seyahat
Halk otobüsünde bıçaklı kavga Yaralılar var

Halk otobüsünde bıçaklı kavga! Yaralılar var

Çorum'da halk otobüsünde bıçaklar çekildi. Çıkan kavgada, otobüs şoförü ile birlikte 2 kişi yaralanırken, olay otobüsün içerisinde bulunan güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

30.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Heykelin dili olsa da konuşsa...

HEYKELLERİN bu denli haber olduğu, gündemi anında değiştirdiği başka bir ülke var mıdır, bilmiyorum.

26.10.2017

Sana hoş geldin diyemiyorum Râna...

Gümüşsuyu’nda artık yeni bir ‘modern meyhane’miz var: Râna. Güzel, hoş, latif demek... Peki açılması sizce iyi mi kötü mü oldu?

13.10.2017

Gökçek ne yapacak? 2018 Mart'a dek süre mi istedi?

ÖMRÜMÜN üçte ikisi, yani 30 yılı Ankara’da geçti. 23 yılında Melih Gökçek belediye başkanıydı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisiyle ilgili açıklamalarından sonra, Gökçek’li Ankara yılları film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti.

5.10.2017

Orta Anadolu’nun en zarif bölgesindeydim

BENİM bugünlerde yoğun programım dolayısıyla Konya Beyşehir’de bir konferansa ve toplantıya gitmem gerekti. Toplantıyı Milli Saraylar Bilim Kurulu yapıyor. Bilim Kurulu’nun çalışma ve gözleme alanı sadece 19’uncu asır sarayları değil; aynı zamanda da Selçuki dönemi sarayları...

16.09.2017

‘Geleceğin Enerjisi’ için 1 milyon nazar boncuğu dağıttık

DREAM Design Factory (dDf) kurucu ortağı Prof. Esra Ekmekçi, 4 ay önce aradı:

9.09.2017