MENÜ

Hipster

Hipster ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hipster haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 146 Hipster haberi bulunmuştur.

Hipster Haberleri

Huzur kremde, mutluluk gündoğumu sarısında…

Huzur kremde, mutluluk gündoğumu sarısında…

Hayatın ritmi, zamanın ruhu ve metropol akımları evde kullanılan renklere nasıl yansıyor? Misal, plağına ve kahvesine düşkün olanlar evde hangi renkleri tercih etmeli? Jotun Global Renk Uzmanı ve kreatif direktörü Lisbeth Larsen ile Kopenhag’ta buluştuk, ‘yeni sezon’ renklerin izini sürdük...

10.11.2017Hürriyet Cumartesi
Yıldızlar karması

Yıldızlar karması

Sezon trendlerini zamansız ve şık parçalarla birleştirmeye hazır mısınız? Dolabınıza katacağınız bu ürünlerle sezon modasını yakalarken gelecek beş seneye yatırım da yapmış olacaksınız Başak Dizer seçti.

27.10.2017Hürriyet Cumartesi
A’dan Z’ye Kopenhag rehberi

A’dan Z’ye Kopenhag rehberi

Soğuğu bir yana bütçe zorlayan maliyeti bir yana, Kopenhag; aşık olunası, klasik Avrupa şehirlerinden farklı, mutlu insanların keşfedilesi şehri. Neden mi? İşte A’dan Z’ye Kopenhag gezi rehberi...

4.10.2017Seyahat
Dünyanın en havalı 10 mahallesi

Dünyanın en havalı 10 mahallesi

Hipster’ların dünyanın dört bir yanında takılmayı tercih ettikleri mekanlar vardır. Vintage dükkanları,kafeler,kitapçılar ve müzik marketleri. Farklı ve havalı tarzları ile işte o mekanlar...

25.9.2017Seyahat
Hipster’ların yeni gözdesi: Maraş dondurması

Hipster’ların yeni gözdesi: Maraş dondurması

10 Ağustos’ta New York Magazine’de yayımlanan bir makale: “Herkesin konuştuğu yeni lezzet, Maraş dondurmasını yemenin yolları...” Garip ama gerçek, El Salvadorlu Roberto Escobar ve eşi Barbara, kurdukları ‘Lezzetli’ adlı markasıyla, Amerikalıları Maraş dondurmasıyla tanıştırdı. Sonuç: Enfes!

2.9.2017Hürriyet Pazar
36 saatte Anchorage

36 saatte Anchorage

Anchorage dağlarla deniz arasında. Bu nedenle pek genişlememiş. Yine de 300 bin nüfusuyla Alaska Eyaleti’nin en büyük şehri. Halkı iyi niyetli, tombul ve kolay unutulmayacak kişiler. Akdeniz kavrulurken bu coğrafyada bahar yaşanıyor. Ağustosta ortalama en yüksek sıcaklık 17 derece! En büyük deniz uçağı üssünün bulunduğu şehirden Alaska’nın doyumsuz doğasını keşfetmek çok kolay.

14.8.201736 Saatte Keşfet
Amerikada bir cennet: Miami

Amerika'da bir cennet: Miami

Amerika'nın en lüks ve en turistik şehirlerinden biri olan Miami, görkemli plajları ve eğlence mekanlarıyla ziyaretçilerine farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Muson ikliminin yaşandığı şehir için en ideal seyahat zamanları ise Kasım ve Mayıs ayları arası. İşte Miami gezi rehberi...

1.8.2017Seyahat
Obama’lara komşu Bali tatili

Obama’lara komşu Bali tatili

Cansu ve ben, sadece ‘gitmek’ istiyorduk galiba, yeni bir yere, enerjiye... Hiç gitmediğimiz bir yer olsun, yeni bir enerji, kum, güneş... Kendimizi pirinç tarlaları, seremoniler, maymunlar ve çılgın bir doğa birleşimi Bali’de bulduk...

9.7.2017Hürriyet Pazar
Hipster Kürtler İstanbulda

Hipster Kürtler İstanbul'da!

Irak'ın modaya düşkün gençleri Instagram'da açtıkları 'Bay Erbil' hesabıyla dikkatleri üzerilerine çekmişti. O gruptan bazıları İstanbul'a geldi, Eminönü'nden fotoğraf paylaştı.

17.6.2017Dünya
Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor

Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor

Şehri teknolojiyle geliştirmeye yönelik inovatif ve yenilikçi fikirlerin yarıştığı sonrasında ise projelendirildiği bir platform olarak tasarlanan Red Bull Basement’ın Türkiye ayağında bir workshoplar serisi düzenleniyor. Basement; Noktaları Birleştirmek isimli etkinlikte genç girişimciler Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde Emin Çapa, Hakan Baş gibi alanının önde gelen isimleriyle buluşacak. 27 Mayıs Cumartesi gerçekleşecek programda yatırımcı ve mentor sohbetinin yanı sıra, başarısızlık hikâyeleri de paylaşılacak. Saat 10.00’da başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek olan etkinlik ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek.

24.5.2017Teknoloji
Sanat tarihi ikonları bugün yaşasa hipster olur muydu

Sanat tarihi ikonları bugün yaşasa hipster olur muydu?

Japonya'da yaşayan bir grafik tasarımcı sanat tarihinin unutulmaz figürlerini bugünün fotoğraflarına yerleştirdi... Ortaya eğlenceli kareler çıktı.

28.4.2017Dünya
O zaman yolcuları, o güzel tardislerine atlayıp gittiler

O zaman yolcuları, o güzel tardislerine atlayıp gittiler!

Evrenin küçük kara deliklerinde yolculuğumuz sürüyor! Kimler nerelere, hangi tarihlere gitmiş, devam ediyoruz. Yedikleri içtikleri onların olsun, biz neler görmüş, neler anlatmışlar ona bakalım!

18.4.2017Kampüs
Lokal gibi değil, turist gibi gezin

Lokal gibi değil, turist gibi gezin

Madem 15-22 Nisan Turizm Haftası’na denk gelen günler içinde çıkıyor bu sayımız, biz de size biraz son dönem gezi trendleriyle ilgili birkaç gözlemimizden bahsedelim istedik

10.4.2017Kampüs
Evsiz adamı hipstera dönüştürdüler Kendi bile inanamadı

Evsiz adamı 'hipster'a dönüştürdüler! Kendi bile inanamadı

İspanya'nın Palma de Mallorca bölgesinde bir kuaför uzun yıllardır evsiz olan ve sokaklarda yaşayan Jose'ye bakım yapmayı teklif etti. Teklifi kabul eden Jose'nin son hali inanılmaz...

22.3.2017Dünya
Peşmerge’yi bırak, Hipster’a bak

Peşmerge’yi bırak, Hipster’a bak!

Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nin başkenti Erbil’de giyimine kuşamına, Instagram’ına, selfie’sine düşkün bir grup ‘centilmen’ Kürt erkek, kadın hakları savunuculuğuna soyundu; ‘farkındalık yaratmak’ için sosyal medya modelliğine başladı. Kuzey Irak’tan çıkma yeni sosyal medya fenomeni ‘Mr. Erbil’in kurucularıyla konuştuk.

18.3.2017Stil
Alternatif Türkçe müzik keşfetmek isteyenlere: Lokalize

Alternatif Türkçe müzik keşfetmek isteyenlere: Lokalize

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Studio’da Ocak ayından bu yana samimi konserler düzenleniyor. Lokal müzik sahnesinin hem eskiden tanıdığımız hem de genç isimleri, ‘Lokalize’ adlı konserler serisinde buluşuyor.

9.3.2017Keyif
Modası geçiyor (ENGİNCAN URAL)

Modası geçiyor (ENGİNCAN URAL)

Sakal modası geçti diye...Sakallar kesilmiş.Ama haberi olsa iyi olur...

6.3.2017Magazin
Iraklı gençler hipster denmesinden rahatsız

Iraklı gençler 'hipster' denmesinden rahatsız

'Bay Erbil' adıyla Instagram'da fotoğraflarını paylaşan gençler giderek fenomen haline geldi. Birbirinden şık kıyafetleriyle Erbil sokaklarında boy gösteren Bay Erbil grubu kendilerine 'hipster' denmesinden rahatsız.

23.2.2017Dünya
Artık rahatlıkla ‘Hayatımın kitabını yazdım’ diyebilirim

Artık rahatlıkla ‘Hayatımın kitabını yazdım’ diyebilirim

7 yıl aradan sonra yazdığı romanı ‘4 3 2 1’ sonrası yorgun ve endişeli. 70 yaşına bastığına, dünyada ifade özgürlüğünün tehlike altında olmasına ve Trump’ın başkan olduğuna inanmakta güçlük çekiyor. Artık daha çok ses çıkarmaya karar veren yazar Paul Auster ile Brooklyn’deki evinde buluştuk.

11.2.2017Keyif
Bu hafta neresi kalabalık olacak hangi tayfa, nereye akacak Gün gün, saat saat şehrin sıcak noktaları rehberi

Bu hafta neresi kalabalık olacak hangi tayfa, nereye akacak? Gün gün, saat saat şehrin sıcak noktaları rehberi

Kimi piyasa derdinde, kimi sadece görmek/görünmek... Ama hangisi olursa olsun amaç, kalabalık şart. Terördü/krizdi derken mekânların çoğu boş, piyasa kan ağlıyor. O yüzden adresi iyi belirlemeli; kim, nerede olacak, ona göre yürümeli...

3.2.2017Hayat
Michelin yıldızlı, ‘Makarnanın tanrısı’ konuştu: Fine dining ‘paket’e giriyor, restoranların varlık sebebi değişiyor

Michelin yıldızlı, ‘Makarnanın tanrısı’ konuştu: Fine dining ‘paket’e giriyor, restoranların varlık sebebi değişiyor

Zorlu Center’in içinde açtığı İtalyan restoranı Morini, türünün sayılı başarılı örneklerinden; diğer yabancı şeflerin, markaların İstanbul’da bir heves açtığı restoranların aksine hâlâ ayakta ve popüler. ‘Makarnanın tanrısı’ olarak nam salmış şef Micheal White, ‘milenyum kuşağı’ tehlikesini herkesten önce sezdi; gastronomi alışkanlıklarını değiştirecek, paket ‘fine dining’ servis veren online restoranı ‘Pasta On Demand’i açtı. White ile Upper West Side muhitindeki son harikası Vaucluse’da karşılıklı oturduk; büyük bir değişimin eşiğindeki gastronomi kültürünü, şeflerin intihar sebebine dönüşen Michelin yıldızlarını, fahiş yatırımları ve restoranların neden asla bitmeyeceğini, aksine her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunu konuştuk.

28.1.2017Gurme
Dönülmez seyahatin ufkundayım

Dönülmez seyahatin ufkundayım

Stil takipçileri için açtığımız hashtag ile Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardık. Peki buna sebep olan, seyahatte neler yaşandı?

11.1.2017Seyahat
Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yılbaşında yurtdışında olmak isteyenler için geri sayım başladı. Mademki hayatı yaşanılır kılan düşlerin gerçekleşme olasılığı, o zaman siz de yazarlarımızın önerilerine bir göz atıp ne istediğinize karar verin ve kendinizi kaptırın bu hayale. Gezegenimiz hayallerinize yanıt verecek kadar güzel, tüm beklentilerinizi karşılayacak kadar çeşitli. Şimdi çantaları hazırlama zamanı.

6.1.2017Seyahat
Karaköyü bir de bu mekanlarla keşfedin

Karaköy'ü bir de bu mekanlarla keşfedin

İstanbul'un son yıllarda popülerliği giderek artan semtlerinden biri de hiç şüphesiz Karaköy. Semte her gün bir yenisi eklenen mekanlar arasında radarımıza takılanları listenize ekleyebilirsiniz.

15.12.2016Gurme
Zıtlıkların başkenti Cape Town

Zıtlıkların başkenti Cape Town

Cape Town, direkt uçuşla ve vizesiz gidebilecek bir cennet. Yüzyıllardır jeopolitik önemi ve güzelliği yüzünden egemenlik yarışına neden olmuş ve zıtlıklarıyla yaşamayı öğrenene kadar acılar çekmiş bir şehir. Doğanın cömertliği ve farklılıkların harmonisi şehri unutulmaz kılıyor. Rengârenk binaları, güler yüzlü insanları, leziz ve ucuz yemekleriyle yüz güldürüyor.

12.12.2016Seyahat
Honda, yeni Rebeli ile başkaldırıyor

Honda, yeni "Rebel"i ile başkaldırıyor!

Honda'nın yeni Bobber'ı Rebel, iki modeliyle Hipster'ların kalplerini fethetmek istyor.

23.11.2016Otomobil
New York’lu seçim sonucuna ağlıyor, tesellisi bir Türke düşüyor

New York’lu seçim sonucuna ağlıyor, tesellisi bir Türk'e düşüyor

Trump’ın ABD başkanlığı kesinleştikten sonraki 48 saati New York metrolarında, Brooklyn sokaklarında, restoranlarda, kitapçılarda geçirdim. Yüz yüze geldiğim endişe, korku ve öfkeyi bir yerlerden tanıyor gibiyim...

12.11.2016Hayat
Üçüncü kahve dalgası memleket sahillerinde

Üçüncü kahve dalgası memleket sahillerinde

‘İstanbul Kahve Festivali’ni açıldığı gün, yani geçtiğimiz Perşembe ziyarete giderken “20-30 tane stand vardır. Hipster kardeşlerimiz deli profesör laboratuarı dekorunu andıran imbikli sistemlerden kahve içiyordur” diye düşünmüştüm. Bu fikirleri kendime sakladığım iyi olmuş. Bugün kapanacak festival, Türkiye’nin son sevdasını iyi özetliyor.

8.10.2016Gurme
Berlindeki en popüler eğlence mekanları

Berlin'deki en popüler eğlence mekanları

Her tarza uygun bir eğlence mekanı bulabileceğiniz Berlin'de gece hayatı oldukça renkli... İşte Almanya'nın başkenti Berlin'deki 4 popüler eğlence mekanı...

20.9.2016Seyahat
Geleceğin lideri Canel devrimin mirasını taşıyabilecek mi

Geleceğin lideri Canel devrimin mirasını taşıyabilecek mi?

Küba’daki 10 günlük çalışmalarımız bize neyi gösterdi? Fidel Castro mı haklı? Ona diktatör diyenler mi? Karayipler’deki sosyalizm deneyimi dünya tarihini nasıl etkileyecek? Ve en önemlisi, iki yıl sonra son Castro da görevi bıraktığında adada neler yaşanacak?

13.9.2016Gündem
Buket Baydar: Her şeyin aşırısı bünyeye zarar

Buket Baydar: 'Her şeyin aşırısı bünyeye zarar!'

‘İstanbul’a Çapkın Bakış’, İstanbulluluk kavramına, şehrin ruh hallerine ve şehir insanının hayatına farklı hikâyeler üzerinden bakıyor. Kitabın yazarı Buket Baydar’la şehre çapkın bir bakış atmak için buluştuk. Bu şehirde bekâr olmayı, cinselliği ve aşkları konuştuk.

2.9.2016Keyif
36 saatte Seul

36 saatte Seul

Bir zamanlar Asya’nın kıymeti fark edilmeyen şehirlerindendi. Kore’nin pop kültürü öylesine önem kazandı ki şimdilerde Beijing’den Bangkok’a, modadan eğlenceye onun sözü geçiyor. Güney Kore’nin başkenti şimdilerde turizm patlamasıyla öne çıkıyor. Her yıl heyecan verici bir açılış yapılıyor. 2013’te Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi’nin Seul şubesi açıldı. 2014’te Zaha Hadid’in tasarımı Dongdaemun Design Plaza hizmete girdi. Geçen yıl Affordable Art Fair Seoul başlatıldı. İki yıl sonra Kış Olimpiyatları kent yakınlarındaki Pyeongchang’da yapılacak. Şehri keşfin tam zamanı.

3.8.2016Seyahat
36 saatte Seul gezi rehberi

36 saatte Seul gezi rehberi

Seul, bir zamanlar Asya’nın kıymeti fark edilmeyen şehirlerindendi. Kore’nin pop kültürü öylesine önem kazandı ki şimdilerde Beijing’den Bangkok’a, modadan eğlenceye onun sözü geçiyor. Güney Kore’nin başkenti Seul şimdilerde turizm patlamasıyla öne çıkıyor. İşte 36 saatte Seul gezi ve kültür turu

3.8.2016Seyahat
Hipsterların gizli alışveriş durakları

Hipsterların gizli alışveriş durakları

Hipsterların stili; mesaj içerikli tişörtler, kısa pantolonlar, renkli çoraplar ve kemik gözlüklerde saklı. Peki bu kıyafetleri nereden alıyorlar? İşte cevabı...

13.7.2016Stil
İstanbulun yeni yükseleni: Moda

İstanbul'un yeni yükseleni: Moda

İstanbullu bugünlerde dörde ayrılıyor: Moda’yı yeni keşfedip kafelerinden çıkmayan, daha da heyecanlanıp buraya taşınmaya niyetlenen, çoktan taşınıp yeni kalabalıktan rahatsız olan ve ezelden buralı olup tüm olan biteni şaşkınlıkla izleyen. Kentte her yolun, sohbetin Moda’ya bağlanması sürpriz değil. Semtin yaşadığı değişimi sakinleriyle konuştuk, yerinde inceledik. Küçücük bir muhitin altından bakın neler çıktı...

9.7.2016Hayat
Tazmanya ormanlarının içinde görülmemiş bir hipster düğünü

Tazmanya ormanlarının içinde görülmemiş bir hipster düğünü

Hipster çift, Tazmanya ormanlarıyla çevrili, her şeyini kendi organize ettikleri büyüleyici bir düğünle dünyaevine girdi.

13.6.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Yap ve yapma listesi

Geçtiğimiz hafta kendimi konserler arasında slalom yaparken buldum. Birçok mekan gördüm, birçok müzik türü dinledim ve aklıma bazı şeyler takıldı. Hak verirsiniz, vermezsiniz bilemem ama paylaşmasam çatlardım.

1.11.2017

Kahve, yeni kola mı?

Bir süredir şekerin en büyük düşman ilan edilmesi, kola içebilmenin bir statü sembolü olmaktan çıkıp tabana yayılmasıyla dünya kahveye kayar oldu. Peki mücadelenin arka planında neler var?

22.9.2017

Ben bu ‘gâvurların’ bir numaralı dostuyum

- Barcelona’daki IŞİD saldırısını bahane edip ortalığa çıkan faşistlere temiz bir sopa çeken Barcelona’nın “gâvur” iyi insanlarının...

19.8.2017

Obama’lara komşu Bali tatili

Cansu ve ben, sadece ‘gitmek’ istiyorduk galiba, yeni bir yere, enerjiye... Hiç gitmediğimiz bir yer olsun, yeni bir enerji, kum, güneş... Kendimizi pirinç tarlaları, seremoniler, maymunlar ve çılgın bir doğa birleşimi Bali’de bulduk...

8.7.2017

Barcelona’ya uzanıp müzik dinlemek

Son yıllarda Türkiye’de önemli müzik etkinlikleri ve festivaller konusunda sıkıntı yaşanıyor.

7.6.2017

Suçlular aramızda!

Mahallenin bıçkın gençleri, camdan bakan teyzeler, esnaf, muhtarlar...

3.1.2017

Üçüncü kahve dalgası memleket sahillerinde

‘İstanbul Kahve Festivali’ni açıldığı gün, yani geçtiğimiz Perşembe ziyarete giderken “20-30 tane stand vardır. Hipster kardeşlerimiz deli profesör laboratuarı dekorunu andıran imbikli sistemlerden kahve içiyordur” diye düşünmüştüm. Bu fikirleri kendime sakladığım iyi olmuş. Bugün kapanacak festival, Türkiye’nin son sevdasını iyi özetliyor.

8.10.2016

Tam Buğday Kızlar

Ege'nin hormonlu bir yazlık kasabasında, ne kadar sofistike olduğunu henüz anlayamadığım fırıncı arkadaş, ekşi mayayla ekmek yaptığı fırının önündeki tahta masaya bir bütün ekmek koydu. 

20.9.2016

‘Anadolu Rap’in ayak sesleri: Neyime ıstakoz, duygular varoş!

Eypio ve Burak King ikilisinin Günah Benim adlı şarkısının YouTube’da 65 milyonluk tıklanmaya ulaşması aslında şaşılası değil.

23.6.2016

En zor karar: Hayat arkadaşını seçmek

Yılların Android’çisi olan ben, 5 ay önce iPhone’a geri döndüm. Anılarımı da sizler için kaleme aldım...

17.6.2016

Bugün bu gömleği giyeceğine kim karar verdi?

BUGÜNKÜ bütün Batı uygarlığının, bütün uzantılarıyla birlikte ‘modernizm’ felsefesinin kökeninde yer alan ana varsayımı aradığımızda bir yarı kutsal kavramla karşılaşırız: Özgür irade.

3.6.2016