MENÜ

Hipnoz

Hipnoz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hipnoz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hipnoz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 763 Hipnoz haberi bulunmuştur.

Hipnoz Haberleri

Ece Sükan yazdı: Paris Moda Haftasında ne oldu ne bitti

Ece Sükan yazdı: Paris Moda Haftası'nda ne oldu ne bitti

Sonbahar-kış 2016 sezonu hazır giyim moda haftaları maratonu her zamanki gibi New York’la başlayıp Londra, Milano ve Paris moda haftalarıyla sona erdi. İzlediğim en heyecan verici koleksiyonlar, şüphesiz geçen hafta gerçekleşen Paris Moda Haftası’na aitti.

12.03.2016Stil
Erken boşalmada tedavi yöntemleri nelerdir

Erken boşalmada tedavi yöntemleri nelerdir?

Erken boşalma sorunu birçok erkeğin hayatının belli döneminde karşılaştığı, erkekler arasında sıklıkla görülen sorunlardan biridir. Peki tedavi yöntemleri nelerdir?

6.03.2016Sağlık
Her derdin bir gurusu var

Her derdin bir gurusu var

Bu gruba iyi bakın... İddia o ki; hepsi birden, sıradan bir insana çullansalar, ortaya dertlerinden/kaygılarından arınmış, bedeniyle/ruhuyla barışık, geçmişiyle/geleceğiyle uyumlu, işiyle/eşiyle mutlu, çevresine/sevdiklerine yardım etmek için didinen bir melek çıkacak... Her biri ayrı bir alanda Türkiye’nin önde gelen uzmanı. Kitaplar, internet siteleri, seminerlerle başkalarının hayatına değer katmaya çalıştıklarını söylüyorlar. Çekim için toplandıklarında kendimi manevi check-up’ta hissettim: Anladığım kadarıyla genel olarak enerjim pozitif, hatta üzerimde biraz çalışılırsa iyi bir insan bile olabilirim.

6.03.2016Hayat
Psikolog Mehlika Dülgerden bir içsel yolculuk romanı

Psikolog Mehlika Dülger'den bir içsel yolculuk romanı

“Azap veren sancıların büyük hediyeleri vardır” diyen psikolog Mehlika Dülger’in ilk kitabı Kedra okurla buluşuyor.

26.02.2016Kelebek
Kişilik bozukluğunun belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir

Kişilik bozukluğunun belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Kişilik, doğuştan getirilen, sonradan kazanılan ve kültürle çok küçük yaşta şekillenen, ergenlik ve orta yaş krizlerinde iyice oturan, erişkinlikte ise oldukça netleşen, o kişiye özgü davranışlar toplamıdır.

25.02.2016Sağlık
Fenerbahçede Van Persie isyanı

Fenerbahçe'de Van Persie isyanı!

Teknik direktör Vitor Pereira'nın Bursaspor maçında Robin van Persie'yi yedek bırakmasına taraftarlar büyük tepki gösterirken, Hollandalı yıldızın eşi Bouchra'nın Instagram'da yaptığı bir paylaşım sosyal medyada gecenin konusu oldu.

20.02.2016Futbol
Hipnoz insanı öldürebilir mi

Hipnoz insanı öldürebilir mi?

Hipnoz neden yapılır? Hipnoz uykusuna dalmak beraberinde ölümü getirir mi? Hipnozdan uyanamazsak ölür müyüz? İşte hipnoz insanı öldürür mü sorusunun yanıtı..

17.02.2016Gündem
Yılan oynatıcılarının yılanları hipnotize edebildiği doğru mu

Yılan oynatıcılarının yılanları hipnotize edebildiği doğru mu?

Yılan oynatıcılarının müzik ile yılanları hipnotize ettikleri gerçek mi, hile mi? Yılan oynatıcıları yılanları hipnotize edebilir mi? Sorularınızın cevabı haberimizde..

10.02.2016Gündem
Bebekleri hipnotize edebilir miyiz

Bebekleri hipnotize edebilir miyiz?

Kısa cevap: Evet, üstelik her gün ediyoruz. Ama sandığımız gibi değil.

9.02.2016Gündem
Baş ağrısı değil baş belası: Migren

Baş ağrısı değil baş belası: Migren!

Pek çok hastalık vardır ki, temelde yatan sebep bedenselmiş gibi gözükür ama aslında altta yatan sebep psikiyatriktir. Bunlardan bir tanesi de migrendir. Genellikle başın iki yarısını tutar ama bazen tek taraflı da görülür.

8.02.2016Sağlık
Hayvanları hipnotize edebilir misiniz

Hayvanları hipnotize edebilir misiniz?

Kısa cevap: Onun gibi bir şey.

8.02.2016Gündem
Ferit Odman: Beni güzellik ilgilendiriyor

Ferit Odman: 'Beni güzellik ilgilendiriyor'

Davulcu Ferit Odman, 2011’de ikinci albümüyle ünlü Amerikan caz dergisi Down Beat’ten ‘yıldızlı pekiyi’ almıştı. Bu kez ‘Dameronia with Strings’te bop çağının en romantik piyanisti Tadd Dameron’ın müziğini yaylı çalgılarla birleştiriyor.

8.01.2016Keyif
İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali başlıyor

İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali başlıyor

İZMİR’de doğaçlama tiyatronun öncülerinden biri olan Oyun Hamuru Tiyatrosu’nun düzenlediği "İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali", 5’nci kez izleyicisiyle buluşacak.

27.11.2015Ege
Geçmişteki acı hatıralar silinebilir mi

Geçmişteki acı hatıralar silinebilir mi?

Şüphesiz herkesin aklından tamamen çıkartmak ve unutmak isteyeceği anıları vardır. Hatta çoğumuz Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan) filmindeki gibi geçmişimizden kurtulmak için teknolojiden medet umarız. İşte bu acı yaşanmışlıkların beyinden silinip silinemeyeceği yıllardır bilim adamlarının en önemli araştırma konularından biri. Uzman Nörolog Mehmet Yavuz, geçmişteki acı hatıraların etkisini azaltma konusunda tüm merak edilenleri anlattı.

19.11.2015Kelebek
Canlı bir hafıza için 10 öneri

Canlı bir hafıza için 10 öneri

Harekete geçirilemeyecek, mükemmel kullanılamayacak hafıza yoktur. Yeter ki “hafızamızı” nasıl kullanacağımızı bilelim. Onu harekete geçirip besleyelim. İşte canlı bir hafıza için 10 önemli alıştırma...

17.11.2015Kelebek
Rap soslu, başka tonda bir Dallas: Empire

Rap soslu, başka tonda bir Dallas: Empire

ABD’de ulusal kanallar arasında şu en çok izlenen dizinin ‘Empire’ olması tesadüf değil: Kafa boşaltan pembe dizi formülünü hip-hop dünyasına uyarlıyor; siyahilerin çok renkli, çok sesli hayatını ana akıma taşıyor.Televizyonun ‘rahatlatıcı’ özelliğini yeniden hatırlatan dizinin Chicago’daki setine girdik, ekiple konuştuk, yeni fenomeni yerinde inceledik.

29.10.2015Hayat
Kafanızı kurcalayan soru kalmasın

Kafanızı kurcalayan soru kalmasın!

Neden beş parmağımız var? Ölü taklidi yaparak köpekbalığı saldırısından kurtulma ihtimalimiz var mı? Bir gökdelenin boyunu nasıl ölçebilirim? Tavşanlar neden zıplar? Daha hızlı yüzmemizi sağlayacak mayo yapılamıyor mu? Kahverengi ve beyaz şeker arasındaki fark nedir? İşte bilim dünyasının ışık tuttuğu ve çok sorulan o soruların yanıtları...

17.10.2015Teknoloji
Uzaylılar tarafından gerçekleştirilmiş 10 ilginç kaçırılma olayı | Üçüncü Türden Yakınlaşmalar

Uzaylılar tarafından gerçekleştirilmiş 10 ilginç kaçırılma olayı | Üçüncü Türden Yakınlaşmalar

Bazı araştırmacılara göre uzaydan gelen yaratıklar yaklaşık 300 yıldır insanları kaçırmaktadırlar. İddilara göre yıllardır, bir ya da birden fazla insan dünya dışı varlıklar tarafından geçici bir süre alıkonulmakta ve farklı yerlerde yaşayan, birbirleriyle iletişim kurmaları hiçbir şekilde mümkün olmayan kişiler tarafından verilen detaylı kaçırılma raporları şaşırtıcı bir biçimde birbirleriyle tutarlılık göstermekte. İşte İngiliz UFO uzmanı Jenny Randles'ın kitabında yer alan birbirinden ilginç kaçırılma vakaları...

18.09.2015Kelebek
14’üncü İstanbul Bienalinerede, nasıl gezilir

14’üncü İstanbul Bienalinerede, nasıl gezilir?

Adada, Boğaz’da, depoda, otoparkta, eski evlerde, otellerde... İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 14’üncü İstanbul Bienali, öncekilerden farklı olarak şehrin neredeyse tamamına yayılıyor. Amerikalı küratör Carolyn Christov-Bakargiev tarafından şekillendirilen ve bugün başlayan bienalin bu seneki kavramsal çerçevesi ‘Tuzlu Su’. Seksenden fazla sanatçının katıldığı dev organizasyonu bir solukta gezmek imkânsız. Dört yazarımız, sizin için dört güne dört rota belirledi; en iyileri seçti.

4.09.2015Keyif
Küçük hipnozcu tüm dünyayı şoke etti

Küçük hipnozcu tüm dünyayı şoke etti!

Çin'de ekranlara gelen yetenek yarışmasına katılan küçük kız, birbirinden farklı hayvanları kısa sürede uyutmayı başararak hem jüriyi hem de tüm izleyenleri şaşkına çevirdi. Tek komutuyla tüm hayvanları aynı anda uyandırmayı da başaran kız, kısa sürede dünyada da gündeme oturdu.

17.08.2015Eğlence
Gerçek olamayacak denli tuhaf ve güzel: Mont Saint-Michel

Gerçek olamayacak denli tuhaf ve güzel: Mont Saint-Michel

20 yıllık hayalimi gerçekleştirip nihayet Mont Saint-Michel’e geldim. Katedrale çıktığımda yerle gök arasında bir yerde asılı kalmış gibiydim. Önümde ta Manş’a uzanan, bazı yerlerinde hareketli kumların insan yuttuğu ıslak bir çöl uzanıyordu.

4.07.2015Seyahat
Prof. Dr. Selçuk Özden: Evde doğum çok tehlikeli

Prof. Dr. Selçuk Özden: "Evde doğum çok tehlikeli"

Özgü Namal'ın evde 'hipnozla doğum' yapması üzerine herkes bu yöntemi merak etmeye başladı. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Perinatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Özden, hipnozla doğumun alternatif yöntem gibi sunulmasının yanlış olduğunu belirterek, "Hipnoz, ağrısız doğum gibi algılanmamalı yani hipnozla ameliyat yapılmaz, cerrahi kesinin ağrısı giderilemez, böyle bir şey yok. Bunlar güncel tıp bilimine uygun değil" dedi.

18.05.2015Sağlık
Büyükelçiye tele-vurgun

Büyükelçiye tele-vurgun

Türkiye çapında sadece 2014’te 80 milyon liralık vurgun yapan tele-dolandırıcıların son kurbanı emekli bir büyükelçi oldu.

15.05.2015Gündem
Hipnozla Cinsel Terapi

Hipnozla Cinsel Terapi!

Kadın Hastalıkları-Doğum Uzmanı ve Psikolog Dr. Cenk Kiper, psikolojik ve psikosomatik sorunların giderilmesinde, geleneksel yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda tıbbi hipnozun güvenle uygulanabilen bir metot olarak kullanıldığını belirtiyor.

22.04.2015Cinsellik
Hipnozla Kilo Verme

Hipnozla Kilo Verme

Son dönemlerde meşhur olan hipnoz yöntemi ile kilo da verilebiliyor. Op.Dr. Ayşe Duman, hipnoz ile kilo verme yöntemi hakkında bilgi verdi...

Hipnozla İlgili Merak Edilenler

Hipnozla İlgili Merak Edilenler

Psikolojik Danışman ve Hipnoterapist Cenk Kahvecioğlu, hipnozla ilgili merak edilenleri cevaplıyor...

15.04.2015İyi Yaşam
Albay Zeki Üçok bir kez daha ordudan atıldı

Albay Zeki Üçok bir kez daha ordudan atıldı

KAYSERİ’deki hipnoz davasında aldığı ceza nedeniyle TSK’dan atılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı eski Başsavcısı Albay Zeki Üçok, ‘belgede sahtecilik’ suçundan aldığı yeni ceza gerekçe gösterilerek, bir kez daha ordudan atıldı.

14.04.2015Gündem
Özgü Namalın hipnozla doğum yöntemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Özgü Namal'ın hipnozla doğum yöntemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Özgü Namal hipnozla hazırlandığı ilk doğumunu evde, ebeyle birlikte gerçekleştirdi. Bir yandan sezaryenin önlenemeyen yükselişi sürerken, diğer yandan Namal gibi pekçok gebe ‘normal doğum’u korkusuz ve ağrısız yapmanın yollarını arıyor. Hipnoz da son yılların gözde seçeneklerinden biri.

14.04.2015Sağlık
İşte Özgü Namalın Nefes’i

İşte Özgü Namal'ın Nefes’i

Özgü Namal’ın cuma sabahı dünyaya gelen oğlu Nefes’in ilk fotoğrafı ortaya çıktı.

13.04.2015Magazin
55 yıldır uyumadığını iddia ediyor

55 yıldır uyumadığını iddia ediyor

Eskişehir’da yaşayan 89 yaşındaki Mehmet İnanç, 55 yıldır uyamadığını belirterek, bu durumun avantajlarını kullandığını söyledi. Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Gazi Özdemir, bazı kişilerin gözü açıkken uyuduğunu söyledi.

10.02.2015Sağlık
Eda Taşpınar, Bingo Soft İmza Serisi’nin Reklam Yüzü Oldu

Eda Taşpınar, Bingo Soft İmza Serisi’nin Reklam Yüzü Oldu!

Bingo Soft İmza Serisi’nin reklam yüzü Eda Taşpınar oldu. Gazetecilerle bir araya gelen Eda Taşpınar, reklam arkasından eğlenceli kareleri de konuklarla paylaştı.

28.11.2014İyi Yaşam
(GEN) Şiddet içeren diziler insanları

(GEN) "Şiddet içeren diziler insanları

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhanettin Kaya, şiddet içeren dizilerin insanları duyarsızlaştırdığını savunarak, "Kişi önce diziyi, ardından haberlerde IŞİD şiddetini izliyor fakat film izler gibi, duyarsız. İnsanların öldürülmesi, kafalarının kesilmesi sıradan geliyor" dedi.

27.11.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Karşınızda bayan fit!

ONUNKİ aslında bir yine, yeni, yeniden öyküsü...

5.12.2015

Şifam olsun, oh oh!

Tarihi insanoğlu kadar eski... Ancak çoğumuz ondan bihaberiz... ‘Şifa Orucu’ Psikoterapist Zaza Yurtsever’le 20–28 Kasım tarihleri arasında Marmaris’te hayat bulacak. 

13.11.2015

Ünlüler lunaparkında son durum

Gülben Ergen’in ikili huzur fotoğrafının ardından yine bir dönmedolap merak: Peki ama fotoğrafı çeken o üçüncü kişi kim? Dahası: Madonna’nın öpücüğünden sonra Drake gerçekten tiksindi mi? Ondan da ötesi: Özgü Namal’ın hipnozla doğum yöntemi insanı nasıl etkiliyor? Kısacası: Ünlülerin dünyası ve oradan bize yansıyanlar.

14.04.2015