MENÜ

Hileli Gida

Hileli Gida ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hileli Gida haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hileli Gida haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 168 Hileli Gida haberi bulunmuştur.

Hileli Gida Haberleri

’Cezayı öderim, yoluma devam ederim; artık bitti’

’Cezayı öderim, yoluma devam ederim; artık bitti’

Gaziantep’te, ayçiçeği yağına soya karıştırdığı gerekçesiyle üreticiye 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası verilmesi, ’hileli gıda’ yargılamalarında emsal gösterilmeye başlandı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Büyükhelvacıgil, "Özellikle karışımla ilgili artık işlerin kolay olmayacağı, artık ’Ben cezayı öderim, yoluma devam ederim’ şeklinin bittiği apaçık ilan edilmiş oldu" dedi.

10.09.2018Gündem
Gıdada hileye 13 ay hapis

Gıdada hileye 13 ay hapis!

Gaziantep’te ayçiçeği yağına soya karıştıran üreticiye 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası verilmesi ‘hileli gıda’ cezalarında yeni bir dönem başlattı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Büyükhelvacıgil, kararın gıda güvenliği için emsal niteliğinde olduğunu belirterek, “Cezayı öder, yoluma devam ederim’ devri bitti” dedi.

9.09.2018Ekonomi
Hileli gıda üretenler artık açıklanmıyor

Hileli gıda üretenler artık açıklanmıyor

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın gıda güvenliği için başlattığı “hileli gıda üreten veya ithal eden firmaları” açıklama uygulaması sessiz sedasız durduruldu.

12.02.2018Ekonomi
Merdiven altı üretime dikkat

"Merdiven altı" üretime dikkat

DENİZLİ'de düzenlenen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Kurulu Toplantısı'nda gıda ve tarım sektörü değerlendirildi. MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, 'merdiven altı' denilen üreticilerin insan sağlığını hiçe sayan ürünleri için denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini söyleyerek ağır cezalar uygulanması gerektiğini dile getirdi.

21.10.2015Ege
Bazı süt ürünleri en az terör kadar tehlikeli

Bazı süt ürünleri en az terör kadar tehlikeli

Denizli’de düzenlenen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Kurulu Toplantısı’nda gıda ve tarım sektörü değerlendirildi.

20.10.2015Ekonomi
Hileli gıda raporu açıklandı, bu yöntemlere dikkat

Hileli gıda raporu açıklandı, bu yöntemlere dikkat!

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, yaptıkları "Hileli Gıdalar" araştırmasına göre, şekerlemelerin içine domuz jelatini, tekstil boyası ve hayvan yemi katıldığını, kuru üzümleri haşerelerden korumak için kurutulmadan önce mazota batırıldığını bildirdi.

7.09.2015Ekonomi
Şekerlemede domuz jelatini

Şekerlemede domuz jelatini

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği (TZD) tarafından hazırlanan ‘Hileli Gıdalar’ araştırması açıklandı. Raporda, şekerlemelerin içine domuz jelatini, tekstil boyası ve hayvan yemi katıldığı, kuru üzümleri haşerelerden korumak için kurutulmadan önce mazota batırıldığı ifade edildi.

5.09.2015Ekonomi
Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti

Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti

Bitlis İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Medeni Avcil, televizyon kanallarında çıkan bal reklamlarının nitelikli ve kaliteli bala olan talebi düşürdüğünü söyledi. Tüketici Sorunlar Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise yaptırdıkları bir tahlilde, bal diye satılan ürünlerin yoğun bir biçimde zehirli polen içerdiğinin belirlendiğini söyledi.

18.11.2014Ekonomi
HÜRRİYET TV 30 EKİM 2013 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 30 EKİM 2013 HABERLERİ

*GÜNÜN ÖZETİ*Marmaray 3 kez durdu*Muharrem İnce’den türban açıklaması*Hileli gıda satanlar yandı*Asker kaçaklarına tarifeli ceza*Yapboz telefon geliyor*İtalya’dan Mancini açıklaması*Blatter, Ronaldo ve Messi’yi kıyasladıBülten Editörü: Sevde Eğribacak - Yönetmen: Sezgin ÇIVGINOĞLU

30.10.2013Diğer Videolar
Onbinlerce işletme sahibine hapis cezası geliyor

Onbinlerce işletme sahibine hapis cezası geliyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Yeni çıkartacağımız Torba Kanunu ile hileli gıda satan, vatandaşların sağlığıyla oynayan, yanıltıcı reklam yapan kişilere para cezasının yanında hapis cezası gelecek" dedi.

29.10.2013Sağlık
Hileli bal satan 17 firma

Hileli 'bal satan 17 firma

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hileli gıda ürünü üreten firmaları bir kez daha açıkladı. Bakanlık son olarak 17 bal üreticisi firmanın listesini açıkladı.

7.04.2013Ekonomi
Hileli gıda satanlara büyük darbe

Hileli gıda satanlara büyük darbe

Gıda sektöründe yaşanan sıkıntıların ardından Tarım Bakanlığı, radikal önlemler almaya hazırlanıyor. 13 Aralık'tan sonra bu firmaların isimleri açıklanacak.

29.09.2010Ekonomi
İnanılmaz hileler

İnanılmaz hileler

Tükettiğimiz gıda maddelerinde yapılan inanılmaz hileler, dudak uçuklatıyor.

24.04.2008Sağlık
Gıda hilesine karşı ucuz ve merdiven altı üretime dikkat

Gıda hilesine karşı ucuz ve merdiven altı üretime dikkat

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, "Hile ve tağşişe karşı daha sıkı denetim için belediyelere de yetki verilmeli ve tüketiciler yemeğin maliyetini göz önünde bulundurarak satış fiyatına dikkat etmeli" açıklamasında bulundu.

17.10.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı: Bu çikolata ve içeceklere dikkat

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı: Bu çikolata ve içeceklere dikkat

TARIM ve Orman Bakanlığı, taklit tağşiş yapılan ve ilaç etken maddesi kullanılan gıda ürünlerinin listesini kamuoyu ile paylaştı. Listede bazı içecek ve çikolatalarda kullanılan Sildenafil sitrat" isimli ilaç etken maddesi dikkat çekti. Uzmanlara göre, bu maddenin bilinçsiz tüketilmesi, kalp rahatsızlıklarına ve hatta aşırı kullanımda ölüme neden olabilir. Tarım Bakanlığı'nın internet sitesinde maddeyi taşıyan ürünler açıklandı.

15.10.2019Ekonomi
Hileli kıyma iddiasına bakanlık incelemesi

Hileli kıyma iddiasına bakanlık incelemesi

Tarım ve Orman Bakanlığı, “hileli kıyma” iddiaları üzerine haberlere konu edilen satış noktalarındaki ürünlerde inceleme başlattı.

8.01.2019Ekonomi
4 milyon 675 bin lira dolandırdılar Basit zimmet sayıldı…

4 milyon 675 bin lira dolandırdılar! Basit zimmet sayıldı…

Erzurum'da çalıştığı bankanın müşterileri adına sahte belge düzenleyerek, 3 milyon 175 bin TL'yi zimmetine geçirdiğini itiraf eden İsmail Cem Odabaşoğlu'na (37) verilen 7,5 yıl hapis cezası ile çalıştığı başka bankadan, kardeşinin borcunu kapatmak için 1,5 milyon TL zimmetine alan abla Arzu Zehra Taş'a (47) verilen 4 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda, kardeş 2 sanığın eylemlerinin ortaya çıkmaması amacıyla hileli bir davranışa başvurmadıkları için suçun 'basit zimmet' kapsamında kaldığı bildirildi.

1.01.2019Gündem
SPKdan Akbankın başvurusuna onay

SPK'dan Akbank'ın başvurusuna onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Akbank'ın 20 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

11.05.2018Ekonomi
Bakanlık isimlerini açıklamıştı... Hileli ürün satan mekânlar tıklım tıklım

Bakanlık isimlerini açıklamıştı... Hileli ürün satan mekânlar tıklım tıklım!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, geçen hafta internet sitesinden son teşhir listesini yayınladı. Listede et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceği gibi ürünlerde taklit veya tağşiş (karışık ürün) kullandığı kesinleşen 173 firma ve bu firmalara ait 282 parti ürünü kamuoyuna açıkladı.

1.04.2018Ekonomi
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ürünlerde hile yapan firmaları açıkladı İşte hileli ürün satan o firmalar

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ürünlerde hile yapan firmaları açıkladı! İşte hileli ürün satan o firmalar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde hile yapan firmaların isimlerini kamuoyu ile paylaştı. Bakanlığın açıkladığı listede, birçok firmanın dana eti ve kırmızı et diyerek vatandaşlara domuz eti ya da tek tırnaklı hayvan yani at ve eşek eti yedirdiği ortaya çıktı. İşte bakanlığın açıkladığı o firmalar...

26.03.2018Ekonomi
SPK, Çiftlik Bank hakkında suç duyurusunda bulundu

SPK, Çiftlik Bank hakkında suç duyurusunda bulundu

SPK, Çiftlik Bank hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. SPK'dan yapılan açıklamaya göre, Çiftlik Bank sistemi için piramit satış sistemi değerlendirmesi yapıldı. Açıklamanın devamında, hileli işlemler yapıldığı belirtilerek, sisteme para yatıranların zarara görebileceği kaydedildi.

28.12.2017Ekonomi
Market devi Real’in iflasına karar verildi

Market devi Real’in iflasına karar verildi

ALMAN perakende devi Metro Group’un 3 yıl önce Kayserili Beğendik’e sattığı Real Hipermarketler Zinciri için iflas kararı verildi. Beğendik’in avukatı mahkemede yaptığı savunmada “Şirket borca batık durumda ayağa kaldırmamız mümkün değil” dedi. İflas kararı sonrası bini aşkın Real çalışanı ortada kalırken, çalışanların avukatı, ‘hileli iflas’ iddiası ile bugün savcılığa başvuracak. Real’in iflasına kararı verilirken, Beğendik’in iki şirketine ilişkin iflas erteleme davası ise devam ediyor.

16.08.2017Ekonomi
Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılır İşte, şartlar

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, şartlar

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu için son düzlüğe girildi. Toplam 500 kişinin istihdam edileceği Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu ile Türkiye genelinde ihtiyaç olan şehirlere atamaları gerçekleşecek olan adaylar, başvuruyla ilgili detayları sorgulamaya başladı. Peki, 2017 Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, aranan şartlar ve detaylı bilgiler

22.05.2017Gündem
Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor!

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor. Kooperatife bağlı 17 bölge birliğine toplam 500 personel alımı yapacak olan Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Mühendisi, Kooperatif Görevlisi ve Müfettiş Yardımcısı pozisyonlarında istihdam yapacak. Peki, Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve bazı detaylar

15.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Canım sahtekârım sana bir şey olmasın

YAKLAŞAN süt krizine dikkat çekmek için elinde peynir paketleriyle basın toplantısı düzenleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “İçinde süt yok bu peynirlerin” dedi.

21.02.2018

Hayvanların bağırsaklarından ameliyat ipliği yapıldığı doğru mu

Biz Fenerbahçe Dalyan’da yaşayan ve sokak kedilerine, köpeklerine bakan bir grubuz. Ancak birileri bu hayvanları topluyor ve bağırsaklarından ameliyat ipliği yani Katgüt yaptırıp piyasaya sürüyormuş. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

9.05.2013

Yediklerimiz ne kadar güvenilir?

Çoğumuz alışverişimizi bilinen marketlerden yapıyoruz.

7.07.2012

Ramazan...

RAMAZAN gelince böyle olur.

Ve her gün gazetelerin tepesinde yer alan bikiniler, bacaklar, kalçalar, g-stringler yok olur, onların yerinde ramazan kampanyaları başlar:

1.09.2008

Gözü doymalı insanın

Beslenme ve güvenli gıda tüketimi konuları ilgi çekmeye devam ediyor.

14.06.2018

Gıda güvenliği yoksa kanser var

LÜTFEN kafamızı kuma gömmeyi bırakıp şu gerçeği hepimiz kabul edelim: Bir ‘kanser salgını’ sorunumuz var! Hem de ciddi ölçüde.

25.02.2018

Seçim ittifakı ne anlama geliyor

SEÇİM ittifakının, MHP’nin baraj sorunu için gündeme getirildiği iddia ediliyor.

22.02.2018

Dünya arı ve balcıları İstanbul'da buluştu

DÜNYA arıcıları, bal sektörü ve bilim insanları, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi kapsamında ilk kez İstanbul’da buluştu.

3.10.2017