MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 404 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

O hakim örgüt üyesi ise verdiği mahkumiyet yok sayılsın

'O hakim örgüt üyesi ise verdiği mahkumiyet yok sayılsın'

"Terör örgütü üyesi olmak" ve "Patlayıcı madde bulundurmak" gerekçesiyle 25 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Zennur Durdi'nin avukatı, mahkumiyet cezası veren mahkemenin o tarihteki başkanı olan Metin Özçelik'in "Darbe" ve "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandığına dikkat çekerek, 4,5 yıldır cezaevinde bulunan Durdi'nin yeniden yargılanmasını istedi.

4.05.2015Gündem
Tutuklanan hakim Mustafa Başerin avukatı itiraz etti

Tutuklanan hakim Mustafa Başer'in avukatı itiraz etti

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 63 polisin dosyalarında tahliye kararı verdikten sonra tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer’in avukatları karara itiraz etti.

4.05.2015Gündem
Başsavcıdan tahliye talebine ret

Başsavcıdan tahliye talebine ret

SAMANYOLU Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatı Fikret Duran, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin tahliye kararının İstanbul İnfaz Savcılığı’nca uygulanmamasının yasaya aykırı olduğunu öne sürerek İnfaz Hâkimliği’ne başvurdu.

5.05.2015Gündem
Tutuklanan Hakim Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi

Tutuklanan Hakim Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamı operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 63 polis hakkında tahliye kararı vermesinin ardından açığa alınan ve 1 Mayıs günü tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin eski Hakimi Mustafa Başer, Silivri Cezaevi’nden mektup yazdı.

6.05.2015Gündem
Hâkim ve savcılara gözdağı verdiler

Hâkim ve savcılara gözdağı verdiler

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski polis müdürlerinin de arasında bulunduğu 63 kişinin tahliyesine karar verdikten sonra açığa alınan, daha sonra da terör örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi eski hâkimi Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden avukatları aracılığı ile mektup gönderdi.

6.05.2015Gündem
Tutuklanan hakim Metin Özçelik HSYKya başvurdu

Tutuklanan hakim Metin Özçelik HSYK'ya başvurdu

Açığa alınan ve tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski 29. Asliye Ceza Hakimi Metin Özçelik, avukatı aracılığıyla HSYK'ya başvurarak, hakkındaki soruşturma izninin ve görevden uzaklaştırma kararının kaldırılmasını istedi.

7.05.2015Gündem
Tutuklu hakimin doktor eşi işten çıkarıldı

Tutuklu hakimin doktor eşi işten çıkarıldı

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 63 polisin dosyasında reddi hakim kararı vermesinin ardından açığa alınan ve tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Metin Özçelik’in doktor eşi, Hatice Özçelik’in 4 yıldır çalıştığı Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’de iş akdi fesh edildi.

9.05.2015Gündem
Mehmet Baransu Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi

Mehmet Baransu Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi

Gazeteci Mehmet Baransu, ailesine dahi haber verilmeden Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi. Baransu’nun konulduğu cezaevini gören avukatı Sercan Sakallı, “Daha teknik anlamda sıkıntıları olan eksik bir cezaevi. Burada tecrit altına alma, psikolojisi ile oynama gibi bir durum olduğunu düşünüyorum.” dedi. Sakallı, Baransu’ya normalin üçte biri oranında ve kaşıksız yemek getirildiğini de iddia ettti.

12.05.2015Gündem
Hakimlerin reddine hakimler şerh koydu

Hakimlerin reddine hakimler şerh koydu

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamı operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu 63 polisin dosyalarında reddi hakim kararı veren eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ile tahliye kararı veren eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

12.05.2015Gündem
Reyting operasyonunu Cemaat yaptı

Reyting operasyonunu Cemaat yaptı

TELEVİZYON kanallarının ne kadar izlendiğini gösteren reyting ölçümlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası 2011 yılının sonunda kamuoyunda da büyük yankı yaratan bir operasyona konu oldu.

14.05.2015Gündem
15 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı

15 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında, İstanbul'un da aralarında yer aldığı 15 ilde, 20 polis hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

17.06.2015Gündem
Tahşiyeciler grubuna yönelik kumpas soruşturması

Tahşiyeciler" grubuna yönelik kumpas soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen “Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 13 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

21.06.2015Gündem
“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında 8 polis gözaltına alındı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında 8 polis gözaltına alındı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasının üçüncü dalgasında, İstanbul'un da arasında yer aldığı 5 ilde, 8 polis gözaltına alındı - Gözaltına alınan bir polis müdürünün evinde, görevde olduğu dönemde emniyet tarafından yapılan bazı telefon dinleme kayıtlarının kopyalarının bulunduğu öğrenildi.

5.07.2015Gündem
Tutuklu hakimin doktor eşinden nefret ve ayrımcılık şikayeti

Tutuklu hakimin doktor eşinden nefret ve ayrımcılık şikayeti

İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin tutuklu bulunan eski hakimi Metin Özçelik'in eşi Uzman Doktor Hatice Kutbay Özçelik, eşi hakkındaki soruşturma nedeniyle işine son verildiği gerekçesiyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, Rektör Prof. Dr. Saffet Tüzgen, Dekan Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı ile olayda sorumluluğu bulunan kişilerin TCK'nın 122. maddesinde tanımlanan "nefret ve ayrımcılık" suçundan cezalandırılmaları talep edildi.

6.07.2015Gündem
Ekrem Dumanlı ve Gökçe Fıratın bu fotoğrafı Twitterı karıştırdı

Ekrem Dumanlı ve Gökçe Fırat'ın bu fotoğrafı Twitter'ı karıştırdı

Emniyet'e yönelik operasyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan polislerin yakınlarının kurduğu Günün Mağdurları Derneği, 13 Temmuz'da tutuklu polislerin ailelerine iftar verdi. İftara gazeteciler de katıldı. Ancak iftar masasında yan yana iki ismi gösteren fotoğraf, sosyal medyada büyük tartışmalara yol açtı.

15.07.2015Gündem
Fethullah Gülene 34 yıla kadar hapis istendi

Fethullah Gülen'e 34 yıla kadar hapis istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan Paralel Devlet Yapılanması'nın Tahşiye iddianamesinde, Fethullah Gülen'in "silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" suçundan 15 ile 22,5 yıl, "resmi belgede sahtecilik"ten 3 ile 7,5 yıl ve "iftira" suçundan da 1 ile 4 yıl olmak üzere toplam 19 yıldan 34 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

17.09.2015Gündem
Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

BUGÜN Gazetesi yazarı da olan ve aynı zamanda tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı. Avcı’nın Selam Tevhid soruşturması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

18.09.2015Gündem
Avcı ve 7 polis Emniyette

Avcı ve 7 polis Emniyette

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyondan gözaltına alınan 7 polisin de emniyette işlemleri devam ediyor.

19.09.2015Gündem
Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

BUGÜN Gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 3 polis daha tutuklanırken, diğer 3 polis adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20.09.2015Gündem
Gültekin Avcı tutuklandı

Gültekin Avcı tutuklandı

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınan 6 polis tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, AVCI ile 3 polisin tutuklanmasına karar verdi.

21.09.2015Gündem
O davada ilginç tesadüf

O davada ilginç tesadüf

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek tutuklanan Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı’nın avukatı, tutuklama kararını veren hâkim Durmuş Karaçalı ile Avcı arasında husumet olduğunu öne sürerek kararın hukuka aykırı olduğunu savundu.

23.09.2015 Gündem
14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık soruşturmasında, aralarında Fethullah Gülen ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 15’i tutuklu 33 sanık hakkında hazırlanan 332 sayfalık iddianame mahkeme tarafindan kabul edildi. Öte yandan, Fethullah Gülen hakkında hazırlanan 2. iddianamenin detayları ortaya çıktı.

2.10.2015Gündem
AYM’den ret gerekçesi

AYM’den ret gerekçesi

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın “terör örgütü yöneticiliği” suçundan tutuklanması nedeniyle hak ihlali yapıldığına ilişkin bireysel başvurusunun ret kararınıın gerekçesini açıkladı.

9.10.2015Gündem
Bülent Keneş serbest bırakıldı

Bülent Keneş serbest bırakıldı

TWITTER’daki mesajlarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile 10 Ekim 2015’te tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, avukatlarının yaptığı itiraz üzerine 4 gün sonra tahliye edildi.

14.10.2015Gündem
Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Paralel Devlet Yapılanması'nın, "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu" iddiasıyla aralarında bir numaralı sanık olarak Fetullah Gülen'in de bulunduğu 69 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

19.10.2015Gündem
Suruç’tan sonra 1673 kişi tutuklandı

Suruç’tan sonra 1673 kişi tutuklandı

ADALET Bakanı Kenan İpek, cezaevlerine ilişkin rakamları açıklarken, Suruç katliamının yaşandığı 22 Temmuz’dan bugüne kadar PKK, KCK, YGH, YDG-H örgütüne mensup 1308, IŞİD ve El Kaide’ye mensup 276, DHKP-C ve diğer sol terör örgütlerine mensup 89 kişi olmak üzere toplam 1673 tutuklama yapıldığını bildirdi.

20.10.2015Gündem
Fethullah Gülen hakkındaki 3üncü iddianame

Fethullah Gülen hakkındaki 3'üncü iddianame

Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'de aralarında bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırladığı 10 bin 529 sayfalık iddianameyi mahkemeye gönderdi.

27.10.2015Gündem
54 hâkim ve savcıya yurtdışı yasağı

54 hâkim ve savcıya yurtdışı yasağı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine ‘Selam Tevhid’de kumpas soruşturması kapsamında 49’u açığa alınan 54 hâkim ve savcı hakkında, Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi yurtdışına çıkış yasağı kararı verdi.

3.11.2015Gündem
Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

ZAMAN Gazetesi Genel Yayın Yönetmeliği’nden 5 Ekim’de yaptığı yazılı açıklamayla istifa eden ancak gazetedeki köşe yazılarına devam eden Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül’de yakalama kararı alındığı ortaya çıktı.

10.11.2015Gündem
Silivri’deki Umut nöbetinde 7. gün

Silivri’deki "Umut nöbeti"nde 7. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve onlarla dayanışma sergilemek için başlatılan ’Umut Nöbet"inin 7’ncisini, Basın Konseyi eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Oktay Ekşi, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve Sivas Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri 4 gazeteci, sırayla birbirlerinden devraldı.

8.12.2015Gündem
10 ilde eş zamanlı Paralel Yapı operasyonu

10 ilde eş zamanlı 'Paralel Yapı' operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'Paralel Yapı' iddiasıyla yürüttüğü ana soruşturma kapsamında, Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, operasyon 'tepe yönetim'e yönelik gerçekleştirildi. Operasyonda Eski AK Parti Milletvekili İşbilen'in de bulunduğu 5 kişi gözaltına alınırken, Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu ancak şüphelilerden 43'ünün yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

11.12.2015Gündem
10 ilde eş zamanlı Paralel Yapı operasyonu

10 ilde eş zamanlı 'Paralel Yapı' operasyonu

Ankara CumhuriyetBaşsavcılığı'nın 'Paralel Yapı' iddiasıyla yürüttüğü ana soruşturmakapsamında, Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı. AnadoluAjansı'nın haberine göre, operasyon 'tepe yönetim'e yönelikgerçekleştirildi. Operasyonda Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve HidayetKaraca'nın da aralarında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararıolduğu, şüphelilerden 43'ünün yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

11.12.2015Haber
Gülen Cemaatinin üst yönetimine operasyon: 67’si firarda 5’i gözaltında

Gülen Cemaati'nin üst yönetimine operasyon: 67’si firarda 5’i gözaltında

Gülen Cemaati’ne yönelik ana soruşturmada savcılık dün düğmeye bastı. Fethullah Gülen dahil 73 şüpheli için gözaltı kararı alındı. Ancak sadece eski AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen ve 4 şüpheli gözaltına alınabildi. Akın İpek ve Ekrem Dumanlı firariler arasında.

11.12.2015Gündem
Hidayet Karaca’nın evinde arama

Hidayet Karaca’nın evinde arama

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın Ümraniye’deki evinde arama yapıldı. Karaca'nın evindeki aramaya CHP'li Mahmut Tanal da Twitter'dan tepki gösterdi.

12.12.2015Gündem
Tahşiye davasında tüm sanıklar için beraat kararı

'Tahşiye' davasında tüm sanıklar için beraat kararı

Liderliğini Mehmet Doğan’ın yaptığı iddia edilen 51 sanıklı Tahşiye davasında karar çıktı. Mahkeme, örgüt kurma ve yönetme suçundan yargılanan tüm sanıklar hakkında beraat kararı verdi. Mahkeme, ruhsatsız silah bulundurma suçundan da  4 kişi hakkında verdiği hapis cezalarını para cezasına çevirerek hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

15.12.2015Gündem
Gazetecilerden protesto

Gazetecilerden protesto

TÜRKİYE Gazeteciler Sendikası (TGS), tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için ‘Basın öne eğilmesin’ sloganıyla Galatasaray Lisesi önünde eylem yaptı.

20.12.2015Gündem
Paralel Yapı davasında ilk duruşma yarın

'Paralel Yapı' davasında ilk duruşma yarın

'Paralel Yapı' soruşturması kapsamında, "Tahşiyecilere kumpas" iddiasıyla, aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına başlanacak.

21.12.2015Gündem
Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor

Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor

Aralarında FethullahGülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyetmüdürlerinin de bulunduğu 9’u tutuklu 33 sanığın yargılanmasına bugünİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Çağlayan’daki İstanbul AdaletSarayı’nın karşısındaki alanda duruşma öncesi toplanan, aralarındakadınların da bulunduğu bir grup, sabah saatlerinden itibaren beklemeyebaşladı. Gruptaki bazı kişilerin Kur’an-ı Kerim okudukları görüldü.Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor. Haber-Kamera:  Taner YENER  - Yaşar KAÇMAZ /İSTANBUL,(DHA)

22.12.2015Haber
Adliye karşısında bekleyiş

Adliye karşısında bekleyiş

Aralarında Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 9’u tutuklu 33 sanığın yargılanmasına bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

22.12.2015Gündem
O dava başladı

O dava başladı

‘'Taşhiye örgütüne kumpas kurdukları’ öne sürülen ve hakkında tutuklama verilerek kırmızı bülten çıkartılması talep edilen Fethullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına başlandı.

22.12.2015Gündem
Fethullah Gülen istinabe yoluyla ifade verecek

Fethullah Gülen istinabe yoluyla ifade verecek

"Tahşiyecilere kumpas kurulduğu" iddiasına ilişkin 33 sanığın yargılandığı davanın 1 numaralı sanığı Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, "İstinabe yoluyla (Bir devletin yetkili bir adli makamının diğer bir devletin adli makamı adına yerine getirdiği işlemler bütünü) bu yapılabilirdi.

22.12.2015Gündem
Nokta Dergisi yöneticileri Silivri Cezaevinden çıktı

Nokta Dergisi yöneticileri Silivri Cezaevi'nden çıktı

"Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik" suçundan tutuklu yargılandıkları davada dün görülen ilk celsede tahliye edilen Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, 58 gün tutuklu kaldıkları Silivri Cezaevi'nden çıktı. Tahliye kararının ardından cezaevindeki işlemleri tamamlanan Güven ve Çapan'ı, ailesi, yakınları ve Nokta Dergisi çalışanları cezaevi önünde karşıladı.

30.12.2015Gündem
4 hakime ihraç

4 hakime ihraç

‘Paralel Devlet Yapılanması’ soruşturması kapsamında tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve polislerin reddi hâkim talebini, yetkisi olmadığı halde kabul eden ve salıverilmelerine hükmeden hâkimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer’in ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde yargılanmasına dün başlandı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ise tutuklu yargılanan iki hâkimin disiplin dosyasını dünkü toplantıda gündemine aldı. Daire, Başer ve Özçelik’in Yargıtay’da hâkim karşısında olduğu sırada müfettişin ihraç istemli raporunu görüştü ve karara bağladı.

21.01.2016Gündem
Kod adın ne

Kod adın ne

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Fethullah Gülen Cemaati’nin üst yönetimine ilişkin yürütülen soruşturmada video konferans sistemiyle ifade verdi. Savcı, Karaca’ya ‘Kod adın nedir?’, ‘Fethullah Gülen örgütü içindeki konumunuz nedir?’ soruları yöneltti.

25.01.2016Gündem
“Tahşiyecilere kumpas” davasında iddianamenin okunmasına başlandı

“Tahşiyecilere kumpas” davasında iddianamenin okunmasına başlandı

Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) “Tahşiyecilere kumpas” kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, iddianamenin okunmasına geçildi.

23.02.2016Gündem
Taşhiyecilere Kumpas Davasında tahliye talepleri reddedildi

Taşhiyecilere Kumpas Davası'nda tahliye talepleri reddedildi

Tahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 9’u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, mahkeme tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddetti. Duruşma ertelendi.

25.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Sultanahmet patlaması serbest çağrışımları

İNSANIN ilk aklına gelenin “eyvah, turizm” olması ne feci bir şey...

12.01.2016