MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 402 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

Avcı ve 7 polis Emniyette

Avcı ve 7 polis Emniyette

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyondan gözaltına alınan 7 polisin de emniyette işlemleri devam ediyor.

19.09.2015Gündem
Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

BUGÜN Gazetesi yazarı da olan ve aynı zamanda tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı. Avcı’nın Selam Tevhid soruşturması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

18.09.2015Gündem
Fethullah Gülene 34 yıla kadar hapis istendi

Fethullah Gülen'e 34 yıla kadar hapis istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan Paralel Devlet Yapılanması'nın Tahşiye iddianamesinde, Fethullah Gülen'in "silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" suçundan 15 ile 22,5 yıl, "resmi belgede sahtecilik"ten 3 ile 7,5 yıl ve "iftira" suçundan da 1 ile 4 yıl olmak üzere toplam 19 yıldan 34 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

17.09.2015Gündem
Ekrem Dumanlı ve Gökçe Fıratın bu fotoğrafı Twitterı karıştırdı

Ekrem Dumanlı ve Gökçe Fırat'ın bu fotoğrafı Twitter'ı karıştırdı

Emniyet'e yönelik operasyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan polislerin yakınlarının kurduğu Günün Mağdurları Derneği, 13 Temmuz'da tutuklu polislerin ailelerine iftar verdi. İftara gazeteciler de katıldı. Ancak iftar masasında yan yana iki ismi gösteren fotoğraf, sosyal medyada büyük tartışmalara yol açtı.

15.07.2015Gündem
Tutuklu hakimin doktor eşinden nefret ve ayrımcılık şikayeti

Tutuklu hakimin doktor eşinden nefret ve ayrımcılık şikayeti

İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin tutuklu bulunan eski hakimi Metin Özçelik'in eşi Uzman Doktor Hatice Kutbay Özçelik, eşi hakkındaki soruşturma nedeniyle işine son verildiği gerekçesiyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, Rektör Prof. Dr. Saffet Tüzgen, Dekan Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı ile olayda sorumluluğu bulunan kişilerin TCK'nın 122. maddesinde tanımlanan "nefret ve ayrımcılık" suçundan cezalandırılmaları talep edildi.

6.07.2015Gündem
“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında 8 polis gözaltına alındı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında 8 polis gözaltına alındı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasının üçüncü dalgasında, İstanbul'un da arasında yer aldığı 5 ilde, 8 polis gözaltına alındı - Gözaltına alınan bir polis müdürünün evinde, görevde olduğu dönemde emniyet tarafından yapılan bazı telefon dinleme kayıtlarının kopyalarının bulunduğu öğrenildi.

5.07.2015Gündem
Tahşiyeciler grubuna yönelik kumpas soruşturması

Tahşiyeciler" grubuna yönelik kumpas soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen “Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 13 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

21.06.2015Gündem
15 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı

15 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı

“Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında, İstanbul'un da aralarında yer aldığı 15 ilde, 20 polis hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

17.06.2015Gündem
Reyting operasyonunu Cemaat yaptı

Reyting operasyonunu Cemaat yaptı

TELEVİZYON kanallarının ne kadar izlendiğini gösteren reyting ölçümlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiası 2011 yılının sonunda kamuoyunda da büyük yankı yaratan bir operasyona konu oldu.

14.05.2015Gündem
Hakimlerin reddine hakimler şerh koydu

Hakimlerin reddine hakimler şerh koydu

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamı operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu 63 polisin dosyalarında reddi hakim kararı veren eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ile tahliye kararı veren eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer'in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

12.05.2015Gündem
Mehmet Baransu Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi

Mehmet Baransu Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi

Gazeteci Mehmet Baransu, ailesine dahi haber verilmeden Metris’ten Silivri Cezaevi’ne nakledildi. Baransu’nun konulduğu cezaevini gören avukatı Sercan Sakallı, “Daha teknik anlamda sıkıntıları olan eksik bir cezaevi. Burada tecrit altına alma, psikolojisi ile oynama gibi bir durum olduğunu düşünüyorum.” dedi. Sakallı, Baransu’ya normalin üçte biri oranında ve kaşıksız yemek getirildiğini de iddia ettti.

12.05.2015Gündem
Tutuklu hakimin doktor eşi işten çıkarıldı

Tutuklu hakimin doktor eşi işten çıkarıldı

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 63 polisin dosyasında reddi hakim kararı vermesinin ardından açığa alınan ve tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Metin Özçelik’in doktor eşi, Hatice Özçelik’in 4 yıldır çalıştığı Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’de iş akdi fesh edildi.

9.05.2015Gündem
Tutuklanan hakim Metin Özçelik HSYKya başvurdu

Tutuklanan hakim Metin Özçelik HSYK'ya başvurdu

Açığa alınan ve tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski 29. Asliye Ceza Hakimi Metin Özçelik, avukatı aracılığıyla HSYK'ya başvurarak, hakkındaki soruşturma izninin ve görevden uzaklaştırma kararının kaldırılmasını istedi.

7.05.2015Gündem
Hâkim ve savcılara gözdağı verdiler

Hâkim ve savcılara gözdağı verdiler

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski polis müdürlerinin de arasında bulunduğu 63 kişinin tahliyesine karar verdikten sonra açığa alınan, daha sonra da terör örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi eski hâkimi Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden avukatları aracılığı ile mektup gönderdi.

6.05.2015Gündem
Tutuklanan Hakim Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi

Tutuklanan Hakim Mustafa Başer Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamı operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 63 polis hakkında tahliye kararı vermesinin ardından açığa alınan ve 1 Mayıs günü tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin eski Hakimi Mustafa Başer, Silivri Cezaevi’nden mektup yazdı.

6.05.2015Gündem
Başsavcıdan tahliye talebine ret

Başsavcıdan tahliye talebine ret

SAMANYOLU Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatı Fikret Duran, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nin tahliye kararının İstanbul İnfaz Savcılığı’nca uygulanmamasının yasaya aykırı olduğunu öne sürerek İnfaz Hâkimliği’ne başvurdu.

5.05.2015Gündem
Tutuklanan hakim Mustafa Başerin avukatı itiraz etti

Tutuklanan hakim Mustafa Başer'in avukatı itiraz etti

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 63 polisin dosyalarında tahliye kararı verdikten sonra tutuklanan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer’in avukatları karara itiraz etti.

4.05.2015Gündem
O hakim örgüt üyesi ise verdiği mahkumiyet yok sayılsın

'O hakim örgüt üyesi ise verdiği mahkumiyet yok sayılsın'

"Terör örgütü üyesi olmak" ve "Patlayıcı madde bulundurmak" gerekçesiyle 25 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Zennur Durdi'nin avukatı, mahkumiyet cezası veren mahkemenin o tarihteki başkanı olan Metin Özçelik'in "Darbe" ve "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandığına dikkat çekerek, 4,5 yıldır cezaevinde bulunan Durdi'nin yeniden yargılanmasını istedi.

4.05.2015Gündem
Hakim Özçelik ve Başerin tutukluluğuna itiraz

Hakim Özçelik ve Başer'in tutukluluğuna itiraz

Eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer ile eski İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik'in avukatları, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen tutukluluk kararına itiraz etti.

4.05.2015Gündem
Toplumdaki gerginliğin kaynağı grup toplantıları

Toplumdaki gerginliğin kaynağı grup toplantıları

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 1987’den beri parlamentoda. Siyasete ANAP’ta memleketi Yozgat’ın Belediye Başkanı olarak başlayan Çiçek, 8 yıllık kesintisiz eğitime karşı çıktığı için partisinden ihraç edilince 1998’de Fazilet Partisi’ne geçti. 2002’de AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı. AK Parti’nin 13 yıldır devam eden iktidarı boyunca başbakan yardımcılığından hükümet sözcülüğüne pek çok görev yaptı. Partisinin en uzun süre görev yapan Adalet Bakanı oldu. Son görevi olan Meclis Başkanlığı’na 7 Haziran’da veda ediyor. AK Parti’nin diğer 3 dönemlik ‘ağabeyleri’ gibi onun da ne yapacağı merak konusu. Resmen veda etmesine bir aydan fazla zaman olsa da bu röportajdaki mesajları pekâlâ ön bir veda gibi yorumlanabilir. Kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdiği gibi hem beraber siyaset yaptıklarına hem de rakiplerine karşı eleştirilerini esirgemedi.

3.05.2015Gündem
Teslim oldu tutuklandı

Teslim oldu tutuklandı

ARALARINDA Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve bazı polislerin bulunduğu 63 kişi hakkında tahliye kararı veren ve ardından açığa alınan İstanbul 32’nci Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer dün tutuklandı.

1.05.2015Gündem
Bakan Yılmaz: Çözüm sürecinde muhatabımız halktır

Bakan Yılmaz: Çözüm sürecinde muhatabımız halktır

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in çözüm süreci açıklamalarına yönelik, "Çözüm süreci milletin projesidir. Demokratikleşmeye adım adım gideceğiz, buradaki muhatabımız halktır" dedi.

1.05.2015Gündem
Hakim Metin Özçelikin ardından Mustafa Başer de tutuklandı

Hakim Metin Özçelik'in ardından Mustafa Başer de tutuklandı

Eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ile 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanma talebiyle Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Hakim Metin Özçelik tutuklandı. 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin eski hakimi Mustafa Başer, ailesiyle birlikte Bakırköy adliyesine geldi. Başer de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Eski İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer'in tutuklanma gerekçeleri: "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" ve "Silahlı örgüt üyesi olmak" denildi.

30.04.2015Gündem
Aranan hakimden flaş tweetler

Aranan hakimden flaş tweet'ler

Aralarında Hidayet Karaca ve bazı polislerin de bulunduğu 75 kişi hakkında tahliye kararı veren ve hakkında gözaltı kararı bulunan Eski 32. Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer twitter'dan mesajlar paylaştı. Hakim Başer , 'Muhtelemen beni de tutuklayacaklar. Bunu bile bile adliyeye gidiyorum" dedi.

30.04.2015Gündem
Hakim Özçelikten yazılı açıklama

Hakim Özçelik'ten yazılı açıklama

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu 63 polisin dosyasında reddi hakim kararını veren ve sonrasında açığa alınan eski 29. Asliye Ceza Hakimi Metin Özçelik, "Örgüt üyeliği" gerekçesiyle tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilmeden 1 saat önce, 4 sayfalık yazılı açıklama yaptı.

30.04.2015Gündem
O hâkimden flaş tweetler

O hâkimden flaş tweet'ler

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 62 polis hakkında tahliye kararı verdikten sonra HSYK tarafından açığa alınan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer, adliyede özel güvenlikçiler ve bazı memurlar tarafından adım adım takip edildiğini iddia etti.

28.04.2015Gündem
Yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız

Yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile tutuklu polislerin avukatları, 32. Asliye Ceza Mahkemesi’ne atanan yeni hakimin tahliye kararını yok hükmünde saymasına tepki gösterdi. Avukatlar, tahliye kararının uygulanması için yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıkladı.

28.04.2015Gündem
O karar artık resmen yok... Mahkeme kendi kararı için Yok hükmündedir dedi

"O karar" artık resmen yok... Mahkeme kendi kararı için "Yok hükmündedir" dedi

SAMANYOLU Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu 63 polisin, 4 gündür süren tahliye karmaşası bugün son buldu.

28.04.2015Gündem
Hakan Şükürden sosyal medyayı sallayan tweet

Hakan Şükür'den sosyal medyayı sallayan tweet

'Paralel yapı' iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan 62 polis ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında dün gece Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararının ardından yaşanan gelişmelerle ilgili Milletvekili Hakan Şükür de attığı bir tweetle tartışmaya katıldı.

28.04.2015Gündem
Bir kez daha tahliye bir kez daha iade

Bir kez daha tahliye bir kez daha iade

PARALEL yapı iddiasıyla bir süredir tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve bazı eski emniyet müdürleriyle ilgili ‘yetki’ karmaşası dün de devam etti.

27.04.2015Gündem
Tahliye kararları iade

Tahliye kararları iade

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz ve İlamat Bürosu, “yetkisi olmadığı” halde “paralel yapı” soruşturmalarından tutuklu şüphelilerin tahliyesine karar veren İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin yazdığı tahliye müzekkerelerini, mahkemeye iade etti. Tahliye kararı için İstanbul Adliyesi’nde bekleyen tutuklu polis yakınlarına destek için adliye önüne gelen eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ise yaka paça gözaltına alındı.

27.04.2015Gündem
Tahliye kararında ısrara yine iade

Tahliye kararında ısrara yine iade

Günlerdir devam eden tahliye krizinde art arda önemli gelişmeler yaşandı.

27.04.2015Gündem
Pensilvanya’dan talimat aldılar

Pensilvanya’dan talimat aldılar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ‘paralel yapı’ iddiasıyla başlatılan soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve 75 kişinin serbest bırakılma kararına sert tepki göstererek, “Yetkili olmayan bir mahkeme tahliye kararı aldı. Bir hafta önce Pensilvanya’dan bir talimat aldılar. Kayıtları var bizde. Hapisten çıkartılsın gibi bir talimat” dedi. Dün Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan’da miting düzenleyen Davutoğlu şunları söyledi:

26.04.2015Gündem
Tahliye kararı iade

Tahliye kararı iade

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse, Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Tufan Ergüder’in de aralarında olduğu yaklaşık 70 kişi hakkında İstanbul 32’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği tahliye kararı, infaz savcısı tarafından imzalanmadı ve mahkemeye iade edildi.

26.04.2015Gündem
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlundan tahliye açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'ndan tahliye açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu yaklaşık 70 polisin tahliyesine karar vermesinin ardından Başsavcılık gece saatlerinde yazılı açıklama yaptı.

26.04.2015Gündem
İstanbul Adalet sarayı önünde arbede

İstanbul Adalet sarayı önünde arbede

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan, aralarında Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer ve Ömer Köse'nin de bulunduğu polislere tahliye kararı vermesinin ardından, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde hareketli dakikalar yaşandı. İhsan YALÇIN /İstanbul/DHA

25.04.2015Haber
Tahliye bilmecesi

Tahliye bilmecesi

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Hidayet Karaca ve çoğu polis 75 kişi hakkında dün gece tahliye kararı çıktı. Sulh Ceza Hâkimliği’nin asliye cezanın kararıyla ilgili ‘geçersiz’ demesiyle tahliye bilmeceye döndü.

25.04.2015Gündem
14 Aralık operasyonu davasında tahliye bilmecesi

14 Aralık operasyonu davasında tahliye bilmecesi

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda 14 Aralık soruşturması olarak bilinen davada tutuklu bulunan 75 polis ve Samanyolu TV yöneticisi Hidayet Karaca hakkında tahliye kararı verdi.

25.04.2015Gündem
ABDli senatörlerden Türkiye mektubu

ABD'li senatörlerden 'Türkiye' mektubu

ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nin ardından üst kanadı Senato’dan da Dışişleri Bakanı John Kerry’e ‘Türkiye’de medya üzerinde devam eden sindirme ve basına yönelik sansür’ konusunda harekete geçme çağrısı yapıldı.

19.03.2015Dünya
Tahşiye davasındaki uyuşmazlığı Yargıtay çözecek

"Tahşiye" davasındaki uyuşmazlığı Yargıtay çözecek

Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, "Tahşiye” olarak bilinen gruba yönelik davanın dosyasını, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi ile aralarında yetki uyuşmazlığının çözümü için Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderilmesini kararlaştırdı.

5.03.2015Gündem
CPJden Davutoğluna açık mektup: Basın özgürlüğü için sesinizi yükseltin

CPJ'den Davutoğlu'na açık mektup: Basın özgürlüğü için sesinizi yükseltin

Uluslararası Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) Başbakan Ahmet Davutoğlu’na açık bir mektup yazarak, Türkiye’de basın özgürlüğü konusundaki kaygılarını dile getirdi.

10.02.2015Dünya
CHPli vekillerden Hidayet Karaca ve Yakub Saygılıya ziyaret

CHP'li vekillerden Hidayet Karaca ve Yakub Saygılı'ya ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakub Saygılı’yı ziyaret etti. Silivri Cezaevi’ne sabah saat 10.00’da gelen CHP’liler, yaklaşık 3 saat cezaevinde kaldı.

9.02.2015Gündem
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, 88 Temsilciler Meclisi üyesinin imzası ile Dışişleri Bakanı John Kerry’e gönderilen ve Türkiye’de geçtiğimiz aralık ayında yaşanan gözaltı kararları ile ilgili kaygıların yer aldığı mektuba cevap vereceklerini açıkladı.

7.02.2015Dünya
CHPden cemaat adımı

CHP'den cemaat adımı

Balyoz ve Ergenekon davaları sürecinde, Silivri'de tutuklu bulunan pek çok ismi ziyaret eden CHP, yine Silivri'ye gidiyor.

6.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Benim yargıcım seninkini döver

ÇEŞİTLİ illerde görev yapan ve eskiden yapmış yargıç ve savcıların dosyaları bir süredir inceleniyor, ilişkileri didik didik ediliyor, “O yargıç bizden mi, öteki savcı paralelci mi” araştırması.

28.04.2015

Son hamle:Tahliye operasyonu...

Gazete manşetlerine bakarak durumu anlamaya çalışıyorum.

27.04.2015

Adli kaos

YARGI, adalet tarihinde görülmedik bir kaos yaşadı. Bir mahkemenin verdiği kararı öbürü “yok hükmünde” saydı!

27.04.2015