MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 402 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

Kamikaze hakimin avukatı da tutuklandı

'Kamikaze hakim'in avukatı da tutuklandı

FETÖ’nün avukat yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 31 avukattan 30’u tutuklandı. Bir avukat ise adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

5.04.2017Gündem
Ali Tatarın ağabeyinden Hidayet Karacaya STV sorusu... Gergin anlar

Ali Tatar'ın ağabeyinden Hidayet Karaca'ya STV sorusu... Gergin anlar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yapılan soruşturma kapsamında açılan FETÖ Çatı Davası’nın görülmesine devam edildi. Dünkü duruşmada çapraz sorgusu yapılan sanık Hidayet Karaca, kumpas davalarında yargılanırken intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın Ahmet Tatar’ın sorularına sinirlenince gerginlik yaşandı.

28.03.2017Gündem
‘Hizmet hareketi örgüt değil’

‘Hizmet hareketi örgüt değil’

FETÖ çatı davasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi. Duruşmada sanıklardan eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın çapraz sorgusu yapıldı.

27.03.2017Gündem
Avukatlara FETÖ operasyonu

Avukatlara FETÖ operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'dan (FETÖ/PDY) oldukları belirtilen avukatlara yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda 35 şüpheli yakalandı.

23.03.2017Gündem
Şike soruşturmasını başlatan polis konuştu

Şike soruşturmasını başlatan polis konuştu

"Futbolda şike" soruşturmasında "kumpas" kurduğu iddiasıyla haklarında dava açılan ve hazırladığı tutanakla “futbolda şike” soruşturma sürecini başlattığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Lokman Yanık, bu raporun resmi hiçbir geçerliliği olmadığını söyledi. Yanık savunmasında, 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Galatasaray stadının açılışında yuhalandığını belirterek, "Bununla ilgili hazırladığım raporu şube müdürü yırtıp attı. Başbakan'a sütliman bir rapor gönderdiler" dedi.

22.02.2017Gündem
Orkide Yağın eski sahibinden çarpıcı ifadeler

Orkide Yağ'ın eski sahibinden çarpıcı ifadeler

İZMİR'de hazırlanan işadamı iddianamesinde FETÖ’den tutuklu Orkide Yağları’nın kurucusu Ahmet Küçükbay, küçük bir bakkal iken 1980’de İzmir’de Gülen’le tanıştığını ve zenginleştiğini itiraf etti.

22.02.2017Ekonomi
Aziz Yıldırım ve Mehmet Baransu... Duruşmada olay...

Aziz Yıldırım ve Mehmet Baransu... Duruşmada olay...

'Futbolda şike' soruşturmasında kumpas iddialarına ilişkin açılan davanın ilk duruşması Silivri Cezaevi’nde sona erdi. Duruşmada gergin anlar yaşandı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile gazeteci Mehmet Baransu ve İstanbul eski emniyet müdür yardımcısı Ali Fuat Yılmazer arasında sözlü tartışma çıktı. Baransu ve Yılmazer duruşma salonundan çıkarıldı. Aziz Yıldırım mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı.

20.02.2017Spor Arena
Telefon yağdırtmış

Telefon yağdırtmış

ANKARA 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan FETÖ/PDY çatı davasının geçen perşembe günü yapılan 14’üncü duruşması, Gülen cemaatinin 17-25 Aralık hamlesi sonrasında Fetullah Gülen’in yakın çevresi içinde yaşanan büyük çatlağa ilişkin son derece renkli anlatımlara sahne oldu.

18.02.2017Gündem
FETÖ soruşturmasında tutuklu işadamlarının iddianamesi kabul edildi

FETÖ soruşturmasında tutuklu işadamlarının iddianamesi kabul edildi

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgüte finans desteği sağladıkları öne sürülen işadamları Ahmet Küçükbay, Abdullah Kavuk, oğlu Metehan Kavuk ve Şeref Sipahi hakkında hazırlanan iddianame İzmir 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıklar hakkında 15’er yıla kadar hapis cezası istenirken, mahkeme tutukluluğa ilişkin kararı inceledi ve Metehan Kavuk hakkında tahliye kararı verdi.

16.02.2017Gündem
Gülerce: O ekipten kimse yakalanamadı

Gülerce: O ekipten kimse yakalanamadı

Darbe girişiminden önce açılan ve terör örgütü elebaşı Gülen'in de arasında yer aldığı 73 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davasında, gazeteci Hüseyin Gülerce tanık olarak dinlenildi. FETÖ ile ilgili çarpıcı bilgiler veren Gülerce 'Gülen'i anlamak, bir şemaya oturtmak ancak onu konuşturmakla mümkün. Çünkü bu insanlar konuşmazlar. İtirafçıyım deseler bile ben itiraf edeceklerine inanmıyorum." dedi. Gülerce, FETÖ içinde molla ekibinin çok önemli olduğunu ve henüz o ekipten kimsenin yakalanmadığını söyledi. Mustafa Özcan'ın FETÖ'nün kara kutusu olduğunu söyleyen Gülerce, "Mesela Adil Öksüz. Birinci molla ekibinden Ahmet Kurucan var. Maalesef onlardan tek kişi yakalanmadı" dedi.

16.02.2017Gündem
Hayati Başdağ, bir suçlamadan daha gözaltında

Hayati Başdağ, bir suçlamadan daha gözaltında

Daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan polis memuru Cemal Arslan, FETÖ'nün şifreli programı "ByLock" kullandığının tespit edilmesi üzerine, yeni "Tahşiyecilere kumpas" soruşturması kapsamında tekrar gözaltına alınarak tutuklandı. Öte yandan, FETÖ'nün "yasa dışı dinleme" davasının tutuklu sanığı olan ve gözaltına alınırken kelepçeli ellerini kaldırdığı fotoğrafla gündeme gelen eski İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hayati Başdağ da "Tahşiyecileri kumpas" soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

1.02.2017Gündem
FETÖ’nün işadamlarını deşifre eden ifade

FETÖ’nün işadamlarını deşifre eden ifade

FETÖ’nün işadamlarına yönelik yaptığı soruşturma dosyasında çarpıcı detaylar yer aldı. İşadamlarının Hidayet Karaca başkanlığında toplantılar yaptığı, şirketlerin aylık 200 milyon lira ciro yaptığı ve bu şirketlerin örgütün finansını sağladığı ortaya çıktı.

16.01.2017Ekonomi
Şike Kumpası davasında duruşma tarihi belli oldu

Şike Kumpası davasında duruşma tarihi belli oldu

Şike Kumpası davasında ilk duruşmanın yapılacağı tarih belli oldu...

21.12.2016Futbol
23. Ağır Ceza Mahkemesinden futbolda şike kumpası kararı

23. Ağır Ceza Mahkemesi'nden 'futbolda şike kumpası' kararı

23. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike kumpas iddianamesi hakkındaki kararını verdi.

9.12.2016Futbol
Kumpas zamanda planlanmış

Kumpas zaman'da planlanmış

Şike soruşturmasında sanıklara kumpas kurulduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılığın iddianamesinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen bir numaralı şüpheli olarak yer aldı. İddianamede, kumpasın Gülen’in talimatıyla Zaman gazetesinde yapılan toplantıda planlandığı iddia edildi.

2.12.2016Gündem
Şike kumpası davasında flaş gelişme

Şike kumpası davasında flaş gelişme

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, 1 numaralı şüpheli olarak Fetullah Gülen yer aldı. FETÖ’nün Aziz Yıldırım’ı ‘Ergenekoncu’ olarak tanımladığı ve askeri ihalelerde yer aldığından hedef aldığı iddianamede anlatıldı. Amacın ise kaos çıkartmak olduğu öne sürüldü.

2.12.2016Futbol
İlk duruşmada ablanın feryadı: Katil... Yüzüme bak

İlk duruşmada ablanın feryadı: Katil... Yüzüme bak

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında olduğu 73 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü çatı davası dün başladı. Ergenekon sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ablası Hürriyet Ünver, sanıklara “Ben 7 yıldır bekliyorum. Yüzüme bakın Ali’nin katilleri” diyerek tepki gösterdi.

22.11.2016Gündem
Ali Tatarın ablası katiller diye bağırdı, salon karıştı

Ali Tatar'ın ablası 'katiller' diye bağırdı, salon karıştı

FETÖ çatı davasında Ali Tatar'ın ablası 'Katiller' diye bağırınca salondan çıkarıldı.

22.11.2016Gündem
FETÖ çatı davası başladı

FETÖ çatı davası başladı

FETÖ lideri Gülen'in de aralarında bulunduğu 73 kişi hakkında "Anayasayı ihlale teşebbüs etmek, silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek" suçlarından açılan davanın görülmesine başlandı

22.11.2016Gündem
FETÖnün özel hattına Arif takıldı

FETÖ'nün özel hattına Arif takıldı!

15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz’e ait telefon hattını geçmişe dönük olarak inceleyen İstanbul Başsavcılığı, Öksüz’ün Fetullah Gülen’in kullanımındaki ABD menşeili hatla çok sayıda görüşme yaptığını ortaya çıkardı. Gülen’in aynı hattan Hidayet Karaca’yla görüştüğü tespit edilmişti.

12.10.2016Spor Arena
FETÖnün gizli hattı ortaya çıktı 5 bin görüşme

FETÖ'nün gizli hattı ortaya çıktı! 5 bin görüşme

Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın, FETÖ ile görüştüğü gizli hat deşifre oldu. Karaca’nın Amerika’dan aldığı hatla 2009-2014 yılları arasında Gülen’le 5 binden fazla görüşme yaptığı belirlendi.

10.10.2016Gündem
Silivri Cezaevindeki Bylock yazışmaları ortaya çıktı

Silivri Cezaevindeki Bylock yazışmaları ortaya çıktı

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen "ByLock" yazışmalarında, Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen bir kişinin gözlemlerinin örgüt üyelerine "moral vermek" amacıyla paylaşıldığı belirlendi.

8.10.2016Gündem
Kopyacılar BYLOCKçu

Kopyacılar BYLOCK'çu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 2010 KPSS’de kopya çekildiği iddiasıyla 15 ilde 37 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı, 17’si gözaltına alındı. Şüphelilerden 16’sında, FETÖ üyelerinin haberleşmek için kullandığı ByLock programı tespit edildi.

29.09.2016Gündem
Hepsi Mustafa Özcana bağlı

'Hepsi Mustafa Özcan'a bağlı'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Örgüt üyelerinin haberleşme için kullandığı ’Bylock’ programının yazılımcıları arasında yer aldığı iddia edilen öğretim üyesi olan İ.T.’nin bir hafta önce gözaltına alındığı ortaya çıktı. İ.T.’nin 7 yıl TÜBİTAK’ta bilişim uzmanı olarak görev yaptığı öğrenildi. Örgütün "Colorado eyalet imamı" olduğu iddia edilen şahıs ise "FETÖ'nün her ülkeye sorumlu bir kişi atadığı, Türkiye'yi bölge sayısına göre 7 eyalete ayırdığı ve bu eyaletlerin tümünün Mustafa Özcan'a bağlı olduğuna söylemiş.

29.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Mahcup bir iddianame, sessizce…

Ne; “Tük futbolunda deprem”, manşetleri atıldı…

15.12.2016