MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 400 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

Son dakika: Anayasa Mahkemesi eski üyesi Tercana hapis cezası

Son dakika: Anayasa Mahkemesi eski üyesi Tercan'a hapis cezası

Eski Anayasa Mahkemesi Üyesi Erdal Tercan'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

4.04.2019Gündem
Son dakika: Eski Anayasa Mahkemesi Başkanvekiline hapis cezası

Son dakika: Eski Anayasa Mahkemesi Başkanvekili'ne hapis cezası

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Altan, FETÖ üyeliğinden 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

6.03.2019Gündem
Eski Anayasa Mahkemesi üyesi Erdal Tercana hapis istemi

Eski Anayasa Mahkemesi üyesi Erdal Tercan'a hapis istemi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen eski Anayasa Mahkemesi üyesi Erdal Tercan'ın yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.

18.02.2019Gündem
Son dakika: FETÖ/PDY çatı davasında gerekçeli karar açıklandı

Son dakika: FETÖ/PDY çatı davasında gerekçeli karar açıklandı

15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan 75 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) "çatı davası"nın gerekçeli kararında, örgütün nihai amacının devleti tüm kurumlarıyla ele geçirip anayasal düzeni değiştirerek, cemaat zümre egemenliğine dayalı teokratik totaliter rejim kurmak olduğu, güç dengesini ele geçirdiğini düşünen örgütün emniyet, adliye ve medya yapılanmasının, 2006'dan itibaren planlı ve sistemli iş birliğiyle kamu kurumlarında kitlesel tasfiyelere neden olan operasyon ve soruşturmalara başladığı kaydedildi.

16.01.2019Gündem
Son dakika... 3 spor adamı hakkında FETÖden takipsizlik

Son dakika... 3 spor adamı hakkında FETÖ'den takipsizlik

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ve futbol yorumcusu eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Ünsal hakkında FETÖ'nün futbol yapılanmasına yönelik, 'örgüt üyeliği' suçundan başlatılan soruşturmada 'delil yetersizliği' gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.  Savcılık, gizli tanık ifadesi üzerine başlatılan soruşturmayla ilgili kararın, ifadeleri alınmayan 3 isme tebliğ edilmesine gerek olmadığını bildirdi.

22.11.2018Gündem
İtirafçı anlattı: Artık suyunu en çok Arif Erdem içiyordu

İtirafçı anlattı: 'Artık suyunu en çok Arif Erdem içiyordu'

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmada etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski polis, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki malikaneye görevlendirilmesi ve orada yaşadıklarını paylaştı.

3.07.2018Gündem
FETÖ çatı davasında karar açıklandı

FETÖ çatı davasında karar açıklandı

FETÖ ana çatı davası olarak bilinen, 7’si tutuklu 67’si firari olmak üzere toplam 75 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu firari 67 sanığın dosyasını ayırırken, tutuklu 7 sanığa ceza yağdırdı. Mahkeme aralarında AK Parti eski milletvekili İlhan İşbilen’in de bulunduğu 4 sanığa “anayasayı ihlal” suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken, 3 sanığı da örgüt üyeliği suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

8.06.2018Gündem
Fetullah Gülenin avukatından şike kumpası itirafı

Fetullah Gülen'in avukatından "şike kumpası" itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 20'si tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlarından sanık Orhan Erdemli savunmasında, "FETÖ'nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı." dedi.

9.05.2018Gündem
Darbe girişimi davalarında 320 sanığa ömür boyu hapis

Darbe girişimi davalarında 320 sanığa ömür boyu hapis

Ülke genelinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi başta olmak üzere örgüt üyeliği ve adına işlenen suçları kapsayan çok sayıda davada, sanıklar bir bir hesap veriyor. Sonuçlanan darbe girişimi davalarında 147'si ağırlaştırılmış müebbet olmak üzere 320 sanığa ömür boyu hapis cezası verildi.

17.01.2018Gündem
Gülenden mahkemeye: Salıver hâkim

Gülen'den mahkemeye: Salıver hâkim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, FETÖ’den tutuklu, eski Zaman gazetesi görsel yönetmeni Fevzi Yazıcı’nın bilgisayarında FETÖ elebaşı Gülen imzalı bir belge bulunduğunu belirtti. Buna göre Gülen, 19 Nisan 2015 tarihli mektubunda asliye ceza hâkimlerinden tutuklu polis şeflerinin bırakılmasını istedi. Bu mektuptan sonra 63 FETÖ sanığı tahliye edildi. Fidan “Bu, terörist başının örgüt üyelerine verdiği talimatın en somut örneğidir” dedi.

15.12.2017Gündem
En büyük delil ele geçti

En büyük delil ele geçti

FETÖ soruşturmaları kapsamında halen tutuklu olan Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı'nın bilgisayarından yapılan incelemede ele geçirilen Fetullah Gülen imzalı bir belge, halen soruşturmalar kapsamında tutuklu hakim ve savcıların Gülen'in talimatı ile hareket ettiğine dair bugüne kadar elde edilmiş en büyük delil olarak soruşturma dosyasına girdi.

15.12.2017Gündem
Tahşiyeden 31.5 yıl ceza

'Tahşiye'den 31.5 yıl ceza

TAHŞİYE grubuna kumpas kurmakla suçlanan 33 sanıklı davada mahkemeden 6-31.5 yıl arasında değişen hapis cezaları çıktı. İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Ömer Köse, Yurt Atayün, Erol Demirhan, Kazım Aksoy ve Bayram Özbek’in de aralarında olduğu15 tutuklu sanık hazır bulundu.

3.11.2017Gündem
Son dakika... Tahşiyecilere kumpas davasında karar çıktı

Son dakika... Tahşiyecilere kumpas davasında karar çıktı

"Tahşiyeciler grubu"na kumpas kurdukları iddiasıyla aralarında kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün'ün de bulunduğu 23'ü tutuklu 33 sanığın yargılandıkları davada karar çıktı.

3.11.2017Gündem
’Şikede kumpas’ davasında tahliye talepleri reddedildi

’Şikede kumpas’ davasında tahliye talepleri reddedildi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, eski futbolcular Ümit Karan ve İbrahim Akın’ın da aralarında bulunduğu bazı kişiler hakkında, "Futbolda şike soruşturması" adı altında "Kumpas" kurdukları iddiasıyla aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 20’si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına devam edildi.

11.08.2017Gündem
İstenen cezalar belli oldu

İstenen cezalar belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, "Tahşiyecilere kumpas" kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın ile eski polis müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ertan Erçıktı’nın da bulunduğu 33 sanığın yargılandığı davada duruşma savcısı Mehmet Yeşilkaya mütalaasını açıkladı.

28.07.2017Gündem
Fetullah Gülen onu zengin bir kızla evlendirdi

'Fetullah Gülen onu zengin bir kızla evlendirdi'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından firar ederken Dubai’de yakalanarak Türkiye’ye getirilen Afganistan’daki eski Türk Görev Gücü Komutanı tutuklu Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. İddianamede gizli tanığın ifadesine göre, Bakır’ın, Fethullah Gülen tarafından çok sevildiğini ve zengin bir kızla evlendirdiğini söyledi.

10.07.2017Gündem
Üsteğmen Nazlıgülün annesi konuştu: Kızıma cinsel içerikli mesajlar gönderdiler

Üsteğmen Nazlıgül'ün annesi konuştu: Kızıma cinsel içerikli mesajlar gönderdiler

Kayseri’deki üste görevliyken intihar eden Üsteğmen Nazlıgül’ün ölüme nasıl gittiği annesinin ifadeleriyle iddianameye girdi: FETÖ’cü hainler tuzak kurup, meslekten attı, Nazlıgül intihar etti

10.07.2017Gündem
Yeni HSKnın Yargıtay seçimi

Yeni HSK'nın Yargıtay seçimi

Anayasa referandumuyla üye ve daire sayısı değişen yeni Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), dün boş bulunan 7 Yargıtay üyeliği için seçim yaptı.

5.07.2017Gündem
Benim babam işkenceci polisti

'Benim babam işkenceci polisti'

 FETÖ medya yapılanması davasına bugün Şükrü Tuğrul Özşengül'ün ifadesiyle devam edildi. Özşengül savunmasında 12 Eylül darbesini yaşadığını ve babasının işkenceci bir polis olduğunu belirterek ilginç açıklamalarda bulundu.

21.06.2017Gündem
Futbolda şike kumpası davası

'Futbolda şike kumpası' davası

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında "kumpas" kurduğu iddiasıyla 14'ü tutuklu 108 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

26.05.2017Futbol
Gülen’den mektupla ’koca’ istemişler

Gülen’den mektupla ’koca’ istemişler

Erzurum’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu yargılanan esnaf Nurullah D. hakkında hazırlanan iddianamede, kız kardeşlerinin yazdığı mektubun içeriği de yer aldı. Mektupta kız kardeşlerin örgüt elebaşı Fethullah Gülen’den evlenmek için koca istedikleri ortaya çıktı. Bir başka mektupta ise "Allah yolunda ölmek için intihar komandolarınız varsa ne olur beni oraya kaydedin, bu uğurda ölmek istiyorum" yazılı.

20.05.2017Gündem
STV dizilerinin oyuncusundan flaş itiraflar...

STV dizilerinin oyuncusundan flaş itiraflar...

FETÖ'nün ‘Mavi Rüya’, ‘Kollama’, ‘Yeşeren Düşler’ ve ‘Hıyanet Sarmalı’ dizilerinde rol alan Başar Star gazetesine konuştu, STV’de yaşadıklarını anlattı. Başar, “Hıyanet Sarmalı’nda bana generali oynattılar. Sonradan anladım ki 15 Temmuz’un provasını yaptırmışlar bize" diyor. Başar, bir dizide ise daha Ergenekon ve Balyoz operasyonları gündeme gelmeden 'Erkenkondu' örgütünün işlendiğini söyledi.

7.05.2017Gündem
Eski hakimler Özçelik ve Başere 10ar yıl hapis

Eski hakimler Özçelik ve Başer'e 10'ar yıl hapis

"Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'e, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandıkları davada, "terör örgütü üyeliği" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından 10'ar yıl hapis cezası verildi.

24.04.2017Gündem
Kamikaze hakimin avukatı da tutuklandı

'Kamikaze hakim'in avukatı da tutuklandı

FETÖ’nün avukat yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 31 avukattan 30’u tutuklandı. Bir avukat ise adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

5.04.2017Gündem
Ali Tatarın ağabeyinden Hidayet Karacaya STV sorusu... Gergin anlar

Ali Tatar'ın ağabeyinden Hidayet Karaca'ya STV sorusu... Gergin anlar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yapılan soruşturma kapsamında açılan FETÖ Çatı Davası’nın görülmesine devam edildi. Dünkü duruşmada çapraz sorgusu yapılan sanık Hidayet Karaca, kumpas davalarında yargılanırken intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın Ahmet Tatar’ın sorularına sinirlenince gerginlik yaşandı.

28.03.2017Gündem