MENÜ

Hibrit

Hibrit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hibrit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hibrit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.762 Hibrit haberi bulunmuştur.

Hibrit Haberleri

Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik menzil için dolum maliyeti, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 lira olarak hesaplanıyor.

28.01.2020Ekonomi
Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlarda yakıt maliyetinin normal araçlara göre yaklaşık yüzde 80 daha az olduğu hesaplanıyor. Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik bir dolum, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 liraya mal oluyor.

28.01.2020Teknoloji
SteelSeriesin yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı

SteelSeries'in yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı

Oyun aksesuarlarıyla tanınan SteelSeries’in 2020 yılında çıkaracağı yeni ürünler ortaya çıktı. Bu ürünler arasında Rival 3 oyun mouse’u, Apex 3 ve Apex 5 oyun klavyesi yer alıyor.

27.01.2020Teknoloji
Bir stattan fazlası: Gürsel Aksel Stadı

Bir stattan fazlası: Gürsel Aksel Stadı

Koltukların bir bölümünün kaldırılmasıyla 25 bin seyirci kapasitesine ulaşacak stadyum, kafe, restoran, ticari alan, kulüp müzesi, sağlık merkezi ve fitness salonu gibi yapılar ile bir futbol tesisinden çok daha fazlası... Saha zeminine hibrit çim serildi.

27.01.2020Futbol
Gürsel Aksel Stadı kapılarını açıyor Rakip Beşiktaş...

Gürsel Aksel Stadı kapılarını açıyor! Rakip Beşiktaş...

Süper Lig'de yarın Beşiktaş'ı konuk edecek Göztepe, Gürsel Aksel Stadı'ndaki ilk maçına çıkacak.

25.01.2020Futbol
Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler. Veri yönetimi ve bilgi işlem kaynaklarına yönelik olan bu dönüşmekte olan yaklaşım, BT altyapısı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı olan Vertiv'in uzmanları tarafından belirlenen ve yeni ortaya çıkan 5 trendden birisidir ve 2020 veri merkezi trendleri arasında yer almaktadır.

24.01.2020Teknoloji
Göztepenin göçebeliği bitiyor

Göztepe'nin göçebeliği bitiyor

Süper Lig'de 26 Ocak Pazar günü ilk defa Göztepe-Beşiktaş maçına sahne olacak Gürsel Aksel Stadı ile Türkiye'de son dönemde yapılan modern statlara bir yenisi daha eklenecek.

24.01.2020Futbol
Gezen sağım sistemi ile 12-24 hayvan aynı anda sağılacak

Gezen sağım sistemi ile 12-24 hayvan aynı anda sağılacak

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından kamu-özel sektör proje destekleri kapsamında Ar-Ge'si tamamlanan, aynı anda 12 ve 24 hayvanın sağımının yapılabildiği iki farklı 'Gezen Hibrit Sağım Sistemi' prototipi oluşturduklarını açıkladı.

21.01.2020Gündem
Bakan Pakdemirli açıkladı Küçükbaş hayvancılığa yerli ve milli teknolojik destek

Bakan Pakdemirli açıkladı! Küçükbaş hayvancılığa yerli ve milli teknolojik destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçükbaş hayvancılıkta el değmeden sağım işleminin yapılabileceği yerli ve milli Gezen Hibrit Sağım Sistemi geliştirdiklerini belirterek, "Sistemle birlikte küçükbaş hayvanlarda sağım işi hem kolaylaşacak hem de elde edilen sütün kalitesi artacak, işletme maliyetleri önemli oranda düşürülecek" ifadesini kullandı.

21.01.2020Ekonomi
Otokar yeni elektrikli otobüsü Kent Electra için taleplere odaklandı

Otokar yeni elektrikli otobüsü "Kent Electra" için taleplere odaklandı

Otokar, üretimini Türkiye'de yaptığı yeni elektrikli otobüsü "Kent Electra" için başta belediyeler olmak üzere yurt içi ve yurt dışından gelecek talepleri karşılamaya hazırlanıyor.

17.01.2020Teknoloji
Ankara elektriklendi

Ankara elektriklendi

Ford Otosan, 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödüllü, yerli şarj edilebilir, hibrit elektrikli ticari aracı Transit Custom PHEV’i Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde sergiledi. Etkinlik kapsamında test amaçlı olarak 2 adet aracın da Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne verileceğini duyurdu.

17.01.2020Ekonomi
Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler.

17.01.2020Teknoloji
19 Mayıs Stadının zemini hibrit çim oluyor

19 Mayıs Stadı'nın zemini hibrit çim oluyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığınca TOKİ'ye yaptırılan ve 3 yıl önce hizmete giren Samsun 19 Mayıs Stadı'nın zemininin hibrit çime dönüştürülmesi için çalışma başlatıldı.

16.01.2020Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
İnsanların beklentisi 2030’da sürücüsüz araçlara binmek

İnsanların beklentisi 2030’da sürücüsüz araçlara binmek

Dassault Systèmes için CITE Research tarafından hazırlanan raporun sonuçları, 2030 yılının şehir trend ve perspektiflerine ışık tutuyor.

16.01.2020Teknoloji
Türkiyenin milli havacılık motoru TEI-PD170in TUSAŞa teslimatı gerçekleştirildi

Türkiye'nin milli havacılık motoru TEI-PD170'in TUSAŞ'a teslimatı gerçekleştirildi

TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) tarafından üretilen Türkiye'nin ilk milli havacılık motoru TEI-PD170'in Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'ye (TUSAŞ) teslim töreni gerçekleştirildi.

16.01.2020Teknoloji
Ford Custom PHEV’in yeni test sürüşleri Ankara’da gerçekleştirilecek

Ford Custom PHEV’in yeni test sürüşleri Ankara’da gerçekleştirilecek

Ford Otosan, 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülünün sahibi, hibrit elektrikli Ford Custom (PHEV) Plug-In Hybrid modelini 15-16 Ocak tarihlerinde Ankara’da ATO Congresium'da gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde tanıttı.

15.01.2020Teknoloji
Bakan Dönmez, hidrojen yakıtlı otomobili test etti

Bakan Dönmez, hidrojen yakıtlı otomobili test etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Araç kendi içerisinde bir nevi hibrit. Normal elektrikli araçlara hidrojen yakıtlı pilleri koyduğumuzda menzil uzayacak" dedi.

15.01.2020Otomobil
BMW Group, iNEXT İçin 400 milyon euro’luk yatırım yaptı

BMW Group, iNEXT İçin 400 milyon euro’luk yatırım yaptı

BMW, yüzde yüz elektrikli modeli BMW iNEXT ve gelişmiş otonom sürüş teknolojisine sahip diğer modelleri için Avrupa’daki en büyük tesisi olan Dingolfing Fabrikası’na yaklaşık 400 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Dingolfing’de üretilecek olan BMW’nin yüzde yüz elektrikli en yeni modeli iNEXT, 2021 yılında satışa sunacak.

13.01.2020Teknoloji
Bakan Turhan: Denizcilik sektörüne 8 milyar liraya yakın destek sağladık

Bakan Turhan: Denizcilik sektörüne 8 milyar liraya yakın destek sağladık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Uluslararası liman sayımız 152'den 181'e çıktı. Yat limanı sayımız 41'den 62'ye, yat bağlama kapasitemiz ise 8 bin 500'ten 19 bine yükseldi. Türk sahipli deniz ticaret filomuz 2003 yılına göre 3 katın üzerinde büyüyerek, 8,9 milyon DWT büyüklükten 28,6 milyon DWT büyüklüğe ulaştı. 19'uncu sıradaki Türk sahipli filomuz, bugün dünyada 15'inci sırada" dedi:

11.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Turhan açıkladı Merakla beklenen o hattın test sürüşleri mart ayında başlıyor

Son dakika... Bakan Turhan açıkladı! Merakla beklenen o hattın test sürüşleri mart ayında başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Yapımı devam etmekte olan 393 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattında Balışeyh - Yerköy - Akdağmadeni kesiminde Mart ayı içerisinde test sürüşlerine başlamayı ve projeyi 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

9.01.2020Ekonomi
CES 2020: Intel, yeni akıllı teknolojisini hayata geçiriyor

CES 2020: Intel, yeni 'akıllı' teknolojisini hayata geçiriyor

Intel’in CEO’su Bob Swan CES’te Mobileye şirketi ile ilgili güncel bilgiler verirken ve Mobileye’ın sürücüsüz otomobili RoboCar’ın trafikte sürüş halindeki görüntülerini paylaştı.

8.01.2020Teknoloji
Transfer haberleri | Göztepe’de bomba iddia Quaresma geliyor...

Transfer haberleri | Göztepe’de bomba iddia! Quaresma geliyor...

Süper Lig’de yeni stadına kavuşacağı ikinci yarıya yıldız bir ismi transfer ederek girmeyi amaçlayan Göztepe’nin, Kasımpaşa ile yol ayrımına gelen Portekizli Ricardo Quaresma ile ilgilendiği iddia edildi.

7.01.2020Futbol
Oppo Reno2 serisi hareket halinde sarsılmadan video çekimi yapabiliyor

Oppo Reno2 serisi hareket halinde sarsılmadan video çekimi yapabiliyor

Çinli teknoloji üreticisi Oppo'nun yeni amiral telefon serisi Oppo Reno2, pek çok özelliğiyle dikkat çekiyor. Bunlardan biri de elbette kamera tarafında kendini gösteriyor. Özel teknolojileri sayesinde kullanıcılar hareket halindeyken de sarsıntı olmaksızın net görüntüler yakalanabiliyor.

7.01.2020Teknoloji
Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı

Kasım ayında trafiğe 67 bin araç katıldı

TÜİK verilerine göre, Kasım ayında 67 bin 126 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Türkiye'de toplam araç sayısı ise 23 milyon 170 bin 769 oldu.

6.01.2020Ekonomi
Yerli otomobile iş gücü desteği MEBden geldi

Yerli otomobile iş gücü desteği MEB'den geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin Otomobili'nin üretiminde ihtiyaç duyulacak teknik elemanın yetiştirilmesi için ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını bildirdi.

6.01.2020Teknoloji
Yerli oto için teknik liselerde yeni bölüm

Yerli oto için teknik liselerde yeni bölüm

TÜRKİYE çapında büyük heyecan yaratan yerli otomobil için Milli Eğitim bakanlığı da elektrikli araçlar konusunda teknik eleman yetiştirmek üzere harekete geçti.

5.01.2020Ekonomi
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yerli otomobil açıklaması geldi: İlk kez açacağız, öğrencileri sınavla alacağız

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yerli otomobil açıklaması geldi: İlk kez açacağız, öğrencileri sınavla alacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin Otomobili'nin üretiminde ihtiyaç duyulacak teknik elemanın yetiştirilmesi için ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını bildirdi.

4.01.2020Gündem
Bakan Selçuk: Elektrikli araçlar dalı açacağız

Bakan Selçuk: Elektrikli araçlar dalı açacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İhtiyaç duyulacak teknik eleman yetiştirmek üzere ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açacağız. Bu amaçla Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçtik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibarıyla bu alana ilk öğrencilerimizi alacağız" dedi.

4.01.2020Eğitim
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2019da yüzde 23 daraldı

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2019'da yüzde 23 daraldı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 22,85 daralarak 479 bin 60 adet oldu.

4.01.2020Otomobil
Eski araçlar Madrid ve Barselonaya giremeyecek

Eski araçlar Madrid ve Barselona'ya giremeyecek

İspanya'nın iki büyük kenti Madrid ve Barselona'da hava kirliliğini önlemek için getirilen, çevre kartı olmayan eski araçların kent merkezlerine giriş yasağı uygulanmaya başlandı.

2.01.2020Otomobil
Citrix Workspace for Google Cloud genel kullanıma açıldı

Citrix Workspace for Google Cloud genel kullanıma açıldı

Şirketlere üst düzey bir dijital iş deneyimi sağlama konusunda sunduğu esneklik ve seçimi geliştiren Citrix Systems, Citrix Workspace for Google Cloud'ın genel kullanılabilirliğini duyurdu. Bu çözümü kullanarak, şirketler; çalışanların ihtiyaç duydukları kullanmayı tercih ettiği G Suite uygulamalarına birleşik erişim sağlayabilir ve katılım ve üretkenliği artıran basit, akıllı bir deneyim kullanabilirler.

25.12.2019Teknoloji
Huawei Mate 30 Pro Türkiyede Google servisleri olmadan mı satışa çıkacak

Huawei Mate 30 Pro Türkiye'de Google servisleri olmadan mı satışa çıkacak?

Huawei, Ocak ayında yeni akıllı telefonlarından biri olan Mate 30 Pro'yu Türkiye'ye getirmeye karar verdi. ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları nedeniyle Google servislerinin kaldırıldığı Huawei telefonlardan biri olan Mate 30 Pro, bu nedenle duyurusunun yapılmasının üzerinden aylar geçmesine karşın henüz satışa sunulmadı. Peki Mate 30 Pro, Ocak'ta raflardaki yerini aldığında Google servisleriyle mi gelecek?

24.12.2019Teknoloji
Huawei P40 Pro nasıl fotoğraf çekecek

Huawei P40 Pro nasıl fotoğraf çekecek?

Huawei'nin gelecek yıl duyurusunu yapmayı planladığı yeni amiral telefonu Huawei P40 Pro'nun en dikkat çeken yanı kameraları olacak. Henüz detayları pek bilinmese de, P40 Pro'nun 10x optik zum yapabileceği söyleniyor.

24.12.2019Teknoloji
Huawei Mate 30 Pro resmen Türkiyeye geliyor İşte çıkış tarihi

Huawei Mate 30 Pro resmen Türkiye'ye geliyor! İşte çıkış tarihi

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, yeni akıllı telefonu Huawei Mate 30 Pro'yu Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. Peki Huawei'nin yeni amiral telefonu ne zaman satışa çıkacak? Türkiye fiyatı belli oldu mu?

23.12.2019Teknoloji
Sakaryadan 11 ayda 4,3 milyar dolarlık otomotiv ihracatı

Sakarya'dan 11 ayda 4,3 milyar dolarlık otomotiv ihracatı

Türkiye'nin otomotiv ihracatının yüzde 19'unun yapıldığı Sakarya'dan ocak-kasım döneminde gerçekleştirilen toplam 221 bin 401 araçlık dış satımdan, ülke ekonomisine 4 milyar 288 milyon 504 bin dolarlık katkı sağlandı.

19.12.2019Ekonomi

“4 boyutlu transözofageal ekokardiyografi cihazı Türkiye’de ilk kez OMÜ’de”

Yemek borusu yoluyla (transözofageal) kalp ameliyatlarında önemli avantaj sağlayan 4 boyutlu ekokardiyografi cihazının Türkiye’de ilk kez Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde kullanıldığını söyleyen OMÜ Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Demirağ, “Türkiye’de 4 boyutlu transözofageal eko cihazına sahip olan ilk klinik olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

19.12.2019Teknoloji
Tellerdeki buza titreşimli çözüm

Tellerdeki buza titreşimli çözüm

LİMAK Enerji Türkiye’nin Enerji Akademisi (TEA) Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı Demo Günü düzenledi.

19.12.2019Ekonomi
TSYD İzmir Şubesi, Göztepenin yeni stadını gezdi

TSYD İzmir Şubesi, Göztepe'nin yeni stadını gezdi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş ve yönetim kurulu üyeleri Göztepe'nin yapımı devam eden yeni stadı Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

18.12.2019Futbol
Otomotivde 2020de hafif toparlanma bekleniyor

Otomotivde 2020'de hafif toparlanma bekleniyor

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün "Otomotiv sektöründe gelecek yılda bir miktar toparlanma bekliyoruz, yüzde 15-20 gibi. 600 binler civarında bir öngörü var Türkiye satışlarında" dedi.

18.12.2019Ekonomi
Bu yaz uzaya çıkacak roketin ilk fırlatması yapılacak

'Bu yaz uzaya çıkacak roketin ilk fırlatması yapılacak'

Delta V Uzay Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü Karabeyoğlu, "Hibrit Uzay Roket Motoru Geliştirme (HURM) Projemizin amacı, ilerde Türkiye'yi uzayda bir oyuncu haline getirmek ve dünya ile rekabete girecek sistemleri geliştirmek." dedi.

16.12.2019Teknoloji
Microsoft 2020’nin siber güvenlik trendlerini açıkladı

Microsoft 2020’nin siber güvenlik trendlerini açıkladı

Microsoft uzmanları siber saldırı risklerini en aza indirmek için 2020 siber güvenlik trendlerini açıkladı. Öngörüler 2020’de siber saldırılarla savaşırken en çok yapay zekâdan faydalanacağız, bu alanda yeni iş birlikleri göreceğiz, buluttan güç alacağız, Sıfır Güven sistemini belirleyeceğiz ve gruplaşmış saldırılara karşı hazırlıklı olacağız.

16.12.2019Teknoloji
Prof. Dr. Uğur Batı: Beyin kullanılmadıkça küçülüyor

Prof. Dr. Uğur Batı: Beyin kullanılmadıkça küçülüyor

Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Batı, beynin kullanılmadığında yapısal olarak küçüldüğünü belirtti. Bunu engellemek adına “beyin tabanlı öğrenme” metodunun önemli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Batı, "Uygun üslupla öğrenmek, zamanlamayı işin içine sokmak, risk almak, doğru teknikleri uygulamak, öğrenmeyi bir ihtiyaç olarak görmek, kullanılabilir öğrenme pratiklerini geliştirmek, hikayeleştirerek öğrenmek önemli" dedi.

15.12.2019Gündem
Vodafone Parkta çatı skandalı

Vodafone Park'ta çatı skandalı

Başkan Çebi ve ekibi konuyu mahkemeye taşıma kararı aldı

15.12.2019Futbol
İster yat ister denizaltı

İster yat ister denizaltı

300 metre derinlikte 10 gün kalabilecek şekilde tasarlanan ‘Carapace’ adlı yat-denizaltı kullanıcılarına su altında ‘gizlilik’ sağlayacak.

15.12.2019Dünya
İstanbul Havalimanının golf araçları Denizliden

İstanbul Havalimanı'nın golf araçları Denizli'den

İstanbul Havalimanı'nda yolcuların uçuş kapılarına ulaşımı için kullanılan golf araçlarını yerli teknolojiyle üreten Denizlili firma, 22 ülkeye yaptığı ihracatla dikkati çekiyor.

14.12.2019Ekonomi
2030’da 40 bin Ar-Ge mühendisi istihdam edeceğiz

'2030’da 40 bin Ar-Ge mühendisi istihdam edeceğiz'

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ortaklığında kurulan Teknopark İstanbul 10. yılını kutluyor. Türk savunma sanayisinin inovasyon merkezi konumunda bulunan Teknopark İstanbul’da 1600’ü aşkın milli projeyi hayata geçiren Aselsan, Roketsan, TAI, TEI, STM, BMC, Altınay, Ctech, Pavotek ve Armelsan gibi önemli şirketler yer alıyor.

13.12.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Güneştekin Ankara’da

Ankara’da geçen hafta yeni bir galeri açıldı. Başkentin önemli sanat merkezlerinden CerModern, Çankaya Or-An’da yeni açılan Kuzu Effect’te bir sanat galerisi kurdu.

16.12.2019

Hepimiz için ‘Zehirsiz Sofralar’

Çağımızda tüm canlıların sağlığını etkileyen en büyük tehlikelerden biri, tarımda pestisit kullanımı. Pestisit, endüstriyel tarımda yetiştirilen ürünü mantar, böcek, yabani ot gibi zararlılardan korumak için kullanılan zehirli kimyasalların genel adı. “Tarım ilacı” olarak da adlandırılan pestisitler toprağı, suyu, havayı bunların sonucu olarak da hayvanları ve insanları, zehirliyor.

14.12.2019