MENÜ

Hgs

Hgs ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hgs haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 502 Hgs haberi bulunmuştur.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde ödemenin pasif RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği Türkiye'de 17 Eylül 2012 tarihinde kullanılmaya başlanan bir ücretlendirme sistemidir.

Ücret toplama işlevi gişelerde yer alan antenler aracılığı ile araç üzerindeki etiketin algılanması ve bu etiket ile ilişkilendirilmiş hesaptan tahsil edilmesi esasına dayanır.Böylelikle gişelerde ödeme yapmak için duraksamadan hızlı bir geçiş sağlanır. Sistemde ek olarak gişelerden geçen aracın dört farklı açıdan görüntüsünü çekerek sınıf ve plakasını tespit eden akıllı kameralar kullanılmaktadır. Tüm bu artı özelliklerine rağmen, Hızlı Geçiş Sisteminin yatırım maliyeti, mevcut sisteme göre çok daha düşüktür.

Köprü ve otoyol gişelerinde ücret toplama işlemleri, ilk zamanlarda nakit para ile gerçekleştirilirken, OGS sisteminin devreye alınmasıyla nakit para ile tahsilatın sonlandırılması düşünülmüştü.Fakat OGS cihaz ücretinin yüksek olması ve cihaz alım işlemlerindeki prosedür fazlalığı sebebiyle hedeflenen kullanıcı kitlesine ulaşılamadı. Daha sonra kart bedeli düşük ve kolay alınabilen KGS sistemi devreye alınarak, karayollarında nakit para tahsilatı sonlandırıldı. KGS sisteminin, nakit para tahsilatına benzerliği sebebiyle araçlarda dur-kalk nedeniyle zaman aşımı ve kontur bitmesi gibi sorunlarla karşılaşıldı.

Yeni teknolojiler kullanılarak, kullanılan her iki sistemin iyi yönleri bir araya toplanarak hızlı geçiş sistemi geliştirildi. HGS sisteminde kullanılan yazılımlar büyük oranda Türkiye'de üretilmiştir. HGS sisteminin devreye girmesi ve 1 Şubat 2013 itibarı ile Türkiye'de kullanılan KGS sistemi kullanımdan kaldırılmıştır.

HGS KARTLARI
HGS sisteminde kullanılan kartların etiket tipi ve kart tipi olmak üzere iki farklı versiyonu mevcuttur. Sistemde kullanılan teknoloji pasif RFID(Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisidir. Pilsiz, çipli ve çok ince bir etikettir, aracın ön camına yapıştırılmaktadır. Etiket üzerine uygulanan koruma teknolojisi sayesinde yapıştırıldığı araçtan söküldüğünde kullanılmaz hale gelmektedir.

DEVAMI

Hgs Haberleri

İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete sunulan uygulama aracılığıyla ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler 1,5 milyon kişi tarafından sorgulandı.

23.08.2019Ekonomi
FaceApp yükleyenlere çok önemli uyarı: Risk altındasınız çünkü...

FaceApp yükleyenlere çok önemli uyarı: Risk altındasınız çünkü...

Son dönemde trend haline gelen "FaceApp" uygulamasının kişisel verilerin gizliliği açısından güvenlik risklerini beraberinde getirdiği, bazı uygulama marketlerindeki sahte aplikasyonların akıllı cihaz ve bilgisayarlara yüklenmesi nedeniyle kredi kartı hırsızlığı yapılabileceği bildirildi.

18.07.2019Teknoloji
VakıfBanktan OGS ve HGS devrimi

VakıfBank'tan OGS ve HGS devrimi

VakıfBank bir ilke daha imza atarak tüm araç sınıfları için OGS ve HGS işlemlerini dijitale taşıdı.

11.07.2019Ekonomi
Sahte HGS sitesi üzerinden dolandırıldı

Sahte HGS sitesi üzerinden dolandırıldı

HGS etiketine yükleme yapmak isteyen vatandaş sahte internet sitesi üzerinden dolandırıldı. 50 liralık yükleme yapmak isterken 6 bin 699 lirasından oldu. Ayrıca kaçak geçiş nedeniyle ceza da kesildi.

24.06.2019Ekonomi
Plakadan HGS ceza sorgulama nasıl yapılır

Plakadan HGS ceza sorgulama nasıl yapılır?

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanımı ile köprü ve otoyollardan geçiş yapan araç sahipleri, plakalarına herhangi bir cezanın kesilip kesilmediğini internet üzerinden sorgulamaya başladı. Plaka ya da şahıs bilgileri ile kolayca görüntülenebilen HGS ceza sorgulama ekranı, iki ayrı yöntemle kullanılabiliyor. İşte, HGS ceza sorgulama ekranı ve detaylı bilgiler

10.06.2019Gündem
Bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak

Bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak?

Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine kısa zaman kala, dönüş için yola koyulmaya hazırlanan vatandaşlar, köprü ve otoyolların kaç gün ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü'nün kullanmak isteyenler, konu ile ilgili araştırma yapıyor. Peki, bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak? Köprü ve otoyollarda HGS ücreti kesiliyor mu?

6.06.2019Gündem
PTT ve kargo bugün açık mı Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak

PTT ve kargo bugün açık mı? Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak?

Ramazan Bayramı sona erdi ancak resmi kurum ve kuruluşların tatili devam ediyor. Tatili boyunca en çok merak edilen konulardan biri de PTT ve kargoların mesai durumu oldu. PTT ve kargolar üzerinden çeşitli işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, PTT ve kargolar bugün açık mı?

6.06.2019Gündem
Arefe günü ve bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi

Arefe günü ve bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi?

Arefe günü akşam saatlerinde veya bayramın ilk günü yola çıkacak olan vatandaşlar, köprü ve otoyollar ücretsiz mi sorusuna cevap arıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı yolların bu yıl da bayramda ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. Peki, bayramda köprü ve otoyollarda HGS ücreti kesiliyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.06.2019Gündem
Arefe günü (Bugün) PTT açık mı Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu

Arefe günü (Bugün) PTT açık mı? Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu?

Bayramda PTT açık mı sorusu, bu zaman diliminde işlemlerini gerçekleştirmek isteyen binlerce kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. Arefe günü ve bayramda PTT çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, böylece şubelere gidecek ya da teslimat bekleyecek. Peki, birçok kişinin merakla araştırdığı arefe günü PTT açık mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.06.2019Gündem
Rahim Filmi Hamilelik Şansını Artırır mı

Rahim Filmi Hamilelik Şansını Artırır mı?

Neredeyse her kadının hayalidir anne olmak… Bazen tüm çabalara rağmen bebek sahibi olmak zordur. Kadınlarda tüplerin tıkalı olması durumunda hamilelik şansı düşüktür. Hamilelik öncesi olumsuz bir durum varsa tespit etmek ve hamilelik şansını artırmak için rahim filmi çektirmenin büyük oranda faydalı olacağını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu rahim filmi hakkında önemli bilgiler verdi.

HGSde iş birliği

HGS'de iş birliği

PTT AŞ ve Türkiye'nin tamamı yerli sermayeli en büyük kiralama şirketlerinden DRD Filo Kiralama arasında iş birliği protokolü imzalandı.

12.05.2019Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı: Araç sahipleri dikkat Mutlaka ödeyin...

Ticaret Bakanlığı açıkladı: Araç sahipleri dikkat! Mutlaka ödeyin...

Ticaret Bakanlığı, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantılı gümrük idarelerinden çıkış yapacak yabancı plakalı tüm araçların ödenmemiş HGS/OGS geçiş ücreti veya para cezalarının tahsiline başlandığını bildirdi.

13.04.2019Ekonomi
Bakanlık uyardı: Mutlaka ödeyin

Bakanlık uyardı: Mutlaka ödeyin!

Ticaret Bakanlığı, "Gümrük kapılarında yaşanan yoğunluk nedeniyle sürücülerin mağduriyet yaşamamaları için ödenmemiş HGS/OGS geçiş ücreti veya para cezalarını, gümrük kapısına gelmeden önceki ödeme noktalarında ödemeleri önem arz etmektedir" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
Radara girince gerçek ortaya çıktı

Radara girince gerçek ortaya çıktı

Bursa’da radar uygulamasında kontrole takılan otomobilin bilgileri farklı olunca jandarma ekipleri harekete geçti. İkiz plaka kullanıldığı tespit edilen araç sürücüsüne 5 bin 488 TL ceza kesilirken araç otoparka çekildi.

10.04.2019Gündem
Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş

Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş uygulaması başladı. Yeni sistemle OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek, herhangi bir cezai işlem olmayacak" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Şimdi moda PttAVM

Şimdi moda PttAVM

2012 yılında kurulan ‘ePttAVM.com’ e-tanzim uygulaması ile adeta üye patlaması yaşadı. Günde 7 ton sebze ve meyve satışı yapılan platforma her gün 5 ile 10 bin arasında yeni üye girişi gerçekleşiyor. Platformun toplam üye sayısı ise 2.5 milyonu aştı.

23.02.2019Ekonomi
Adil Öksüz’ün otobanda izini nasıl kaybettirdiği ortaya çıktı

Adil Öksüz’ün otobanda izini nasıl kaybettirdiği ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nce gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde aktif rol alan ve örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sorumlu üst düzey imamı olduğu ortaya çıkan Adil Öksüz'ün darbe girişiminden hemen sonra aracıyla İstanbul'a doğru gittiği sırada ortadan kaybolduğu belirlendi.

19.12.2018Gündem
HGS cezası nasıl sorgulanır HGS bakiye sorgulama işlemi

HGS cezası nasıl sorgulanır? HGS bakiye sorgulama işlemi

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi hakkında pek çok detay merak ediliyor. HGS kartlarında yeterli bakiye olup olmadığını merak eden araç sahipleri, HGS bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını internette araştırıyor. Bunun yanında HGS cezasının nasıl sorgulanacağı da sürücüler tarafından merak ediliyor.

4.12.2018Gündem
Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor

"Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Nakliyeci esnafı, artan akaryakıt, yedek parça, lastik fiyatları, köprü geçiş ücretleri ve cezaları gibi sorunlarla baş edemeyecek hale geldi, ayakta kalma mücadelesi veriyor." açıklamalarında bulundu.

4.12.2018Ekonomi
4 senedir kullanılmayan motosikleye HGS cezası

4 senedir kullanılmayan motosikleye HGS cezası

KARABÜK'ün Ovacık ilçesinde, ardiyede bekleyen, bozuk olduğu için 4 yıldır kullanılmayan motosiklete, Hızlı Geçiş Sistemi'ni ihlal ettiği gerekçesiyle 77,50 TL ceza geldi. Motosikletin sahibi Dursun Şahin (61), Postacı, 'Urfa'dan geçmişsin, ceza almışsın' dedi. Şaşırdım, şok yaşadım diye konuştu.

28.11.2018Haber
Cezayı görünce şoke oldu

Cezayı görünce şoke oldu

KARABÜKün Ovacık ilçesinde, ardiyede bekleyen, bozuk olduğu için 4 yıldır kullanılmayan motosiklete, Hızlı Geçiş Sistemini ihlal ettiği gerekçesiyle 77,50 TL ceza geldi. Motosikletin sahibi Dursun Şahin (61), "Postacı, ’Urfa’dan geçmişsin, ceza almışsın’ dedi. Şaşırdım, şok yaşadım" diye konuştu.

28.11.2018Gündem
Osmangazi Köprüsü geçiş ücretiyle ilgili açıklama

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretiyle ilgili açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, son günlerde bazı basın yayın organlarında Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri ile ilgili vatandaşların ve devletin aldatıldığına yönelik yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

14.11.2018Ekonomi
‘Boş zarf’ soruşturması

‘Boş zarf’ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’a 27 Temmuz’da ‘boş bir zarf’ gönderilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

18.10.2018Gündem
HGS geçiş bilgileri ve bakiye sorgulama ekranı

HGS geçiş bilgileri ve bakiye sorgulama ekranı

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile köprü ve otoyollarda yaptıkları geçiş ihlallerini merak eden araç sahipleri, borç durumlarını internet üzerinden görüntülemek istiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) sunduğu imkan aracılığıyla ihlal durumunda ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek olan sürücüler, tarih ve saat bilgisini de öğrenebilecek. İşte, sadece plaka ile sorgulayabileceğiniz HGS bakiye ve geçiş bilgileri

16.10.2018Gündem
İstanbulda akılalmaz kaza Gişeye sığamadılar

İstanbul'da akılalmaz kaza! Gişeye sığamadılar

Esenyurt'ta aynı gişeden geçmeye çalışan iki sürücü çarpıştı. Kazada 2 kişi hafif yaralandı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

12.10.2018Gündem
Osmangazi’de anında ödeme için ısrar edin

Osmangazi’de anında ödeme için ısrar edin!

Gişe görevlileri, Osmangazi Köprüsü’nden HGS ya da OGS ile geçiş yapamayan sürücüleri nakit ya da kredi kartıyla tahsilat yerine sonradan ödeme yapmaya yönlendiriyor. Ancak 15 günlük süreçte ödeme gerçekleştiremeyen ya da borcunu unutan vatandaş 5 kat cezalı faturayla karşı karşıya kalıyor.

27.09.2018Ekonomi
Bayram için 42 ek sefer

Bayram için 42 ek sefer

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Kurban Bayramı tatili nedeniyle 17-26 Ağustos'ta 42 ek seferle hizmet verecek.

13.08.2018Ekonomi
HGS cezası kesilen sürücünün plaka zaferi

HGS cezası kesilen sürücünün plaka zaferi

Yanlış kesilen HGS cezasını ödeyen vatandaş, Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) yaptığı başvuru sonucunda ödediği miktarı geri aldı.

19.06.2018Gündem
Köprüde HGS  bilmecesi

Köprüde HGS bilmecesi

OSMANGAZİ Köprüsü’ndeki HGS problemi nedeniyle gişelerde nakit ödemek zorunda kaldığını savunan bazı sürücüler, tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler. Osmangazi Köprüsü’nün işletmecisi Otoyol AŞ CEO’su Yavuz Batum, “İnsan hatasına izin vermeyen bir sistemimiz var. Yanlış, mesnetsiz, hangi amaçla ortaya atıldığı bilinmeyen bu iddiaların doğru olmadığını video kayıtlarımızla ispatlarız” dedi.

13.06.2018Ekonomi
HGS bakiye sorgulama işlemi | HGS ceza sorgulama nasıl yapılır

HGS bakiye sorgulama işlemi | HGS ceza sorgulama nasıl yapılır?

Otoyol ve köprülerden daha hızlı ve kolay geçiş yapılmasını sağlayan HGS kartlarında yeterli bakiye olup olmadığını merak eden yüz binlerce sürücü, HGS bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını araştırıyor. Öte yandan HGS cezasının nasıl sorgulanacağı da sürücüler tarafından merak ediliyor. Peki, HGS bakiyesi nasıl öğrenilir? HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

6.06.2018Gündem
HGSde yeni dönem... Yaya olarak korunan alanlara girilebilecek

HGS'de yeni dönem... Yaya olarak korunan alanlara girilebilecek

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Nurettin Taş, ilk aşamada korunan 5 alanda uygulamaya konulan Hızlı Geçiş Sistemi'nin (HGS) ziyaretçi kullanımına açık tüm korunan alanlarda yaygınlaştırılmasını planladıklarını söyledi. Sistemin hayata geçirilmesiyle HGS'ye sahip araçların söz konusu bölgelere beklemeden giriş yapabileceğini aktaran Taş, HGS ile ziyaretçilerin de yaya olarak korunan alanlara girebileceklerini belirtti.

25.05.2018Gündem
Erdoğan onayladı... O cezalar yüzde 60 azalıyor

Erdoğan onayladı... O cezalar yüzde 60 azalıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karayollarında geçiş ihlaline ilişkin para cezalarının yüzde 60 oranında azaltılmasını da içeren kanunu onayladı.

24.05.2018Ekonomi
HGS ceza sorgulama ve bakiye işlemleri nasıl yapılır

HGS ceza sorgulama ve bakiye işlemleri nasıl yapılır?

Araçlarında HGS sistemi kullanan vatandaşlar ceza sorgulama işlemlerini merak ediyorlar. Konu hakkında aranan konulardan biri de Müşteri hizmetlerinin irtibat numarası.. Peki HGS ceza sorgulama işlemi internetten nasıl yapılır?

22.05.2018Gündem
HGS ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır Cezalar için indirim müjdesi

HGS ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? Cezalar için indirim müjdesi

HGS bakiye sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden artık çok kolay. Ceza yiyip yemediklerini merak eden ve köprü geçişlerinde bakiye sıkıntısı yaşamak istemeyen vatandaşlar için HGS bakiye sorgulama işleminin ayrıntıları.

14.05.2018Gündem
Son dakika... Bakan Arslandan flaş açıklama: HGS ve OGS cezalarında indirim

Son dakika... Bakan Arslan'dan flaş açıklama: HGS ve OGS cezalarında indirim

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,, HGS-OGS'de kaçak geçiş cezalarındaki 10 kat uygulamasının 4 kata indirildiğini açıkladı

12.05.2018Ekonomi
HGS-OGS cezaları yüzde 60 indiriliyor

HGS-OGS cezaları yüzde 60 indiriliyor

Yeniden yapılandırma ve emekli ikramiyelerini içeren tasarının TBMM mesaisi önceki gün biterken, birçok alanı yakından ilgilendiren yeni bir torba teklif daha Meclis’e sunuldu. AK Partili vekillerin imzasını taşıyan teklifte, 2-B arazileri için ödeme süresinin uzatılmasından, HGS-OGS cezalarının yüzde 60 indirilmesine ve Ankapark alanının AOÇ tarafından Ankara Büyükşenir Belediyesi’ne devredilmesine kadar birçok düzenleme bulunuyor.

11.05.2018Ekonomi
Eski vergi affına 1 yıllık ek süre

Eski vergi affına 1 yıllık ek süre

Vergi, SGK primleri ve diğer kamu alacakları için Meclis’te yeniden yapılandırma tasarısı görüşülürken, halen yapılandırma kapsamında olan mükelleflere de ödemedikleri taksitler için ek süre geldi. Torba tasarıya eklenen önergeye göre, taksitlerini aksatan mükellefler, yapılandırmanın bozulmaması koşuluyla, 1 yıla kadar ek süre alabilecek.

4.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Savaş suçları’ kavramına dikkat

BM’in son soruşturma değerlendirmelerinde ‘savaş suçları’ kavramı öne çıkarılıyor.

13.09.2019

‘Aile hukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar’ uyarısı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde yer alan, “Şiddet içermeyen uyuşmazlıklarda aile arabuluculuğu getirilecek” maddesi için İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı, İKKB Koordinatörü Nazan Moroğlu, “Aile hukukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar” diyor.

6.06.2019

Bayramda köprü geçişlerine dikkat! Nakit para bulundurun

KEMAL Anadol’un dünkü ‘Osmangazi’de ücreti neden nakit alıyorlar?’ yazısı üzerine okurumuz Mustafa Bozdağ da yaşadığı benzer olayı anlatıyor:

31.05.2019

65 yaş üstü vatandaş ‘bedavacı’ değil ki!

ÖZEL halk otobüslerine (ÖHA) ücretsiz biniş hakkı olan 65 yaş ve üzerindeki yolcular rencide edici tavırlarla karşılaşıyor.

30.05.2019

‘Anında ödemeyi atlayan gişe görevlilerini uyardık’

Geçen cuma günü Vatandaşın Ekonomisi köşesinde kaleme aldığım ‘Osmangazi’de anında ödeme için ısrar edin’ başlıklı yazım sonrasında iki önemli gelişme yaşandı.

30.09.2018

Osmangazi'de anında ödeme için ısrar edin

Gişe görevlileri Osmangazi Köprüsü’nden HGS ya da OGS ile geçiş yapamayan sürücüleri nakit ya da kredi kartıyla tahsilat yerine sonradan ödeme yapmaya yönlendiriliyor. Ancak 15 günlük süreçte ödeme yapamayan ya da borcunu unutan vatandaş 5 kat cezalı faturayla karşı karşıya kalıyor.

27.09.2018

Dev şirketler artık benzinli kiralıyor

GEÇEN hafta Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’nin (ACEA) 2018 yılı raporuna yer vererek, Avrupa’da dizel talebinin 1 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 50 seviyesinden 37’e indiğini yazdım.

13.05.2018