MENÜ

Hezarfen Ensemble

Hezarfen Ensemble ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hezarfen Ensemble haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9 Hezarfen Ensemble haberi bulunmuştur.

Hezarfen Ensemble Haberleri

Hezarfen Ensemble Fulda’da çalacak

Hezarfen Ensemble Fulda’da çalacak

Adını tarihin ilk uçan insanları arasında yer alan Hezarfen Ahmet Çelebi’den alan İstanbul merkezli müzik topluluğu ‘Hezarfen Ensemble’, Almanya’nın Fulda kentinde konser verecek. Konserde Hezarfen Ensemble’ye, Almanya ve diğer ülkelerden müzisyenler de eşlik edecek.

12.07.2017Dünya
Gezi ruhuna ithaf ediyorum albümü

Gezi ruhuna ithaf ediyorum albümü

Gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı’nın kendi ismini taşıyan grubu ve çağdaş müzik topluluğu Hezarfen Ensemble ile kaydettiği ‘Escher Chronicles-Escher Günlükleri’ albümü uzun süren bir bekleyişin ardından A.K. Müzik tarafından yayımlandı. Biz de her zaman ve en başta kendisine meydan okuyan Akıncı ile bu vesileyle sohbet ettik.

15.06.2017Kitap Sanat
Ulrich, Alman kalıbında Türk

Ulrich, Alman kalıbında Türk

PARAMPARÇA dizisinde rol alan Nursel Köse, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4 kanalında ekrana gelen “Turki Ekstra” programına röportaj verdi.

21.09.2015Avrupa
22. Akbank Caz Festivali’nin programı açıklandı

22. Akbank Caz Festivali’nin programı açıklandı

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 22. yılında yine dopdolu bir program ile kapılarını açıyor.

7.09.2012Gündem
Borçlar kapandı ama sevinemedi

Borçlar kapandı ama sevinemedi

Ayağının tozuyla, Berlin’den döner dönmez konuşmuştuk Emin Alper’le.Belki hatırlarsınız, 25 Şubat 2012 tarihli Hürriyet Cumartesi ekinde yayımlanmıştı söyleşimiz ‘Çok borcumuz var’ başlığıyla.

20.04.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Kulağımıza ulaşan yeni tınılar

BEĞENİLERİMİZ içinde en zor değişen müziktir.

27.05.2017

Muhteşem bir üçlü: Ateş Pars Burak Tüzün ve İdil Biret

GENÇ bestecileri, genç icracıları dinliyorum, yazıyorum.

16.01.2016

Festivalin yıldızı: Rene Fleming

HER festivalin bir yıldızı vardır, gerçi Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde birçok yıldız var, ama bu yıl, opera dünyasında Rene Fleming yılı olarak tanımlanıyor.

9.05.2011