MENÜ

Herbalist

Herbalist ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Herbalist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 110 Herbalist haberi bulunmuştur.

Herbalist Haberleri

Baba Vanga kimdir, hangi kehanetleri doğru çıktı

Baba Vanga kimdir, hangi kehanetleri doğru çıktı?

Baba Vanga'nın meşhur kehanetleri yıllar geçtikçe dikkatle takip ediliyor. Bugüne kadar bir çok tahmini doğru çıkan Baba Vanga'nın kim olduğu merak edilirken, yeni yıla dair hangi kehanetlerinin olduğu da vatandaşlar tarafından merak konusu. Peki Baba Vanga kimdir, hayatındaki dikkat çeken detaylar nelerdir?

26.12.2017Gündem
Tarım ülkesiyiz ama nohudu Meksikadan alıyoruz

Tarım ülkesiyiz ama nohudu Meksika'dan alıyoruz

Aktara giderken yolda iyileşenlerdenim. İyi geliyor bana... Topraktan gelen şifanın bu kadar renkli ve güzel sergilendiği bir yer aktarlarımız. Ayhan Ercan işini çok severek yapan bir aktar. Sosyal medyada reklamları yapılan zayıflama odaklı ve sağlığa zararlı, ciddiyetini kaybetmiş ürünler hakkında hep doğruları söylüyor. Ülkemizin altın değerindeki topraklarında yetişen onlarca sebze, meyve ve bitkileri bilinçli kullanmalıyız... Ayhan Ercan baba mesleğini ve bilgilerini bizimle paylaştı...

6.06.2017Magazin
Doktor Ömer Coşkun kimdir Kaç yaşında

Doktor Ömer Coşkun kimdir? Kaç yaşında?

Kendisini herbalist olarak tanıtan Doktor Ömer Coşkun, alternatif tıp ve bitkisel tedavi konusunda kendisini yetiştirdiğini öne sürmektedir. Peki, Doktor Ömer Coşkun kimdir? İşte, birçok kişinin yakından tanıdığı Doktor Ömer Coşkun hakkında detaylı bilgiler

27.02.2017Televizyon

Bu besinler çok faydalı

Bitki Bilimleri Derneği Başkanı Herbalist yani bitki uzmanı Recep Dağıstanlı, kurban etlerinden kalan kemiklerin çöpe atıldığını, halbuki kemik iliğinin vücuttaki bağışıklık sitemine yön veren lökasit, trombosit ve eritrosit hücrelerinin üretimine yardımcı olduğunu belirterek, kemiğin içindeki iliğin hem soğuk algınlığına karşı koruduğunu, hem de vücudun çabuk toparlanmasını sağladığını bildirdi.

19.10.2013Sağlık
Gençleştirmeye yardımcı 4 bitki

Gençleştirmeye yardımcı 4 bitki

Yüz gençleştirmeye yardımcı olan bitkiler bir araya geldi.

9.12.2012Sağlık
10 doğal öneriyle kusursuz olun

10 doğal öneriyle kusursuz olun!

Kadın güzelliğini geliştirmede yeni eğilimler doğayı işaret ediyor.

21.06.2012Kişisel Bakım
Çay ağacı yağının büyülü etkisi

Çay ağacı yağının büyülü etkisi!

İnsanın yaşamına en büyük destek olan doğal müttefikler. Çay Ağacı da bunlardan biri... Bu popüler çay ağazı yağı ile yapabilecekleriniz neler?

Bitkilerin zayıflatma ustalığı

Bitkilerin zayıflatma ustalığı

Yaz dönemine girmeye az bir zaman kala otlarda zayıflamaya yardımcı olabilir.

10.04.2012Kelebek
Doğadaki akıllı zayıflama sürprizleri

Doğadaki akıllı zayıflama sürprizleri

Kilolarla, selülitle savaşmak için kötü bir zaman yaklaşıyor. Baharlık ya da yazlık kıyfafetlerin nasıl giyileceği korkusu başladı. Bedendeki aşırı yağlar ve selülitler bugünlerde birçok kadının çare aradığı konu.

Doğal cilt temizleyicilerinizi evinizde hazırlayın

Doğal cilt temizleyicilerinizi evinizde hazırlayın!

Her gün temizlenen ciltte sorunlar kolay kolay barınamaz. Fakat hem cildi temizleyip hem de kırışıklıklara karşı mücadele etmek istiyorsanız, formülün doğada olduğunu belirtelim. Porselen görünümlü bir cilt elde etmek için, şifalı otların bu özelliğine göz atın.

Saçkıran probleminde bitkisel çözüm

Saçkıran probleminde bitkisel çözüm

Kadınlarda, estetik kaygılar dolayısıyla çok daha fazla sorun yaratan saçkıran, stres nedeniyle oluşabildiği gibi çocuk doğurma, emzirme gibi durumlarda da ortaya çıkabiliyor.

17.01.2011Saç
Sedef ve vitiligoya karşı bitkisel çözüm

Sedef ve vitiligoya karşı bitkisel çözüm

Cilt hastalıklarından vitiligo, egzama ve sedefin tedavisinde, kullanılan ilaçların yanında bitkisel çözümler de yardımcı olabiliyor.

24.06.2010Kelebek
Sedefe karşı şifa bahçesinden notlar

Sedefe karşı şifa bahçesinden notlar

Bitkilerin yara iyileştirici etkileri olduğu eskiden bu yana biliniyor. Egzama ve sedef gibi deri problemlerinde, şifa bahçesinin nimetlerini gözardı etmemek lazım.

Lahana ve limon kabuğundaki sır nedir

Lahana ve limon kabuğundaki sır nedir?

Vücudun ihtiyaç duyduğu yağları içeren ama şişmanlatmayan yemiş hangisi? Hangi bitkiler doğal östrojen içerir? Tarkan Güveloğlu bitki ve bazı besinlerdeki doğal koruma gücünü anlatıyor.

Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Son zamanlarda ilaçların yan etkilerinin ciddiyet kazanması üzerine "doğaya dönüş" hızlandı. Dünyadaki 93 bin dolayındaki bitki türünden, 20 bini hastalıklara çare olarak kullanılıyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberini açıklıyor.

Yazar Sonuçları

Yoğurt ve Kefirle Hastalıklara Savaş Açın

Yoğurt, dünyanın en popüler fermente süt ürünlerinden biridir ve binlerce yıldır tüketilmektedir. Genellikle yemeklerin bir parçası olarak yanında besleyici ve lezzetlendirici olarak yer alır.

25.03.2019

Hafızayı Güçlendirmenin Yolları

Beynimiz karmaşık bir biyolojik makine gibi. Düzgün çalışması için yeterli oksijen ve özel besinler gerekli. Beyin için özellikle iyi olan ve doğal olarak hafızayı güçlendiren besinler arasında badem ve ceviz gibi kuru yemişler de var.. Balık yağı da bellek dostu. Esansiyel yağların hafıza güçlendiren rolü de çok önemli. Evin bir köşesine biberiye veya gül uçucu yağından bir pamuğa 4-5 damla damlatarak koyarsanız, hafızanızın güçleneceği bir ortam hazırlamış olursunuz. Çocukların ders çalışma odalarında zihin açıklığı ortamı sağlamak için de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

12.02.2019

Isırgan Bir Demir Bombası!

Isırgan, ıspanaktan yedi kat daha fazla demir, sütten daha fazla kalsiyum ve portakaldan üç kat daha fazla C vitamini içerir. Ayrıca bedene enerji veren gıdaların ilk 10'u arasında o yer alır diyebiliriz.

15.01.2019

‘Alkali Su’ Diye Size Satılan Nedir?

Maydanoz, enginar, kereviz karaciğer dostu olan, vücuttan artık maddelerin atılmasını hızlandıran, karaciğeri temizleyen sebzelerdir. Haftada 1 defa da ormanlık alanlarda uzun yürüyüşler yaparak, mis gibi temiz hava soluyarak, taze meyveler, sebzeler tüketerek detox'un en güzelini yapmış olursunuz. "İlla ki alkali su içeceğim" derseniz, internetten reklamlarla abartılmış ürünleri almayın. 2 litre suya 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp içebilirsiniz. ‘Alkali su’ diye size satılan şey budur.

26.11.2018

Tepeden Tırnağa Güzelliğin Doğal Sırları

Cilt bakımı ürünlerinin çoğu oldukça pahalı. Tepeden tırnağa kolay bakım sağlayacağınız ve işe yarayan 6 şaşırtıcı doğal bakım yollarını Herbalist Tarkan Güveloğlu sizler için hazırladı…

16.03.2018

Gençleştiren 'Hyaluronik Asit' Kaynağı Bitkiler!

Eski kültürlerde doğa adeta bir "anne" gibiydi. Bağrında yetişen farklı yüzlerce ot, "sağlık ve güzellik" hizmeti sağlardı. Asırlar da geçse, değişmeyen gelenekler, zamanın koşullarında yenilenerek sürdü, sürüyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu, gençleştiren 'Hyaluronik Asit' kaynağı besinleri açıkladı...

17.08.2017

Tarım ülkesiyiz ama nohudu Meksika'dan alıyoruz

Aktara giderken yolda iyileşenlerdenim. İyi geliyor bana... Topraktan gelen şifanın bu kadar renkli ve güzel sergilendiği bir yer aktarlarımız. Ayhan Ercan işini çok severek yapan bir aktar. Sosyal medyada reklamları yapılan zayıflama odaklı ve sağlığa zararlı, ciddiyetini kaybetmiş ürünler hakkında hep doğruları söylüyor. Ülkemizin altın değerindeki topraklarında yetişen onlarca sebze, meyve ve bitkileri bilinçli kullanmalıyız... Ayhan Ercan baba mesleğini ve bilgilerini bizimle paylaştı...

7.06.2017

Tarım ülkesiyiz ama nohudu Meksika'dan alıyoruz

Gülben Ergen, Tüm Aktarlar ve Baharatçılar Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ayhan Ercan ile bir araya geldi ve açıkta satılan baharatlardan zayıflama çaylarına kadar toplum sağlığını tehdit eden ürünlerin perde arkasını dinledi.

6.06.2017

Güzellik Mucizesi Ananas

Basit tariflerle evinizin konforunda değişim yaşayabilirsiniz. Pürüzsüz, parlak, taze, gençleşmiş cilt için farklı bitkilerden, besinlerden ve yöntemlerden bahsediyor Tarkan Güvelioğlu...

5.11.2015

Kabukların İçindeki Gençlik

Çatlak, kuru ve lekelenmiş bir cildi, rahatsız olduğunuz sarkmalarınızı, solgun vücut teninizi bir çırpıda iyileştirmek mümkün değil ama otlarla ve bitkisel yağlarla eski görünümünüze kavuşmanız daima mümkün.

6.10.2015

Erik Macunu Gençleştiriyor!

Yumuşak, sulu, tatlı veya ekşi. Her çeşit eriğin cildi gençleştirdiğini biliyor muydunuz?

5.08.2015

Çatlamış Topuklar İçin Doğal Tedavi

Çatlak topuklardan kurtulmak ve güzel görünümlü ayaklara sahip olmak için neler yapabileceğinizi Herbalist Tarkan Güveloğlu açıklıyor...

18.06.2015

Bitkisel Formatla Değişin

Ahududu, gül ve çilek'ten 'doğal östrojen' takviye edin!

6.04.2015

Tarçınla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğaya başvurarak saç rengini parlak hale getirmek mümkün. Ayrıca bitkileri ve sebze kabuklarını kullanarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. İşte tüyolar!

9.02.2015

Çiçekteki Gençlik Tozu!

Şifalı bitkilerin tohumları, kökleri, yaprakları çok değerli… Fakat yaşamsal enerjiyi artırmada, güç, gençlik kazanmada, sağlığın ve cildin onarımında, hastalıkların önlenmesinde kullanılacak en mükemmel fakat az bilinen kısmının neresi olduğunu biliyor musunuz?

7.05.2014

Üzüm Çekirdeği ile Saçlarınız Uzasın!

Saç sorunlarından yakınmayan kadın yok. Tel tel dökülerek kaybı, uzamaması, kellik, kepek, kırılma, matlık...

24.04.2014

Kokularla kilo verin!

Siz de "Nasıl kilo vereceğim?" sorusuna bir cevap arayışı içinde iseniz, uçucu yağları deneyin!

9.04.2014

Cilde göre bitki seçin

Yüz ve vücudun bakımı için her bitkide bir güzellik sırrı var. Doğanın "Güzellik Fabrikası”ndan seçiminizi yaparsanız doğru sonuçlara ulaşırsınız.

31.03.2014

Doğanın gücüyle sürekli güzellik

Bakımlı, güzel beden ve cilde sahip olmak, yaşça daha genç görünmek zihinsel, duygusal ve ruhsal iyiliği sağlar.

21.03.2014

Sedef hastalığında tabiat ana ne diyor?

Herbalist Tarkan Güveloğlu, sedef hastalığı hakkında detaylı bilgiler verdi...

16.02.2012

Çörek otu yağı göğüs büyütmede etkili

Estetik sorunlarınız için doğaya başvurduğunuzda, doğa sizi yanıltmaz. Özellikle cildiniz bu soğuk havada daha kolay bozulur ve olumsuz bir görünüm kazanır. Rüzgar ve soğuk hava ile temas eden deriye özel ilgi göstermelisiniz. Çünkü soğuk kan dolaşımını yavaşlatır ve bu cildin çok çabuk kurumasına yol açar, kaba bir yüzey oluşturur.

19.01.2012

Sarı- turuncu-yeşil formülüyle gençleşin!

Tüm doğal kozmetikler cildi iyileştirmek için temel unsurlar taşır. Cildi beslemenin yanı sıra, kan dolaşımında ve deri sağlığı üzerinde yararlı etkileri vardır. Doğal güzelleştiriciler, bozuk teniniz birkaç ay sonra yeniden canlılık ve parlaklık kazandırır. Ciltle tamamen uyumlu olan bu dost bitkilerin alerji ve yan etki riski düşüktür.

13.01.2012

Ağır makyajla yaşlanan genç kadınlar!

Sağlık, güzellik ve bakımlı bir görünüm içsel bir zorunluluk değil, aynı zamanda bir sorumluluk. Gerçek şu ki, genellikle hayatımızın her alanında dış görünüm, başarıyı belirleyen bir unsur. Güzellik, oldukça göreceli bir terim. Ve her zaman sağlıklı bir yaşam tarzı ile el ele gider.

26.10.2011

Nanenin güzelliğe etkisi

Kozmetikte, otlardan yararlanmak önemli. Doğal otlar, iyileştirici güçleri bulunmasının yanı sıra güzellikte de etkililer. Bu yöntemler, cildi beslemek ve güzel cildi korumak için çok faydalı. Nane, çok kullanılan bitkilerden biri. Hoş kokusuyla biliniyor ve sayısız faydaları ile herkesin mutfağının bir köşesinde yer alıyor.

17.08.2011

Cilde gençlik veren doğal bakım kürleri

Gözler, boyun ve dekolte bölgesi dikkat çekmek için bir ölçüdür. İlerleyen yaşlarda her kadının, bu bölgelerdeki sarkma, kırışıklık ve deformasyonlara karşı doğal çözümler için, evde kendine yarım saat bakım ayırması yeterlidir.

13.08.2011

Çay ağacı yağının büyülü etkisi

Yeşil, doğal ve bitkisel. Çağımızın üç önemi kavramı. İnsanın yaşamına en büyük destek olan doğal müttefikler. Bunları bir çok kez tanıttık. Ama çay ağacı yağından bahsetmedim. Çay Ağacı ile bazı popüler bitkilerle yapabileceğiniz neler var?

13.05.2011

Saçkıran probleminde bitkisel çözüm

Kadınlarda, estetik kaygılar dolayısıyla çok daha fazla sorun yaratan saçkıran, stres nedeniyle oluşabildiği gibi çocuk doğurma, emzirme gibi durumlarda da ortaya çıkabiliyor.

18.01.2011

Isırgan saçı uzatır, mango kırışıklıkları giderir!

El değmemiş hali ile en iyi güzellik uzmanı olan doğada yetişen, bazı doğal meyve ve ürünlerin yer aldığı kremler veya evde kendi yapacağınız maskeler, uygulamalar, özü itibarıyla cildi sıkılaştırarak, yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlar.

11.10.2010

Doğal otlarla cilt temizleme losyonları

Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, at kuyruğu, nane gibi otlarla evde yapacağınız losyonlar, hem cilde kadife gibi parlaklık sağlayan, hem de kırışıkları zamanla azaltan mükemmel birer doğal toniktir.

2.08.2010

Fito-zayıflama: Doğada zayıflatan üç çare

Yaza çok az kala şu an, doğru ve doğal zayıflama yolunu arayan herkes "Fito-zayıflama" ile ilgileniyor. Doğanın en cömert hediyesi olan bazı "Fito-zayıflama" sayesinde kilolar, kalıcı olarak yok oluyor.

7.05.2010

Sedefe karşı şifa bahçesinden notlar

Bitkilerin yara iyileştirici etkileri olduğu eskiden bu yana biliniyor. Egzama ve sedef gibi deri problemlerinde, şifa bahçesinin nimetlerini gözardı etmemek lazım. Ciltte erozyonlar, artan kırmızılıklar, küçük yaralar ve çatlaklarla kedini belli eden bu rahatsızlıklara karşı, doğada büyüyen bitkiler, içinde çare taşıyor.

29.04.2010

Cildi beyazlatan Uzakdoğu maskesi

Güzel bir cilt elde etmek ve genç bir görünüme sahip olmak için güzelleşmek adına sadece 15 dakika ayırmanız yeterli. İşte mucize sonuçlar veren bitkisel güzellik kürleri...

11.03.2010

Başbakan Erdoğan'ın favorisi Kızılderili çayı bağışıklık sistemini güçlendiriyor!

Soğuk algınlığı ve grip için çoğu kez istirahat, temiz hava, ağrı kesici ve ateş düşürücüler verilir. Bir de burun akıntılarını azaltan ilaçlar... C vitamini takviyesinin de yapılması mutlaka önerilir. Herbalist Tarkan Güveloğlu ise bunların yanı sıra, "bitkisel şifa" yollarını öneriyor.

17.12.2009

Küçük kırmızı bitkinin büyük devası

Öyle bir yabani yemiş ki.. Kırmızı renkli, nohut büyüklüğünde... Bir ağaçta yetişiyor.. İçanadolu'da daha fazla var. Gilaburu meyvesi suyu sıkılarak yenen bir küçük meyve. C vitamini ve antioksidan çok fazla olduğu için gençlik kaynağı.

18.11.2009