MENÜ

Hemoroid

Hemoroid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hemoroid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 318 Hemoroid haberi bulunmuştur.

Hemoroid Haberleri

Kudret narının faydaları neler

Kudret narının faydaları neler?

Kudret narı ülkemizde Akdeniz, Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’de yetiştirilen bir bitki. Ana vatanı Hindistan olan kudret narı hem görüntüsü hem de faydalarıyla dikkat çekiyor. Kudret narı, geleneksel olarak mide rahatsızlıklarında, kesik ve yaralarda kullanılıyor. İşte, kudret narının faydaları

13.03.2019Sağlık
Burun kanaması nasıl geçer Burun kanaması neden olur

Burun kanaması nasıl geçer? Burun kanaması neden olur?

Her insanın hayatında en az bir kere başına gelen burun kanamaları, küçük bir sorun gibi görünse de bazı durumlarda altında ciddi sebepler yatabilir. Özellikle küçük çocukların dikkatsizlik sonucu sık sık yaşadığı burun kanaması durumunda, nasıl müdahale edilmesi gerektiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, burun kanaması nasıl geçer? Burun kanaması neden olur?

5.11.2018Sağlık
Burun kanaması neden olur Burun kanaması nasıl geçer

Burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

Birçok insanın hayatı boyunca en az bir kez karşılaştığı burun kanamaları bazı durumlarda ciddi sonuçlar doğurabilir. Vatandaşlar ise burun kanamalarının altında yatan sebepleri ve burun kanaması durumda neler yapılması gerektiğini sorguluyor. Peki, burun kanaması neden olur? Burun kanaması nasıl geçer?

20.09.2018Sağlık
Kalın Bağırsak Kanseri nedir

Kalın Bağırsak Kanseri nedir?

Sindirim sisteminin bir bölümünü oluşturan kalın bağırsak, kolon ve rektum olarak adlandırılan iki kısımdan oluşur. Bu bölgelerden kolon olarak adlandırılan kısmı kalın bağırsağın büyük bir bölümüne denk gelirken rektum kısmı ise anüsten önceki yaklaşık 15 cm’lik kısımdır. Kanser gelişimi sadece kolonda yani kalın bağırsakta olursa kolon kanseri olarak adlandırılır. Eğer kanser oluşumu rektum kısmında görürlerse Rektum Kanseri olarak isimlendirilir.

18.07.2018Gündem
Basur nedir Hemoroid neden olur

Basur nedir? Hemoroid neden olur?

Hemoroid halk dilinde bilinen adıyla basur, zaman zaman ortaya çıkan yaygın bir sağlık sorunudur. Hemoroid içerisinde kan pıhtısı oluşursa şiddetli bir ağrıya neden olur. Basurun dereceleri değişiklik gösterebilir. Peki, basur nedir, neden olur? İşte, basur hakkında merak edilenlerin detayları!

12.07.2018Gündem
Türkiye, en çok cilt hastalıklarını merak ediyor. En çok aranan 30 hastalık içerisinde kanser yok

Türkiye, en çok cilt hastalıklarını merak ediyor. En çok aranan 30 hastalık içerisinde kanser yok

Hasta ve danışanların internetteki aramalarına ilişkin araştırmaya göre, cilt hastalıkları Türkiye genelinde en çok aranan hastalıklar arasında ilk sırada yer alırken, aramalar "ben" ve "cilt lekeleri" özelinde yüzde 7,7'lik bir dilimle başı çekiyor. Kadınlar yüzde 59,5'lik oranla sağlık aramalarında teknoloji kullanımında erkeklere göre daha aktifken, 25-34 yaş grubu yüzde 43,2'lik oranla en aktif grubu oluşturuyor. En çok aranan 30 hastalık içinde herhangi bir kanser araması görülmezken, bunun nedeni, arama ve bilgi alma aşamasında, teşhis konulana kadar kimsenin kendisine "kanser" gibi bir rahatsızlığı konduramaması olarak yorumlanıyor.

10.03.2018Gündem
Güvercin ağacı faydaları nedir Hemoroid tedavisinde etkin rol oynuyor

Güvercin ağacı faydaları nedir? Hemoroid tedavisinde etkin rol oynuyor

Güvercin Ağacı, faydaları ve tedaviye olan katkılarıyla alternatif tıbba ilgi duyanların dikkatini çekiyor. Hemoroid (halk arasında basur) tedavisinde de kullanılan Güvercin Ağacı, egzamaya iyi gelmesi ve yara kapatıcı etkisiyle değerli bitkiler arasında yer alıyor. Peki, Güvercin Ağacı nedir ve faydaları nelerdir? İşte, basur ve egzama tedavisinde kullanılan bitki hakkında detaylı bilgiler

27.02.2018Gündem
Hemoroid nedir Hemoroid belirtileri ve tedavileri nelerdir

Hemoroid nedir? Hemoroid belirtileri ve tedavileri nelerdir?

Tıp diliyle hemoroid, halk arasında bilinen ismi ile basur toplumda çok sık görülen ancak insanların doktora genellikle geç evrelerde başvurduğu bir hastalıktır. Sıklıkla ıkınma, tuvalete çıkmada zorluk hemoroid nedeni olabilir. Genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Hasan Taşçı hemoroidin belirtileri, nedeni ve hemoroidin tedavisi hakkında bilgi verdi.

15.01.2018Sağlık
Hemoroidi ciddiye alın

'Hemoroidi ciddiye alın'

22.12.2017Antalya
Uzmanlar uyarıyor... Tuvalette bunu sakın yapmayın

Uzmanlar uyarıyor... Tuvalette bunu sakın yapmayın!

Denizli’deki Servergazi Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlknur Turan, hemoroidden korunmada tuvalette 2 dakikadan fazla kalmamanın önemli olduğunu belirterek, tuvalette kalma süresini uzatacak cep telefonu ve gazete alınmamasını önerdi.

2.11.2017Gündem
Varis kabızlıktan dolayı oluşur mu

Varis kabızlıktan dolayı oluşur mu?

Varis ve kabızlık ilişkisi hakkında açıklamalarda bulunan Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, varis ve hemoroid tanısı hakkında bilgiler verdi.

24.08.2017Sağlık

Hemoridal hastalıklarda en büyük düşmanımız utanma duygusu

Özellikle hemoroidal hastalıkları olan kişilerin utanma duygusu yüzünden tedaviden kaçındığını söyleyen Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Mert Atak, minimal invaziv yöntemler adı verilen yöntemlerle hemoroidal hastalıkların ameliyatsız şekilde tedavi edilebildiğine dikkat çekti.

14.07.2017Sağlık
Çörek otu yağının faydaları nedir Zararları nelerdir

Çörek otu yağının faydaları nedir? Zararları nelerdir?

Çörek otu yağı faydaları, günümüzde alternatif tıp meraklıları tarafından ilgiyle araştırılıyor. Kalp sağlığını koruması, kanseri önlemedeki gücü, cinsel güce etkisi, damar tıkanıklığına ve sinüzite iyi gelmesi gibi birçok faydası bulunan çörek otu yağı, faydaları ile alternatif tıp tutkunlarının iştahını kabartıyor. İlaç kullanmayı sevmeyen bireyleri mutlu edecek birçok etkisinin olduğu bilinen çörek otu yağı, faydaları kadar zararları konusunda da merak ediliyor. Peki bu mucizevi bitki nasıl tüketilmeli? İşte merak edilen tüm detayları ile çörek otu yağı

2.06.2017Sağlık
Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidin belirtisi makatta kanamada, kanser riski olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege büyük abdest alışkanlıklarındaki yanlışlar ve ıkınmanın hemoroide neden olduğunu belirterek hastalığın makattan kanama, makatta meme oluşması, bazen akıntı ve kaşıntı şeklinde kendini gösterdiğini ifade ediyor.

4.05.2017Sağlık
Doğum sonrası egzersize dair bilmediğiniz 7 detay

Doğum sonrası egzersize dair bilmediğiniz 7 detay

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları doğum sonrası kolay bir şekilde verebilirsiniz. İşte doğum sonrası egzersize dair bilmediğiniz detaylar...

23.03.2017Sağlık
Kabızlık neden olur, tedavisi var mıdır

Kabızlık neden olur, tedavisi var mıdır?

Kolorektal Cerrahi ve Proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında görev yapan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, kabızlık hakkında bilmeniz gerekenleri anlattı.

17.03.2017Sağlık
Doğadaki sağlık deposu bitki ‘Kapari’

Doğadaki sağlık deposu bitki ‘Kapari’

İspanya, milli bitki ilan ettiği Kapari’den yıllık 20 milyar dolar gelir elde ederken, Türkiye’de birçok bölgede bulunan Kapari bitkisinden yıllık 12 milyon dolar gelir elde edilebiliyor. Doğal viagra olarak da adlandırılan Kapari bitkisinin çiçeği, yaprağı, taze dalı ve meyvesi ekonomik olarak değerlendirilirken, Almanlar Kapari’nin 472 çeşit turşunu yapıyor. MS hastalığında kullanılan Kapari, ilaç, kozmetik ve boya sanayinde de en önemli bitkilerden birisi.

24.09.2016Gündem
Leyla Sayar... Yalnız yaşadı, yalnız öldü

Leyla Sayar... Yalnız yaşadı, yalnız öldü

Türk sinemasının bir dönemine imzasını atan, 60'lı yıllarda fırtına gibi esen ve Yeşilçam'da ikinci Cahide Sonku gözüyle bakılan ünlü oyuncu Leyla Sayar, yalnız yaşadı, yalnız öldü.

2.08.2016Magazin
Gebelik dönemi ve doğum sonrası hemoroidler

Gebelik dönemi ve doğum sonrası hemoroidler

Güzel bir dönemi kabusa çevirebilen bu yaygın sorunun çözümüne yönelik yeni çalışmalar yapılıyor. Hamilelik ve doğum, hormonal değişiklikler ve artmış karın içi basıncı nedeniyle kadınlarda hemoroid gelişimine yol açar. Gebelik ve doğum sürecinde filizlenen hemoroid sorunu, kadınların önemli bir kısmında uzun vadede de devam edebilmektedir.

17.03.2016Sağlık
Hemoroid kansere dönüşür mü

Hemoroid kansere dönüşür mü?

Hemoroidin başta kanser olmak üzere birçok hastalıkla karıştırılması çok olasıdır. Bu nedenle bu bölgeden en ufak şikayeti olan, ailesinde bağırsak kanseri olan herkes mutlaka bu konuda uzman, bu hastalığın tanı ve tedavisinin yapılabileceği teçhizatı olan bir hekime, kliniğe başvurmalıdır.

1.03.2016Sağlık
Bulmaca meraklılarına yanıtlar

Bulmaca meraklılarına yanıtlar

BİLBUL bulmaca ekinin titiz takipçilerinden olan Sevgi Özkan, bulmacalardaki sözcük seçimini eleştirdi.

28.02.2016OkurTemsilcisi

Yazar Sonuçları

Mide probleminin normal olmadığını nasıl anlarsınız?

Mide ağrısının sinir-stresten, aşırı veya çok hızlı yemeye kadar birçok nedeni olabilir. Ancak bazen mide sorunlarınızı göz ardı etmemeniz gerek. İşte doktora görünmenizi gerektirebilecek durumlar...

30.06.2018

Brokoli mi yoksa karnabahar mı faydalı?

İkisi de aynı aileden geliyor. Soyağaçları aynı. Peki hangisi daha faydalı?

18.04.2018

Jet birader, bu kadar da yüzsüzlük olur mu yahu

ADAM ülkede söğüşlemedik insan bırakmamış...

11.04.2018

Neden kansızım?

Kansızlık yaygın bir sorun. Özellikle 15-45 yaş aralığındaki kadınların mühim, can sıkıcı ve tekrarlayan problemlerinden biri.

23.03.2018

İbn-i Sina’nın geleneksel tıbbı

Sağlık alanında son günlerde konuşulan kimi yöntemler dikkatimi çekiyor.

16.11.2017

6 önemli doğal destek

Bugün sayfamızı doğal bazı besin desteklerine, daha doğrusu doğal eczaneye ayırdık. Çok sık gündeme gelen ama özellikleri pek de iyi bilinmeyen bu 6 besin desteği konusunda sizi biraz daha aydınlatmak istedik. Buyurun...KALiTELi BiR UYKUNUN VAZGEÇiLMEZi

14.09.2017

Stresle mücadele için 4 basit tüyo

Stres, pek çok sağlık ve sosyal soruna davetiye çıkarıyor. Bu nedenle de hepimizin stres konusunda az çok bilgilenmesi, stres yönetimi konusunda bazı temel bilgileri öğrenmesi lazım. Gelin, bazı stres savar stratejileri yeniden hatırlayalım.

5.09.2017

Hurmada hayat var!

Hurmanın faydaları saymakla bitmez. Her şeyden önce çok güçlü bir “posa” kaynağı. Bağırsak iç dengesini ve kabızlığı önleme bakımından bu çok önemli bir avantaj. Ayrıca “tanen”ler olarak bilinen “polifenolik” antioksidanlardan da çok zengin.

15.04.2016

Hazır ol vaktine estetik cerrahı

DOKTOR kardeşlerimizin “14 Mart Tıp Bayramı”nı idrak ettiği bu şifalı günde ters bir haber verip, neş’elerini kaçırmak istemiyorum ama konu beni adeta kaşıyor.

13.03.2016

Bulmaca meraklılarına yanıtlar

BİLBUL bulmaca ekinin titiz takipçilerinden olan Sevgi Özkan, bulmacalardaki sözcük seçimini eleştirdi.

28.02.2016