MENÜ

Helle Thörning Schmidt

Helle Thörning Schmidt ile ilgili tüm haberleri, son dakika Helle Thörning Schmidt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Helle Thörning Schmidt haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 102 Helle Thörning Schmidt haberi bulunmuştur.

Helle Thörning Schmidt Haberleri

Yemende hastaneye hava saldırısı

Yemen'de hastaneye hava saldırısı

Yemen'in kuzeybatısında kırsal kesimde bir hastaneye düzenlenen hava saldırısında 4'ü çocuk 7 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

27.03.2019Dünya
Ortadoğu’daki çocuklar için bir araya geldiler

Ortadoğu’daki çocuklar için bir araya geldiler

Londra merkezli çalışmalarını yürüten Türkiye Araştırmaları Merkezi (CEFTUS) Direktörü İbrahim Doğuş, Ortadoğudaki çocukların karşı karşıya kaldığı dramı, Çocukları Kurtarın Vakfı CEO’su Helle Thorning Schmidt’le görüştü.

17.08.2017Dünya
Her yedi saniyede bir kız çocuğu evlendiriliyor

'Her yedi saniyede bir kız çocuğu evlendiriliyor'

Yardım kuruluşu Save the Children'a göre dünya genelinde her yedi saniyede bir 15 yaşın altındaki bir kız çocuğu evlendiriliyor.

11.10.2016Dünya
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevine İtalyan Filippo Grandi getirildi

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevine İtalyan Filippo Grandi getirildi

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Antonio Guterres'in ayrılacağı BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) görevine üç aday arasından İtalyan diplomat Filippo Grandi'yi getireceğini duyurdu. Avrupa'nın II. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşadığı en büyük insani dramla ilgilenen kurum için Danimarka eski Başbakanı Helle Thorning-Schmidt de adaylar arasındaydı. Schmidt, kararın açıklanmasının ardından “Tabii ki seçilmediğim için üzüldüm. BMMYK'nın gelecek yıllarda çözmesi gereken sorunlarla ilgili önemli katkılarım olacağını düşünüyordum” dedi.

12.11.2015Dünya
Danimarkada azınlık hükümeti kuruldu

Danimarka'da azınlık hükümeti kuruldu

DANİMARKA’DA 18 Haziran’da yapılan genel seçimlerin ardından sol bloktan bir sandalye fazla çıkaran sağ blokta Liberal Parti Başkanı Lars Lökke Rasmussen’in oluşturduğu azınlık hükümeti Kraliçe Margrethe’den onay aldı.

29.06.2015Dünya
Danimarkada yeni hükümet kuruldu

Danimarka'da yeni hükümet kuruldu

Danimarka'da Kraliçe ikinci Margrethe'in hükümeti kurma görevi verdiği Liberal Venstre partisi lideri Lars Lökke Rasmussen, azınlık hükümetini açıkladı.

28.06.2015Avrupa
Partisi birinci oldu, istifa etti

Partisi birinci oldu, istifa etti

DANİMARKADA perşembe günü yapılan genel seçimlerde, iktidar olma şansını kaybeden Sosyal Demokrat Parti Başkanı Başbakan Helle Thörning-Schmidt, genel başkanlıktan istifa ettiğini açıkladı.

19.06.2015Dünya
Ödünç verdiğimizi söylemiştik

Ödünç verdiğimizi söylemiştik

Danimarka'da milletvekili seçim sonuçlarına göre yeni dönemde ülke yönetimi Lars Lökke Rasmussen'in önderliğindeki sağ partilere geçecek.

19.06.2015Avrupa
Danimarkada ülke yönetimi sağ partilere geçti, Schmidt istifa etti

Danimarka'da ülke yönetimi sağ partilere geçti, Schmidt istifa etti

Danimarka'da milletvekili seçim sonuçlarına göre yeni dönemde ülke yönetimi Lars Lökke Rasmussen'in önderliğindeki sağ partilere geçecek. Partisi en çok oyu almasına rağmen Başbakan Schmidt, Sosyal Demokratlar Partisi başkanlığından istifa etti.

19.06.2015Dünya
Danimarka halkı sandık başında

Danimarka halkı sandık başında

Yaklaşık 4,3 milyon seçmenin milletvekili seçimi için sandık başına gittiği Danimarka'da oy verme işlemi başladı.

18.06.2015Avrupa
Kanser hastasının kendisi için asansörden indirilmesi Başbakan Schmidti üzdü

Kanser hastasının kendisi için asansörden indirilmesi Başbakan Schmidt'i üzdü

DANİMARKA’da 18 Haziran’da yapılacak genel seçimlerle ilgili kampanya çerçevesinde Aalborg şehri hastanesini ziyaret eden Sosyal Demokrat Başbakan Helle Thörning Schmidt, kendisi için bir kanser hastasının asansörden indirildiğini öğrenince üzüldü.

5.06.2015Dünya
Rasmussen ifadeye çağrıldı

Rasmussen ifadeye çağrıldı

Eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, başbakanlık yaptığı dönemde, Danimarka’yı, Irak ve Afganistan’da savaşa soktuğu için ifade verecek.

4.06.2015Dünya
Cameron ile Juncker bir araya geldi

Cameron ile Juncker bir araya geldi

İngiltere Başbakanı David Cameron ile Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Avrupa Birliği'nin (AB) reforme edilmesi ve İngiltere-AB ilişkilerini görüştü.

26.05.2015Avrupa
Danimarka Başbakanının eşi İngiltere Meclisinde

Danimarka Başbakanı'nın eşi İngiltere Meclisi'nde

İngiltere'de dün seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından, Danimarka Başbakanı Helle Thorning - Schmidt'in eşi de milletvekili olarak İngiltere meclisine girmeye hak kazandı.

9.05.2015Avrupa
Danimarka Başbakanı Schmidtin eşi Kinnock İngilterede Parlamentoya giriyor

Danimarka Başbakanı Schmidt'in eşi Kinnock İngiltere'de Parlamento'ya giriyor

Danimarka Başbakanı Helle Thorning Schmidt’in eşi Stephen Kinnock, İngiliz İşçi Partisi’nden girdiği seçimde Galler’in Aberavon bölgesinden seçildi.

9.05.2015Dünya
İngilere seçimlerinde iki kazanan, üç kaybeden

İngilere seçimlerinde iki kazanan, üç kaybeden

Birleşik Krallık önceki gün tarihinin en ilginç genel seçimlerinden birini yaşadı. Başbakan Cameron’un Muhafazakâr Partisi anket şirketlerini ters köşeye yatırarak çoğunluğu sağladı. Seçimlere zafer damgası vuran bir diğer parti ise ayrılıkçı İskoç Ulusal Partisi oldu. Ağır yenilgi alan anamuhalefetteki İşçi Partisi, iktidarın küçük ortağı Liberal Demokratlar ve UKİP’in liderleri 52 dakika içinde istifalarını açıkladılar.

8.05.2015Dünya
İngilterede Cameron tek başına iktidar oldu, üç lider 52 dakika içinde istifa etti

İngiltere'de Cameron tek başına iktidar oldu, üç lider 52 dakika içinde istifa etti

Birleşik Krallık'taki genel seçimlerde oyların tamamı sayıldı. Başbakan David Cameron liderliğindeki merkez sağ eğilimli Muhafazakâr Parti 331 milletvekili kazanarak tek başına iktidar oldu. UKIP lideri Nigel Farage seçim yenilgisi nedeniyle istifasını açıklayan ilk parti başkanı oldu. Farage'ın ardından iktidar ortağı Liberal Demokratlar'ın lideri Nick Clegg ve İşçi Partisi lideri Ed Miliband da görevinden ayrıldı. Üç parti başkanının 52 dakika içinde istifa etmesi, "İngiltere'yi sarsan 52 dakika" yorumlarının yapılmasına neden oldu.

7.05.2015Dünya
Danimarkada siyaset yapan Fatma Yeliz Ökteme plaket tuzağı kuruldu

Danimarka'da siyaset yapan Fatma Yeliz Öktem'e 'plaket' tuzağı kuruldu

Danimarka'da Başbakan Helle Thörning Schmidt'in gelecek günlerde seçim tarihini ilan etmesi beklenirken, seçim çalışmalarını hızlandıran Liberal Parti Milletvekili Fatma Yeliz Öktem'e plaket tuzağı hazırlandı.

2.05.2015Dünya
Başbakan Schmidt, 1 Mayıs konuşmasının ardından protestoculardan kaçırıldı

Başbakan Schmidt, 1 Mayıs konuşmasının ardından protestoculardan kaçırıldı

DANİMARKA’da 1 Mayıs işçi bayramı, çeşitli şehirlerde bahar havasında kutlandı.

1.05.2015Dünya
Danimarka, mültecilere kapılarını kapattı

Danimarka, mültecilere kapılarını kapattı

Danimarka Başbakanı Helle Thorning Schmidt, Danimarka'nın Göçmen gemileri konusunda yardıma hazır olduğunu, ancak ülkesinin İtalya için büyük bir sorun olan mülteci sayısıyla ilgili bir katkısının olmayacağını belirtti.

23.04.2015Avrupa
Kopenhagda terör saldırılarında ölenler anıldı

Kopenhag'da terör saldırılarında ölenler anıldı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da geçen hafta sonu düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden iki kişi anıldı.

17.02.2015Dünya
Danimarka’da ikinci saldırı şoku

Danimarka’da ikinci saldırı şoku

Cumartesi günü önce Charlie Hebdo saldırılarını tartışmak için toplanan insanlara ateş açıldı. 1 kişinin öldüğü olayın ardından gece saatlerinde yine Kopenhag’da bir sinagoga yönelik silahlı saldırıda ibadet yerinin Yahudi güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Danimarka polisi, olayla ilgili bir şüpheliyi vurarak öldürdü. Ölen kişinin her iki eylemden de sorumlu olduğu düşünülüyor.

15.02.2015Dünya
Charlie Hebdo toplantısını taradı

Charlie Hebdo toplantısını taradı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Charlie Hebdo saldırısı ve ifade özgürlüğüne dair yazar ve gazetecilerin katıldığı toplantının yapıldığı kafeye silahlı baskın yapıldı. Bir sivil öldü, üç polis yaralandı.”Yalnız kurt” saldırganın Hz. Muhammed’in karikatürünü çizen İsveçli karikatürist Lars Vilks’i hedef aldığı belirtildi.

14.02.2015Dünya
Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi

Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi

Yerel seçimlerde ülkenin ‘en seksi politikacısı’ seçilen 20 yaşındaki Nikita Klaestrup, parti gecesinde giydiği göğüs dekolteli tuvaleti ile gündeme oturdu. Nikita hoşlandığı gibi giyinmeye devam edeceğini söyledi.

21.01.2015Dünya
Dünya liderleri teröre karşı yürüdü

Dünya liderleri teröre karşı yürüdü

Paris'teki saldırıları protesto etmek için düzenlenen "Cumhuriyet Yürüyüşü" dünya liderleri ve binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirildi.

12.01.2015Avrupa
Pariste talihsiz an... Danimarka Başbakanı yere düştü

Paris'te talihsiz an... Danimarka Başbakanı yere düştü

Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılan devlet ve hükümet başkanlarından biri de Helle Thorning-Schmidt'ti.

12.01.2015Dünya
Danimarka Başbakanının talihsiz anı

Danimarka Başbakanı'nın talihsiz anı

Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılan devlet ve hükümet başkanlarından biri de Helle Thorning-Schmidt'ti. Danimarka Başbakanı, yürüyüş öncesi diğer liderler gibi ilk olarak Elysee Sarayı'na gitti.Ancak Thorning-Schmidt, bu ziyaret sırasında talihsiz bir kaza geçirdi. Saraydan ayrılırken, merdivenlerden indikten sonra yere kapaklanan Thorning-Schmidt'in yardımına yanındakiler koştu. 

12.01.2015Haber
Pariste 1.5 milyon kişi teröre karşı yürüdü

Paris'te 1.5 milyon kişi teröre karşı yürüdü

Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırıları protesto etmek için Paris'te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılım, 1 milyon hedefinin de ötesine geçerek, 1.5 milyonu buldu. Fransa'da başkent Paris başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen 'teröre karşı dayanışma' gösterilerine 3,7 milyon insanın katıldığı açıklandı. Bu sayı ile Fransa tarihinin en geniş katılımlı organizasyonun gerçekleştirildiği belirtildi.

11.01.2015Dünya
Paris birlik ve beraberlik yürüyüşüne hazırlanıyor

Paris "birlik ve beraberlik" yürüyüşüne hazırlanıyor

Paris'te bugün yapılacak "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne 1 milyondan fazla kişinin katılması bekleniyor. Yürüyüşte güvenliği sağlamak için 2 bin 200 polis, bin 350 asker görev yapacak.

11.01.2015Avrupa
Paris’te el ele

Paris’te el ele

Hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, bugün sokağa iniyor.

10.01.2015Dünya
Başbakan market gezdi, Türklerle selfie çektirdi

Başbakan market gezdi, Türklerle selfie çektirdi

DANİMARKA Başbakanı Helle Thörning Schmidt, gençliğinde kendisinin de çalıştığı Bilka adlı süpermarketi ziyaret ederek Türk çalışanlarla bol bol selfie çektirdi, sohbet etti.

6.01.2015Dünya
Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi

Danimarka Başbakanı, öğrenciyken çalıştığı süpermarkette Türklerle selfie çektirdi

Danimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt, İshoj şehrindeki bir süpermarketi ziyaret etti. Schmidt ziyaretinin tamamını Türk asıllı çalışanlarla sohbet ederek ve selfie çekerek geçirdi. Schmidt'in ziyareti "Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler için kampanyaya erken ve Türklerle başladı" şeklinde yorumlandı.

6.01.2015Dünya
İklim Değişikliği raporu açıklandı

İklim Değişikliği raporu açıklandı

İklim Değişikliği Hükümetlerarası Panel'in üç çalışma grubu tarafından hazırlanan raporlardan oluşturulan sentez 5. Değerlendirme Raporu açıklandı. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, "Bilim adamı değilim ama dünyanın birçok yerini gezdim ve küresel ısınma etkilerini bizzat gördüm" dedi.

2.11.2014Avrupa
Etek farkı

Etek farkı

İddialı kıyafetleri ile konuşulan Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve giydiği ceketler yüzünden eleştirilen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel'deki Avrupa Birliği toplantısına da damga vurdu. İki başbakan kıyafetleri ve makam araçlarından iniş şekilleriyle kıyaslandı.

25.10.2014Gündem
Danimarka Başbakanı: Türkiye krizi ABye taşınmaz ama...

Danimarka Başbakanı: Türkiye krizi AB'ye taşınmaz ama...

DANİMARKA Başbakanı Helle Thörning Schmidt, Türkiye konusunu bugünlerde AB’ye taşımanın abes olacağını söyledi.

23.10.2014Dünya
Danimarka Türkiyeyi ABye şikayet edecek

Danimarka Türkiye'yi AB'ye şikayet edecek

Danimarka Dışişleri Bakanı Lidegaard, suikast zanlısı Danimarka vatandaşı Hassan'ın Türkiye'de serbest bırakılması konusunu AB'ye taşıyacaklarını bildirdi.

23.10.2014Avrupa
Danimarka Başbakanı: Bu konu, burada kapanmadı

Danimarka Başbakanı: Bu konu, burada kapanmadı

Danimarkalı yazar Hedegaard’ı öldürme teşebbüssünden aranan zanlının Türkiye’de serbest bırakıldığının teyit edilmesi İskandinav ülkesinde öfkeye yol açtı. Başbakan Thorning-Schmidt, “Zanlının neden Türkiye’de gözaltında olmadığına dair yanıtları halen bekliyoruz. Bu konunun kapanmadığına dair hiçbir şüphe olmamalı” dedi.

20.10.2014Dünya
Danimarka F16ları gönderdi

Danimarka F16'ları gönderdi

Danimarka Meclisi, IŞİD ile mücadelede kullanılmak üzere Ortadoğu’ya gönderilmesi gereken yedi adet F16 savaş uçağına onay verdi. Hazır vaziyette kararı bekleyen uçaklar, oylamanın ardından acil bir şekilde Kuveyt’e gönderildi.

2.10.2014Dünya
AB liderleri toplanıyor

AB liderleri toplanıyor

Avrupa Birliği'ne (AB) üye 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanları, Birlik kurumlarının tepe yöneticilerini belirlemek ve son günlerdeki gelişmeler nedeniyle tekrar gündemin ilk sıralarına yükselen Ukrayna krizini, çatışmaların sürdüğü Irak'taki durumu ve ateşkesin sağlandığı Gazze'yi ele almak üzere bir araya geliyor.

30.08.2014Dünya
Juncker daha fazla kadın istiyor

Juncker daha fazla kadın istiyor

Yeni AB Komisyonu Başkanı Juncker, birlikte çalışacağı Komisyon üyeleri için önerilen adaylar arasında yeterince kadın olmamasının sıkıntısını yaşıyor

27.08.2014Avrupa
AB liderleri uzlaşamayınca üst düzey atamaları erteledi

AB liderleri uzlaşamayınca üst düzey atamaları erteledi

Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanları, kilit görevlere atanacak isimler üzerinde uzlaşamayınca 30 Ağustos'ta yeniden toplanma kararı aldı.

17.07.2014Avrupa
Danimarka Başbakanının kimlik numarasını tişörte basıp satıyor

Danimarka Başbakanı'nın kimlik numarasını tişörte basıp satıyor

Danimarka'da "Özgürlük hareketçisi" Lars Krag Andersen, Başbakan Helle Thörning Schmidt'in kimlik numarasını sattığı tişörtlere yazarak deşifre etti.

12.07.2014Dünya
Hırıstiyan Demokratlar kazandı

Hırıstiyan Demokratlar kazandı

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlara göre, Hırıstiyan Demokratlar en büyük siyasi grup olmayı sürdürüyor. Fransa başta olmak üzere pek çok ülkede ise aşırı sağcı partiler oy oranını artırdı.

26.05.2014Avrupa
Magazin dergisinde rüşvet skandalı

Magazin dergisinde rüşvet skandalı

Magazin dergisi Se&Hör'ün, ünlülerin kredi kartı harcama bilgilerini rüşvetle elde ettiğinin ortaya çıkması üzerine daha önce dergide çalışanlar mercek altına alındı.

15.05.2014Gündem
Protesto edileceğini bile bile geldi

Protesto edileceğini bile bile geldi!

Kopenhag'daki 1 Mayıs kutlamalarında konuşan Başbakan Helle Thörning Schmidt, hükümetin politikasından memnun olmayan gençlerin protestoları ile karşılaştı.Protesto gösterisinin yapılacağı günler önceden ilan edilmesine rağmen kutlamanın yapıldığı alanda fazla polis olmaması ve polisin protestoculara müdahalede bulunmaması dikkat çekti.

2.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Danimarka’yı seviyorum

Danimarka’da siyasetçi olmanın bir ayrıcalığı var. Danimarka dünyanın en zengin, en demokratik ve insanları en mutlu olan ülkelerinin başında geliyor. Bu ülkede yaşadığım için şanslıyım ama her seçimden sonra siyasetçilerden öğrendiklerim ise benim için en büyük kazanım diye düşünüyorum.

3.09.2015

Danimarka farkı

Başbakan Helle Thörning Schmidt, dünya kadınlar gününde yeni ve eski bayan bakanları başbakanlık konutu Amelienborg’a davet etti. Davette dikkat çeken bakanların konuta makam arabasıyla değil, taksi, ya da kendi arabalarıyla gelmeleri oldu.

7.04.2015

Terör Danimarka’ya da uğradı

DANİMARKA’nın başkenti Kopenhag’ın Österbro semtinde bulunan Krudttönnan salonunda İsveç’li karikatürist Lars Viks’in de katıldığı İslamizm ve İfade Özgürlüğü konulu konferansa silahlı saldırıda bulunan maskeli iki kişi, 3 polisi yaraladı bir kişiyi öldürdü.

5.03.2015

Danimarka misilleme mi yaptı?

Danimarka’da Roj TV’nin kapatılmasıyla bağlantılı olarak 10 PKK yandaşı gözaltına alınarak haklarında haraç davası açıldı. Ancak Kopenhag şehir mahkemesi hepsini de suçsuz bularak serbest bıraktı.

10.11.2014

Başarabilir mi?

Danimarka Başbakanı Helle Thörning Schmidt’in adı son günlerde AB ile özdeşleşiyor. Komisyon yada parlamento başkanlığı seçenekler arasında. Schmidt bu görevde başarılı olabilir mi? Bence olur.

5.10.2014