MENÜ

Helin Palandöken

Helin Palandöken ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Helin Palandöken haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 75 Helin Palandöken haberi bulunmuştur.

Helin Palandöken Haberleri

Helin Palandökeni öldüren saldırganın cezası onandı

Helin Palandöken'i öldüren saldırganın cezası onandı

İstinaf Mahkemesi, Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken'i öldüren Mustafa Yetgin'in aldığı "ağırlaştırılmış müebbet" ve 28 yıl 6 aylık hapis cezasını onadı.

5.02.2019Gündem
Helinin katiline tüfek satan kişi yakalandı

Helin'in katiline tüfek satan kişi yakalandı!

İstanbul’da 23 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen ve lise öğrencisi Helin Palandöken’in cinayete kurban gitmesinde kullanılan yasa dışı üretim olan ruhsatsız şarjörlü av tüfeğini internetten katile satan şüpheli, Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı. Şüphelinin cephanelik gibi aracından cinayette kullanılan tüfeğin bir benzerinin de çıktığı ve satışa hazır halde olduğu iddia edildi.

31.10.2018Haber
Helinin katiline tüfek satan kişi yakalandı

Helin'in katiline tüfek satan kişi yakalandı!

İstanbul’da 23 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen ve lise öğrencisi Helin Palandöken’in cinayete kurban gitmesinde kullanılan yasa dışı üretim olan ruhsatsız şarjörlü av tüfeğini internetten katile satan şüpheli, Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı. Şüphelinin cephanelik gibi aracından cinayette kullanılan tüfeğin bir benzerinin de çıktığı ve satışa hazır halde olduğu iddia edildi.

31.10.2018Gündem
Helin’in katiline indirimsiz ömür boyu

Helin’in katiline indirimsiz ömür boyu

Pendik'te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak öldüren Mustafa Yetgin (21), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

5.07.2018Gündem
Son dakika... Liseli Helin Palandökenin katili için karar çıktı

Son dakika... Liseli Helin Palandöken'in katili için karar çıktı

Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken'i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mustafa Yetgin, "Tasarlayarak çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mustafa Yetgin'i araçla olay yerine götüren tutuksuz sanık Halis Can Dağarslan ise beraat etti. Kararın ardından baba Nihat Palandöken, "Bizim tek hedefimiz caydırıcı cezaydı. Türkiye'ye örnek olacak bir ceza lazımdı. Biz o cezayı da yakaladık. Ama tabii ki içimiz soğumaz. Bizim evladımız gitti. Her yerde her zaman izi vardır, kaybolmuyor ama iyi ceza aldığına sevindik" dedi.

5.07.2018Gündem
flaş

flaş

5.07.2018Merkez
Helinin katiline ağır müebbet +34.5 yıl

Helin'in katiline ağır müebbet +34.5 yıl

PENDİK’te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle vurarak öldüren, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin’in (21) ‘tasarlayarak kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ , ‘kasten yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından, ağırlaştırılmış müebbet ve toplamda 18,5 yıldan 34,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

11.05.2018Gündem
Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Lise öğrencisi Helin Palandöken’i okuldan çıkarken öldürdüğü iddiası ile tutuklu yargılanan Mustafa Yetgin'in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalandırılması istendi.

11.05.2018Gündem
İşlediği cinayeti anlatırken güldü Aileden sert tepki

İşlediği cinayeti anlatırken güldü! Aileden sert tepki

Pendik'te kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak katleden, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin’in (21), ‘tasarlayarak kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ , ‘kasten yaralama’ , ‘silahla nitelikli yağma’ , ‘tehdit’ ve ‘genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ suçlarından, ağırlaştırılmış müebbet, müebbet ve toplamda 12,5 yıldan 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. 16 Şubat’taki ilk duruşmada yaşanan yanlış sanık skandalı yüzünden, mahkeme başkanı Haluk Azkın tarafından, cezaevinden getirilen sanık Mustafa Yetgin’e kimlik bilgileri tek tek soruldu. Duruşmada cinayet anını anlatırken gülümseyen Mustafa Yetgin’e, Palandöken’in ailesi ve avukatı tepki gösterdi.

14.03.2018Gündem
Helin Palandöken davasında skandal... Yanlış sanık getirdiler

Helin Palandöken davasında skandal... Yanlış sanık getirdiler

Pendik’te lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’in okul çıkışı pompalı tüfekle öldürülmesi ile iki arkadaşının yaralanmasıyla ilgili davanın ilk duruşmasına sanık Mustafa Yetgin’in (21) yerine gasp suçundan tutuklu bulunan Mustafa Yetkin getirildi. Mustafa Yetkin'in 'Ben bu davanın sanığı değilim, benim böyle bir dosyam yok' demesi mahkeme salonunda büyük şok yaşattı. Öte yandan Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada konu hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

16.02.2018Gündem
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Helin’in ölümünden ders almamışlar

Helin’in ölümünden ders almamışlar

Helin’in öldürüldüğü pompalı silahın alındığı av bayiine yapılan operasyonda Ali U. gözaltına alındı.

6.12.2017Gündem
Katliam sorusu: Yeni sevgilin mi

Katliam sorusu: Yeni sevgilin mi

Kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı Helin Palandöken’i (17) okul çıkışı yolunu kesip pompalı tüfekle öldüren, yanındaki 2 kişiyi de yaralayan Mustafa Yetgin’e (21) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Haberin ayrıntıları şöyle:

18.11.2017Gündem
Liseli Helini öldüren şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi

Liseli Helin'i öldüren şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi

Pendik'te 13 Ekim 2017 tarihinde pompalı tüfekle Helin Palandöken'i (17) öldürdüğü, Cemil Yıldız (17) ve Deniz Morsümbül'ü (18) yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Mustafa Y. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Mustafa Y. hakkında, "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Kasten silahla yaralama", "İşyerinde silahla yağma", "Ölümle tehdit", "Genel güvenliği silahla kasten tehlikeye sokma" suçlarından da 21 yıl 6 aydan 39 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

18.11.2017Haber
Liseli Helinin katiline istenen ceza belli oldu. Müdürü de öldürecekmiş

Liseli Helin'in katiline istenen ceza belli oldu. Müdürü de öldürecekmiş

İstanbul Pendik’te, kendisinden ayrılan eski kız arkadaşı lise öğrencisi 17 yaşındaki Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle göğsünden vurarak öldüren, yanındaki 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin (21) hakkında dava açıldı. Sosyal medya hesabında ‘Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum’ diye yazan İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Helin Palandöken ve iki arkadaşının yolunu kesip elindeki pompalı tüfeği doğrultan Mustafa Yetgin’in, “Bu senin yeni sevgilin mi” dedikten sonra tetiği peş peşe çektiği anlatıldı.Öte yandan, şahsın okul müdürünü de öldürmeyi planladığı da ortaya çıktı.

18.11.2017Gündem
Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hürriyet’in ‘Ses Ver’ kampanyasıyla gündeme getirdiği kontrolsüz bireysel silahlanmada, internet ayağı için hükümetten ilk adım atıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet üzerinden satışları denetim altına alacak bir yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü de ruhsatsız silah satışını önlemek için RTÜK ile de işbirliği içine girdi. Yapılan görüşmelerin ardından uydu üzerinden yayın yapan ve yayınlarında av tüfeği pazarlayan 5 kanalın yayınları durduruldu.

7.11.2017Gündem
Maganda mağduru milli güreşçi Hürriyet’e konuştu: Gençlerin silahlara kolay erişmesi trajedi

Maganda mağduru milli güreşçi Hürriyet’e konuştu: Gençlerin silahlara kolay erişmesi trajedi

Milli güreşçi Cenk İldem, 10 Ekim’de yolu kapatan dört genç tarafından bacağından vuruldu. Bireysel silahlanmaya karşı eğitimin çözüm olacağını söyleyen İldem, “Bu gençlerin ruhsatlı ya da ruhsatsız silahlara kolayca erişimi bir trajedi. Yasalar da tekrar düzenlenmeli. En büyük silah eğitimdir, gençlere bu anlatılmalı” dedi.

5.11.2017Gündem
Bir tıkla silah

Bir tıkla silah

Türkiye’de bireysel silahlanma giderek artıyor. Rus yazar Çehov’un “Duvarda asılı bir silah varsa sonunda mutlaka patlar” sözünü doğrularcasına hemen her gün bu silahlarla işlenen bir cinayeti konuşuyoruz. Buna rağmen binlerce kişi internetten bir tuşa basarak silahlanmaya devam ediyor. Ve sonuç: Bu yıl 1722 kişi silahla öldürüldü.

4.11.2017Gündem
5 santimle kurtulmuş

5 santimle kurtulmuş

Pendik’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken’in Mustafa Yetgin tarafından öldürüldüğü silahlı saldırıda bacağından yaralanan lise öğrencisi Deniz Morsümbül (18) saldırıdan sonra iki kez ameliyat oldu.

19.10.2017Gündem
Googleda Türkiye en çok neleri arıyor

Google'da Türkiye en çok neleri arıyor?

Google arama sonuçlarını açıkladı. Peki geçen hafta Türkiye'de en çok neler Google üzerinden arandı?

17.10.2017Teknoloji
Liseli Helin cinayetinde korkunç detay

Liseli Helin cinayetinde korkunç detay

Liseli Helin Palandöken’i (17) öldüren Mustafa Yetgin’in (21), cinayeti 2 gün içinde planladığı, internetten aldığı silahı ve bıçakları hediye paketi içinde sakladığı iddia edildi

17.10.2017Gündem
Elinde silah vardı, gülerek arabadan indi

Elinde silah vardı, gülerek arabadan indi!

İstanbul Pendik'te okul çıkışı Mustafa Yetgin (21) tarafından katledilen 17 yaşındaki Helin Palandöken'in olay anında yanında olan ve yaralanan arkadaşı Cemil Y. yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. 17 yaşındaki genç, o caninin otomobille geldiğini, silahla arabadan indiğini söyledi.

16.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Özgecan’ın ardından verilen sözler

Dün, Özgecan Aslan ölümünün dördüncü yılında anıldı...

12.02.2019

Fransız Köyü’ne engelsiz kamp önerisi

AÇILDIĞINDA Türkiye’nin en güzel tesislerinden biriydi.

9.07.2018

Duyun sesimi

'İSMİMİ yazabilirsiniz’ diyor Gülay Mubarek, “Yardım istiyorum. Birileri duysun, durdursun onu. 2 yıldır her gün ölmekten çok yoruldum.”

23.02.2018

Yasa var ama uygulama yok...'Önce öl, sonra gel' diyorlar

Böylesine bir vahşetin ve acının dibine ilk kez bu kadar yakınım. “Adam söyledi ve söylediğini yaptı” diyor boş bakan gözlerle hayat ışığı sönmüş anne Dilek Çakır...

16.01.2018

Silah almak, ekmek almak gibi kolay ve ucuz

Gülben Ergen bu hafta, pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken ile buluştu. Her geçen gün artan kadına karşı şiddeti önlemek için neler yapılması gerektiğini, Helin’in davasının mahkeme sürecini ve ailenin mücadelesini konuştu.

5.12.2017

Silaha hayır

HÜRRİYET geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan bireysel silahlanmaya dikkat çeken çarpıcı bir kampanya başlattı:

12.11.2017

Sana pompalı aldım tüfek pazarından

Çok seviyoruz ulen. Seviyoruz ki öldürüyoruz. Nasıl böyle içimiz yanıyor bir bilsen. Karımız, kızımız dayaktan, zulümden bizi terk edince, korkunca, evden kaçınca. Sevdiğimiz yüz vermeyince. İnternetten alıyoruz pompalıyı basıyoruz tetiğe. Seviyoruz ulen,çok seviyoruz! Bir kişi de çıkıp demiyor bize; ¨sevginiz batsın¨.

6.11.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017

Özge Şeker öldü...

İNANAMIYORUM. Kendime de gelemiyorum.

17.10.2017

Bu cinayetleri durduralım artık

SON dönemde beni en fazla etkileyen fotoğraflardan biri Başbakan Binali Yıldırım’ın bu fotoğrafı oldu.

16.10.2017

Memleket Teksas mı, Tommiks mi bilemedim

SİLAHI “görüp beğenmiş”, satın almak istemiş, satıcı ellerinde bulunmadığını ancak internet üzerinden sipariş verebileceklerini söylemiş.

16.10.2017