MENÜ

Heinz Mack

Heinz Mack ile ilgili tüm haberleri, son dakika Heinz Mack haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Heinz Mack haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 21 Heinz Mack haberi bulunmuştur.

Heinz Mack Haberleri

Türkiyenin tek zero sanatçısıydı

Türkiye'nin tek 'zero' sanatçısıydı

Zero’ hareketinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi ressam Gencay Kasapçı, Mersin’de hayata veda etti. İzleyicide sonsuzluk hissi uyandıran soyut optik çalışmalarıyla tanınan Kasapçı, 84 yaşındaydı.

30.11.2017Kitap Sanat
Türkiye’nin ilk ve tek Zero sanatçısı: Gencay Kasapçı

Türkiye’nin ilk ve tek Zero sanatçısı: Gencay Kasapçı

Yarım asır sonra yeniden sanatın gündemine giren Zero hareketinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi Gencay Kasapçı, ‘Zero/1960-2016’ başlıklı yeni sergiyle 175 yıldır Roma’da faaliyet gösteren köklü İtalyan galerisi Galleria Russo’nun İstanbul’daki mekânına konuk oluyor.

5.11.2016Gündem
Bu yazın kaçırılmayacak etkinlikleri

Bu yazın kaçırılmayacak etkinlikleri

Havalar iyice ısındı. Deniz, kum ve güneş güzel ama yine de eğlencenin yanında kültür ve sanat dolu etkinlikler istiyor bünye... Bu yaz farklı ama bir o kadar da yaratıcı festivaller ve sergiler arıyorsanız bu liste tam da size göre... Üstelik fiyatlarda keseye uygun.

17.07.2016Seyahat
Işık ve renk şöleni başladı

'Işık ve renk' şöleni başladı

Sabancı Müzesi’nin yeni sergisi ‘MACK. Sadece Işık ve Renk’ bugün ziyaretçilerine kapısını açtı. Sergide, Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’ın 60 senelik uzun ve üretken kariyeri boyunca ürettiği 100’den fazla eseri yer alıyor.

17.02.2016Gündem
Heinz Mack Boğaz’ı sevdi

Heinz Mack Boğaz’ı sevdi

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Alman modernizminin öncülerinden ve ZERO’nun kurucularından Heinz Mack’ı ağırlamaya hazırlanırken 18 Şubat’ta açılacak ‘MACK. Sadece Işık ve Renk’ sergisi öncesinde, sanatçıyı Düsseldorf yakınlarındaki atölyesinde ziyaret ettik.

8.02.2016Gündem
‘Sıfır’dan esinlenen lezzetler

‘Sıfır’dan esinlenen lezzetler

Sakıp Sabancı Müzesi'nin üst katında yer alan MüzedeChanga,müze restoranlarının lezzet atağını bir adım öteye taşıdı. ZERO sergisinden yola çıkarak hazırlanan yemeklere yakından bakalım...

ZERO grubundan Heinz Mack: Her şeyi unutup yeniden başlamak zorundayız

ZERO grubundan Heinz Mack: Her şeyi unutup yeniden başlamak zorundayız

Sakıp Sabancı Müzesi’nde açılan ‘ZERO Geleceğe Geri Sayım’ sergisi, bize çağdaş sanat tarihinin az bilinen ama çok önemli bir sayfasını tanıtıyor. 1958 yılında ZERO grubunu kuran üç sanatçıdan biri, Heinz Mack bugün de enerjik bir kişilik... Sıcağı sıcağına konuştuk.

4.09.2015Keyif
Geçmişin geleceği

Geçmişin geleceği

Sakıp Sabancı Müzesi, yeni sanat sezonunda oldukça farklı ve iddiali bir sergiyle kapılarını açıyor.

30.08.2015Keyif
İstanbulda Bienal hareketi

İstanbul'da Bienal hareketi

Dünya sanat ortamının İstanbul’a akın edeceği 14. İstanbul Bienali’nin eylül başına denk gelen açılış haftasında müzeler ve galeriler de en iddialı sergileriyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. İşte önümüzdeki hafta açılacak 5 önemli sergi...

29.08.2015Keyif
Zero sergisi Sabancı Müzesinde

'Zero' sergisi Sabancı Müzesi'nde

Daha önce Dali, Rodin, Miro, Monet gibi dünyca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi bu kez İkinci Dünya Savaşı sonrası umutsuzluğa başkaldıran ‘Zero’ akımının sanatçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Akbank Sanat’ın katkısıyla 2 Eylül’de açılacak sergi ‘Zero’ akımının kurucuları Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker ile akıma dahil olmuş sanatçıların 100’ün üzerinde eserini bir araya getirecek.

14.08.2015Keyif
Sanata bakışınızı sıfırlayın

Sanata bakışınızı sıfırlayın

Daha önce Dali, Rodin, Miro, Monet gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Sakıp Sabancı Müzesi bu kez İkinci Dünya Savaşı sonrası umutsuzluğa başkaldıran ‘Zero’ akımının sanatçılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Akbank Sanat’ın katkısıyla 2 Eylül’de açılacak sergi ‘Zero’ akımının kurucuları Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker ile akıma dahil olmuş sanatçıların 100’ün üzerinde eserini bir araya getirecek.

13.08.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Üç tablo Mersin-Ankara arasında nasıl kayboldu

TAM da “Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi” tekerlemesine uygun bir kayıp olayı yaşandı geçen ay. Ama şeytan bu kez getirmedi, sattı galiba tabloları.

19.04.2018

Heinz Mack bana çölü anımsattı

GÖRDÜĞÜMÜZ tabloların, okuduğumuz kitapların, dinlediğimiz müziklerin bazıları hayatımızla beklemediğimiz bir anda çakışır.

26.07.2016

‘Benim için çok özel bir kadın’ İstanbul’a gelecek, nereye götüreyim?

İtiraf ediyorum: “Doğum günümü kutlayacağım, nereye gitsem?” ya da “Bir iş yemeğim var, nereyi önerirsin?” tarzı mailler geldiği vakit acayip sıkılıyorum.

20.11.2015

‘Sıfır’dan esinlenen lezzetler

Müzeler kimilerine göre sanatın izlendiği mekânlardır.

7.11.2015

'Zero' 1+1

"Sıfırdan daha büyük bir yanılgı varsa o da ikidir." (M.D.)

10.10.2015

'Zero' 1

Sanat insana 'Hakikat'e dair birşeyler anımsatmıyorsa, sığ bir suda yüzmeye benzer deneyimi.. Sanat interaktif bir hadisedir sanatçı ve izleyici arasında.

3.10.2015

Sabancı Müzesi’nde ‘beyaz sayfa’ açılacak

İSTANBUL içinde bulunduğumuz karamsar ortama mesaj niteliğinde önemli bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

20.08.2015

Antalya, portakal çiçeği kokan Akdeniz şehri olmaktan çıkmış

Nisan ayı başlarında, dört yıllık bir aradan sonra yolum Antalya'ya düştü. Tatil için değil, yakından tanıdığım belki de tek Alman benim de dolaylı akrabam olan R.R.Weiss'ın bir ricasını yerine getirmek için.

9.05.2003