MENÜ

Heinz-Christian Strache

Heinz-Christian Strache ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Heinz-Christian Strache haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 176 Heinz-Christian Strache haberi bulunmuştur.

Heinz-Christian Strache Haberleri

Avusturya’da aşırı sağla koalisyon

Avusturya’da aşırı sağla koalisyon

AVUSTURYA’da 15 Ekim’de yapılan seçimlerin galibi Avusturya Halk Partisi (ÖVP), aşırı sağcı Avusturya Özgürlükçü Partisi (FPÖ) ile koalisyon görüşmelerine başlayacağını açıkladı.

24.10.2017Dünya
‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache, yasa dışı yollarla ülkeye giren göçmenlerin durdurulmasının en önemli hedefleri arasında yer aldığını belirterek, “Hiçbir şekilde yasa dışı göçmen alınmayacak, hedefimiz sıfır yasa dışı göçmen” dedi.

18.11.2017Dünya
Avusturya vergi almayı düşünüyor

Avusturya vergi almayı düşünüyor

Avusturya Dışişleri ve Uyum Bakanı, ÖVP Genel Başkanı Sebastian Kurz, kurulacak yeni hükümette, Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapılacağını söyledi.

24.11.2017Ekonomi
Avusturya Google ve Facebooktan vergi alacak

Avusturya Google ve Facebook'tan vergi alacak

Avusturya`da kurulacak yeni hükümette, Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapılacak.

24.11.2017Teknoloji
İlkokuldan önce Almanca eğitimi

İlkokuldan önce Almanca eğitimi

Avusturya’da merkez sağ ÖVP ile aşırı sağcı parti FPÖ arasında sürdürülen koalisyon görüşmelerinde eğitim sistemi ele alındı. Merkez sağ ÖVP Genel Başkanı Kurz ve aşırı sağcı FPÖ Lideri Heinz Christian Strache, eğitim sisteminde yapacakları değişikliklere ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

29.11.2017Dünya
Avusturyada sağcı koalisyon kuruluyor

Avusturya'da sağcı koalisyon kuruluyor

Avusturya'da koalisyon müzakereleri yürüten Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) anlaştığı bildirildi. Her iki parti de siyasi yelpazenin sağ kanadında yer alıyor.

16.12.2017Dünya
Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

AVUSTURYA Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, yaklaşık iki aydır sürdürülen koalisyon görüşmeleri sonucunda Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile 5 yıllığına hükümet kurma noktasında anlaştıklarını söyledi.

16.12.2017Dünya
Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

AVUSTURYA’DA 55 gün süren koalisyon görüşmelerinden sonra muhafazakâr Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) arasında yeni koalisyon hükümeti kuruldu.

18.12.2017Dünya
Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Avusturya’da 55 gün süren koalisyon görüşmelerinden sonra muhafazakâr Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) arasında yeni koalisyon hükümeti kuruldu.

18.12.2017Dünya
AB aşırı sağı görmezden geldi

AB aşırı sağı görmezden geldi

Neonazi kökenleri olan Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile koalisyon hükümeti kuran Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ilk dış ziyaretini Brüksel’e yaptı.

19.12.2017Dünya
İlk ziyaretini yaptı... AB aşırı sağı görmezden geldi

İlk ziyaretini yaptı... AB aşırı sağı görmezden geldi!

Aşırı sağ Avusturya Özgürlük Partisi FPÖ ile koalisyon kuran Avusturya Başbakanı Kurz ilk dış ziyaretini Brüksel'e yaptı. Avrupa Birliği ziyaret sırasında FPÖ'yü görmezden gelen bir tavır takındı.

20.12.2017Dünya
Avrupada aşırı sağcı bakanlara boykot çağrısı

Avrupa'da 'aşırı sağcı bakanlara boykot' çağrısı

Dünyanın farklı yerlerinden siyasetçiler ve aktivistler, Avrupalı hükümetleri Avusturya'da kurulan koalisyon hükümetinde yer alan sağ populist Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) altı bakanını boykot etmeye çağırdı.

29.12.2017Dünya
Hepsi de aşırı milliyetçi örgütlerden

Hepsi de aşırı milliyetçi örgütlerden

Avusturya’da yeni hükümette neonazi düşünceye sahip aşırı milliyetçi öğrenci birliği kökenlilerin sayısı rekor kırdı. Koalisyon ortağı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nden (FPÖ) bazı bakanlar ve 20 milletvekili aşırı milliyetçi öğrenci birliği kökenli. Bu öğrenci birlikleri Almanya'da tanınmış neonazilerin yetiştiği öğrenci birlikleriyle bağlantılı.

4.01.2018Dünya
‘Mültecileri askeri kışlaya hapsedelim’

‘Mültecileri askeri kışlaya hapsedelim’

Avusturya’da hükümet ortağı aşırı sağcı parti FPÖ’nün lideri ve Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache, mültecilerin boş askeri kışlalara doldurulmasını, akşam da belirli saatten itibaren kışlada toplanmalarını önerdi.

5.01.2018Dünya
Avusturyada skandal istek Sığınmacılar kışlada kalsın

Avusturya'da skandal istek! "Sığınmacılar kışlada kalsın"

Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Özgürlük Partisi (FPÖ) lideri Heinz Christian Strache'nin, ülkedeki sığınmacıların askeri kışlalarda tutulması ve bir çeşit sokağa çıkma yasağı uygulanması önerisi, ülkede tartışmalara neden oldu.

5.01.2018Dünya
Aşırı sağcı FPÖ’nün skandalları bitmiyor

Aşırı sağcı FPÖ’nün skandalları bitmiyor

Avusturya’da yeni kurulan Başbakan Sebastian Kurz hükümetinin ortağı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) üst düzey yöneticilerinin neonazi bağlantılarına yenileri eklendi.

25.01.2018Dünya
İspat edemeyince mahkeme ceza verdi

İspat edemeyince mahkeme ceza verdi

Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache, Avusturya Müslüman Gençlik (MJÖ) oluşumu hakkında mesnetsiz ithamlarda bulunduğu gerekçesiyle para cezasına çarptırdı.

13.02.2018Dünya
Mahkemeden şok karar: Siyasetçiye küfür ifade özgürlüğü

Mahkemeden şok karar: Siyasetçiye küfür ifade özgürlüğü!

Avusturya’da bir mahkeme, aşırı sağcı bir politikacının şikayeti üzerine açılan davada, vatandaşların siyasetçilere küfretme ve müstehcen hakaretler yapma hakkı olduğuna hükmetti.

2.03.2018Dünya
‘Talimat verdim, okulda başörtüsü yasaklanacak’

‘Talimat verdim, okulda başörtüsü yasaklanacak’

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, anaokulu ve ilkokullarda başörtüsünün yasaklanmasına ilişkin yasal düzenleme için talimat verdiğini söyledi.

4.04.2018Avrupa
Avusturya’da yabancılara ağır kurallar geliyor

Avusturya’da yabancılara ağır kurallar geliyor

Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache, yabancılar yasasında temel değişikliklerin yanı sıra ağır kuralların hayata geçirileceğini söyledi.

18.04.2018Avrupa
Putin: Avrupa Birliğini bölmeyi amaçlamıyoruz

Putin: 'Avrupa Birliği'ni bölmeyi amaçlamıyoruz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ni (AB) bölmeye çalışmadığını söyledi.

5.06.2018Dünya
Avusturya’da cami krizi

Avusturya’da cami krizi

Avusturya’da muhafazakâr sağ ile aşırı sağ koalisyon hükümeti yedi camiyi kapatma kararı aldı. Kapatılacak 7 cami arasında bir Türk camisi de var. Hükümet ayrıca Diyanet’e bağlı Avusturya Türk İslam Birliği’nde (ATİB) çalışan 11 imam hakkında da sınırdışı işlemi başlattı.

8.06.2018Dünya
CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

Almanya’da hükümet ortağı CDU ile CSU arasındaki mülteci göçünü engelleme konusunda yaşanan kavgada son anda uzlaşma sağlandı. Ancak kardeşlerin vardığı uzlaşmaya hükümetin üçüncü ortağı SPD’nin onay vermesi gerekiyor.

3.07.2018Avrupa
Seehofer, ikna turuna Avusturya’dan başladı

Seehofer, ikna turuna Avusturya’dan başladı

Almanya’nın, haftalardır hükümet krizine neden olan mültecileri geri gönderebilmesi için, Avrupa ülkeleriyle ‘geri kabul anlaşması’ yapması gerekiyor.

5.07.2018Avrupa
Almanya ve Avusturya Bozkurt ve Rabia işaretini yasaklıyor

Almanya ve Avusturya 'Bozkurt ve Rabia' işaretini yasaklıyor

Almanya ve Avusturya Bozkurt ve Rabia işareti yapanlara para cezası ve bu işaretlerin yapılmasına yasak getirmeye hazırlanıyor.

9.10.2018Dünya
Avusturya BM Göç Anlaşmasına imza atmayacak

Avusturya BM Göç Anlaşmasına imza atmayacak

Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Spor Bakanı Heinz-Christian Strache, ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) Göç Anlaşmasına imza atmayacağını “Anlaşmadaki maddelere katılmıyor, bu maddeleri desteklemiyor ve uygulamak istemiyoruz” sözleriyle duyurdu.

31.10.2018Avrupa
Strache’den çirkin açıklama: Türklere vatandaşlık askıya alınsın

Strache’den çirkin açıklama: Türklere vatandaşlık askıya alınsın

Avusturya’da hükümet ortağı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) lideri Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache, Türklere Avusturya vatandaşlığının durdurulmasını istedi.

19.12.2018Avrupa
Avusturya’da aşırı sağcı parti protesto edildi

Avusturya’da aşırı sağcı parti protesto edildi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ırkçılık karşıtı bir grup, “Viyana Nazi ve ırkçılara karşı ayağa kalkıyor” sloganıyla aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisini (FPÖ) protesto etti.

19.01.2019Dünya
‘Hitler selamı’ Avusturya’yı ayağa kaldırdı

‘Hitler selamı’ Avusturya’yı ayağa kaldırdı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da koalisyon hükümetinin küçük ortağı aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisinin (FPÖ) ‘Yeni Yıl Buluşması’ adlı toplantısında bir kişinin ‘Hitler selamı’ vermesi büyük tepkilere ve protestolara neden oldu.

20.01.2019Avrupa
Avusturyada Müslümanlardan Başbakan Yardımcısı Strache hakkında suç duyurusu

Avusturya'da Müslümanlardan Başbakan Yardımcısı Strache hakkında suç duyurusu

Avusturya İslam Cemaati'nden (AİC), yapılan açıklamada, aşırı sağcı liderin geçen hafta kullandığı ifadelerin Müslümanlar ve İslami kuruluşlara yönelik şiddete yol açabileceği belirtilerek, aşırı sağcı Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

21.03.2019Dünya
Avusturya’da ırkçı ‘Kimlikçiler Hareketi’ne karşı gösteri

Avusturya’da ırkçı ‘Kimlikçiler Hareketi’ne karşı gösteri

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ırkçı, mülteci ve Müslüman karşıtı ‘Kimlikçiler Hareketi’nin yasaklanması için gösteri düzenlendi. Viyana Üniversitesi önünde toplanan göstericiler, aşırı sağcı ‘Avusturya Özgürlük Partisi’ni (FPÖ) parçala’ ve ‘Yönetimde Nazilere hayır’ yazılı pankartlar açtı.

11.04.2019Avrupa
Mültecilere karşı ırkçı benzetme, istifa getirdi

Mültecilere karşı ırkçı benzetme, istifa getirdi

Avusturya’da koalisyon ortağı aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) Yukarı Avusturya Eyaletine bağlı Braunau am Inn Belediyesi Başkan Yardımcısı Christian Schilcher, mültecilere yönelik ırkçı benzetmesi nedeniyle görevinden istifa etti.

23.04.2019Avrupa
“Avusturya’da kışkırtıcılık kabul edilemez”

“Avusturya’da kışkırtıcılık kabul edilemez”

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, ülkede son aylarda bazı gruplara yönelik ırkçı ve kışkırtıcı söylemdeki artışa tepki göstererek, “Kışkırtıcılık, ülkemizde güçlendirmemiz gereken birlikteliğimizi bölmekte. Bu aynı zamanda Avusturya’nın dünyadaki itibarına da ciddi oranda zarar vermektedir. Avusturya’da birlikte yaşadığımız insanlara karşı kışkırtıcılığı hiçbir zaman kabul edemeyiz” dedi.

25.04.2019Avrupa
Avusturya’da neler oluyor

Avusturya’da neler oluyor

Avusturya’da koalisyon hükümeti Aralık 2017’de kuruldu. Kısa bir süre öncesine kadar iki ortak çok iyi anlaştıkları izlenimi veriyordu. Ama Avrupa Parlamentosu seçim kampanyası, koalisyonda içten içe büyüyen kavgayı ilk kez su yüzüne çıkardı. Kavga önce bir şiirle başladı.

2.05.2019Avrupa
1 Mayıs’a Avusturya’da hükümete tepki, Belçika’da konserli kutlama damga vurdu

1 Mayıs’a Avusturya’da hükümete tepki, Belçika’da konserli kutlama damga vurdu

Avusturya’nın başkenti Viyana’da kutlanılan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne aşırı sağcı hükümete tepki damgasını vururken Belçika’da ise konserler ve eğlence ön plandaydı.

2.05.2019Avrupa
‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macar hükümetinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Avrupa Halk Partisinin (EPP) liste başı adayı Manfred Weber’e verdikleri desteği geri çektiklerini açıkladı.

7.05.2019Avrupa
Strache’nin ‘İbiza skandalı’... Yardıma karşı ihale teklif etmiş

Strache’nin ‘İbiza skandalı’... Yardıma karşı ihale teklif etmiş!

Avusturya’da hükümetin aşırı sağcı ortağı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache’nin zengin bir Rus kadınla, 2017’deki genel seçimler öncesi partisine yardım yapılması hususunda yaptığı görüşmeyi içeren kamera görüntüleri tepkilere neden oldu.

18.05.2019Avrupa
Avusturya erken seçime gidiyor

Avusturya erken seçime gidiyor

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, aşırı sağcı parti Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile kurulan koalisyonun sona erdiğini, erken seçime gidileceğini açıkladı.

18.05.2019Dünya
Koalisyon hükümeti dağıldı... Avusturya’da video depremi

Koalisyon hükümeti dağıldı... Avusturya’da video depremi

Avusturya’da aşırı sağcı Başbakan Yardımcısı Strache, bir Rus oligarkın yeğeni olduğunu söyleyen bir kadına kendilerine siyasi destek verilmesi karşılığında ihale vaadinde bulunduğu video nedeniyle istifa etti. Bu gelişme koalisyonun dağılmasına yol açtı. Başbakan Kurz, “Yeter artık” diyerek erken seçim çağrısında bulundu.

19.05.2019Dünya
Komedyen her şeyi biliyormuş: Yarın Avusturya yanabilir

Komedyen her şeyi biliyormuş: 'Yarın Avusturya yanabilir'

Avusturya’yı erken seçime götüren görüntülerden Alman komedyen Jan Böhmermann’ın çok önceden haberdar olduğu ortaya çıktı. Böhmermann, olayın patlak vermesinden bir gün önce de programında ‘Yarın Avusturya yanabalir’ ifadesini kullanmıştı.

19.05.2019Avrupa
Avusturyada erken seçim eylül ayında yapılsın çağrısı

Avusturya'da 'erken seçim eylül ayında yapılsın' çağrısı

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, erken seçim kararı alınan ülkede siyaset kurumlarına güvenin en hızlı şekilde yeniden inşa edilmesi gerektiğini belirterek, "Erken seçimlerin eylül ayında, mümkünse eylül ayının başında yapılması çağrısında bulunuyorum." ifadesini kullandı.

19.05.2019Dünya
Avusturya Cumhurbaşkanı açıkladı: Seçimler eylülde

Avusturya Cumhurbaşkanı açıkladı: Seçimler eylülde

Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz ile görüştükten sonra basının karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen “Ülkemizin iyiliği söz konusu. Erken seçimler, eylül başında yapılacak” dedi. Başbakan Kurz ise erken seçimin bir arzu değil, zorunluluk olduğunu söyledi.

19.05.2019Avrupa
Rusya şüphesi gündemde

Rusya şüphesi gündemde

Avusturya’da koalisyonun parçalanmasına neden olan gizli kamera görüntüleri Avrupa’da ‘Rusya alarmı’na neden oldu. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander van der Bellen ise erken seçimlerin eylül ayında yapılacağını duyurdu.

20.05.2019Dünya
Avusturya’da siyasi deprem

Avusturya’da siyasi deprem

Avusturya, derin bir siyasi skandalla çalkalanıyor. Skandalın adı ‘İbiza Videosu’. Skandal, tatil ve eğlence merkezi olarak tanınan ‘İbiza Adası’nda geçiyor. İki politikacı, kara para aklamak için yatırım yapmak isteyen bir kadınla İbiza Adası’nda lüks bir villada buluşuyor.

21.05.2019Avrupa
Sandık öncesi son çağrılar

Sandık öncesi son çağrılar

Almanya’da bir televizyon kanalında düelloya çıkan siyasi parti liderleri, AP seçimi öncesi seçmeni sandığa çağırdı.

21.05.2019Avrupa
Avusturya toz duman

Avusturya toz duman

FPÖ Lideri Heinz Christian Strache’nin İbiza Adası’nda çekilen görüntüsünün yol açtığı Avusturya’daki hükümet krizi, bir yandan devlet krizine diğer yandan da aile krizine dönüşme yolunda. Avusturya kamuoyu başdöndürücü gelişmeleri derin bir şaşkınlıkla izliyor.

21.05.2019Avrupa
Seçim alarmı

Seçim alarmı

Avrupa Birliği’nin 28 ülkesi 23-26 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Parlamentosu için seçimlere gidecek. Avrupa’da yükseliş eğilimindeki popülist dalga hem Brüksel’i hem de merkezdeki siyasi partileri endişelendiriyor. Nitekim dün Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ‘AB varoluşsal bir riskle karşı karşıya’ diye uyarıda bulunması dikkat çekti.

22.05.2019Dünya
Guadenus: ‘O görüntülerin arkasında Viyanalı avukat var’

Guadenus: ‘O görüntülerin arkasında Viyanalı avukat var’

Avusturya hükümet krizine yol açan ve FPÖ Lideri ve Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache, FPÖ Grup Başkanı Johann Gudenus ile çok sayıda bakanı istifa ettiren ‘İbiza skandalı’nda başka görüntülerin de gelmesi bekleniyor.

22.05.2019Avrupa
Avusturyada geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya'da geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya’da erken seçimlerin yapılacağı eylül ayına kadar ülkeyi yönetecek geçici hükümet yemin ederek göreve başladı.

22.05.2019Dünya
Avusturya’da sular durulmuyor

Avusturya’da sular durulmuyor

Avustralya’da video skandalının yol açtığı depremin artçıları sürüyor.

23.05.2019Dünya