MENÜ

Heinz-Christian Strache

Heinz-Christian Strache ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Heinz-Christian Strache haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 175 Heinz-Christian Strache haberi bulunmuştur.

Heinz-Christian Strache Haberleri

Seehofer, ikna turuna Avusturya’dan başladı

Seehofer, ikna turuna Avusturya’dan başladı

Almanya’nın, haftalardır hükümet krizine neden olan mültecileri geri gönderebilmesi için, Avrupa ülkeleriyle ‘geri kabul anlaşması’ yapması gerekiyor.

5.07.2018Avrupa
CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

Almanya’da hükümet ortağı CDU ile CSU arasındaki mülteci göçünü engelleme konusunda yaşanan kavgada son anda uzlaşma sağlandı. Ancak kardeşlerin vardığı uzlaşmaya hükümetin üçüncü ortağı SPD’nin onay vermesi gerekiyor.

3.07.2018Avrupa
Avusturya’da cami krizi

Avusturya’da cami krizi

Avusturya’da muhafazakâr sağ ile aşırı sağ koalisyon hükümeti yedi camiyi kapatma kararı aldı. Kapatılacak 7 cami arasında bir Türk camisi de var. Hükümet ayrıca Diyanet’e bağlı Avusturya Türk İslam Birliği’nde (ATİB) çalışan 11 imam hakkında da sınırdışı işlemi başlattı.

8.06.2018Dünya
Putin: Avrupa Birliğini bölmeyi amaçlamıyoruz

Putin: 'Avrupa Birliği'ni bölmeyi amaçlamıyoruz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ni (AB) bölmeye çalışmadığını söyledi.

5.06.2018Dünya
Avusturya’da yabancılara ağır kurallar geliyor

Avusturya’da yabancılara ağır kurallar geliyor

Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache, yabancılar yasasında temel değişikliklerin yanı sıra ağır kuralların hayata geçirileceğini söyledi.

18.04.2018Avrupa
‘Talimat verdim, okulda başörtüsü yasaklanacak’

‘Talimat verdim, okulda başörtüsü yasaklanacak’

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, anaokulu ve ilkokullarda başörtüsünün yasaklanmasına ilişkin yasal düzenleme için talimat verdiğini söyledi.

4.04.2018Avrupa
Mahkemeden şok karar: Siyasetçiye küfür ifade özgürlüğü

Mahkemeden şok karar: Siyasetçiye küfür ifade özgürlüğü!

Avusturya’da bir mahkeme, aşırı sağcı bir politikacının şikayeti üzerine açılan davada, vatandaşların siyasetçilere küfretme ve müstehcen hakaretler yapma hakkı olduğuna hükmetti.

2.03.2018Dünya
İspat edemeyince mahkeme ceza verdi

İspat edemeyince mahkeme ceza verdi

Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Heinz-Christian Strache, Avusturya Müslüman Gençlik (MJÖ) oluşumu hakkında mesnetsiz ithamlarda bulunduğu gerekçesiyle para cezasına çarptırdı.

13.02.2018Dünya
Aşırı sağcı FPÖ’nün skandalları bitmiyor

Aşırı sağcı FPÖ’nün skandalları bitmiyor

Avusturya’da yeni kurulan Başbakan Sebastian Kurz hükümetinin ortağı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) üst düzey yöneticilerinin neonazi bağlantılarına yenileri eklendi.

25.01.2018Dünya
Avusturyada skandal istek Sığınmacılar kışlada kalsın

Avusturya'da skandal istek! "Sığınmacılar kışlada kalsın"

Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Özgürlük Partisi (FPÖ) lideri Heinz Christian Strache'nin, ülkedeki sığınmacıların askeri kışlalarda tutulması ve bir çeşit sokağa çıkma yasağı uygulanması önerisi, ülkede tartışmalara neden oldu.

5.01.2018Dünya
‘Mültecileri askeri kışlaya hapsedelim’

‘Mültecileri askeri kışlaya hapsedelim’

Avusturya’da hükümet ortağı aşırı sağcı parti FPÖ’nün lideri ve Başbakan Yardımcısı Heinz Christian Strache, mültecilerin boş askeri kışlalara doldurulmasını, akşam da belirli saatten itibaren kışlada toplanmalarını önerdi.

5.01.2018Dünya
Hepsi de aşırı milliyetçi örgütlerden

Hepsi de aşırı milliyetçi örgütlerden

Avusturya’da yeni hükümette neonazi düşünceye sahip aşırı milliyetçi öğrenci birliği kökenlilerin sayısı rekor kırdı. Koalisyon ortağı aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nden (FPÖ) bazı bakanlar ve 20 milletvekili aşırı milliyetçi öğrenci birliği kökenli. Bu öğrenci birlikleri Almanya'da tanınmış neonazilerin yetiştiği öğrenci birlikleriyle bağlantılı.

4.01.2018Dünya
Avrupada aşırı sağcı bakanlara boykot çağrısı

Avrupa'da 'aşırı sağcı bakanlara boykot' çağrısı

Dünyanın farklı yerlerinden siyasetçiler ve aktivistler, Avrupalı hükümetleri Avusturya'da kurulan koalisyon hükümetinde yer alan sağ populist Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) altı bakanını boykot etmeye çağırdı.

29.12.2017Dünya
İlk ziyaretini yaptı... AB aşırı sağı görmezden geldi

İlk ziyaretini yaptı... AB aşırı sağı görmezden geldi!

Aşırı sağ Avusturya Özgürlük Partisi FPÖ ile koalisyon kuran Avusturya Başbakanı Kurz ilk dış ziyaretini Brüksel'e yaptı. Avrupa Birliği ziyaret sırasında FPÖ'yü görmezden gelen bir tavır takındı.

20.12.2017Dünya
AB aşırı sağı görmezden geldi

AB aşırı sağı görmezden geldi

Neonazi kökenleri olan Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile koalisyon hükümeti kuran Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ilk dış ziyaretini Brüksel’e yaptı.

19.12.2017Dünya
Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Avusturya’da 55 gün süren koalisyon görüşmelerinden sonra muhafazakâr Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) arasında yeni koalisyon hükümeti kuruldu.

18.12.2017Dünya
Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

Türkiye karşıtlığı koalisyon metninde

AVUSTURYA’DA 55 gün süren koalisyon görüşmelerinden sonra muhafazakâr Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (FPÖ) arasında yeni koalisyon hükümeti kuruldu.

18.12.2017Dünya
Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

AVUSTURYA Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, yaklaşık iki aydır sürdürülen koalisyon görüşmeleri sonucunda Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile 5 yıllığına hükümet kurma noktasında anlaştıklarını söyledi.

16.12.2017Dünya
Avusturyada sağcı koalisyon kuruluyor

Avusturya'da sağcı koalisyon kuruluyor

Avusturya'da koalisyon müzakereleri yürüten Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) anlaştığı bildirildi. Her iki parti de siyasi yelpazenin sağ kanadında yer alıyor.

16.12.2017Dünya
İlkokuldan önce Almanca eğitimi

İlkokuldan önce Almanca eğitimi

Avusturya’da merkez sağ ÖVP ile aşırı sağcı parti FPÖ arasında sürdürülen koalisyon görüşmelerinde eğitim sistemi ele alındı. Merkez sağ ÖVP Genel Başkanı Kurz ve aşırı sağcı FPÖ Lideri Heinz Christian Strache, eğitim sisteminde yapacakları değişikliklere ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

29.11.2017Dünya
Avusturya Google ve Facebooktan vergi alacak

Avusturya Google ve Facebook'tan vergi alacak

Avusturya`da kurulacak yeni hükümette, Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapılacak.

24.11.2017 Teknoloji
Avusturya vergi almayı düşünüyor

Avusturya vergi almayı düşünüyor

Avusturya Dışişleri ve Uyum Bakanı, ÖVP Genel Başkanı Sebastian Kurz, kurulacak yeni hükümette, Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapılacağını söyledi.

24.11.2017Ekonomi
‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache, yasa dışı yollarla ülkeye giren göçmenlerin durdurulmasının en önemli hedefleri arasında yer aldığını belirterek, “Hiçbir şekilde yasa dışı göçmen alınmayacak, hedefimiz sıfır yasa dışı göçmen” dedi.

18.11.2017Dünya
Avusturya’da aşırı sağla koalisyon

Avusturya’da aşırı sağla koalisyon

AVUSTURYA’da 15 Ekim’de yapılan seçimlerin galibi Avusturya Halk Partisi (ÖVP), aşırı sağcı Avusturya Özgürlükçü Partisi (FPÖ) ile koalisyon görüşmelerine başlayacağını açıkladı.

24.10.2017Dünya
Aşırı sağcı lideri koalisyona davet etti

Aşırı sağcı lideri koalisyona davet etti

Avusturya’da genel seçimlerin ardından hükümeti kurma görevi verilen Dışişleri ve Uyum Bakanı, Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile koalisyon görüşmelerine başlayacaklarını açıkladı.

24.10.2017Dünya
Yaptırım da işe yaramadı

Yaptırım da işe yaramadı

Avusturya’da 15 Ekim’de yapılan genel seçimler biter bitmez, Avusturya Halk Partisi’nin (ÖVP) 31 yaşındaki Genel Başkanı ve Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz’un kiminle ortaklık edeceği hesapları gündeme iyice oturdu. Ulusal Konsey olarak nitelenen 183 sandalyeli Avusturya Parlamentosu’na 5 parti girdi.

20.10.2017Dünya
Avrupa, ‘yeni sağ’dan rahatsız

Avrupa, ‘yeni sağ’dan rahatsız

Avrupa'nın siyasi gündemi, Avusturya'da Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz'un sağ popülist söylemlerle elde ettiği seçim zaferi. Avrupa, aşırı sağı önlemek için sağa kayma tehlikesi içine girdi. Bu gelişme Avrupa'da yaşayan Türkleri korkuturken, Türkiye'nin de AB üyeliği umudunu başka bir bahara erteleyeceği anlamına geliyor.

19.10.2017Dünya
O görev neden çok istiyor

O görev neden çok istiyor?

Avusturya’da herkes, Sebastian Kurz’un muhafazakar partisi ÖVP ile aşırı sağcı lider Heinz Christian Strache’nin partisi FPÖ’nün koalisyon kuracağını düşünüyor.

17.10.2017Dünya
Kiminle ve nasıl bir hükümet kuracak

Kiminle ve nasıl bir hükümet kuracak

Avusturya’da pazar günü yapılan erken genel seçimlerde seçmenler ülkeyi 31 yaşındaki Sebastian Kurz’a emanet etti. Kurz seçimi kazandı ama hükümeti kurabilecek mi?

17.10.2017Dünya
Avrupa onu konuşuyor

Avrupa onu konuşuyor

AVUSTURYA’DA önceki gün yapılan genel seçimin en büyük kazananı Sebastian Kurz oldu.

16.10.2017Dünya
AB’de Kurz  tedirginliği

AB’de Kurz tedirginliği

AVUSTURYA’da yapılan seçimlerden çıkan sonuçlar hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin üyelik süreci açısından sorun yaratma potansiyeli içeriyor.

16.10.2017Dünya
Başbakanlık yolunda... Avusturya’da seçimleri  31 yaşındaki Kurz kazandı

Başbakanlık yolunda... Avusturya’da seçimleri 31 yaşındaki Kurz kazandı

Avusturyalılar 22’nci dönem Federal Meclisi (Nationaltag) belirlemek için dün sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre; 31 yaşındaki Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz’un geçen yıl başına geçtiği merkez sağ Avusturya Halk Partisi’nin (ÖVP) yüzde 31,6 oy alarak sandıktan birinci parti çıktı.

15.10.2017Dünya
‘Seçim dili’ Avusturyalıları rahatsız etti

‘Seçim dili’ Avusturyalıları rahatsız etti

Avusturya’nın başkenti Viyana’da aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisinin (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache, pazar günü yapılacak seçimler öncesi protesto edildi. Protestoda göstericilere hitap eden David Albrecht, “Bizim Müslümanlar, sığınmacılar, yabancılarla bir sorunumuz yok, bu ülkede ırkçı söylemi dillendiren siyasiler ve gazetecilerle sorunumuz var” dedi.

14.10.2017Dünya
Kurz’un gözü başbakanlık koltuğunda

Kurz’un gözü başbakanlık koltuğunda

Avusturya’da erken genel seçim 15 Ekim Pazar günü yapılacak. Bu seçimlerde şu anda ortaklık eden Avusturya Sosyalist Partisi (SPÖ) ile Avusturya Halk Partisi’nin (ÖVP) yanı sıra aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ), Yeşiller ve NEOS’un yeniden parlamentoya girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Tabii seçim yarışını ilk sırada bitirmek için ÖVP, SPÖ ve FPÖ her alanda birbiriyle kıyasıya bir mücadele veriyor.

13.10.2017Dünya
Avrupa için tehlike bu kez Avusturya’dan

Avrupa için tehlike bu kez Avusturya’dan

Avusturya’da erken genel seçimlere beş gün kala, Avrupa’yı karanlık bir neonazi geçmişe sahip aşırı sağcı FPÖ lideri Strache’nin kazanacağı korkusu sardı. FPÖ ikinci parti bile çıksa, kesin koalisyon ortağı olacağı tahmin ediliyor.

11.10.2017Dünya
Avusturya’da aşırı sağ karşıtı gösteri

Avusturya’da aşırı sağ karşıtı gösteri

Avusturya’nın başkenti Viyana’da toplanan yaklaşık 5 bin kişi, 15 Ekim’de yapılacak seçimler öncesinde ülkeyi etkisi altına alan ‘aşırı sağ ve ırkçı’ söyleme tepki gösterdi.

8.10.2017Dünya
‘Devlet TV’sinde o adamı konuşturmayın’

‘Devlet TV’sinde o adamı konuşturmayın’

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir grup gösterici, aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Başkanı Heinz Christian Strache’yi protesto etti.

22.08.2017Dünya
20 bin kişilik liste iddiası Avusturyadaki Türkleri endişelendiren gelişme...

20 bin kişilik liste iddiası! Avusturya'daki Türkleri endişelendiren gelişme...

16 Nisan referandumunda oy kullanan Türkler arasından 20 bin kişinin Avusturya vatandaşı olduğunu iddia eden bir seçmen listesinin aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi’nn (FPÖ) eline geçmesi, ülkede yaşayan Türkler arasında endişe yarattı. Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı FPÖ'nün lideri söz konusu listeyi veren kişinin 'gerçekliğinden emin olduğunu söylediğini' savundu. Aşırı sağcı grup listeyi Bakanlığa verdi, çifte vatandaş görünen 20 bin Türk için işlem yapılmasını istiyor.

10.05.2017Dünya
Avusturyalı siyasetçiden Türklere küstah çağrı

Avusturyalı siyasetçiden Türklere küstah çağrı

Aşırı sağcı FPÖ partisinin lideri Christian Strache, Avutrurya’da ve Avrupa genelinde yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yanlısı Türkler için ‘ülkelerine gitsinler’ dedi.

25.04.2017Dünya
Seçimi kaybetti ama birinci parti olabilir

Seçimi kaybetti ama birinci parti olabilir

Avusturya’da cumhurbaşkanlığı seçimini AB yanlısı Yeşillerli Alexander Van der Bellen’in kazanması Avrupa’ya derin nefes aldırdı. Ama siyasi gözlemciler tehlikenin henüz geçmediğini söyledi.

6.12.2016Dünya
Avusturyada tekrarlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri bugün yapılıyor

Avusturya'da tekrarlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri bugün yapılıyor

Avusturya, Mayıs ayında yapılan seçimlerin iptal edilmesinin ardından yeni cumhurbaşkanını seçmek için bugün bir kez daha sandık başına gidiyor. Adaylardan Norbert Hofer'in kazanması durumunda İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana, Avrupa'da seçilen ilk aşırı sağcı devlet başkanı olacak.

4.12.2016Dünya
Trump’ın seçim zaferi, aşırı sağcıları umutlandırdı

Trump’ın seçim zaferi, aşırı sağcıları umutlandırdı!

ABD başkanlık yarışı başladığında adaylığını açıklayan ancak neredeyse kimse tarafından ciddiye alınmayan Trump’ın bugün ABD’nin 45’inci başkanı olması, Avrupa’da özellikle gelecek yıl seçime gidecek ülkelerdeki aşırı sağcı liderlere doping etkisi yarattı.

11.11.2016Dünya
Avusturyadan Türkiye karşıtı bildiri

Avusturya'dan Türkiye karşıtı bildiri

Avusturya Parlamentosunda grubu bulunan altı siyasi parti, Türkiye karşıtı ortak bildiri imzaladı. Bildiride Türkiye-AB müzakerelerinin askıya alınması çağrısında bulunuldu.

10.11.2016Dünya
‘Vatanseverlik yan yana durabilmektir’

‘Vatanseverlik yan yana durabilmektir’

Avusturya Başbakanı Christian Kern, aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache’yi kastederek “Vatansever ülkesini ileriye taşıyan kişidir” dedi.

27.10.2016Dünya
Merkele sert sözler: Avrupanın en tehlikeli politikacısı

Merkel'e sert sözler: 'Avrupa'nın en tehlikeli politikacısı'

Avusturyalı aşırı sağcı lider Heinz-Christian Strache, sığınmacı akınına neden olmakla suçladığı Almanya Başbakanı Angela Merkel'i 'Avrupa'nın en tehlikeli politikacısı' olarak nitelendirdi.

24.10.2016Dünya
İktidar olmak isteyen AfD’nin umudu terör

İktidar olmak isteyen AfD’nin umudu terör

Yabancı ve İslam karşıtı parti Almanya için Alternatif (AfD), Almanya’da ölü ve yaralıların olduğu bir terör saldırısı gerçekleşsin diye adeta dua ediyor.

18.09.2016Avrupa
Türkiye, Avusturya’nın seçim umudu

Türkiye, Avusturya’nın seçim umudu

Avusturya Başbakanı Christian Kern, Türkiye’yle AB üyelik müzakerelerinin hemen sonlandırılması talebiyle AB’yi karıştırdı.

6.08.2016Avrupa
Aşırı sağcılar, Almanya’daki terörü fırsat bildi

Aşırı sağcılar, Almanya’daki terörü fırsat bildi

Avrupa’nın aşırı sağcıları, Almanya'da geçen hafta yaşanan saldırılardan Başbakan Angela Merkel’i sorumlu tuttu.

27.07.2016Dünya
Avrupanın aşırı sağcıları mutlu

Avrupa'nın aşırı sağcıları mutlu

İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı Avrupa’daki aşırı sağcı partileri mutlu etti. Çoğu referandum çağrısı yaparken Avusturya Özgürlük Partisi de Türkiye üye olursa referanduma gidimesini istiyor.

25.06.2016Dünya
Avrupanın aşırı sağ haritası

Avrupa'nın aşırı sağ haritası

Avrupa'da aşırı sağın son zaferi Avusturya'da yaşandı. Almanya, Fransa ve Danimarka'da da aşırı sağcı partiler yükselişte. Hedefleri ortak: Mülteciler sınır dışı edilsin, AB'den vazgeçilsin.

27.04.2016Dünya