MENÜ

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.178 Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberi bulunmuştur.

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Haberleri

Demirtaşın dilekçesi TBMMde

Demirtaş'ın dilekçesi TBMM'de

HDP Grup Başkanvekilleri, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren ve 30 milletvekilinin imzasını taşıyan dilekçeyi TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sundu.

1.07.2014Gündem
YSK: Başbakanlık görevinden istifa etmesine gerek yok

YSK: Başbakanlık görevinden istifa etmesine gerek yok

YSK, Tayyip Erdoğan’ın ‘Başbakanlık’tan istifası gerektiğine’ ilişkin 3 CHP milletvekilinin itirazını görüşüp karara bağladı. YSK, Erdoğan'ın istifa etmesine gerek olmadığına karar verdi.

12.07.2014Gündem
Demirtaş solcuların cici oğlanı

Demirtaş solcuların cici oğlanı

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, muhalefetin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın istifa etmemesinden ötürü eşitsizlik yaşandığı yönündeki eleştirilerine yanıt verdi:

16.07.2014Gündem
İşte adaylara yapılan bağış miktarları

İşte adaylara yapılan bağış miktarları

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 24 saatten az bir süre kalan 3 aday da kampanyaları için toplanan bağış miktarını açıkladı. Buna göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için 55 milyon 260 bin 778 TL, Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için 8,5 milyon TL ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için ise 1 milyon 213 bin TL toplandı. Erdoğan, Konya'da 16:00'da yaptığı mitingde bağış miktarının 57 milyon liraya ulaştığını söyledi.

9.08.2014Gündem
Ankarada 30 Ağustos kutlamaları

Ankara'da 30 Ağustos kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanıyor. Ankara'da ilk tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir'de protokoldeki tek olmayan isim MHP lideri Bahçeli'ydi. Çankaya Köşkü'ndeki törene ise programında olmasına rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu katılmadı. Daha sonra AKM'deki geçit törenine geçildi. Protokol tiribününde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında soğuk rüzgarlar esti. Erdoğan'ın tokalaşmak için hamle yaptığı Kılıçdaroğlu, karşılık vermeyince cumhurbaşkanı da ani bir kararla yerine oturdu.

30.08.2014Gündem
Demirtaş’tan CHP’ye ittifak çağrısı

Demirtaş’tan CHP’ye ittifak çağrısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hafta sonu yapılacak kurultaydan yüzünü sola dönen bir CHP çıktığı takdirde diyaloğa hazır olduklarını söyledi.

4.09.2014Gündem
Demirtaş: Bayrak ve heykel yakanları kınıyorum

Demirtaş: Bayrak ve heykel yakanları kınıyorum

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani protestolarıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

7.10.2014Gündem
İşte tartışılan çözüm süreci yol haritası taslağı

İşte tartışılan çözüm süreci yol haritası taslağı

Çözüm sürecinde İmralı'da Öcalan'la süren görüşmelerde, üzerinde az çok mutabakat sağlanan yol haritası taslağı ortaya çıktı.

8.11.2014Gündem
AYM yüzde 10 seçim barajını kaldırır mı

AYM yüzde 10 seçim barajını kaldırır mı?

Türkiye, genel seçimlere 7 ay kala yüzde 10 seçim barajının kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusuna kilitlendi.

1.12.2014Gündem
Suruç açıklamasını Genelkurmay değil, Milli Savunma Bakanlığı yaptı

Suruç açıklamasını Genelkurmay değil, Milli Savunma Bakanlığı yaptı

Suruç hafta sonu, HDP'nin gündeme getirdiği "IŞİD Kobani'ye, Türkiye topraklarından saldırı düzenledi iddiasıyla sarsıldı.

1.12.2014Gündem
Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…

Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin 2015 seçimlerine "parti olarak katılacağını" açıkladı.

15.12.2014Dünya

Selahattin Demirtaş: 'Dananın kuyruğunun kopacağı noktada'

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. Demirtaş "Geldiğimiz nokta artık bu mücadelede dananın kuyruğunun kopacağı noktadır" dedi.

4.01.2015Gündem
Arınçın sözlerine HDPden yanıt geldi

Arınç'ın sözlerine HDP'den yanıt geldi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "lezbiyen, biseksüel ve translardan oy aldığına" ilişkin sözlerine HDP'den ilk tepki geldi.

9.01.2015Gündem
En kuvvetli Ret Bayraktara

En kuvvetli Ret Bayraktar'a

Dün geceki oylamada Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı. Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı. İkinci olarak Muammer Güler hakkında önerge oylandı. Muammer Güler'in 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyuyla Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Daha sonra eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın Yüce Divan'a sevk edilmesini içeren önerge görüşüldü. Bağış hakkındaki önerge 245 kabul oyuna karşılık 255 ret oyuyla reddedildi. Oylamada 7 vekil çekimser, 6 boş, 4 vekil geçersiz oy kullandı. Gecenin en güçlü ret oyunu Erdoğan Bayraktar aldı. Bayraktar'ın 219 kabul oyuna karşılık 288 ret oyuyla Yüce Divan'a gönderilmesi reddedildi.

20.01.2015Gündem
HDP: Büyükelçiler telkinde bulunmadı

HDP: Büyükelçiler telkinde bulunmadı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), AB ülkeleri büyükelçilerinin HDP’nin seçimlere parti olarak girilmesinin riskli olduğu yönünde bir değerlendirmesinin bulunmadığını belirtti.

1.02.2015Gündem
Haluk Koç: Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek

Haluk Koç: Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek?

CHP Sözcüsü Haluk Koç MYK toplantısı devam ederken gündemi değerlendirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Koç, "Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek? Davutoğlu "Bana oy verin ki yetkilerimi yukarıdaki ağabeyime yetkilerimi devredebileyim" mi diyecek?" dedi.

4.02.2015Gündem
Demirtaş : Cemaat kılıfına uyduruyordu, AKP bu komploları yüzüne gözüne bulaştırıyor

Demirtaş : Cemaat kılıfına uyduruyordu, AKP bu komploları yüzüne gözüne bulaştırıyor

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin İmralı ziyareti sonrası bir açıklama yapılmadığının ve gelişmeleri nasıl okunması lazım yönündeki soruya, "Çok ciddi bir krizden söz edemeyiz. Ama sürecin gerçekten de başarıya doğru gittiğine dair önemli gelişmeler var da diyemeyiz. Şimdilik bu kadarını söyleyeyim" diye cevapladı.

6.02.2015Gündem
Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz

Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin 12 yıldan beri iktidar olmasına rağmen seçim barajını düşürmediğini, oy hırsızlığıyla parlamentoya gelen bir çok milletvekili olduğunu söyledi. AK Parti'nin tek başına anayasa yapma tehlikesini, TBMM'ye girerek HDP'nin bertaraf edeceğini ifade eden Demirtaş, CHP ve MHP'nin AK Parti ile Irkçılık yarışına girdiğini ileri sürdü.

13.02.2015Gündem
Arınç: Açıklanan yüzde 60ı değişmiş metindi

Arınç: Açıklanan yüzde 60'ı değişmiş metindi

HÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı sert sözlerle eleştirerek, “Çözüm sürecine ne kadar engel çıkarıldıysa bunlardan sorumlu olanların en başta geleni Selahattin Demirtaş’tır” dedi. ''4 Şubat’ta açıklanması gereken bu 10 madde neden 24 Şubat’ta açıklandı'' diyen Arınç, ''Bizim önümüze gelen ve kabul edilmesi gereken metin okunan metin değildir. Metnin yüzde 60’ı değişti'' diye konuştu.

3.03.2015Gündem
Demirtaştan tarihin en kısa grup toplantısı

Demirtaş'tan tarihin en kısa grup toplantısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün partisinin TBMM Grup konuşmasını çok kısa tuttu. Demirtaş, tek bir cümle kullandı;"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bu topraklarda HDP ve HDP'liler oldukça, seni Başkan yaptırmayacağız" dedi.

17.03.2015Gündem
Selahattin Demirtaşın sözleri ne anlama geliyor... Hürriyet Dünyası yazarları yorumladı

Selahattin Demirtaş'ın sözleri ne anlama geliyor... Hürriyet Dünyası yazarları yorumladı

Hürriyet Dünyası yazarları, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tarihin en kısa grup toplantısındaki sözlerini değerlendirdi.

17.03.2015Gündem
Vanda Nevruz gerginliği

Van'da Nevruz gerginliği

Van'da HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katıldığı Van Kalesi'nin arkasındaki nevruz alanında yapılan kutlamalar sırasında gerginlik yaşandı. Bir grup alanda güvenlik önlemi alan polise taşla saldırdı. Polis gruba gaz bombasıyla müdahale etti..

20.03.2015Haber
AK Partili Mehmet Metiner: Ben Selahattin Demirtaşın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum

AK Partili Mehmet Metiner: Ben Selahattin Demirtaş'ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner kendisi için "Senin Kürt’ün Mehmet Metiner al onu tepe tepe kullan" diyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a, "Ben Demirtaş'ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum" şeklinde cevap verdi.

20.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çözüm süreci konusundaki çıkışı nedeniyle kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

23.03.2015Gündem
HDPli Selahattin Demirtaş: Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor

HDP'li Selahattin Demirtaş: Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor

Halkları Demokratik Kongresi (HDK), İstanbul’da "Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül" başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansa, Alevi kurum temsilcileri, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika temsilcileri katıldı. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da konferansın açılışında bir konuşma yaptı. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 400 milletvekili istemesine atıfta bulunarak, "Dikkat ederseniz zaten bu sorunları çözmek için 400 istemiyor. Hiç bu sorunlardan bahsetmiyor. Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor" dedi.

4.04.2015Gündem
Genelkurmay: Vatandaşların askere yardımı takdire şayan

Genelkurmay: Vatandaşların askere yardımı takdire şayan

Ağrı'nın Diyadin İlçesi'nde Cumartesi günü yaşanan çatışma, siyaseti de karıştırdı. Ağrı'da yaşananları "kurgu operasyon" olarak nitelendiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Askeri ölüme terk ettiler" dedi. Demirtaş, askerleri bölge halkının kurtardığını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, buna çok sert yanıt vererek, "Demirtaş yalan söylüyor" diye konuştu. Genelkurmay Başkanlığı ise dün sabah yaptığı resmi açıklama ile yaralı askerleri kurtaran bölge halkına teşekkür etti. En son açıklama gece yarısından sonra İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada ''Vatandaşlar yaralıların taşındığı uyku tulumunun kenarından tutmak suretiyle taşıma faaliyetine katılmışlardır" denildi. İşte Ağrı'da yaşananlar:

13.04.2015Gündem
Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı

Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı öncesi dışarıdaki vatandaşlara seslenen Davutoğlu'nun Yeni Türkiye, bize her yer Türkiye seçim şarkısı eşliğinde salona girmesiyle partililer coştu. Kürsüye gelen Davutoğlu "Başkanlık sistemini, anayasal çerçevede yasama ve yürütmenin etkin olduğu, demokratik kontrol mekanizmalarının ön görüldüğü bir yönetim modeli olarak tasavvur ediyoruz. Bütün partileri, STK’ları, bu yeniden yapılandırma sürecine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Yürütme erki de yasama ve yargı erki gibi anayasal denetime açık olacaktır" dedi

15.04.2015Gündem
Selahattin Demirtaş 1 Mayıs için Fransayı seçti

Selahattin Demirtaş 1 Mayıs için Fransa'yı seçti

1 Mayıs, nedeniyle birçok ülkede etkinlikler düzenleniyor... HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş da, seçim çalışmaları için gittiği Fransa'daki 1 Mayıs törenlerine katıldı.

1.05.2015Gündem
Davutoğlu, Selahattin Demirtaş için Hasta evet hasta dedi

Davutoğlu, Selahattin Demirtaş için 'Hasta evet hasta' dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin Osmaniye mitinginde HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş için "Taksim’le Kabe’yi karşılaştırma gafletinde bulundu. Hasta evet hasta..." diye konuştu.

2.05.2015Gündem
Demirtaştan protestocu kadın için: O hanımefendiye nazik davranın

Demirtaş'tan protestocu kadın için: O hanımefendiye nazik davranın

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Balıkesir mitinginde olaylar çıktı. Miting öncesi üst aramaları sırasında gerginlik yaşandı. Daha sonra bir kadın Demirtaş'ın konuşmasını protesto etti. Bunun üzerine HDP lideri "Hanımefendiye nazik davranılsın arkadaşlar. Onun da hakkı" dedi. Mitingin ardından çıkan olaylarda ise polis biber gazı kullandı.

4.05.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu Şanlıurfada konuştu

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'da konuştu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Anneler Günü’nde düzenlenen Şanlıurfa mitinginde annelerin ağlamaması için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

10.05.2015Gündem
Demirtaştan Erdoğana canlı yayın teklifi

Demirtaş'tan Erdoğan'a canlı yayın teklifi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Cumhurbaşkanı diyor ya; ‘benim meydanlara çıkma hakkımı engelleyemezsiniz.’ Biz senin meydanlara çıkmandan korkmuyoruz. Sen orayı yanlış anlamışsın. Sen meydanlara gece gündüz çık. Hatta diyorum ki gel televizyonlara çıkalım beraber. Canlı yayında televizyonda tartışalım” dedi.

13.05.2015Gündem
Bakanlıktan kuş gribi açıklaması

Bakanlıktan kuş gribi açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şu anda kuş gribi salgınından bahsetmenin söz konusu olmadığını, lokal bazı üretim merkezlerinde sorun bulunduğunu belirterek, "Karantina uygulaması yapılıyor. Tahmin ederim, bir hafta 10 gün içinde yayılma gündemden düşecektir" dedi.

15.05.2015Gündem
Akdoğan’dan HDP’ye: Barajı aşarsan ’Özerklik ilan ediyoruz’ demeyeceğinin garantisi var mı

Akdoğan’dan HDP’ye: Barajı aşarsan ’Özerklik ilan ediyoruz’ demeyeceğinin garantisi var mı?

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin oyunu artırdığını belirtirken, "Oyun arttı, daha çok demokrat olmadın. Şimdi barajı geçersen tehdit etmeyeceğinin, şantaj yapmayacağının, milleti sokağa dökmeyeceğinin garantisi var mı? Bundan sonra biz burada özerklik ilan ediyoruz demeyeceğinin garantisi var mı?" dedi.

17.05.2015Gündem
Mersin ve Adana HDP binasında patlama

Mersin ve Adana HDP binasında patlama

Adana ve Mersin'de HDP İl Başkanlıklarının bulunduğu binalarda bu sabah patlamalar meydana geldi. Binalarda ve parti merkezlerinde hasara yolaçan patlamalar sırasında Adana'da 3 kişi yaralandı. Adana'daki patlama kargo paketinden, Mersin'deki ise dün gönderilen çiçeğin patlaması sonucu gerçekleşti. Patlamalarla ilgili güvenlik güçlerinin incelemeleri devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik, olayın aydınlatılması için Emniyet, Jandarma ve MİT'in katılımıyla özel bir birim kurulduğunu duyurdu.

18.05.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Kardeşin dağda ne arıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Kardeşin dağda ne arıyor?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, seçim kampanyasının Zonguldak ve Bolu ayağında, Mersin ve Adana’da HDP’nin bürolarına yapılan saldırıların ardından muhalefetin iktidara ve Cumhurbaşkanı’na dönük suçlamalarına sert sözlerle yanıt verdi.

19.05.2015Gündem
Davutoğlundan gençlere indirimli uçak bileti müjdesi

Davutoğlu'ndan gençlere indirimli uçak bileti müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Tokat mitinginde gençlere indirimli uçak bileti müjdesi verdi.

21.05.2015Gündem
Biz barajı yüksek bir puanla geçersek AKP dağılacak

Biz barajı yüksek bir puanla geçersek AKP dağılacak

Halkın Demokratik Partisi(HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında akşam saatlerinde Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda halka seslendi.

22.05.2015Gündem
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş: Eşiniz, ayrıldığınız sevgiliniz, ne varsa ikna etmeniz lazım

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş: Eşiniz, ayrıldığınız sevgiliniz, ne varsa ikna etmeniz lazım

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında akşam saatlerinde Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda halka seslendi.

23.05.2015Gündem
Demirtaş: HDP bir Robin Hood hareketidir

Demirtaş: HDP bir Robin Hood hareketidir

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti’ni eleştirip, "HDP bir Robin Hood hareketidir. Zenginden alıp, fakire veren bir harekettir" dedi.

26.05.2015Gündem
Demirtaş: Biz dışardan ve içerden AKP ile bir hükümet kurmayacağız

Demirtaş: Biz dışardan ve içerden AKP ile bir hükümet kurmayacağız

CNN Türk kanalında yayınlanan Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünü üstlendiği"Tarafsız Bölge" programına konuk olan HDP Eş Başkanı SelahattinDemirtaş, AKP ile koalisyon olma söylentilerine açıklık getirdi.Demirtaş" Biz dışardan ve içerden AKP ile bir hükümet kurmayacağız"diyerek partisinin koalisyona tavrını net bir şekilde koydu.

29.05.2015Haber
Demirtaştan mizahçılarla gazoz açılışı

Demirtaş'tan mizahçılarla 'gazoz' açılışı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mizahçılarla buluşmasında 2 şişe gazoz açıldı. Bu sırada konuşan Demirtaş, "HDP olarak aslında partinin ismini söylemeyeyim gönlümde yatıyor da, tarafsızlığım bozulmasın diye..." dedi.

29.05.2015Gündem
MİT TIRları haberine muhalefetten tepki

MİT TIR'ları haberine muhalefetten tepki

Suriye’ye malzeme taşırken savcılar tarafından durdurulan MİT’e ait TIR’larda yapılan aramalarda bulunduğu iddia edilen silahların, fotoğrafları ve kamera görüntüsü ortaya çıktı. Savcılık bu görüntüler hakkında soruşturma başlattı. Muhalefet görüntüler üzerine tepki gösterdi.

29.05.2015Gündem
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş: AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş: AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Seçimden sonra ortaya yeni hükümet alternatifleri çıkabilir. Ortaya çıkacak hükümetler de çözüm sürecini yürütmek konusunda iradeli olurlarsa, biz HDP olarak kesinlikle destekleriz ve çözüm süreci ilerler. Bu da tek başına AKP'ye bağlı değil. 'AKP olmazsa çözüm süreci olmaz' diye bir şey yok" dedi. Demirtaş, "CHP ile koalisyon olur mu?" sorusuna ise "Koalisyon seçenekleri seçimden sonra tartışılabilir. Benim söylediğim şey, biz AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız" yanıtını verdi.

2.06.2015Gündem
Demirtaştan uyarı: Orada halay çekmeyesiniz sakın

Demirtaş'tan uyarı: 'Orada halay çekmeyesiniz sakın'

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Batman'da yaptığı mitingte, alana sığmayan ve konuşmaları çevredeki inşaatların üzerinde izleyen halka dikkatli olmaları konusunda uyarı yaptı.

3.06.2015Haber

Yazar Sonuçları

Faktör aktör olunca

Son dönemde özellikle Irak Şam İslam Devleti'nin bölgedeki faaliyetleri nedeniyle söyledikleri daha fazla dinlenir hale gelmeye başlayan Kürt diasporasının PKK'nın Avrupa Birliği terörist örgütler listesinden çıkarılması talebinin ardından Abdullah Öcalan'ın "çözüm sürecine tam anlamıyla katkı yapabilmesi için" serbest bırakılmasına yönelik çağrılar da Avrupa'da zemin kazanmaya başladı.

12.12.2014

'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?

"Çözüm Süreci"ni noktalamak Kürt siyasi hareketi açısından söz konusu olamaz.

22.02.2015