MENÜ

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.187 Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberi bulunmuştur.

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Haberleri

HDP’den PKK şov

HDP’den PKK şov

HDP’yi cumhurbaşkanlığı seçimlerine, ardından da 2015 genel seçimlerine hazırlayacak yeni yönetimi belirleyen ‘2’nci Olağanüstü Kongre’ dün Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapıldı.

22.06.2014Gündem
Demirtaş: Devleti halka iade etmeye geliyoruz

Demirtaş: Devleti halka iade etmeye geliyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Devleti ele geçirmeye değil ele geçirilmiş devleti asıl sahibine, halka iade etmeye geliyoruz" dedi.

24.06.2014Gündem
Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı

Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Habertürk televizyonunda yayınlanan 'Basın Kulübü ' programında Erhan Çelik'in sorularını yanıtladı. Çelik'in, Cumhurbaşkanlığı adaylığınızı ne zaman açıklayacaksınız sorusuna, Demirtaş' Bu hafta sonu parti meclisi toplantımızda nihai kararımızı vereceğiz. Ben daha öncede yaptığım açıklamalarda ifade ettim. Cumhurbaşkanlığı adayı demokrat ve özğürlükçü profiline uygun olmalı. Beni bu profile uygun görüyorlarsa, Sivil toplum örğütleri, sendikalar, bizi destekleyenler, çevre hareketleri, kadın hareketleri bunların hepsi benim ismim üzerinde bir uzlaşma sağlıyorlarsa görevden kaçmayız ' dedi.

26.06.2014Haber
Bugün aday

Bugün aday

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘resmen’ partisinin cumhurbaşkanı adayı oldu. Selahattin Demirtaş’ın adaylığı bugün Ankara’da düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

29.06.2014Gündem
HDPnin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP), düzenlenen basın toplantısı ile cumhurbaşkanı adayını açıkladı. HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş oldu.

30.06.2014Gündem
HDPnin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş

HDP cumhurbaşkanı adayının, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olduğunu açıkladı. Muhammet BAYRAM- Hakime TORUN / DHA

30.06.2014Haber
Zılgıtlarla

Zılgıtlarla

Halkların Demokratik Partisi, cumhurbaşkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş’ı zılgıtlarla açıkladı. Demirtaş, ‘halk olarak’ ilk defa Çankaya’ya aday olduklarını belirterek “Birileri Çankaya hayaline kapılmış olabilir. Bu işin öyle olmadığını göstereceğiz” dedi.

30.06.2014Gündem
Demirtaş şimdi Çankaya köşküne aday...

Demirtaş şimdi Çankaya köşkü'ne aday...

Dağa gitmedi, siyasete girdi... Demirtaş şimdi Çankaya Köşkü'ne aday...

1.07.2014Gündem
Köşke üç aday

Köşk'e üç aday

Türkiye, tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanını doğrudan seçmek için 10 Ağustos'ta sandık başına gidecek.

1.07.2014Gündem
31 imzayla

31 imzayla

HDP yönetimi, Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş’ı 12’nci Cumhurbaşkanı adayı olarak teklif ettikleri başvuruyu 31 milletvekilinin imzasıyla Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e verdi.

1.07.2014Gündem
Sivasta katledilenler anıldı

Sivas'ta katledilenler anıldı

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, şehirde düzenlenen programda anıldı. İlk tören, Valilik, Belediye ve kentteki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Vali Alim Barut, "Bu bir tezgahtı ve maalesef bu tezgaha 37 canımızı verdik" dedi. Anma etkinliği sırasında CHP’li gençlerle bir grup ESP’ li arasında atılan sloganlar nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı.Törenler boyunca polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Kente giriş yapan özellikle yabancı plakalı araçlar ile şüpheli görülenler durdurularak arama yapıldı. İşte katliamın 21. yılında Sivas'ta yaşananlar...

2.07.2014Gündem
Madımak’ı sildiler

Madımak’ı sildiler

Sivas katliamının 21’inci yıldönümünde eski Madımak Oteli önünde toplanan gruba konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Müslüm Doğan, “Şu anda otelin Madımak olduğuna dair kanıt var mı? Başbakan Erdoğan, katliamı unutturmak için Valilik aracılığı ile adını değiştirip Bilim ve Kültür Merkezi tabelası yazdırdı” dedi.

2.07.2014Gündem
Cumhurbaşkanlığı adaylık süresi sona erdi

Cumhurbaşkanlığı adaylık süresi sona erdi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) ilan ettiği seçim takvimi uyarınca, cumhurbaşkanı seçimi adaylık başvuruları sona erdi.

3.07.2014Gündem
Süre doldu, Köşk’e üç aday

Süre doldu, Köşk’e üç aday

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) ilan ettiği seçim takvimine göre, cumhurbaşkanı seçimi adaylık başvuruları saat 17.00 itibarıyla sona erdi. İlk kez halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş yarışacak.

3.07.2014Gündem
Çankaya’da sizi kurtaramam

Çankaya’da sizi kurtaramam

Bizler Çankaya’da koltuğa oturunca ‘Sizleri kurtaracağız’ diye bir iddia yürütmüyoruz. Bunu söyleyen varsa yalan söylüyordur. Ben sizi kurtaramam. Diğer adaylar da sizi kurtaramaz ama biz Çankaya’ya çıkarsak Çankaya’da halkın mücadelesinin önünü açacağız.

3.07.2014Gündem
Ekmeleddin İhsanoğlundan Selahattin Demirtaş yorumu

Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan 'Selahattin Demirtaş' yorumu

CUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, twitter’daki hesabından Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin açıklama yaptı. İhsanoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için şartların hukuk tarafından belirlendiğini belirterek; "Sayın Demirtaş’a Cumhurbaşkanlığı konusunda milli egemenliğimizin tecelli ettiği Yüce Meclis’in vekilleri teveccüh göstermiştir" dedi.

7.07.2014Gündem
Uluslararası Şeffaflık Derneğinden Köşk adaylarına çağrı

Uluslararası Şeffaflık Derneği'nden Köşk adaylarına çağrı

ULUSLARARASI Şeffaflık Derneği, Cumhurbaşkanlığı adaylarına “Seçim kampanyası bağışlarını ve harcamalarının detaylarını sadece YSK’ya değil kamuoyuna da açıklayın” çağrısı yaptı.

7.07.2014Gündem
Köşk adayları sadece YSK’ya değil kamuoyuna da hesap versin

Köşk adayları sadece YSK’ya değil kamuoyuna da hesap versin

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Cumhurbaşkanlığı adaylarına “Seçim kampanyası bağışlarını ve harcamalarının detaylarını sadece YSK’ya değil kamuoyuna da açıklayın” çağrısı yaptı. Dernek, adaylara kendilerinin dışında birinci derece yakınlarının da mal varlıklarını açıklamaları talebini de tekrarladı.

7.07.2014Gündem
Çocuk Vafkından cumhurbaşkanı adaylarına mektup

Çocuk Vafkı'ndan cumhurbaşkanı adaylarına mektup

Çocuk Vakfı, cumhurbaşkanı adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, çocuk sorunlarıyla ilgili düşünce ve önerilerini öğrenmek amacıyla mektup gönderecek.

9.07.2014Eğitim
Özgücümüzle alt edeceğiz

Özgücümüzle alt edeceğiz

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkın kendini yönetebileceğini belirterek, “Bu yarışta özgücümüzle alın terimizle, bütün o şaşalı kampanyaları altüst edecek, gerçek bir halk iradesini ortaya çıkaracağız” dedi.

10.07.2014Gündem
Demirtaş: Üçümüz de yüzde yüz oy verilecek profilde değiliz

Demirtaş: Üçümüz de yüzde yüz oy verilecek profilde değiliz

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Şu anda halkın huzuruna çıkan 3 aday olarak üçümüz de Türkiye'nin yüzde 100'ünün gönül rahatlığıyla oy verebileceği profili temsil etmiyoruz" dedi.

11.07.2014Gündem
TRT müdürüne dava açacağız

TRT müdürüne dava açacağız

Selahattin Demirtaş, TRT’nin cumhurbaşkanı adaylarına ayırdığı sürelere tepki gösterdi, “Bu rezalete ya son vereceksiniz ya da şahsen genel müdüründen genel yayın yönetmenine kadar bütün daire başkanları hakkında suç duyurusunda bulunacağız, tazminat davası açacağız” dedi.

11.07.2014Gündem
Sanatçıyı linç ediyorlar

Sanatçıyı linç ediyorlar

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi toplantısına katılan sanatçılara verilen olumsuz tepkilere sert tepki gösterdi.

12.07.2014Gündem
Vizyon yok misyon var

Vizyon yok misyon var

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın vizyon ortaya koymadığını, misyon dayattığını iddia etti ve “Roboski ailelerinin, Berkin Elvan’ın, Ali İsmail Korkmaz’ın, Ethem Sarısülük’ün annesinin, babasının cumhurbaşkanı olabilecek misin?” diye sordu. Seçim ziyaretlerini dün de sürdüren Demirtaş, salı günü ‘cumhurbaşkanlığı tutum belgelerini’ açıklayarak şunları söyledi:

12.07.2014Gündem
Ali İsmail Korkmaz davasının 3ncü duruşmasında tutuklama yok

Ali İsmail Korkmaz davasının 3'ncü duruşmasında tutuklama yok

Eskişehir'deki Gezi eylemleri sırasında polisler tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversiteli Ali İsmail Korkmaz davasının üçüncü duruşması Kayseri'de yapıldı. Duruşmada Ali İsmail'in otopsi raporları okunurken annesi Emel Korkmaz dayanamayıp fenalaştı. Bir süre dışarı çıkarılan anne Emel Korkmaz, daha sonra tekrar salondaki yerini aldı. Anne Emel Korkmaz oğlunun dövülme şekli anlatılırken sanıklara dönerek, "Allah belanızı versin, kızınıza mı tecavüz etti, dayanamıyorum hakim bey" deyince salon karıştı. Duruşma 09 Ekim'e ertelendi.

14.07.2014Gündem
Selahattin Demirtaş’tan TRT’ye suç duyurusu

Selahattin Demirtaş’tan TRT’ye suç duyurusu

HDP Eş Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, TRT’nin yayınlarında kendisine ve diğer aday Ekmeleddin İhsanoğlu’na daha az yer verilmesi nedeniyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca tazminat davası açtı.

14.07.2014Gündem
Halkla birlikte yöneteceğiz

Halkla birlikte yöneteceğiz

Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önemli açıklamalar yaptı.Demirtaş'ın konuşmasından bazı satırbaşları:

14.07.2014Gündem
Demirtaş’tan TRTye suç duyurusu

Demirtaş’tan TRT'ye suç duyurusu

HDP Eş Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, TRT’nin yayınlarında kendisine ve diğer aday Ekmeleddin İhsanoğlu’na daha az yer verilmesi nedeniyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu ve tazminat davası açtı.

14.07.2014Gündem
TÜBİTAK istenen yazıyı mahkemeye göndermedi

TÜBİTAK istenen yazıyı mahkemeye göndermedi

ESKİŞEHİR’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesi ve 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmesiyle ilgili davaya dün Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme heyeti, olay günü çekilen kamera görüntüleriyle ilgili TÜBİTAK’tan istenen yazının gelmediğini açıkladı.4’üncü duruşmanın 9 Ekim’de yapılmasına, eksik evrakların da bu tarihe kadar tamamlanmasına karar verildi.Ali İsmail Korkmaz davasının duruşmasında,anne Emel Korkmaz'ın da sol koluna oğlunun ismini dövme yaptırdığı görüldü.

14.07.2014Gündem
Pusulada ilk sıra Erdoğanın

Pusulada ilk sıra Erdoğan'ın

CUMHURBAŞKANLIĞI seçiminde kullanılacak birleşik oy pusulasında adayların yerlerinin belirlenmesi için YSK’da kura çekimi yapıldı.

14.07.2014Gündem
Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğana yardım etsin

Demirtaş: Seçilirsem Allah Erdoğan'a yardım etsin

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde izleyeceği yol haritasını açıkladığı toplantıda "Ben kazanır da cumhurbaşkanı olur ve Başbakan da Erdoğan olursa Allah ona yardım etsin. Demokrasiye, çoğulculuğa alışacak. Öyle toplantılarda ‘kalk gidiyoruz’ diyemeyecek" dedi.

15.07.2014Gündem
DEMİRTAŞ, AVRUPADA MİTİNG YAPACAK

DEMİRTAŞ, AVRUPA'DA MİTİNG YAPACAK

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bassel, Paris, Köln ve Londra'da miting yapacak.

16.07.2014Gündem
Adaylık sayesinde taleplerimiz ilk kez bu kadar görünür oldu

Adaylık sayesinde taleplerimiz ilk kez bu kadar görünür oldu

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cumhuriyet tarihinde ilk defa ezilenlerin aynı çizgi etrafında birleştiklerini belirterek “İlk defa cumhurbaşkanlığı adaylığı vesilesiyle kendi sesimizi, ilke ve taleplerimizi bu kadar görünür hale getiriyoruz. Biz halkız, ezilenler olarak biz de bu ülkede varız” dedi.

16.07.2014Gündem
19 Temmuz alarmı

19 Temmuz alarmı

IŞİD’in üç koldan Kobani’ye yönelik saldırılarına karşı tepkiler ve sınır yürüyüşleri sürerken, Kobani’nin Kürtlerin denetimine geçmesinin yıldönümü nedeniyle 19 Temmuz’da Kobani’ye destek çağrıları yapıldı.

17.07.2014Gündem
Sosyal medya hesabı açıldı

Sosyal medya hesabı açıldı

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş adına kişisel internet sayfası oluşturuldu.

17.07.2014Gündem
Demirtaş: Türkiye İsraile bağırmak yerine...

Demirtaş: Türkiye İsrail'e bağırmak yerine...

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye'nin İsrail'e bağırmak yerine bütün ticari anlaşmaları bitirmesi" gerektiğini söyledi.

18.07.2014Gündem
Demirtaş: 301 milyarder ölmüş olsaydı

Demirtaş: "301 milyarder ölmüş olsaydı"

Cumhurbaşkanı adayı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Çankaya Türk'ün, Kürt'ün, Alevi'nin Çankaya'sı olamaz. Hepimizin Çankaya'sı olursa onun bir anlamı olur" dedi.

20.07.2014Gündem
Hiçbir adaya oy yok

Hiçbir adaya oy yok

SAADET Partisi (SP), cumhurbaşkanı adaylarından hiçbirini desteklememe kararı aldı. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, sandığa gideceklerini ancak hiçbir adaya oy vermeyeceklerini belirterek, “Vebale ortak olmayacağız” dedi.

23.07.2014Gündem
İşte yeni seçim pusulaları

İşte yeni seçim pusulaları

Cumhurbaşkanı seçimi için adayların fotoğraflarının ilk kez yer aldığı oy pusulaları basıldı. Cumhurbaşkanlığı Seçimi için hazırlanan oy pusulası Yüksek Seçim Kurulu tarafından tanıtıldı.

24.07.2014Gündem
Valiler işadamlarından zorla bağış topluyor

Valiler işadamlarından zorla bağış topluyor

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cumhurbaşkanının her kesimi kucaklayan, sorunlara kulak veren bir kişi olması gerektiğini belirterek, “Bize halk başkanı lazım” dedi.

26.07.2014Gündem
301 milyarder ölse böyle mi olurdu

301 milyarder ölse böyle mi olurdu

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 301 madencinin hayatını kaybettiği Manisa’nın Soma ilçesini ziyaret etti. Madencilerin aileleriyle sohbet edip sorunlarını dinleyen Demirtaş, “301 işçi yerine 301 milyarder hayatını kaybetseydi sonuçları böyle mi olurdu? Ortada ne hükümet, ne vali, ne kaymakam kalırdı” dedi. Seçim çalışmalarına Aydın ve İzmir'de devam eden Demirtaş, Soma'da ilk olarak ölen işçilerden İsmail Cambal'ın evine gitti.

27.07.2014Gündem
Demirtaş Vedat Aydının mezarını ziyaret etti

Demirtaş Vedat Aydın'ın mezarını ziyaret etti

HDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, 1991 yılında kaçırıldıktan sonra cesedi bulunan kapatılan Halkın Emek Partisi’nin (HEP) Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın’ın mezarını ziyaret etti.

28.07.2014Gündem
Rakiplere bayram telefonu

Rakiplere bayram telefonu

Bayramın birinci gününü İstanbul’da geçiren cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kahvaltı sırasında Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis’te grubu bulunan parti genel başkanlarını ile kendisini destekleyen Meclis dışındaki partilerin genel başkanlarını arayarak bayramlarını kutladığını açıkladı.

28.07.2014Gündem
Sevgi kamyonu

Sevgi kamyonu

Cumhurbaşkanı adayı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'dan Şırnak'a giderken yolu partililer tarafından kamyonla kesildi.

28.07.2014Gündem
Neden Kürt cumhurbaşkanı olmasın

Neden Kürt cumhurbaşkanı olmasın

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkâri’de vatandaşlarla bayramlaştı.

29.07.2014Gündem
Kürdistan sorusuna ne dedi

Kürdistan sorusuna ne dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Ramazan Bayramı'nın üçüncü ve son gününü İstanbul'da geçirdi.

30.07.2014Gündem
AKP mezhepçiliğin daniskasını yapıyor

AKP mezhepçiliğin daniskasını yapıyor

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisinin de Sünni ve Şafii olduğunu belirterek, “AKP’liler mezhepçilik yapmayacağız diye meydanlarda bangır bangır bağırırken dahi mezhepçilik yapıyor. Geri kalanları tehdit gösteriyor, ‘Bana oy vermezseniz kimse sizi koruyamaz’ diyor. Mezhepçiliğin, tekçiliğin daniskası. Allah bu dini yeryüzüne AKP yolsuzluklarına yorgan yapılsın diye göndermedi, kelle kesip top gibi tekmelemek için göndermedi” dedi.

1.08.2014Gündem
O servetler utanç verici

O servetler utanç verici

HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Gaziantep’te sivil toplum kuruluşu üyeleriyle buluştu. Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Demirtaş “Rakamlar, iddialar, ortaklıklar, eşinin, çocuğunun, damadının ticaretteki muazzam servetleri, başarıları. Bunlar Başbakan olmuş biri için utanç verici” dedi. Demirtaş, özetle şöyle konuştu:

1.08.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye Kürtleri’nin önündeki zor soru

Son altı yazımın beşinin içeriğinin, haftalık dergi The Economist’e konu olduğunu gördüğümde, memnun olduğumu itiraf etmeliyim.

4.07.2014

HDP, TRT’ye nasıl çıkabilir?

HDP Eş genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş “Sanki biz aday değiliz” diyerek TRT’ye tepki göstermiş.

5.07.2014