MENÜ

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.178 Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberi bulunmuştur.

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Haberleri

Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı

Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı öncesi dışarıdaki vatandaşlara seslenen Davutoğlu'nun Yeni Türkiye, bize her yer Türkiye seçim şarkısı eşliğinde salona girmesiyle partililer coştu. Kürsüye gelen Davutoğlu "Başkanlık sistemini, anayasal çerçevede yasama ve yürütmenin etkin olduğu, demokratik kontrol mekanizmalarının ön görüldüğü bir yönetim modeli olarak tasavvur ediyoruz. Bütün partileri, STK’ları, bu yeniden yapılandırma sürecine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Yürütme erki de yasama ve yargı erki gibi anayasal denetime açık olacaktır" dedi

15.04.2015Gündem
Genelkurmay: Vatandaşların askere yardımı takdire şayan

Genelkurmay: Vatandaşların askere yardımı takdire şayan

Ağrı'nın Diyadin İlçesi'nde Cumartesi günü yaşanan çatışma, siyaseti de karıştırdı. Ağrı'da yaşananları "kurgu operasyon" olarak nitelendiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Askeri ölüme terk ettiler" dedi. Demirtaş, askerleri bölge halkının kurtardığını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, buna çok sert yanıt vererek, "Demirtaş yalan söylüyor" diye konuştu. Genelkurmay Başkanlığı ise dün sabah yaptığı resmi açıklama ile yaralı askerleri kurtaran bölge halkına teşekkür etti. En son açıklama gece yarısından sonra İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada ''Vatandaşlar yaralıların taşındığı uyku tulumunun kenarından tutmak suretiyle taşıma faaliyetine katılmışlardır" denildi. İşte Ağrı'da yaşananlar:

13.04.2015Gündem
HDPli Selahattin Demirtaş: Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor

HDP'li Selahattin Demirtaş: Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor

Halkları Demokratik Kongresi (HDK), İstanbul’da "Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül" başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansa, Alevi kurum temsilcileri, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika temsilcileri katıldı. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da konferansın açılışında bir konuşma yaptı. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 400 milletvekili istemesine atıfta bulunarak, "Dikkat ederseniz zaten bu sorunları çözmek için 400 istemiyor. Hiç bu sorunlardan bahsetmiyor. Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor" dedi.

4.04.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çözüm süreci konusundaki çıkışı nedeniyle kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

23.03.2015Gündem
AK Partili Mehmet Metiner: Ben Selahattin Demirtaşın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum

AK Partili Mehmet Metiner: Ben Selahattin Demirtaş'ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner kendisi için "Senin Kürt’ün Mehmet Metiner al onu tepe tepe kullan" diyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a, "Ben Demirtaş'ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum" şeklinde cevap verdi.

20.03.2015Gündem
Vanda Nevruz gerginliği

Van'da Nevruz gerginliği

Van'da HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katıldığı Van Kalesi'nin arkasındaki nevruz alanında yapılan kutlamalar sırasında gerginlik yaşandı. Bir grup alanda güvenlik önlemi alan polise taşla saldırdı. Polis gruba gaz bombasıyla müdahale etti..

20.03.2015Haber
Selahattin Demirtaşın sözleri ne anlama geliyor... Hürriyet Dünyası yazarları yorumladı

Selahattin Demirtaş'ın sözleri ne anlama geliyor... Hürriyet Dünyası yazarları yorumladı

Hürriyet Dünyası yazarları, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tarihin en kısa grup toplantısındaki sözlerini değerlendirdi.

17.03.2015Gündem
Demirtaştan tarihin en kısa grup toplantısı

Demirtaş'tan tarihin en kısa grup toplantısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün partisinin TBMM Grup konuşmasını çok kısa tuttu. Demirtaş, tek bir cümle kullandı;"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bu topraklarda HDP ve HDP'liler oldukça, seni Başkan yaptırmayacağız" dedi.

17.03.2015Gündem
Arınç: Açıklanan yüzde 60ı değişmiş metindi

Arınç: Açıklanan yüzde 60'ı değişmiş metindi

HÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı sert sözlerle eleştirerek, “Çözüm sürecine ne kadar engel çıkarıldıysa bunlardan sorumlu olanların en başta geleni Selahattin Demirtaş’tır” dedi. ''4 Şubat’ta açıklanması gereken bu 10 madde neden 24 Şubat’ta açıklandı'' diyen Arınç, ''Bizim önümüze gelen ve kabul edilmesi gereken metin okunan metin değildir. Metnin yüzde 60’ı değişti'' diye konuştu.

3.03.2015Gündem
Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz

Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin 12 yıldan beri iktidar olmasına rağmen seçim barajını düşürmediğini, oy hırsızlığıyla parlamentoya gelen bir çok milletvekili olduğunu söyledi. AK Parti'nin tek başına anayasa yapma tehlikesini, TBMM'ye girerek HDP'nin bertaraf edeceğini ifade eden Demirtaş, CHP ve MHP'nin AK Parti ile Irkçılık yarışına girdiğini ileri sürdü.

13.02.2015 Gündem
Demirtaş : Cemaat kılıfına uyduruyordu, AKP bu komploları yüzüne gözüne bulaştırıyor

Demirtaş : Cemaat kılıfına uyduruyordu, AKP bu komploları yüzüne gözüne bulaştırıyor

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin İmralı ziyareti sonrası bir açıklama yapılmadığının ve gelişmeleri nasıl okunması lazım yönündeki soruya, "Çok ciddi bir krizden söz edemeyiz. Ama sürecin gerçekten de başarıya doğru gittiğine dair önemli gelişmeler var da diyemeyiz. Şimdilik bu kadarını söyleyeyim" diye cevapladı.

6.02.2015Gündem
Haluk Koç: Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek

Haluk Koç: Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek?

CHP Sözcüsü Haluk Koç MYK toplantısı devam ederken gündemi değerlendirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Koç, "Başbakan sıfatlı kişi önümüzdeki seçimde nasıl oy isteyecek? Davutoğlu "Bana oy verin ki yetkilerimi yukarıdaki ağabeyime yetkilerimi devredebileyim" mi diyecek?" dedi.

4.02.2015Gündem
HDP: Büyükelçiler telkinde bulunmadı

HDP: Büyükelçiler telkinde bulunmadı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), AB ülkeleri büyükelçilerinin HDP’nin seçimlere parti olarak girilmesinin riskli olduğu yönünde bir değerlendirmesinin bulunmadığını belirtti.

1.02.2015Gündem
En kuvvetli Ret Bayraktara

En kuvvetli Ret Bayraktar'a

Dün geceki oylamada Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı. Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı. İkinci olarak Muammer Güler hakkında önerge oylandı. Muammer Güler'in 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyuyla Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi. Daha sonra eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın Yüce Divan'a sevk edilmesini içeren önerge görüşüldü. Bağış hakkındaki önerge 245 kabul oyuna karşılık 255 ret oyuyla reddedildi. Oylamada 7 vekil çekimser, 6 boş, 4 vekil geçersiz oy kullandı. Gecenin en güçlü ret oyunu Erdoğan Bayraktar aldı. Bayraktar'ın 219 kabul oyuna karşılık 288 ret oyuyla Yüce Divan'a gönderilmesi reddedildi.

20.01.2015Gündem
Arınçın sözlerine HDPden yanıt geldi

Arınç'ın sözlerine HDP'den yanıt geldi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "lezbiyen, biseksüel ve translardan oy aldığına" ilişkin sözlerine HDP'den ilk tepki geldi.

9.01.2015Gündem
Selahattin Demirtaş: Dananın kuyruğunun kopacağı noktada

Selahattin Demirtaş: 'Dananın kuyruğunun kopacağı noktada'

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. Demirtaş "Geldiğimiz nokta artık bu mücadelede dananın kuyruğunun kopacağı noktadır" dedi.

4.01.2015Gündem
Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…

Demirtaş: Herkes bir oy daha bulsa…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin 2015 seçimlerine "parti olarak katılacağını" açıkladı.

15.12.2014Dünya
Suruç açıklamasını Genelkurmay değil, Milli Savunma Bakanlığı yaptı

Suruç açıklamasını Genelkurmay değil, Milli Savunma Bakanlığı yaptı

Suruç hafta sonu, HDP'nin gündeme getirdiği "IŞİD Kobani'ye, Türkiye topraklarından saldırı düzenledi iddiasıyla sarsıldı.

1.12.2014Gündem
AYM yüzde 10 seçim barajını kaldırır mı

AYM yüzde 10 seçim barajını kaldırır mı?

Türkiye, genel seçimlere 7 ay kala yüzde 10 seçim barajının kaldırılıp kaldırılmayacağı sorusuna kilitlendi.

1.12.2014Gündem
İşte tartışılan çözüm süreci yol haritası taslağı

İşte tartışılan çözüm süreci yol haritası taslağı

Çözüm sürecinde İmralı'da Öcalan'la süren görüşmelerde, üzerinde az çok mutabakat sağlanan yol haritası taslağı ortaya çıktı.

8.11.2014Gündem
Demirtaş: Bayrak ve heykel yakanları kınıyorum

Demirtaş: Bayrak ve heykel yakanları kınıyorum

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani protestolarıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu.

7.10.2014Gündem
Demirtaş’tan CHP’ye ittifak çağrısı

Demirtaş’tan CHP’ye ittifak çağrısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hafta sonu yapılacak kurultaydan yüzünü sola dönen bir CHP çıktığı takdirde diyaloğa hazır olduklarını söyledi.

4.09.2014Gündem
Ankarada 30 Ağustos kutlamaları

Ankara'da 30 Ağustos kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanıyor. Ankara'da ilk tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir'de protokoldeki tek olmayan isim MHP lideri Bahçeli'ydi. Çankaya Köşkü'ndeki törene ise programında olmasına rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu katılmadı. Daha sonra AKM'deki geçit törenine geçildi. Protokol tiribününde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında soğuk rüzgarlar esti. Erdoğan'ın tokalaşmak için hamle yaptığı Kılıçdaroğlu, karşılık vermeyince cumhurbaşkanı da ani bir kararla yerine oturdu.

30.08.2014Gündem
İşte adaylara yapılan bağış miktarları

İşte adaylara yapılan bağış miktarları

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 24 saatten az bir süre kalan 3 aday da kampanyaları için toplanan bağış miktarını açıkladı. Buna göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için 55 milyon 260 bin 778 TL, Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için 8,5 milyon TL ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için ise 1 milyon 213 bin TL toplandı. Erdoğan, Konya'da 16:00'da yaptığı mitingde bağış miktarının 57 milyon liraya ulaştığını söyledi.

9.08.2014Gündem
Demirtaş solcuların cici oğlanı

Demirtaş solcuların cici oğlanı

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, muhalefetin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın istifa etmemesinden ötürü eşitsizlik yaşandığı yönündeki eleştirilerine yanıt verdi:

16.07.2014Gündem
YSK: Başbakanlık görevinden istifa etmesine gerek yok

YSK: Başbakanlık görevinden istifa etmesine gerek yok

YSK, Tayyip Erdoğan’ın ‘Başbakanlık’tan istifası gerektiğine’ ilişkin 3 CHP milletvekilinin itirazını görüşüp karara bağladı. YSK, Erdoğan'ın istifa etmesine gerek olmadığına karar verdi.

12.07.2014Gündem
Demirtaşın dilekçesi TBMMde

Demirtaş'ın dilekçesi TBMM'de

HDP Grup Başkanvekilleri, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren ve 30 milletvekilinin imzasını taşıyan dilekçeyi TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sundu.

1.07.2014Gündem
Demirtaşı ziyarete cezaevine giden ailesi kaza geçirdi

Demirtaş'ı ziyarete cezaevine giden ailesi kaza geçirdi

EDİRNE F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyarete minibüsle giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kaza geçirdi. Demirtaş'ın eşi, annesi, babası ve kardeşi dahil 5 kişi yaralandı.

6.12.2019Haber
Demirtaşın ailesi kaza geçirdi Annesi, babası ve kardeşi yaralı...

Demirtaş'ın ailesi kaza geçirdi! Annesi, babası ve kardeşi yaralı...

EDİRNE F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyarete minibüsle giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kaza geçirdi. Demirtaş'ın annesi, babası ve kardeşi dahil 8 kişi yaralandı.

6.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Demirtaşın ailesi kaza geçirdi Annesi, babası ve kardeşi dahil 8 yaralı...

Son dakika haberi... Demirtaş'ın ailesi kaza geçirdi! Annesi, babası ve kardeşi dahil 8 yaralı...

EDİRNE F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı minibüsle ziyarete giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kaza geçirdi. Demirtaş'ın annesi, babası ve kardeşi dahil 8 kişi yaralandı.

6.12.2019Gündem
Başsavcılık’tan Selahattin Demirtaş açıklaması

Başsavcılık’tan Selahattin Demirtaş açıklaması

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

4.12.2019Gündem
CHP heyeti, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti

CHP heyeti, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti

EDİRNE F Tipi Cezaevi’nde rahatsızlanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden CHP heyetindeki Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Demirtaş’ın moralinin iyi olduğunu gördüklerini söyledi.

3.12.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Erdoğan veto etmeseydi, AYMye götürecektik

Kılıçdaroğlu: Erdoğan veto etmeseydi, AYM'ye götürecektik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılması zorunluluğunu erteleyen yasayı veto etmesine ilişkin, "Erdoğan bunu veto etti. Edebilir, veto ettiği için memnunuz ve teşekkür ederiz. Erdoğan veto etmeseydi, Anayasa Mahkemesine götürecektik" dedi.

3.12.2019Gündem
Hastaneye sevk

Hastaneye sevk

TUTUKLU bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde hastalandığı ve bir haftadır hastaneye götürülmediği öne sürülen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dün Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildiği açıklandı.

3.12.2019Gündem
Başsavcılık’tan Selahattin Demirtaş açıklaması

Başsavcılık’tan Selahattin Demirtaş açıklaması

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumu ile ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi.

2.12.2019Gündem
Selahattin Demirtaş’a 1 yıl 3 ay hapis

Selahattin Demirtaş’a 1 yıl 3 ay hapis

Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet” suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme hakimi, Demirtaş’a verilen hapis cezasını TCK’nın 51/1. maddesi gereğince erteledi

7.10.2019Gündem
AYM tahliye yolunu açtı

AYM tahliye yolunu açtı

ANAYASA Mahkemesi Genel Kurulu, ‘terör örgütü propagandası’ suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi.

4.10.2019Gündem
Yargı paketi Meclis’te

Yargı paketi Meclis’te

Bugün açılacak TBMM’nin öncelikli konularından olan 1. Yargı Paketi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş “Bundan sonra Yargı Strateji Belgesi çerçevesinde farklı paketleri de Meclis Başkanlığı’na sunmuş olacağız. Bugün 39 maddeden oluşan ilk teklif verilmiş oluyor” dedi.

1.10.2019Gündem
10 bin hükümlüye temyiz yolu

10 bin hükümlüye temyiz yolu

1. yargı paketiyle beş yılın altındaki ceza içeren ve istinafta kesinleşen ‘terör propagandası, Cumhurbaşkanına hakaret, devleti aşağılama, silahlı örgüt, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ suçlarına temyiz yolu açılacak. Yargı yolunun genişletilmesi ile eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başta ağırlıklı HDP’liler olmak üzere 10 bin hükümlünün dosyası için kanun yürürlüğe girdikten sonra 15 gün içinde Yargıtay’da temyiz ve tutukluluklarının yeniden değerlendirilmesi gündeme gelecek.

25.09.2019Gündem
Kasılma ve içe dönüş sona erecek

Kasılma ve içe dönüş sona erecek

YEREL seçim sonuçlarının ardından AK Parti’nin seçmenin verdiği mesajı değerlendirerek yeni adımlar atmasına ilişkin beklentiler, son dönemlerde gündem oluşturmaya başladı.

15.09.2019Gündem
Demirtaş’a yeniden tutuklama talebine ret

Demirtaş’a yeniden tutuklama talebine ret

Silahlı terör örgütü yöneticiliği suçlamasıyla yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki tahliye kararına itiraz eden savcının yeniden tutuklama talebini bir üst mahkeme reddetti.

11.09.2019Gündem
Demirtaşın tahliye kararına itiraz reddedildi

Demirtaş'ın tahliye kararına itiraz reddedildi

Silahlı terör örgütü yöneticiliği suçlamasıyla yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki tahliye kararına itiraz eden savcının yeniden tutuklama talebi bir üst mahkemece reddedildi.

10.09.2019Gündem
Selahattin Demirtaş hakkındaki tahliye kararına itiraz

Selahattin Demirtaş hakkındaki tahliye kararına itiraz

Terör suçlarından yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinin dün verdiği tahliye kararına duruşma savcısınca itirazda bulunuldu.

3.09.2019Gündem
Tahliye kararı verildi ancak çıkamayacak

Tahliye kararı verildi ancak çıkamayacak

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi dün terör suçlarından yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, savunmasını tamamladığı gerekçesiyle bu davada adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

3.09.2019Gündem
İstanbul’da eşler buluşması

İstanbul’da eşler buluşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve Edirne’de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş bir araya geldi. Dün İstanbul Bakırköy’de bir restoranda gerçekleşen buluşmaya, Selahattin Demirtaş’ın kız kardeşi Aygün Demirtaş da katıldı.

18.08.2019Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 8 bin FETÖ’cü Edirne’den Avrupa’ya kaçtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 8 bin FETÖ’cü Edirne’den Avrupa’ya kaçtı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Soylu, “92 bin 280 kişiye vatandaşlık verildi. Bunun 47 bini yetişkin, 45 bin 280’i çocuk. Halen 30-40 bin civarında da vatandaşlık için başvuru var” dedi. Soylu açıklamalarında çok çarpıcı bir bilgi daha paylaşarak 15 Temmuz sonrası iki buçuk yılda Edirne’den Yunanistan’a 8 bin FETÖ’cünün kaçtığını belirtti.

2.08.2019Gündem
AİHM’den Demirtaş kararı

AİHM’den Demirtaş kararı

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 2005’te terör örgütü PKK’nın o dönemdeki medya organlarından Roj TV’de katıldığı bir programda, teröristbaşı Öcalan’ı Kürtlerin lideri olarak tanımlayıp Kürt sorununun çözümünde rol oynayabileceğini söylediği için cezaya çarptırılmasını insan hakları ihlali saydı.

10.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?

"Çözüm Süreci"ni noktalamak Kürt siyasi hareketi açısından söz konusu olamaz.

22.02.2015

Faktör aktör olunca

Son dönemde özellikle Irak Şam İslam Devleti'nin bölgedeki faaliyetleri nedeniyle söyledikleri daha fazla dinlenir hale gelmeye başlayan Kürt diasporasının PKK'nın Avrupa Birliği terörist örgütler listesinden çıkarılması talebinin ardından Abdullah Öcalan'ın "çözüm sürecine tam anlamıyla katkı yapabilmesi için" serbest bırakılmasına yönelik çağrılar da Avrupa'da zemin kazanmaya başladı.

12.12.2014

Dostumuz Putin'in masasındaki bu üniformalı sakallı da kim

Ortadoğu’da artık herkesin bildiği bir gerçek var...

19.10.2019