MENÜ

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.170 Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberi bulunmuştur.

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Haberleri

AİHM’de Selahattin Demirtaş duruşması

AİHM’de Selahattin Demirtaş duruşması

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk haliyle ilgili davanın duruşması Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz organı olarak görev yapan Büyük Daire’de yapıldı.

19.09.2019Dünya
AKPM’den Demirtaş mesajı

AKPM’den Demirtaş mesajı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), tutukluluk halinin devamının hukuki değil siyasi olduğu yönünde karar aldığı eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hızlı şekilde serbest bırakılmasını isteyenler arasına Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) de katıldı.

23.11.2018Dünya
Üniter Irak’ın günleri sayılı

Üniter Irak’ın günleri sayılı

BUGÜN başlayacak Türkiye ziyareti öncesinde Almanya’nın ‘Frankfurter Allgemeine’ gazetesine konuşan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, “Irak’ın güçlü bir merkezi hükümet tarafından yönetilen devlet olarak günleri sayılı” diyerek bağımsızlık referandumunun ulusal bir hak olduğunu söyledi.

24.02.2017Dünya
Selahattin Demirtaş, SEGBİS ile ifade verdi

Selahattin Demirtaş, SEGBİS ile ifade verdi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 3 yıl önce ’Rojava ile dayanışma yürüyüşü’ öncesi tartıştığı polislerin şikayeti üzerine tutuklu bulunduğu Edirne’deki cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi.

8.12.2016Gündem
Demirtaştan Avrupa Parlamentosuna resmi çağrı

Demirtaş'tan Avrupa Parlamentosu'na 'resmi' çağrı

Brüksel’de bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bütün Avrupa kurumları içerisinde Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye’deki süreci çok yakından takip eden, ilgiyle izleyerek anlamaya çalışan en etkili kurum diyebilirim. Bunun biraz daha somuta dönüşmesini istiyoruz. Örneğin Türkiye’de barış süreciyle çözüm süreciyle ilgili AP resmi inisiyatifler geliştirebilir" dedi.

27.09.2016Gündem
Ne kaçmak ne de teslim olmak

Ne kaçmak ne de teslim olmak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, darbe girişiminin olduğu gece ailesiyle birlikte Diyarbakır’daki evindeydi. İki günlüğüne dinlenmek için buraya gelmişti. O geceki anormalliği, ilk olarak eşi Başak Demirtaş’tan öğrendi. Darbe girişimi olduğu anlaşılınca aklından şunları geçirdi: “Beni de almaya gelebilirler. Çocuklarımı can güvenliği için komşuya bırakırım. Kaçmam, irademi teslim etmem...” Demirtaş, o gece neler yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.

Demirtaş: Ya tutuklama çıkaracaksınız ya yakalama ya da zorla getirilme

Demirtaş: Ya tutuklama çıkaracaksınız ya yakalama ya da zorla getirilme

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik Anayasa değişikliği teklifinin Meclis’te kabul edilmesine ilişkin "Anayasa Mahkemesi’ne iptal başvurusu için 52 vekilin daha desteğine ihtiyacımız var. Darbeye karşıyım diyen 52 milletvekili varsa imza atsınlar. 52 cesur yürek var mı parlamentoda onu da imzaya açıldığında göreceğiz" dedi.

20.05.2016Gündem
Demirtaştan PKKya özür çağrısı

Demirtaş'tan PKK'ya özür çağrısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonun infilak ettirildiği saldırıyla ilgili, "Böylesi bir olayın meşru gerekçesi olamaz. En net ifadeyle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Böylesi durumda sorumluların çıkıp özür dilemesi gerekiyor" dedi.

17.05.2016Gündem
Demirtaştan Anayasa Uzlaşma Komisyonu açıklaması

Demirtaş'tan Anayasa Uzlaşma Komisyonu açıklaması

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş; ''Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dağılmasında Meclis Başkanı hatalı davranmıştır. 3 partiyle Uzlaşma Komisyonu olmaz'' dedi.

19.02.2016Gündem
PYD’ye Moskova’da kurdeleli açılış

PYD’ye Moskova’da kurdeleli açılış

SURİYE’nin kuzeyinde tek taraflı üç Kürt kantonu ilan eden terör örgütü PKK bağlantılı PYD dün Rusya’nın başkenti Moskova’da siyasi temsilcilik açtı.

10.02.2016Dünya
Cenevre pazarlığında yeni iddia: Geçiş yerine  ortak hükümet

Cenevre pazarlığında yeni iddia: Geçiş yerine ortak hükümet

Cenevre müzakereleriyle ilgili yeni iddia ortalığı karıştırdı. Ankara’nın desteklediği muhalif isimlerden biri, “Geçmişte geçiş hükümetinden bahsedilirken, şimdi ortak hükümete doğru bir eğimilin olduğuna dair bilgiler sıklaştı. Bu konuda ABD ve Rusya’nın ortak hareket ettiğine dair duyumlarımız var” dedi. Muhalifler bunun da Esad’ın yeniden başkanlığa adaylık yolunu açacağını düşünüyor.

26.01.2016Dünya
Sosyal medyada hedef gösterilen okul müdürü ilçeyi terk etti

Sosyal medyada hedef gösterilen okul müdürü ilçeyi terk etti

Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde bir lisede müdür olarak görev yapan Eğitim- Sen üyesi A.K.Ö., HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğu'nun kadınlarla ilgili sözlerinin eleştiren sözlerin bulunduğu video görüntüsünü Facebook hesabından paylaştı. Sözkonusu paylaşım, başka bir sosyal paylaşım sitesinde, müdür A.K.Ö.'nün 'terör örgütü propagandasını yaptığı' iddia edilince, ilçe karıştı. A.K.Ö.'nün evinin önünde biriken grup, tehditler yağdırdı. Can güvenliğinin olmadığını söyleyen A.K.Ö., çareyi ilçeyi terk etmekte buldu.

12.01.2016Gündem
Selahattin Demirtaş: ‘Elçi’yi öldüren kurşun, polis silahından’

Selahattin Demirtaş: ‘Elçi’yi öldüren kurşun, polis silahından’

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin polisin silahından çıkan kurşunla öldürüldüğünü söyleyerek, “Tahir Bey’in bulunduğu bölgede polisler dışında ateş eden hiç kimse yok. Dolayısıyla Tahir Bey’i öldüren kurşunun bir polis silahından çıktığı aslında kesin ama hangisinin silahından ve hangi amaçla çıktığı ancak etkili ve adil bir soruşturmayla ortaya çıkabilir” dedi.

30.11.2015Gündem
Koza-İpek Grubunun İstanbuldaki binasında hem kapıyı hem yayını kestiler

Koza-İpek Grubu'nun İstanbul'daki binasında hem kapıyı hem yayını kestiler

Kayyum atanan KOZA-İPEK Yayın Grubu’nun İstanbul’daki binasının önü polisin gazlı, sulu müdahalesine sahne oldu. Canlı yayın kablosunu kopartan polisler kapı önündekileri gazla dağıttı ve demir kapıyı keserek içeri girdi. Kayyumlar sivil polis eşliğinde binaya girdikten sonra Kanaltürk ve Bugün TV yayınları kesildi.

28.10.2015Gündem
Koalisyon nedir Yeni Hükümet nasıl kurulur | 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri

Koalisyon nedir? Yeni Hükümet nasıl kurulur? | 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri

Koalisyon nedir? 1 Kasım seçimlerinden sonra tek başına iktidar mı olacak yoksa koalisyon mı kurulacak? Yeni hükümet için senaryolar neler?

27.10.2015Bilgi
TRTnin partilere ayırdığı süreler açıklandı

TRT'nin partilere ayırdığı süreler açıklandı

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) HDP kontenjanından seçilen üyesi Ersin Öngel, TRT'nin son 25 gününe ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partilere ayırdığı süreleri açıkladı.

27.10.2015Gündem
HDPden 128 kayıp açıklaması: Hatalıyız özür dileriz

HDP'den '128 kayıp' açıklaması: Hatalıyız özür dileriz

Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) Ankara'daki terör saldırısı sonrası HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yaptığı '128 yoldaşımızı kaybettik' ifadesiyle ilgili bir açıklama yapıldı.

13.10.2015Gündem
Ankara’daki patlama dış basında geniş yer buldu

Ankara’daki patlama dış basında geniş yer buldu

Ankara'da dün meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan terör olayı Alman gazetelerinde geniş yer buldu.

12.10.2015Avrupa
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...

Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...

Halkları Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Esenyurt’taki mitingde konuştu. "Her gün ana-baba kuzuları toprağa düşüyor. Kürt’üyle, Türk’üyle, askeri, gerillası, siviliyle polisiyle. Her gün kan akıyor ama senin derdin halen başkanlık." diye konuşan Demirtaş, "HDP’nin baraj altında bırakılarak ülkeye huzur gelecekse, biz kendimizi baraj altında bırakırdık. Ama durum öyle değil. Eğer ülkeye barış istiyorsak, HDP’yi baraj altında değil, AKP’yi barış altında bırakmalıyız." dedi.

9.10.2015Gündem
Kanlıcadaki reis kim

Kanlıca'daki reis kim

Eski güvenlik görevlisi Fuat Elmas polisifadesinde, Hürriyet gazetesi yazarı AhmetHakan’a dayak talimatı ile 100 bin TL vaadiniKanlıca’daki ‘Reis’in verdiğini söyledi. Ancakbugüne kadar ‘Reis kim’ belirlenemedi.

6.10.2015Gündem
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile MHP Milletvekili Koray Aydından Ahmet Hakana ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile MHP Milletvekili Koray Aydın'dan Ahmet Hakan'a ziyaret

Evinin önünde saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a siyaset, iş, medya ve sanat dünyasından ziyaretçi akını devam ediyor. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve TBMM Başkanvekili MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Hakan'ı evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

6.10.2015Gündem
HDPli bakanlar Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca istifa etti... İşte gerekçesi...

HDP'li bakanlar Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca istifa etti... İşte gerekçesi...

Seçim hükümetinde görev yapan HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ile Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca istifa etti.

23.09.2015Gündem
Demirtaştan İdilde açıklama

Demirtaş'tan İdil'de açıklama

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre'den döndükleri İdil'de yaptığı grup toplantısında, "Barış ve diyalog için durduğumuz yerde duruyoruz. Baldıran zehrini biz içiyoruz" dedi. Demirtaş, "Biz sadece Cizre'deki 100 bin kişi için uğraşmıyoruz, felaketin kıyısına gelen bütün halklarımız için mücadele veriyoruz" diye konuştu.

11.09.2015Haber
Demirtaştan hakkındaki soruşturmaya tepki: Hukuki değil siyasi

Demirtaş'tan hakkındaki soruşturmaya tepki: Hukuki değil siyasi

HDP heyetiyle birlikte Cizre'ye yürüyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, önceki gün hakkında açılan soruşturma ile ilgili olarak, "Konuşmamın içerisinde asla suç yoktur. Hakaret yoktur, şiddet ve terör propagandası yoktur. Konuşmamla ilgili cumhuriyet başsavcılığı veya herhangi bir hukukçunun suçlayabileceği tek bir cümle yoktur." diye konuştu.

10.09.2015Gündem
İşte Ankara’daki iki zor formül

İşte Ankara’daki iki zor formül

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun iade ettiği görevi Saray’ın CHP’ye vermeyeceğini açıklamasının ardından gözler seçim hükümetine çevrildi. MHP, seçim hükümetine girmeyeceğini zaten açıklamıştı. CHP de bugün 'Madem yetkiyi bize vermedi, o zaman seçim hükümetine girmeyiz' deyince Ankara'da hesaplar alt üst oldu. Geriye ise 2 zor formül kaldı: Ya AKP, uzunca bir süredir eleştirdiği HDP ile seçim hükümeti kuracak. Ya da Erdoğan hükümet kurma görevini 7 Haziran’dan ikinci parti çıkan CHP'ye verecek.

19.08.2015Gündem
Selahattin Demirtaş erken seçimde aday olamayabilir

Selahattin Demirtaş erken seçimde aday olamayabilir

Erken seçim kararı, HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın milletvekili olmasının önünü kapatabilir.

14.08.2015Gündem
Selahattin Demirtaş, PKK derhal elini tetikten çekmeli dedi.

Selahattin Demirtaş, 'PKK derhal elini tetikten çekmeli' dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, 'PKK derhal elini tetikten çekmeli' dedi.

8.08.2015Haber
Demirtaştan yabancı basına Erdoğan açıklaması

Demirtaş'tan yabancı basına 'Erdoğan' açıklaması

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Fransız ajansı AFP’ye verdiği mülakatta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin gezisinde kendisi için yaptığı, “Abisi dağda yetişmiş biridir halen de dağda. Kendisi de fırsatı bulunca oraya koşar” açıklamasına yanıt verdi. Demirtaş, “Dağa gitmek hiç zor değil. Burada seninle yüz yüze mücadele etmek daha zor ve biz zor olanı seçtik” dedi.

30.07.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Sokak gücüne yargı muafiyeti sabırları taşırdı

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal “muhalefet çarpıtıyor” dese de, “Kararname yalnızca 15 ve 16 Temmuz 2016 günlerini bağlıyor” dese de kararnamedeki ifade, haydi kasıt olmadığını var saysak dahi “yanlış anlamaya” çok müsaitti.

25.12.2017

Siyaset kulisi fena ısınıyor

İYİ Parti sonrası MHP AK Parti’ye bağımlı hale mi geldi?

15.11.2017

İran’la yakınlaşma ve muhtemel sonuçları

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Hoseyn Bagıri’nin 15-17 Ağustos’taki Ankara ziyareti 1979 İslam Devriminden bu düzeyde yapılan ilk ziyaret olarak kayda geçti. Ziyaret zamanlaması ve muhtemel sonuçları açıdan önem taşıyordu.

17.08.2017

Almanya krizi ciddi

Almanya ve Türkiye tarihlerinin belki de en derin, en ciddi krizini yaşıyor.

20.07.2017

En iyisi Yürüyüşün sağ salim tamamına ermesi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşüne provokasyon duyumlarını bizlerle paylaşmasından neredeyse birkaç saat sonra, dün öğle saatlerinde polis 6 IŞİD zanlısını yakaladığını açıkladı.

5.07.2017

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman”

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman” diyen AK Partiliyi bir hasta ziyaretinde tanımış ve hemen sormuştum: Yani Fethullahçı diye damadınızı Müslüman mı saymıyorsunuz?

11.06.2017

Erdoğan Diyarbakır’da “Evet çıkarsa diyalog” mesajı mı verdi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Nisan’da Diyarbakır’da söyledikleri kraldan çok kralcı meslektaşlarımızca “Herkesle konuşuruz, yeter ki elinde silah olmasın” diye duyuruldu.

2.04.2017

Sırrı Süreya, Mesud Barzani ve referandum valsi

Bazen neyin, nerede, nasıl yapıldığı kadar, belki onlardan çok ne zaman yapıldığı önem kazanabilir.

31.03.2017

Anayasa üzerine Bizans oyunları

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün ‘rejim krize doğru gidiyor’ çıkışıyla Başkanlık anayasası tartışması iyice içinden çıkılmaz hal almaya başladı.

20.10.2016

Mağrurlanma Ronaldo demokrasi kupası da bizim

Yer Kiev.. İkinci Dünya Savaşı yılları.. İşgalci Nazi Ordu'su kenti ele geçirir. Ünlü Dinamo Kiev futbol takımının futbolcularının bir kısmı fırınlarda çalışıyor.. Ünlü futbolcular  zaman Zaman kendi aralarında maç yapıyor. Propagandadan sorumlu Alman subayı onları görünce aklına parlak(!) bir fikir gelir. "Dinamo Kiev ile Alman ordusundan askerler bir maç yapsın" ve de maçı Almanlar kazansın.. Ordu moral bulsun.. Irkın üstünlüğü bir kez daha kanıtlansın.. Maç için herşey hazırlanır.. İşgalci güçlerin talimatı maçtan önce Kievlilere iletilir. "Ya yenilirsiniz ya da maçtan sonra kurşuna dizilirsiniz.."

24.07.2016

Başkanlık hedefinden bu dönüşü neye borçluyuz?

Bugün Nuray Babacan'ın haberini dikkatle okumak lazım.

10.07.2016

Muhalefet hapis, şirketler kayyum tehdidi altında olursa…

Adalet Bakanlığı 15 Haziran’da iki muhalefet lideri hakkındaki 11 dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

16.06.2016