MENÜ

Hazine

Hazine ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hazine haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hazine haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 50.963 Hazine haberi bulunmuştur.

Hazine Haberleri

ABD Fars Haber Ajansını kara listeye aldı

ABD Fars Haber Ajansını kara listeye aldı

Fars Haber Ajansının internet sitesine ait "com" uzantılı alan adı, ABD Hazine Bakanlığının talimatıyla engellendi.

25.01.2020Dünya
Son dakika haberi: Elazığda deprem... AFADdan flaş açıklama

Son dakika haberi: Elazığ'da deprem... AFAD'dan flaş açıklama

Türkiye, dün akşam saat 20.55'te Elazığ'dan gelen son dakika deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana geldi. Kilis'ten Samsun'a Irak'tan Suriye'ye kadar çok büyük bir bölgede hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden oldu. AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 29'a yükselirken, yıkılan bina sayısının ise 72 olduğu belirtildi.

25.01.2020Gündem
Çevre için hemen şimdi

Çevre için hemen şimdi!

Daha çok ‘elit’ler toplantısı olarak algılanan ve hep çevre sorunlarına yeterince önem verilmemesinden şikâyet edilen Davos Zirvesi dün sona ererken, bu yıl ilk kez iklim değişikliğinin en öncelikli gündem olması dikkat çekti. Bazı katılımcıların özel jetlerle gelmesinin protesto edilmesiyle başlayan 50. Davos Zirvesi yine genç aktivistlerin çevre protestoları ile sona erdi. Gençlerin verdiği mesaj ise oldukça açık: ‘Uyanın, zaman kalmadı, çevre için hemen şimdi harekete geçin’

25.01.2020Ekonomi
Albayrak: Kur seviyesi rekabetçi görünüyor

Albayrak: Kur seviyesi rekabetçi görünüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Japon Nikkei gazetesine verdiği röportajda, “Cari işlemler hesabındaki dengelenmeyle ithalat ve ihracattaki gelişmelere baktığımız zaman, döviz kuru seviyesi rekabetçi görünüyor” dedi

25.01.2020Ekonomi
Bakanlardan ’deprem’ paylaşımı

Bakanlardan ’deprem’ paylaşımı

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündemi depremin ardından Bakanlar, Twitter hesaplarından açıklamada bulundu.

24.01.2020Gündem
TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman yapılacak

TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen '100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişi başvuru yaptı. İkamet ettikleri şehirlerde ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar şimdi, sosyal konut projesinin kura çekimine odaklandı. Peki, TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman yapılacak?

24.01.2020Gündem
Hazine gelecek hafta 3 ihale düzenleyecek

Hazine gelecek hafta 3 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta iki tahvil ve bir kira sertifikasının ihraç ihalelerini yapacak.

24.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: 2018 Ağustos‘tan bugüne TL varlıklara güvenenler, yatırım yapanlar kazandı

Son dakika... Bakan Albayrak: 2018 Ağustos‘tan bugüne TL varlıklara güvenenler, yatırım yapanlar kazandı

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan yaptığı açıklamada, "2018 Ağustos‘tan bugüne TL varlıklara güvenenler, yatırım yapanlar kazandı" dedi.

24.01.2020Ekonomi
Borsada rayici olmayan dövizlerin 2019 kurları belirlendi

Borsada rayici olmayan dövizlerin 2019 kurları belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, 2019 yılı için yapılacak değerlemelerine esas oluşturacak kurları belirledi.

24.01.2020Ekonomi
Merkez FED kadar bağımsız

Merkez FED kadar bağımsız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’nin AB borç karnesinin AB ülkelerine kıyasla oldukça sağlam olduğunu söyledi. Albayrak dün Davos’ta katıldığı oturumda yöneltilen bir soru üzerine Merkez Bankası’nın (TCMB) tek sorumluluğunun fiyat istikrarı olmadığını, finansal istikrarını da gözetmesi gerektiğini hatırlatarak, “TCMB en az ABD Merkez Bankası (FED) kadar bağımsız” dedi.

24.01.2020Ekonomi
Kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır

Kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır?

Yeni yılda asgari ücretin netleşmesi ile birlikte 2020 yılının ilk yarısında alınacak olan kıdem tazminatı tavanı netlik kazandı. Ocak-temmuz, temmuz-aralık olmak üzere senede kere değişen kıdem tazminatı tutarının belli olmasıyla çalışanların kıdem tazminatı tavan miktarına yönelik araştırmaları hız kazandı. Belli şartları sağlayan işçilere verilen kıdem tazminatı hesaplama işlemi de yoğunlukla araştırılıyor. Peki, kıdem tazminatı 2020 tavanı ne kadar? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ve kimler faydalanır? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

23.01.2020Ekonomi
TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekiminde şubat ayı detayı

TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekiminde şubat ayı detayı

Toplamda 1 milyon 137 bin 982 başvurunun yapıldığı TOKİ kura çekilişinde geri sayım devam ediyor. 15 Ocak tarihinde e devlet üzerinden son başvurusu alınan TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kapsamında, çekiliş tarihi ile ilgili detay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldi. Şimdi gözler TOKİ 100 bin sosyal konut kura çekiminde. Peki, TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman? TOKİ çekilişi için tarih bilgisi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

23.01.2020Gündem
Son dakika: Bakan Varank duyurdu: 2020 çağrısı hala açık 200 bin lira destek ödenecek

Son dakika: Bakan Varank duyurdu: 2020 çağrısı hala açık! 200 bin lira destek ödenecek

İstanbul Ticaret Odası(İTO) Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Geçtiğimiz sene gençlerimiz bu program sayesinde 26 milyon liralık destekten faydalandı. Programın 2020 çağrısı hala açık. Gençlerimiz 200 bin liraya kadar hibe desteğinden faydalanabilirler. Ekonomik görünümümüz canlanmaya devam ediyor. Geçen senenin 3'üncü çeyreğinden itibaren yeniden büyüme eğilimine girdik. Faizler düşüyor, iç talep canlanıyor" dedi.

23.01.2020Ekonomi
Bakan Albayrak Davos Zirvesinde

Bakan Albayrak Davos Zirvesi'nde

Davos Zirvesi'nin üçüncü gününde forumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye’nin borç karnesi çok sağlam. Borç oranı görece yüksek olan özel sektörün dahi benzerlerine göre durumu iyi.Özel sektörün borcunun bir bölümü ihracatçıların karşılıklı kredileri kaynaklı" dedi.

23.01.2020Haber
Son dakika: Davos Zirvesinde üçüncü gün... Bakan Albayrak: Türkiyenin borç karnesi çok sağlam

Son dakika: Davos Zirvesi'nde üçüncü gün... Bakan Albayrak: Türkiye'nin borç karnesi çok sağlam

Son dakika... İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50'inci Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında Küresel Büyüme Gündemini Şekillendirmek başlıklı oturumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu dedi.

23.01.2020Ekonomi
Son dakika... Davos Zirvesinde üçüncü gün... Bakan Albayrak, ABD Hazine Bakanıyla görüştü

Son dakika... Davos Zirvesi'nde üçüncü gün... Bakan Albayrak, ABD Hazine Bakanı'yla görüştü

Bu yıl "Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları" temasıyla ilerleyen Dünya Ekonomik Forumu'nun üçüncü gününde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile görüştü.

23.01.2020Ekonomi
Fransa Ekonomi Bakanı: Vergi konusunda ABD ile ortak çerçeve belirlendi

Fransa Ekonomi Bakanı: Vergi konusunda ABD ile ortak çerçeve belirlendi

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ABD ile gerginliğe neden olan internet devlerine uygulanan vergi konusunda ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile ortak bir çerçeve belirlendiğini belirtti.

23.01.2020Ekonomi
Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: Türkiye’ye güvenen kazandı

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: 'Türkiye’ye güvenen kazandı'

İLK gününde genç aktivist Thunberg ve Trump arasında sürdürülebilir çevre düellosuna sahne olan Davos Zirvesi’nin ikinci gününde gündem yeniden ekonomiye döndü. ABD ve AB arasındaki ticaret anlaşması ve dijital şirketlerin vergilendirilmesi konularının ağırlık kazandığı Davos’ta Türk Evi de özellikle lezzetli ikramlarla katılımcıların ilgi odağı oldu. Davos’taki temaslarına ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’ye ilişkin ilgiye dikkat çekerek, “Türkiye’ye güvenen kazandı” mesajı verdi.

23.01.2020Ekonomi
Berat Albayraktan Davos Zirvesinin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu

Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

22.01.2020Ekonomi
Davos Zirvesinde kurulan Türk Evine katılımcılardan yoğun ilgi

Davos Zirvesi'nde kurulan "Türk Evi"ne katılımcılardan yoğun ilgi

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50'nci Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantıları kapsamında kurulan Türk Evi yoğun ilgi görüyor.

22.01.2020Ekonomi
Son dakika... Davos Zirvesinde ikinci gün... Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandı

Son dakika... Davos Zirvesi'nde ikinci gün... Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandı

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

22.01.2020Ekonomi
Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler, poşetle ilgili uygulamanın ardından, yılbaşından itibaren devreye giren düzenleme kapsamında, lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de geri kazanım katılım payı beyannamesi verecek.

22.01.2020Ekonomi
Hazine yaklaşık 2 milyar lira borçlandı

Hazine yaklaşık 2 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği bono ihalesinde piyasaya 1 milyar 998,8 milyon lira borçlandı.

21.01.2020Ekonomi
Ekonomi heyeti Davosta

Ekonomi heyeti Davos'ta

Toplantılara Türkiye'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan katılıyor.

21.01.2020Ekonomi
Berat Albayrak açıkladı: Emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı

Berat Albayrak açıkladı: Emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 değerlendirme toplantısı kapsamında bazı değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda pek çok konuya değinen Bakan Albayrak, 2020 emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapılabileceğine değindi. İşte, Berat Albayrak'ın emeklilik sisteminde reform açıklaması

21.01.2020Ekonomi
Merkezden Hazineye 40.5 milyar TL

Merkez'den Hazine'ye 40.5 milyar TL

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2019 yılı kârı ve ihtiyat akçesinden Hazine’ye toplam 40.5 milyar TL aktaracak.

21.01.2020Ekonomi
2153 milyarder = 4.6 milyar insan

2153 milyarder = 4.6 milyar insan

Dünyanın önemli siyaset, ekonomi ve sivil toplum önderlerini bir araya getiren Davos Zirvesi’ne bu yıl siyasi gerginlikler ve ticaret savaşlarının damga vurması bekleniyor. Brexit’in de önemli bir gündem olması öngörülen zirve öncesinde Oxfam gelir eşitsizliğine ilişkin  dikkat çeken bir rapor yayınladı. Buna göre 2 bin 153 milyarderin serveti dünya nüfusunun yüzde 60’ına denk gelen 4.6 milyar insanın mal varlığından daha fazla.

21.01.2020Ekonomi
Bakan Albayraktan 2019 değerlendirme toplantısı

Bakan Albayrak'tan 2019 değerlendirme toplantısı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 Değerlendirme Toplantısı düzenliyor.

20.01.2020Haber
Son dakika... Bakan Albayraktan kur mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan kur mesajı

Son dakika... HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin 2019’u tarihe geçecek bir yumuşak inişle, pozitif bir büyümeyle geride bırakacağını belirterek, 2020’nin toplum açısından daha iyi bir yıl olacağını söyledi.

20.01.2020Ekonomi
Davos yarın başlıyor

Davos yarın başlıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında 21-24 Ocak'ta gerçekleştirilecek 50'inci Dünya Ekonomik Forumu'na, 3 bin civarında iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak.

20.01.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasından önemli karar

Son dakika... Merkez Bankası'ndan önemli karar

Son dakika... Merkez Bankası'nın 2019 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi karından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak dağıtılması kabul edildi. Merkez Bankası'nın 2019 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi karından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak dağıtılması kabul edildi. Merkez Bankası'nın, son yıl karından ayrılan hariç, birikmiş ihtiyat akçesinin tamamının kara katılarak dağıtılması kabul edildi.

20.01.2020Ekonomi
Türkiyenin uluslararası yatırım pozisyonu gelişmeleri

Türkiye'nin uluslararası yatırım pozisyonu gelişmeleri

Türkiye'nin yurt dışı varlıkları ile yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan net UYP, kasımda eksi 347 milyar dolar oldu

20.01.2020Ekonomi
Arazi iddiasıyla ilgili Bakan Albayrakın avukatından yalanlama

Arazi iddiasıyla ilgili Bakan Albayrak'ın avukatından yalanlama

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın vekili avukat Ahmet Özel, ’Damat işi biliyor’ başlığı ile ulusal gazetede çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Özel, "Sayın bakanımızı kamuoyunun husumetine maruz bırakmayı amaçlayan bu sözde haberdeki ithamlar ve yorumlar kesinlikle yalandır" dedi.

20.01.2020Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,33 artışla 121.879,47 puandan başladı.

20.01.2020Ekonomi
VİOPta endeks kontratı haftaya yatay başladı

VİOP'ta endeks kontratı haftaya yatay başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) şubat vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, açılışta yatay seyirle 149.300 seviyesinden işlem görüyor.

20.01.2020Ekonomi
Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başlarken, veri gündeminin görece zayıf olması nedeniyle iç dinamiklerin öne çıkması ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato'daki yargılama sürecinin gündemin odağında yer alması bekleniyor.

20.01.2020Ekonomi
Doğa Koleji’nin yeni patronu Hürriyet’e konuştu: Maaşlar ödenince birbirimize sarıldık

Doğa Koleji’nin yeni patronu Hürriyet’e konuştu: Maaşlar ödenince birbirimize sarıldık

Aylardır zor günler yaşayan Doğa Koleji, cuma günü ödenmeyen maaşların bir kısmının yatmasının ardından İTÜ’nün oldu. İTÜ adına Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Serhat Özeren, maaşların yattığı anda İTÜ ve Doğa yönetimindeki herkesin birbirine sarılarak duygulandığını anlatırken, “Artık geriye dönüş yok, yakında kalan diğer maaşlar da ödenecek. Kurumda para değil, akademik konular konuşulacak” dedi. “Doğa öğretmenleri gösterdikleri sabır ve fedakârlık nedeniyle yılın öğretmeni olmalı” mesajı veren Özeren, süreci şöyle anlattı:

20.01.2020Eğitim
Davosta Türkiye trafiği

Davos'ta Türkiye trafiği

Yılın bu döneminde global siyaset ve ekonomi çevrelerinin dikkatlerini üzerine çeken Davos Zirvesi’nde, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın liderliğinde kurulan Türkevi, global yatırımcıların ilgi odağı oldu. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin bir maketinin de kurulduğu Türkevi’nde, bir hafta boyunca global yatırımcılarla gerçekleşecek ikili görüşmeler için Türk heyetinin randevuları daha zirve başlamadan doldu.

19.01.2020Ekonomi
Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı için kamu sosyal tesislerinden alınacak ücretleri belirledi.

18.01.2020Ekonomi
2020 Memur emeklisi zam farkı ne zaman ödenecek Zamlı emekli maaşlarında tarih belli mi

2020 Memur emeklisi zam farkı ne zaman ödenecek? Zamlı emekli maaşlarında tarih belli mi?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren memur emeklisi zam farklı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. Buna göre, memur emeklileri yüzde 4’ü toplu sözleşmeden, yüzde 1.5’i de enflasyon farkı olmak üzere 2020’nin maaşlarını yüzde 5.5 zamlı alacak. Ocak ayı devam ederken, zam farklarının ödeneceği tarih sorgulanmaya başlandı. Peki, memur emeklilerinin zam farkı ne zaman ödenecek? 2020 zamlı emekli memur maaşlarında tarih belli mi? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

17.01.2020Ekonomi
Doğa Kolejiyle ilgili son haberler: Doğa Kolejinde son durum ne

Doğa Koleji'yle ilgili son haberler: Doğa Koleji'nde son durum ne?

Yaşanan maddi krizlerden dolayı maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle öğretmen ve çalışanların eyleme başladığı Doğa Koleji'nde yeni bir gelişme yaşandı. 51 ilde toplam 411 özel okul bulunduğu kolej için İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, devir işlemlerine yönelik bilgileri paylaştı ve öğretmenlerin maaşlarının yatırıldığını duyurdu. Peki, Doğa Koleji'nde son durum ne? İşte, son dakika Doğa Koleji haberleri...

17.01.2020Gündem
Son dakika haberi... İTÜ Rektöründen flaş Doğa Koleji açıklaması

Son dakika haberi... İTÜ Rektörü'nden flaş Doğa Koleji açıklaması!

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin tamamlandığını, öğretmenlerin maaş ödemelerinin yapıldığını bildirdi.

17.01.2020Gündem
Yaralarım Aşktandır Kenter Tiyatrosunda perde açtı

"Yaralarım Aşktandır" Kenter Tiyatrosu'nda perde açtı

Usta oyuncu Nazan Kesal'ın oynadığı "Yaralarım Aşktandır" oyununun galası Kenter Tiyatrosu'nda yapıldı.

17.01.2020Keyif
Hazine haftaya 1 ihale düzenleyecek

Hazine haftaya 1 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 1 hazine bonosu ihalesi gerçekleştirecek.

17.01.2020Ekonomi
Ziraat Bankası 2020de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası 2020'de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Önümüzdeki dönemde gerek kredilerimizle gerekse hayata geçireceğimiz yeni uygulamalarla ülkemiz tarımını, üreticilerimizi ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar olduğundan çok daha güçlü şekilde 'bir bankadan daha fazlası' dedi.

17.01.2020Ekonomi
Memur emeklisi zam farkları ne zaman hesaplara yatacak

Memur emeklisi zam farkları ne zaman hesaplara yatacak?

Memur emeklileri, yüzde 4’ü toplusözleşmeden, yüzde 1.5’i de enflasyon farkı olmak üzere 2020’nin ocak ayında maaşlarını yüzde 5.5 zamlı alacak. Yeni yılda en düşük memur emekli aylığı 2.600 lira olacak. Gözler şimdi zam farklarının hesaplara yatacağı tarihte. Peki, Memur emeklisi zam farkları ne zaman yatacak?

16.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Plaza bankacılığı mı piyasa bankacılığı mı?

2019’un özel bankacılık sektörünün faiz indirimleri açısından bakıldığında çok başarılı bir yıl olmadığını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “2020 yılı itibarıyla artık özel bankalar koordineli, senkronize bir şekilde bu sistemin bir parçası olmalı, onlar da değişmeli. Ben şunu diyorum. Artık plaza bankacılığı mı piyasa bankacılığı mı? Yani sahaya mı ineceğiz yoksa yüksek katlı binalardan gökyüzünü mü süzeceğiz” dedi.

21.01.2020

Borsalarda rekorlu günler

Düşük faiz ortamının piyasalarda yarattığı iyimserlik artarak devam ediyor. Borsa İstanbul ve ABD’de Dow Jones endeksi yeni rekorlar denerken, Almanya’da Dax endeksinin tarihi zirvesini yakalaması an meselesi. Ayrıca Türkiye ve ABD ekonomilerindeki büyüme beklentileri iyimserliğe katkı yapan gelişmeler.

19.01.2020

İstanbul'da keşfedilmeyi bekleyen kahvaltı mekanları

Özellikle hafta sonu geldiğinde haftanın yorgunluğunu atmak için yapılacak en iyi aktivitelerden biri dışarda kahvaltı yapmaktır. İstanbul bu konuda bir hazine gibi… Seçeneklerin çok olması tercihlerimizide zorlaştırıyor. Klasik kahvaltı kültüründen uzak dört mekânı sizler için kaleme aldım.

17.01.2020

Kıdem tazminatı yüzde 5.49 arttı

İşçilerin, 2020’nin ilk yarısında alacakları kıdem tazminatı tavanı açıklandı. Tazminat tutarı geçen yıla göre yüzde 5.49 artarak 6 bin 730 lira oldu. Yeni yılın ilk yarısına kadar çalışanlar bu rakamın üzerinde tazminat alamayacak.

17.01.2020