MENÜ

Hayvanlara Işkence

Hayvanlara Işkence ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvanlara Işkence haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 630 Hayvanlara Işkence haberi bulunmuştur.

Hayvanlara Işkence Haberleri

Beklenen yasa ocak ayında

Beklenen yasa ocak ayında

Yeni Hayvan Hakları Yasa Teklifi’nin aralık boyunca sürecek 2019 bütçe görüşmelerinden sonra kanunlaşacağı öngörüldü.

9.12.2018Gündem
Meclis’te hayvan hakları zirvesi

Meclis’te hayvan hakları zirvesi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın uyarısı üzerine hayvan hakları düzenlemesi için harekete geçen AK Parti yönetimi dün hayvanseverlerle görüştü.

22.11.2018Gündem
Naz Çekem kimdir

Naz Çekem kimdir?

Ahmet Kural’ın Sıla'ya şiddet uyguladığı haberleri ardından gözler Naz Çekem’e çevrildi. Daha önce Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü, parmağının kırıldığını iddia eden Naz Çekem, o dönemde kendisini reklam yapmakla suçlayanlara ithafen bir paylaşımda bulundu. Peki, Naz Çekem kimdir?

2.11.2018Magazin
Hayvan hakları talimatı: Yasa hâlâ neyi bekliyor Bir an önce çıkartın

Hayvan hakları talimatı: Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hayvanlara işkence ederek öldürenlerle ilgili son dönemlerde medyaya yansıyan haberlere dikkat çekerek, “Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın. Hayvanlara işkence eden ve öldürenlere verilen cezaları da arttırın” dedi. Erdoğan hayvanlara işkence yapanlara, “İnsanlıktan nasibini almamış vicdansızlar” ifadesini kullandı.

18.10.2018Gündem
Deve kuşlarını ezmişti... Acımasız şoför yakalandı

Deve kuşlarını ezmişti... Acımasız şoför yakalandı

Avustralya'nın Victoria eyaletinin Cowangie bölgesinde, aracını deve kuşlarının üzerine sürerek acımasızca öldüren ve buna ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından yayımlayan 20 yaşındaki kişi yakalandı.

22.09.2018Dünya
Avustralyada deve kuşlarını acımasızca ezen şoför aranıyor

Avustralya'da deve kuşlarını 'acımasızca' ezen şoför aranıyor

Avustralya'da arabasını kasıtlı olarak deve kuşlarının üzerine süren şoförün kimliğini bulmak için hayvan hakları savunucuları seferber oldu.

21.09.2018Dünya
İnternette maymun satışı Yakında zürafa, zebra, çita...

İnternette maymun satışı! 'Yakında zürafa, zebra, çita...'

ANA vatanı Güney Amerika olan ’cüce’ ve ’örümcek’ cinsi maymunların Türkiye’de, internet üzerinden 5 bin liraya kadar fiyatla satışa çıkarıldığı belirlendi. Türkiye’ye yasa dışı yollarla getirilen maymunlar, yasak olmasına rağmen internet sitelerinden satılıyor. ’Cüce’ ve ’örümcek’ cinsi maymunlar için 900 liradan 5 bin liraya kadar para isteniyor.

3.09.2018Gündem
O hali yürekleri burkmuştu O artık zabıta

O hali yürekleri burkmuştu! O artık zabıta!

Otomobilin arkasında sürüklenen köpeğe belediye sahip çıktı. Muğla'nın Seydikemer ilçesinde otomobilin arkasında sürüklendiği için yaralanan ve tedavisi tamamlanarak "Aslan" adı verilen köpek, turizm zabıtası ekipleriyle devriyeye çıkıyor 

2.09.2018Gündem
Sahibinden piton Fotoğraflar WhatsApp üzerinden

Sahibinden piton! Fotoğraflar WhatsApp üzerinden

DÜNYANIN en tehlikeli sürüngenler arasında gösterilen piton yılanlarının, Türkiye’de internet ortamında 2 bin liraya kadar fiyatla satışa çıkarıldığı belirlendi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, yılanın satışının tespiti halinde, hayvan başına 6 bin 306 lira ceza uyguladıklarını bildirdi.

30.06.2018Gündem
Merhametimizde bile seçiciyiz

Merhametimizde bile seçiciyiz

Hayvan haklarından bahsedip köpeklerimize mama veriyoruz ama o mamalar civcivler ezilerek yapılıyor!

23.06.2018Hürriyet Pazar
Hayvanseverlerden “cezalar arttırılsın” eylemi

Hayvanseverlerden “cezalar arttırılsın” eylemi

Hayvanlara işkence ve eziyet olaylarının artmasına tepki gösteren havanseverler, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak cezaların arttırılması talebinde bulundu. Eyleme çok sayıda ünlü isim de destek verdi. Tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi “Hayvanların korunmasına yönelik yasa çıkarılmalıdır. Cezalar caydırıcı olmalıdır” dedi. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları ise Sakarya’da ayağı kesilen köpeğin ölümüyle ilgili gerçek faillerin bulunulması için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

21.06.2018Magazin
Hayvanseverlerden cezalar arttırılsın eylemi

Hayvanseverlerden 'cezalar arttırılsın' eylemi

Hayvanlara işkence ve eziyet olaylarının artmasına tepki gösteren hayvanseverler, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak cezaların arttırılması talebinde bulundu. Eyleme çok sayıda ünlü isim de destek verdi. Tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi “Hayvanların korunmasına yönelik yasa çıkarılmalıdır. Cezalar caydırıcı olmalıdır” dedi. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları ise Sakarya’da ayağı kesilen köpeğin ölümüyle ilgili gerçek faillerin bulunulması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

21.06.2018Gündem
Dikkat çeken sözler... Turgut Özalı limonatayla zehirlediler

Dikkat çeken sözler... 'Turgut Özal'ı limonatayla zehirlediler'

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili konuştu. Bakan Eroğlu, 'Ben Özal’a yakın bir başbakan müşavirinden dinledim. Onu aslında zehirlediler. Bir yerde limonata içmiş ve içine zehir katmışlar. Hayatını kaybetti. Turgut Özal da şehit oldu.' dedi.

19.06.2018Gündem
Artık mal değil can

Artık mal değil can

Sahipli-sahipsiz hayvan ayrımını kaldıran tasarı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı...Sahipli-sahipsiz hayvana zalimce muamelede bulunan veya öldürene 3 yıl hapis geliyor...

10.04.2018Gündem
Gördü, gözyaşlarına boğuldu: Bunlar insanlık suçu

Gördü, gözyaşlarına boğuldu: 'Bunlar insanlık suçu'

Adapazarı’nda beslediği köpeklerin sokak ortasında zehirlendiği için can çekiştiğini gören Ramazan Keser gözyaşlarına boğuldu, bunu yapanlara lanet yağdırdı.

1.04.2018Gündem
Ucuz et için hayvanlara işkence edilebilir mi Bu bir insanlık sınavı

Ucuz et için hayvanlara işkence edilebilir mi? Bu bir insanlık sınavı!

Sofralara ucuz et olarak konmak için Brezilya’dan yola çıkan 25 bin büyükbaş hayvan, kendi dışkı ve idrarının içinde Türkiye yolunda... Geminin 21 Şubat’ta Mersin Limanı’nda olması bekleniyor. Bu hikâyede belki söz konusu olan insan değil ama insanlık.

17.02.2018Hürriyet Pazar
VW: Sorumluları hesabını verecek

VW: Sorumluları hesabını verecek

Ürettikleri araçların egzoz gazlarını insanların üzerinde test etmekle suçlanan Alman otomotiv devlerinden Volkswagen’den (VW) açıklama.

30.01.2018Dünya
Kuyu’nun başına neler geldi

Kuyu’nun başına neler geldi?

Düştüğü 70 metrelik daracık kuyudan bakan masum ve çaresiz gözleri hatırlıyor musunuz? 10 gün süren çalışmalar sonunda kurtarıldığında bir dünya rekorunun parçası, milyonların sevgilisiydi. Üstelik o 10 günde, her konuda ayrışan memleketi bir tutkal gibi birleştirmişti kısa süreliğine de olsa. Sonra... Sonrası o istemese de gelen zorla gelen şöhret. Canlı yayınlar, programlar, parfüm kokuları, bol mama ve kendisini kurtaran itfaiyecilerin sağladığı sıcak yuva... Ve bir yıllık sessizlikten sonra Kuyu köpek yeniden karşımızda. Bu defa film yıldızı olmaya hazırlanıyor. Hani “Şöhretin bir bedeli var” derler ya... Öğreniyorum ki geçen bir yıllık sürede Kuyu da bu bedeli fazlasıyla ödemiş.

20.01.2018Hürriyet Pazar
Anayasa sahiplendi

'Anayasa' sahiplendi

Anayasa Mahkemesi, sadece sahipli hayvanlara işkenceyi cezalandıran düzenlemenin iptali için yapılan başvuruyu kabul etti. Maddenin iptali halinde sahipsiz hayvanlara işkence de hapisle cezalandırılabilecek.

19.01.2018Gündem
AYM gündemine aldı

AYM gündemine aldı

Erzincan'da orduevi nizamiyesinde kediyi tekmeleyip, yumruklayan Er Taner Hepşen’in görüntülerinin ortaya çıkmasıyla kamuoyunda tartışılan Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “sahipli hayvanlara” işkence yapılmasına ilişkin maddesi Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) gündemine geldi.

15.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Mahalleli kardeşim sakın ama falan deme

Eğer ülkenin elinde büyük yetkiler bulunan Cumhurbaşkanı çıkıp diyorsa ki...

19.10.2018

İçim yanıyor

MAVİ gözlü melek Leyla, 4 yaşındaydı; kaçırdılar, açlıktan öldü, cansız bedenini dereye attılar.

6.07.2018

Bu ayıptan kurtulma günü...

SAKARYA’da, bacakları kesilen köpek yavrusunun o görüntüsü canımızı gerçekten çok yaktı...

24.06.2018

Kerimcan Kamal’dan bir yeni kitap daha: Karşıyım... Her şeye karşıyım... Dolara da karşıyım...

Kerimcan Kamal. Bu adamı seviyorum. Biliyorsunuz tecrübeli bir gazeteci ve televizyoncu.

23.05.2018

Hükümet alınmasın ama belediyelerimiz, bakanlıklardan çok daha hızlı ve çözüm odaklılar

Vallahi kimse alınmasın ama yukarıdaki başlığı savunacak çok fazla argümanım var. Bugün ise duyarlılığı sebebiyle teşekkür etmek istediğim bir kuruma yer vermek istiyorum köşemde.

11.02.2018

Murat Boz haklı durum çok trajik

Gülüp eğleniyoruz filan ama Gülben-Seren savaşı trajik bir hale dönüştü.

30.01.2018

Sonuç getiren habercilik

Biz gazeteciler için en büyük mesleki mutlulukların başında, hazırladığımız sayfalara yansıttığımız haberlerden kamu veya mağdur kişi yararına sonuç almamız gelir. Sözünü ettiğimiz bu haberler hayatın her alanında olabilir.

14.01.2018