MENÜ

Hayvan Sevgisi

Hayvan Sevgisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hayvan Sevgisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hayvan Sevgisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.398 Hayvan Sevgisi haberi bulunmuştur.

Hayvan Sevgisi Haberleri

Soğukta sokak hayvanlarının altına karton, üstüne battaniye

Soğukta sokak hayvanlarının altına karton, üstüne battaniye

ESKİŞEHİR'de, hava sıcaklığı eksi 5 dereceye düşerken, kentin en işlek caddesinde sokakta kalan köpeklere esnaf sahip çıktı. Bir marketin önünde duran köpeklerin altına karton seren esnaf, hayvanların üstüne de satın aldıkları battaniyeleri örttü. İki Eylül caddesindeki esnaftan Hasan Yılmaz, "Eskişehir’de esnaf ve vatandaşlar sokak hayvanlarına karşı çok duyarlı. Soğuk havada köpekler üşümesin diye altına karton, üstlerine battaniye alarak serdik. Caddeden geçenlerde mutlaka köpekleri görüp ya mama alıyor ya da üstlerine serecek battaniye getiriyor" dedi.

24.01.2020Gündem
Köpeği kurulayan temizlik işçisinin geçmişinden dram çıktı

Köpeği kurulayan temizlik işçisinin geçmişinden dram çıktı

Ümraniye'de bir temizlik işçisi yağmurdan ıslanarak üşüyen bir sokak köpeğini bezle kurulayıp sevmiş, o anlar görenlerin içini ısıtmıştı. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, hayvansever temizlik işçisi Temel Genç’i anlamlı davranışından dolayı ödüllendirip teşekkür belgesi verdi. Temizlik işçisi Temel Genç’in geçmişinden ise dram çıktı. Genç ve ablası, ailesi tarafından henüz çocukken Sirkeci İstasyonu’na terk edildiğini, 40 yıl sonra araştırarak ailesini bulduğunu söyledi.

14.01.2020Gündem
Sokakta bulunup ’Ulvi’ adı verilen yavru köpek, okulun maskotu

Sokakta bulunup ’Ulvi’ adı verilen yavru köpek, okulun maskotu

VAN’ın Bahçesaray ilçesindeki Şişli Mahallesi İlkokulu’nda, öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için sokakta bulunan 4 aylık yavru köpek beslenmeye başladı. Öğrenciler, ’Ulvi’ ismini verdikleri köpeği ders aralarında dizlerinde uyutuyor, besleyip, keyifli anlar yaşıyorlar.

8.01.2020Gündem
Aslana veda

Aslan'a veda

Hürriyet  gazetesi okurları dün ölüm ilanları sayfasında bir hayvanseverin 16 yıllık kedisine vedasıyla karşılaştı.

4.01.2020Gündem
Köpek kediyi emzirip, annelik yapıyor

Köpek kediyi emzirip, annelik yapıyor

Samsun’da 1 yaşındaki Kopi isimli köpek, yavru kediye annelik yapıyor. Köy hizmetlerinden emekli olduktan sonra hayvan sevgisi nedeniyle 19 Mayıs ilçesinde bahçeli bir eve yerleşen Süleyman Yüce'nin yavruyken bir arkadaşından aldığı ve Kopi isimini verdiği köpeği, anneleri trafik kazasında telef olan kedilere annelik yapıyor. Annelik yaptığı kediyi emziren Kopi, ancak yemeğini paylaşmayı sevmiyor. Yemeğini yedikten sonra kedinin kendini emzirmesine bir şey demiyor.

23.11.2019Haber

Polisin hayvan sevgisi

EDİRNE'de Selimiye Polis Merkezi, iki gün önce yeni adresine taşındı. Kontrol amacıyla eski merkezlerine giden polisler, besledikleri ve adını 'Atiye' koydukları sokak köpeğinin kendilerine gösterdiği sevgiye dayanamayıp ekip aracına alarak, taşındıkları yeni polis merkezine götürdü.

21.11.2019Gündem
5.8lik depremin ardından yılda 50 bin hayvanın tedavi edildiği hastane de kapatıldı

5.8'lik depremin ardından yılda 50 bin hayvanın tedavi edildiği hastane de kapatıldı

Silivri açıklarında geçen hafta meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi de hizmete kapatıldı.

4.10.2019Gündem
Bu okulda ilk ders hayvan sevgisi

Bu okulda ilk ders hayvan sevgisi

İzmir'deki lise öğrencileri okullarında; beş kedi, üçer tane köpek ile tavuk, bir papağan ve 200 balık besliyor. ‘Bozok’, ‘Şükela’ ve ‘Namık’ gibi isimler koydukları hayvanlarla oyunlar oynayan öğrenciler, hem hayvan korkularını yeniyor hem de derslere daha kolay motive oluyor.

25.09.2019Eğitim
Bakan Selçuk: Çocuklarımızın tabiata hürmet etmesi vizyonumuzun temeli

Bakan Selçuk: Çocuklarımızın tabiata hürmet etmesi vizyonumuzun temeli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklarımızın tabiata hürmet etmesi, doğayla birlikte yaşaması, hayvan sevgisi ve okul dışındaki ortamlarda yetişmesi 2023 eğitim vizyonumuzun temelini oluşturuyor" dedi.

24.09.2019Eğitim
Haciz kalktı

Haciz kalktı

Sahibinin borcu yüzünden haczedilen Cane Corso cinsi ‘Duman’ adlı köpeğin üzerindeki hacizler 3 mahkeme tarafından da kaldırıldı. Duman’ın sahibinin avukatı Cihan Cem Sakarya yasaya aykırı olan evcil hayvan haczinin önüne geçebilmek için haczi yapan avukatı baroya şikâyet etti. Avukat Sakarya, Duman’ın artık Silivri’deki çiftlikte mutlu bir hayat sürdüğünü dile getirdi.

14.07.2019Gündem
Hayvanlara şiddete 2 yıl ceza önerisi

Hayvanlara şiddete 2 yıl ceza önerisi

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu, hayvan hakları ihlallerinin önlenmesine yönelik taslak raporunu hazırlamaya başladı.

5.07.2019Gündem
Görenler şaşkına döndü Vatandaşların ilgi odağı oldu

Görenler şaşkına döndü! Vatandaşların ilgi odağı oldu

Denizli’nin Çal ilçesinde atlara olan sevgisi nedeniyle ilçede her akşam atıyla sokakları turlayan adam, vatandaşların ilgi odağı oldu.

25.06.2019Gündem
Patisinden yaralanan akıllı köpek eczacıdan böyle yardım istedi

Patisinden yaralanan akıllı köpek eczacıdan böyle yardım istedi

Patisi yaralanan sokak köpeği, gittiği eczanede yardım istedi. Köpeğin o anları, güvenlik kameralarına yansıdı. Yaralı köpeği tedavi eden Eczacı Banu Cengiz, "Yüreklerinde insan sevgisi, hayvan sevgisi, doğan sevgisi olanlar kapısına gelen bu canlıya müdahale ederdi" dedi. İstanbul patisi yaralanan bir sokak köpeği, mahalledeki eczaneye giderek yardım istedi. Hayvanseverliği ile tanınan Eczacı Banu Cengiz, önce ne olduğunu tam olarak anlayamadı. Mama kabını alan Cengiz, köpeğin karnını aç olduğunu düşünerek beslemeye çalıştı. Ancak köpek yaralı patisini ezcacıya uzatarak adeta yardım istedi. Eczacı Cengiz tarafından pansumanı yapılan köpek, ardından geldiği gibi dükkandan ayrıldı.Eczacıda yaşanan ilginç anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde yaralı sokak köpeği eczaneden içeri giriyor. Bir süre sonra köpeği fark eden Eczacı Banu Cengiz, yanına yaklaşıyor. Ne olduğunu anlamaya çalışan Cengiz, aç olduğunu düşünerek mama kabıyla köpeği beslemeye çalışıyor. Ancak bu sırada yaralı olan patisini kaldıran köpek, adeta eczacı Cengiz'den yardım istiyor. Köpeği yarasına pansuman yapan eczacı Cengiz, bir süre yaralı köpeği dükkanda misafir ediyor.Sokak köpeğini tedavi eden eczacı Banu Cengiz yaşanan ilginç olayı anlatarak, "Önce ne olduğunu anlamaya çalıştım. Patisini uzattı, kan olduğunu gördüm. Sonra onu temizledik. Merhemini sürüp içeride misafir ettik, uyuttuk. Sahiplenmek isteyenler oldu ancak kendisi sokak köpeği olduğu için özgürlüğü tercih edip gitti’’ ifadelerini kullandı.Yaşanan olayı sosyal medya hesabından paylaştığını ancak bu kadar büyüyeceğini beklemediğini söyleyen Cengiz, "Sosyal medya hesabımdan paylaştım. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum. Çok şekerdi kendisi, tedavisini yaptırdı ve gitti. Ben de bunu farkındalık oluşturması adına paylaştım. Sonra bir baktım yayılmış. Umuyorum, insanlar bir parça bir şey kaparlar. Yüreklerinde insan sevgisi, hayvan sevgisi, doğan sevgisi olanlar kapısına gelen bu canlıya müdahale ederdi. Ben özel bir şey yapmadım" ifadelerini kullandı. Kurgu: Levent SERT

22.06.2019Haber
Eczaneye gelip patisini uzatıp yardım istedi Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum

Eczaneye gelip patisini uzatıp yardım istedi! 'Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum'

Patisi yaralanan sokak köpeği, gittiği eczanede yardım istedi. Köpeğin o anları, güvenlik kameralarına yansıdı. Yaralı köpeği tedavi eden Eczacı Banu Cengiz, "Yüreklerinde insan sevgisi, hayvan sevgisi, doğan sevgisi olanlar kapısına gelen bu canlıya müdahale ederdi" dedi.

22.06.2019Gündem
Vicdansızlık Yavru kuşları aracıyla böyle ezdi

Vicdansızlık! Yavru kuşları aracıyla böyle ezdi

Ümraniye’de 32 yıldır kuş besleyen Recep Kıraç, sokakta yem yiyen kuşlarının otomobil tarafından ezildiğini görünce şok oldu.

20.06.2019Gündem
Liseli Oğuza okul önünde köpekler saldırdı, çevredekiler zor kurtardı

Liseli Oğuz'a okul önünde köpekler saldırdı, çevredekiler zor kurtardı

Bursa'nın İznik ilçesinde lise öğrencisi Oğuz Uslu (17), okula girerken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan Uslu'ya hastanede dikiş atılıp kuduz aşısı yapıldı.

18.04.2019Gündem
Sınıfta ipekböceği ve solucan gübresi ürettiler

Sınıfta ipekböceği ve solucan gübresi ürettiler

Samsun’un Atakum ilçesindeki Kurupelit İlkokulu idaresi, öğrencilerin istek ve hayallerini dinledikten sonra sınıflarda ipek böceği ve solucan gübresi üretimi, bahçedeki kümeste civciv yetiştirilmesi, hobi bahçesinde meyve sebze üretimi, güzel havalarda dersin açık havada işlenmesi gibi uygulamaları hayata geçirdi.

5.04.2019Eğitim
“Hayvanları Koruma Semineri”ne öğrencilerden yoğun ilgi

 “Hayvanları Koruma Semineri”ne öğrencilerden yoğun ilgi

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yürütülen ilçemiz ilkokul 3.sınıf öğrencilerine yönelik “Hayvanları Koruma Semineri” İstiklal İlkokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımı ve öğrencilerin yoğun ilgisinde yapıldı. Kasım ayında yapılmaya başlanan seminerlere  Veteriner Hekim Emre SAYMAZ’ın özverili çalışmasıyla öğrencilere “ hayvanların dünyasını anlamak , onların bize ihtiyaçlarının olduğunu en az bizler kadar yaşama haklarının bulunduğu ve onların yaşam koşullarını iyileştirmemiz gerektiği aşılanıyor. “Sevgiyi Arttırmak Şiddeti Azaltmak” sloganı ile yürütülen projede öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile öğrenciler sokak hayvanlarına yönelik kedi ve köpek evleri yapıyor ve sokaklara yerleştirerek hem örnek bir davranış sergiliyor hem de hayvan sevgisi aşılıyor.

14.02.2019Haber
Kürkün gerçek olduğunu bilmiyordum

Kürkün gerçek olduğunu bilmiyordum!'

Hayvan sevgisi ile bilinen Şevval Sam, dizide rolü gereği gerçek kürk giyince eleştiri oklarının hedefi oldu.

1.02.2019Magazin
Nostaljik atmosferde  sıcacık bir hikâye

Nostaljik atmosferde sıcacık bir hikâye

Cary Fagan son kitabı ‘Aslan Firarda’da dostluk, hayvan sevgisi ve paylaşım konularına bambaşka bir pencereden bakarken yarattığı capcanlı atmosferle okurları sarıp sarmalıyor.

31.01.2019Kitap Sanat
Organik okul

Organik okul

Bahçelievler’deki ilkokulda eğitim gören öğrenciler, İstanbul’un ortasında sebze ve meyve yetiştiriyor, okuldaki kümes sayesinde hayvan sevgisiyle büyüyor. Bir yanda bostan bir yanda tavuk, kaz, hindi gibi hayvanlarla iç içe eğitim alan çocuklar, doğal ürünleri de lezzetle yiyor.

14.01.2019Eğitim
Üniversitelilerden örnek projeler

Üniversitelilerden örnek projeler

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, hayvanlar için yemlik ve yuva yapma, ayakkabısı olmayan çocuklar için bot, taşrada hiç sinemaya gidemeyen çocukların ayağına sinemayı götürme gibi pek çok projeyi hayata geçirdi.

8.01.2019Eğitim
Köpeği ölünce mimarlıktan vazgeçip veteriner oldu

Köpeği ölünce mimarlıktan vazgeçip veteriner oldu

Mimar olmayı hedeflerken üniversite tercihini yapacağı gün sahiplendiği köpeği ölen Orhun Kabasakal, veteriner olmaya karar vererek 2 yıldır hayvanları sağlığına kavuşturuyor.

27.12.2018Kampüs
Bu mahallenin sakinleri kuşlar

Bu mahallenin sakinleri kuşlar

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Kocatepe İlkokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullarının bahçesine kuş mahallesi kurdu. Proje kapsamında mahalle kavramını öğrenen öğrenciler, hem hayvan sevgisini, hem de matematik bilgilerini pekiştirdi.

17.12.2018Eğitim
Müdürden okula ‘kuş parkı’

Müdürden okula ‘kuş parkı’

Aydın'da bir ilkokul müdürü, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için okul bahçesine 20 farklı türden 50 kuşun yaşadığı ‘Sevimli Kanatlar Parkı’ oluşturdu. Kuş sesleri arasında ders yapılan ‘Eko-Okul’ unvanlı okulda, okul müdürü de ‘Sera’ adını verdiği papağanı omuzuna alarak sınıfları dolaşıyor.

11.12.2018Eğitim
İstanbul’un atlı polisleri göreve böyle hazırlanıyor

İstanbul’un atlı polisleri göreve böyle hazırlanıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı Atlı Polis Grup Amirliği yaklaşık 1 ay önce kuruldu. 5’i kadın toplam 20 polisten oluşan birlik kapılarını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açtı.

4.12.2018Gündem
Gurbetçi vatandaş köpeklerine sahip arıyor

Gurbetçi vatandaş köpeklerine sahip arıyor

5 Nisan 2018’e Sinop’a giden ve kısa süre içinde yurt dışına çıkması gereken gurbetçi Cemal Erdal’ın sahip çıktığı sokak köpeği dün 10 yavru yaptı. Cemal Erdal, anne köpek ve 10 yavrusuna bakacak bir hayvanseveri arıyor.

23.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Yarıyıl tatilinde Ankara’da çocuklarla gezilebilecek müzeler

Sömestr tatili tüm hızıyla devam ederken çocuklu aileler de çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri yerler arıyor. Soğuk Ankara havalarında sıcak ortamlar arayanlar, soğuk da olsa içinizi ısıtacak eğlencelerle dolu müze ziyaretleri yapmak istemez misiniz? Anlatacağımız müzeler tam da size göre…

24.01.2020

Medeniyet dersi

OKULLAR tam yarı tatile girmişken...

20.01.2020

Her okula bir köpek projesi

Çankırı TOBB Fen Lisesi tarafından okulun bahçe kısmına hayvanlar için yaşam alanları kuruldu. Hayvanların bakımını da okul öğrencileri yapıyor.

1.11.2019

Kucağımda bir Ömür Gedik

Mersin’den yazıyordu Şeyda Hanım.

27.08.2019

Aç canları açlığından vurdunuz

Batıkent’te aç canları açlığından vurdunuz... Muhtaçlığından vurdunuz... Minnetle bakan gözlerinden, masumiyetlerinden, size duydukları güvenden vurdunuz. Bebeğine süt olsun diye yediği zehirle, anneliğinden vurdunuz. Artık bir an önce beklenen yasa çıkarılmalı.

19.04.2019

Bu satırlar Ezgi’ye

Ankara’da 16 köpeğin zehirli etlerle öldürülmesi bütün Türkiye’nin tepkisini çekti..

13.04.2019

Kral boyut değiştiriyor

Ülkemizde kotasız internet dönemi başladı. İnternetin olmayacağı ev kalmayacağına göre, dijital yayınların artacağını öngörmek de mümkün.

17.01.2019

Yani bize patlamış mısırla çakma Cem Yılmaz mı satacaksın

Her hafta gittiğim sinema salonlarının yöneticisinin Cengiz Semercioğlu’na verdiği, pazar günü Hürriyet Kelebek’te yayınlanan röportajdaki sözlerini hayretlerle okudum.

1.01.2019