MENÜ

Hayvan

Hayvan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.683 Hayvan haberi bulunmuştur.

Hayvan, canlılar dünyasının ökaryotlar (Eukaryota) üst âlemindeki hayvanlar (Animalia) âleminde sınıflanan canlıların ortak adıdır. "Hayvan" sözcüğü, günlük kullanımda esasen insan dışı nefes alan ve hareket eden şeyleri ifade etmek için kullanılırsa da biyolojik bağlamda insanı da içerir. Hayvanlar âleminin bilimsel ve Latince adı olan "Animalia" terimi ise yine Latince olan ve "yaşayan" ya da "ruh" anlamına gelen animadan türetilmiş animal sözcüğünün çoğuludur. Hayvanlar âlemini tanımlayan bir başka Latince bilimsel terim de Metazoa'dır.

Hayvan Haberleri

Aparta baskın yapan polisler gözlerine inanamadı

Aparta baskın yapan polisler gözlerine inanamadı

Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir aydır takip ettikleri tarihi eser kaçakçısı bir çeteye operasyon yaptı. Operasyonda şebekenin bir apart dairesinde sakladığı yüzlerce tarihi eser ele geçirildi.

19.01.2020Gündem
Türkiyede ham deri ihtiyacı sürse de ihracatın büyümesi bekleniyor

Türkiye'de ham deri ihtiyacı sürse de ihracatın büyümesi bekleniyor

Türkiye Deri Sanayicileri Derneği (TDSD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, "Her yıl deri sektörü 6-6,5 milyon adet büyükbaş hayvan ham derisine ve 50 milyon adet küçükbaş hayvan ham derisine ihtiyaç duyuyor." dedi.

19.01.2020Ekonomi
Şimdi ne yapacağız bu atları Faytonlar kaldırıldı ama tartışma bitmiyor

Şimdi ne yapacağız bu atları? Faytonlar kaldırıldı ama tartışma bitmiyor

İstanbul’un son yıllardaki sıcak gündem maddesinde sona gelindi, Prens Adaları’nın sembolü faytonlar yasaklandı. Kararın arkasında atların kötü şartlarda yaşatılması, acımasızca çalıştırılması gibi haklı gerekçelerle hayvanseverlerin başlattığı kampanyalar vardı. Yorgan gitti ama kavga bitmedi. Madalyonun arka yüzünü çevirip olayın tüm boyutlarını inceledik.

19.01.2020Hürriyet Pazar
Metropoldeki vahşi orman

Metropoldeki vahşi orman

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’un diğer ilçelerinden ve başka şehirlerden her gün onlarca köpek, Çatalca ve Silivri bölgesine terk ediliyor. İddiaya göre bu bölgelere köpek bırakanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi de var. Sürüler halinde gezen köpekler, açlıktan birbirlerini yiyor.

19.01.2020Gündem
Kuşların doğurganlığına yeni tehdit: Mazot

Kuşların doğurganlığına yeni tehdit: Mazot

Meclis Araştırma Komisyonu, mazot masrafındaki artış nedeniyle çiftçinin üretim tekniğinde yaptığı değişikliklerin yaban kuşlarında kısırlığa neden olduğunu tespit etti. Keklik, bıldırcın ve üveyik başta olmak üzere bazı türlerde doğurganlığın kaybolduğuna, bunun sonucu olarak salgın hastalıkların artış gösterdiğine işaret edildi.

18.01.2020Gündem
Sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hava sıcaklığının eksi derecelerde seyrettiği soğuk kış günlerinde yaşam mücadelesi veren yaban hayvanları ile sokak hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı.

17.01.2020Gündem
Bakan Pakdemirlinin sahip çıktığı köpek Bobo katarakt ameliyatı oldu

Bakan Pakdemirli'nin sahip çıktığı köpek 'Bobo' katarakt ameliyatı oldu

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla ameliyat edilmesi için dün Mersin'den İstanbul'a getirilen 'Bobo' isimli köpek, bugün Üsküdar’daki hayvanlara yönelik bir göz merkezinde katarakt ameliyatı oldu. 12 yaşındaki doberman cinsi Bobo’yu ameliyat eden veteriner Prof. Dr. Murat Şaroğlu, “Bobo bir vesileydi, bir sembol oldu. Ameliyat teknik olarak iyi geçti” dedi.

17.01.2020Gündem
İspanyada atlar, kötülüklerden arındırılmak için ateş üzerinde yürütüldü

İspanya'da atlar, kötülüklerden arındırılmak için ateş üzerinde yürütüldü

İspanya'nın küçük bir kasabasında yaklaşık 300 yıldır yaşatılan gelenek çerçevesinde, kötülüklerden arınma ve salgın hastalıklardan korunma inancıyla atlar ateş üzerinde yürütüldü.

17.01.2020Keyif
Evlerimizdeki kediler, tabaklarımızdaki inekler ikilemi

Evlerimizdeki kediler, tabaklarımızdaki inekler ikilemi

‘Hayvanlar hakkında tutarlı düşünmek neden bu kadar zordur?’ altbaşlığıyla yayımlanan ‘Sevdiklerimiz, Tiksindiklerimiz, Yediklerimiz’de Hal Herzog, ‘evlerimizdeki kediler, tabaklarımızdaki inekler ikilemi’ olarak özetleyebileceğimiz kapsamlı bir insan-hayvan ilişkisinin derinlikli portresini çıkarıyor. Kitap şimdiden alanında bir külte dönüşmüş durumda.

17.01.2020Kitap Sanat
Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker’den çiftçiye 2019’da 2.5 milyar TL’lik ödeme

Konya Şeker, üreticiye kazandırdığı 45 üretim tesisinde 32 çeşit tarımsal ve hayvansal ürün alımı yaptı.

17.01.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı Destek ödemeleri bugün yapılacak

Bakan Pakdemirli açıkladı! Destek ödemeleri bugün yapılacak

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Hastalıktan ari işletme desteği kapsamında, 1253 işletmemize 323 bin 247 baş hayvan için toplam 84,8 milyon lira ödemeye yapacağız" dedi.

17.01.2020Ekonomi
Ziraat Bankası 2020de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası 2020'de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Önümüzdeki dönemde gerek kredilerimizle gerekse hayata geçireceğimiz yeni uygulamalarla ülkemiz tarımını, üreticilerimizi ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar olduğundan çok daha güçlü şekilde 'bir bankadan daha fazlası' dedi.

17.01.2020Ekonomi
Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite! Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de dört gözle bekliyor. Cuma günü okullarda zil sesi susacak ve artık tatil heyecanı başlayacak. Bu yarı tatilinde uzun tatil planı yapamayanlar için İstanbul’da çocukla gidilecek yerleri sizler için derledik. İstanbul’da ister çocuğunuzla Snowpark’ta eğlenin ister Yeşilçam Müzesi’nde geçmişte yolculuğa çıkın. Seçenek çok, üstelik çok da ucuz…

17.01.2020Seyahat
Minik dostlar için yasa yolda

Minik dostlar için yasa yolda

MECLİS’te oybirliğiyle hazırlanan Hayvan Hakları Komisyonu Raporu, Genel Kurul’da görüşülürken, yasa teklifiyle ilgili de ortak mesajlar geldi.

17.01.2020Gündem
İklim değişikliği nedir, küresel ısınmanın kanıtı var mı

İklim değişikliği nedir, küresel ısınmanın kanıtı var mı?

Bilim insanları, küresel ısınmanın dünya üzerinde felakete varan etkiler yaratmaya başladığı konusunda uyarılar yapıyor.

17.01.2020Teknoloji
Fayton krizinde son dakika gelişmesi İBB Meclisinde kabul edildi

Fayton krizinde son dakika gelişmesi! İBB Meclis'inde kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalardaki fayton ve bu faytonlar için kullanılan atları satın alarak, kamulaştıracak. Faytonların her biri 300 bin TL, atların her biri ise 4 bin TL bedelle İBB tarafından satın alınacak.

16.01.2020Gündem
Avustralyada 5 bin yabani deve, kuraklık nedeniyle öldürüldü

Avustralya'da 5 bin yabani deve, 'kuraklık nedeniyle' öldürüldü

Avustralya'nın güneyinde kuraklık nedeniyle 5.000 yabani deve, helikopterlerden tüfeklerle açılan ateşle öldürüldü.

16.01.2020Dünya
Denizlisporlu Estupinan: Kısa sürede bu kadar gol atmak mutlu ediyor

Denizlisporlu Estupinan: "Kısa sürede bu kadar gol atmak mutlu ediyor"

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor'un Kolombiyalı oyuncusu Oscar Estupinan, sezonun ilk yarısı az süre almasına rağmen, Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda toplam 9 gol atmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

16.01.2020Futbol
Hadrianaupoliste kazılara devam

Hadrianaupolis'te kazılara devam

Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nde 2003'te başlatılan kazı çalışmaları bu yıl da uzman ekipler tarafından yürütülecek.

16.01.2020Keyif
İlkel insanların deniz kabuklarından alet yapmak için daldığı iddia edildi

İlkel insanların deniz kabuklarından alet yapmak için daldığı iddia edildi

İlkel insanların (Neandertal), deniz kabuklarını aletlere dönüştürmek için daldığı ileri sürüldü.

16.01.2020Teknoloji
Dokuz yeni film vizyonda

Dokuz yeni film vizyonda

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek.

16.01.2020Keyif
Bu hafta hangi filmler vizyona girecek

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek. Aksiyon ağırlıklı dönem filmi 'Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı', Fatih Sultan Mehmet'in Avrupa seferlerini beyaz perdeye taşıyacak. İşte, sinemalarda bu hafta vizyona girecek filmler...

16.01.2020Televizyon
Aralıklı Oruç Diyeti Haftada 2-3 Gün Uygulanmalı

Aralıklı Oruç Diyeti Haftada 2-3 Gün Uygulanmalı

Aralıklı oruç diyeti gündemi son zamanlarda oldukça meşgul etti. Aralıklı oruç diyetinin kilo kontrolü ve genel sağlık üzerinde birçok yararlı etkiler sağladığını belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Melih Özel, aralıklı oruç diyetini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
8 milyon hektar orman-366 bin insan

8 milyon hektar orman-366 bin insan!

Avustralya Eylül 2019'dan bu yana yanıyor. Peki binlerce insan, yüz binlerce hayvan ve milyonlarca ağacı etkileyen bu yangınlar neden çıktı? Yangında kaç kişi hayatını kaybetti? Avustralya yangını hayvanları nasıl etkiledi? Sürdürülebilirlik Uzmanı/Çevre Mühendisi Serkan Soyuer "Avustralya yangını neden çıktı?" sorusuna yanıt verdi ve iklim değişikliğinin sebep olduğu güncel sonuçları anlattı. İşte Avustralya yangını hakkında merak ettiğiniz her şeyin yanıtları...

16.01.2020Life Style
Arnavutköyde sahipsiz yaralı atlara yardım ediyorlar

Arnavutköy'de sahipsiz yaralı atlara yardım ediyorlar

ARNAVUTKÖY'de bahar ve yaz aylarında çalıştırılan, kış aylarında ise sokağa terk edilen atların içler acısı hali yürekleri burktu. Ayaklarındaki yaralar, açlık ve soğuktan dolayı düştükleri yerden kalkamayan atların yardımına mahalledeki kadınlar koştu. Günlerdir ot ve su vererek hayatta tutmaya çalıştıkları yaralı atların içler acısı haline üzüldüklerini söyleyen yardımsever kadınlar, yetkililere ve hayvan severlere yardım çağrısında bulundu.

16.01.2020Gündem
Teklif yağdı... Bu horoza paha biçilemiyor

Teklif yağdı... Bu horoza paha biçilemiyor!

Ankara’da düzenlenen 4. Ulusal Kümes Hayvanları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Fuarı’na güzelliği ile damga vuran ve hakem heyeti tarafından Türkiye şampiyonu seçilen ‘Osmanlı Sultan’ ırkı horoz ‘Pusat’a sahibi İbrahim Arkan tarafından paha biçilemiyor.

16.01.2020Gündem
2020 kurban bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

2020 kurban bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

İslam dininde kutlanan iki bayramdan biri olan kurban bayramı, milyonlarca Müslüman tarafından heyecanla bekleniyor. Kurban ibadetini yapacak Müslümanlar bir yandan da kurban bayramı tatillerini şimdiden şekillendirmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını araştırıyor. Peki, kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

16.01.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığıdan üniversitelilere burs

Tarım ve Orman Bakanlığı'dan üniversitelilere burs

Tarım ve Orman Bakanlığı ile YÖK Başkanlığı arasında, işbirliği için protokol imzalandı. Törende konuşan YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Protokol, ülke için fevkalade yararlı, görülebilir sonuçlar oluşturacak. Bu neredeyse tarım eğitiminin yeni bir modellemesi süreci" dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise, "YKS’de ilk 10 bine girip tercihleri doğrultusunda bakanlığımızın asli görevlerini yürüten ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, orman mühendislikleri, veterinerlik gibi fakülte ve bölümlere yerleşenlere burs verilmesini planlıyoruz" diye konuştu.

15.01.2020Eğitim
Nesli tükenme tehlikesi altındaki yaban kedisi kapana takıldı

Nesli tükenme tehlikesi altındaki yaban kedisi kapana takıldı

Siirt’in Tillo ilçesinde Limak Barajı şantiyesinde trafoya giren hayvanların telef olması üzerine kurulan kapana, nesli tükenme tehlikesi altında bulunan yaban kedisi takıldı.

15.01.2020Gündem
Kılıçdaroğlu: Dış politikayı barış eksenli yapmamız lazım

Kılıçdaroğlu: Dış politikayı barış eksenli yapmamız lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim dış politikayı barış eksenli yapmamız lazım. Suriye'ye müdahale edildiğinde karşı çıktım. En ağır eleştirileri aldım" dedi.

15.01.2020Gündem
Antalyada ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu

Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu

Antalya'nın Kemer ilçesinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Akdeniz foku ölüsü kıyıya vurdu.

15.01.2020Gündem
Küresel ısınma sofradaki balık çeşitliliğini tehdit ediyor

Küresel ısınma sofradaki balık çeşitliliğini tehdit ediyor

Dünyanın en büyük sorunlarından biri haline gelen küresel ısınmayla deniz suyu sıcaklığının yükselmesi bir yandan denizlerdeki canlı çeşitliliğini tehdit ederken bir yandan da balıkçıların ekmek kapısına ve vatandaşların cebine olumsuz etki ediyor.

15.01.2020Teknoloji
Asit yağmurları nedir Asit yağmuru arabaya zarar verir mi

Asit yağmurları nedir? Asit yağmuru arabaya zarar verir mi?

Asit yağmuru, atmosferin kirlenmesi nedeniyle meydana gelmektedir. Atmosferdeki çeşitli kimyasal tepkimelerle birlikte yağışın gerçekleşmesiyle meydana gelen asit yağmuru, ormanlar ve binalar üzerinde önemli zararlara neden olmaktadır. Peki, asit yağmurları nedir ve arabaya zarar verir mi? İşte, asit yağmuru hakkında detaylı bilgiler

15.01.2020Gündem
Kurbağadan yaşayan robot

Kurbağadan yaşayan robot

ABD’de Tufts ve Vermont üniversitelerinden uzmanlar, kurbağa embriyonlarından dünyanın ilk ‘yaşayan robotlarını’ geliştirdiklerini ileri sürdü.

15.01.2020Dünya
İki hafta içinde ikinci kez oldu Kıyıya vurdu

İki hafta içinde ikinci kez oldu! Kıyıya vurdu

Antalya'nın Kemer ilçesinde nesli tükenmekte olan Akdeniz foku ölüsü kıyıya vurdu. Öte yandan 2 Ocak tarihinde yavru Akdeniz foku ölüsü karaya vurmuştu.

14.01.2020Gündem
İş yeri önünde deve kesip esnafla kavga eden Iraklı kasap özür diledi

İş yeri önünde deve kesip esnafla kavga eden Iraklı kasap özür diledi

ŞANLIURFA'da iş yeri önünde 500 kiloluk deve kesen, daha sonra da gittiği hayvan pazarında esnafla tekme tokat kavga eden Irak uyruklu Yasir Nasır, pişman olduğunu bildirerek, özür diledi.

14.01.2020Haber
İşyeri önünde deve kesip olay çıkarmıştı Özür diledi...

İşyeri önünde deve kesip olay çıkarmıştı! Özür diledi...

Şanlıurfa'da işyeri önünde 500 kiloluk deve kesen, daha sonra da gittiği hayvan pazarında esnafla tekme tokat kavga eden Irak uyruklu Yasir Nasır, pişman olduğunu bildirerek, özür diledi.

14.01.2020Gündem
Durdurulan otomobilden 129 sikke çıktı

Durdurulan otomobilden 129 sikke çıktı

BOLU'da, Roma ve Bizans dönemlerine ait 129 sikke ile 13 obje ele geçirildi. 1 kişi gözaltına alındı.

14.01.2020Gündem
Rüyada keçi görmek ne anlama gelir Rüyada keçi sürüsü görmenin tabiri

Rüyada keçi görmek ne anlama gelir? Rüyada keçi sürüsü görmenin tabiri

Rüyada keçi görmek hayırla tabir edilir. Bu rüya dünya malına, bolluğa rızka yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyada keçinin yaptığı eylemler ile rüya yorumu değişebilmektedir. İşte rüyada keçi görmek ve diğer keçi ile alakalı rüya yorumları.

14.01.2020Rüya Tabirleri
Köpeği kurulayan temizlik işçisinin geçmişinden dram çıktı

Köpeği kurulayan temizlik işçisinin geçmişinden dram çıktı

Ümraniye'de bir temizlik işçisi yağmurdan ıslanarak üşüyen bir sokak köpeğini bezle kurulayıp sevmiş, o anlar görenlerin içini ısıtmıştı. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, hayvansever temizlik işçisi Temel Genç’i anlamlı davranışından dolayı ödüllendirip teşekkür belgesi verdi. Temizlik işçisi Temel Genç’in geçmişinden ise dram çıktı. Genç ve ablası, ailesi tarafından henüz çocukken Sirkeci İstasyonu’na terk edildiğini, 40 yıl sonra araştırarak ailesini bulduğunu söyledi.

14.01.2020Gündem
İnsanlara zarar verse daha mı iyi olacak deyip, köpeği bıçaklayarak öldürdü

'İnsanlara zarar verse daha mı iyi olacak' deyip, köpeği bıçaklayarak öldürdü!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde A.T., kendisine saldırdığını öne sürdüğü kurt köpeğini bıçaklayarak öldürdü. Polisin gözaltına aldığı A.T., "Köpeğin insanlara zarar vermesi daha mı iyi? İnsanlara zarar vermesini engelledim. Cinnet getirip, bıçakladım" diye ifade verdi. A.T. adli kontrolle serbest bırakıldı.

14.01.2020Gündem
NASAdan korkutan Avustralya açıklaması: Tüm dünyayı saracak

NASA'dan korkutan Avustralya açıklaması: Tüm dünyayı saracak

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Avustralya'daki orman yangınlarından yükselen ve stratosfere ulaşan dumanların dünyanın çevresini dolanmasının beklendiğini duyurdu.

14.01.2020Teknoloji
Acun Ilıcalıdan büyük itiraf: Rıdvan Dilmen...

Acun Ilıcalı'dan büyük itiraf: Rıdvan Dilmen...

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen'le ilgili bir itirafta bulundu.

14.01.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Bu Meclis’i izlerken çok mutlu oldum

ARTIK her şey online, her şey canlı... Bir tuşla odanızın içinde istediğiniz bir toplantıyı takip edebiliyorsunuz.

19.01.2020

‘Alacakaranlık kuşağı’nda gidiyorum gündüz gece...

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve ana karakterlerine hayat verdiği ‘Karakomik Filmler’ serisi, ‘Deli’ ve ‘Emanet’le sona eriyor. Biri taksici, diğeri televizyon yoluyla şöhreti arayan iki romantiğin yaşadığı tuhaf serüvenleri anlatan bu son adımı, genel görüntüsü itibariyle ‘kapkara’ şeklinde nitelemek mümkün.

18.01.2020

Libya sorusunun cevabı: ‘Sahada risk almazsan masada koltuk bulamazsın’

ÜÇ gündür bakıyorum. Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesinin “riski” üzerine ağır konuşmalar yapılıyor.

18.01.2020

Hala beklediğim yorumları duymadım

Hayvan Hakları Federasyonu İzmir Temsilcisi Esin Önder ile Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy arasında bir polemik yaşanıyor.

15.01.2020

Dün dündür, bugün bugündür (mü?)

DAHA önce de birkaç kez yazdığım gibi...

15.01.2020