MENÜ

Hayat Boyu Öğrenme

Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hayat Boyu Öğrenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hayat Boyu Öğrenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.071 Hayat Boyu Öğrenme haberi bulunmuştur.

Hayat Boyu Öğrenme Haberleri

Yeni ekonomi sizi de yeniledi mi

Yeni ekonomi sizi de yeniledi mi?

İnternetin gelişmesiyle, yeni sektörler ve birçok yeni iş olanağı ortaya çıktı. Geçmişin popüler sektörleri ve meslekleri, yerini başka sektör ve mesleklere bıraktı. Teknolojinin gelişmesi, bir taraftan işsizliğe yol açarken, diğer yandan da yeni istihdam alanları yarattı.

5.08.2002Gündem
Milli Eğitim: Sınav yönetmeliği değişmedi

Milli Eğitim: Sınav yönetmeliği değişmedi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yönetmeliklerde belirtilen, sınavlara “başı açık” girileceği yönündeki ibarenin değiştirilmesi için bir girişim ve çalışma yapılmadığını bildirdi.

5.06.2006Gündem
Yüksek öğretim kurumları kendilerini yenilemiyor

Yüksek öğretim kurumları kendilerini yenilemiyor

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yükseköğretim kurumlarının kendilerini yenilemediklerini belirtti.

20.04.2007Eğitim
İnternet kampüsü

İnternet kampüsü

Üniversitelerde okutulan derslere bir tıkla ulaşmak mümkün olabilecek.

6.06.2007Eğitim
Lise öğrencilerine Avrupada staj imkanı

Lise öğrencilerine Avrupa'da staj imkanı

BALIKESİR Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi (EML), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarından Leonardo Da Vinci Meslek Eğitim Projesi kapsamında Avrupa’ya göndereceği öğrencilerin sayısını artırmak için harekete geçti.

1.12.2008Gündem
Çalışan da işsizde liseli

Çalışan da işsizde liseli

Türkiye'de, hem istihdam edilenlerin hem de işsizlerin büyük bölümünü lise altı eğitim seviyesindekiler oluşturuyor.

7.11.2009Ekonomi
Sanat ile kurulan dostluk köprüsü

Sanat ile kurulan dostluk köprüsü

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülen “Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı” kapsamında Türkiye, Polonya ve Bulgaristan ortaklı “Sanat ile Öğrenme” başlıklı proje başladı.

25.03.2010Ege
25 yaş üstüne üniversite

25 yaş üstüne üniversite

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi göremeyen veya ikinci bir üniversite diploması almak isteyen 25 yaş ve üstü kişilere yönelik özel bir üniversiteye giriş sınavı yapılabileceğini söyledi.

28.05.2010Gündem
Rektörden Başkana jest

Rektörden Başkana jest

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, akademik yıl açılışı için geldiği Harran Üniversitesinin (HRÜ) Osmanbey Yerleşkesindeki mühendislik fakültesinin yeni binasının açılış törenine katıldı. HRÜ Rektörü Prof Dr. İbrahim Halil Mutlu, Prof. Dr. Özcan'a “mırra” (acı kahve) takımı, bakırdan yapılmış hediyelik ibrik ve üzerinde kendi resminin olduğu bir tablo hediye etti.

14.10.2010Gündem
Yabancı dil gelecek nesillere borcumuz

Yabancı dil gelecek nesillere borcumuz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan, Özel Ünvan Meslek Eğitim Kursu, Tıp Sekreterliği öğrencileriyle, Beşevler’de bir simitçide kahvaltı etti.

13.02.2011Gündem
Birlikte yaşadığı kadını sokak ortasında öldürdü

Birlikte yaşadığı kadını sokak ortasında öldürdü

MALTEPE’de, aralarında çıkan tartışmada kendisini ittiğini öne süren Tarık E. , birlikte yaşadığı iki çocuk annesi Şehri Filiz’i cadde ortasında bıçaklayarak öldürdü.

26.02.2011Gündem
Bilim dünyasını Yaşar ağırladı

Bilim dünyasını Yaşar ağırladı

Yaşar Üniversitesi Avrupa Birliği Merkezi’nin düzenlediği “Avrupa Haftası” 12 ayrı üniversiteden 52 akademisyen ve öğrencinin katılımı ile başladı.

30.04.2011Ege
İşte CHPnin eğitim raporu

İşte CHP'nin eğitim raporu

CHP'nin eğitim konusunda projelerini ve önerilerini içeren “Eğitim: Eşit Fırsat, Yaşam Boyu Öğrenme” raporu açıklandı.

25.05.2011Gündem
Bu eğitim herkese öğretecek

Bu eğitim herkese öğretecek

"Öğrenme Merkezi" projesiyle eğitimle teknoloji buluşacak. Öğrenmeyen kalmayacak!

31.05.2011Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı yeniden yapılandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı yeniden yapılandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığını (MEB) yeniden yapılandıran “Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

14.09.2011Gündem
Motor güçlendi kaporta hafifledi

Motor güçlendi kaporta hafifledi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin konuşan Bakan Ömer Dinçer, “Hedef daha etkin bakanlık. Motor gücünü yükseltip kaportayı hafiflettik. Öğretmenler için ciddi bir çalışma yaptırıyorum. Temel taş öğretmendir, yeniden kendine güvenecek” dedi. Yeni düzenlemeyle birim sayısı 32’den 17’ye düşürüldü, müsteşar yardımcılığı sayısı 5’e çekildi.

14.09.2011Gündem
Bir proje de veliler için

Bir proje de veliler için

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, velileri daha aktif hale getirmek, öğrencilerle ve okulla olan ilişkilerini geliştirmek amacıyla Building Bridges’ (Köprüler İnşa Etmek) isimli projeyi geliştirdi.

22.10.2011Ege
5 ülkeden halk eğitimci geldi

5 ülkeden halk eğitimci geldi

TÜRKİYE, Estonya, Polonya, Norveç ve Slovakya’nın ortak olduğu, “Grundtving - Hayat Boyu Öğrenme Programı” başlatıldı. Program ortağı ülkelerin halk eğitim merkezlerinden 17 kişilik grup, Menemen Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun konuğu oldu.

3.11.2011Ege
İlk kez bir bakanlıkta Sendikal İlişkiler Başkanlığı oluşturuldu

İlk kez bir bakanlıkta 'Sendikal İlişkiler Başkanlığı' oluşturuldu

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, “Antalya'da 18-19 Kasım tarihlerinde öğretmenlerle ilgili bir çalıştay düzenlenecek. Çalıştayda, öğretmenlik mesleğine girerek, emekli olunan aşamaya kadarki bütün süreç tartışılacak” dedi.

12.11.2011Gündem
Okul bahçeleri artık otopark olmayacak

Okul bahçeleri artık otopark olmayacak

Milli Eğitim Bakanlığının toplumun okulla ilişkisini artırarak, okulların tamamen halka açılmasını amaçlayan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında, okul bahçeleri artık otopark olarak kullanılmayacak.

16.12.2011Gündem
Engellilere memurluk kursu başlıyor

Engellilere memurluk kursu başlıyor

Engellilerin 29 Nisan'da yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanmaları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) işbirliğiyle ücretsiz kurslar düzenlendi.

9.02.2012Gündem

Yazar Sonuçları

AB sürecinde eğitim

BAŞKANLIĞINI Selçuk Pehlivanoğlu’nun yaptığı Türk Eğitim Derneği’nin (TED) Dr. Gökhan Tuzcu’ya hazırlattığı "Avrupa Birliği’ne Giriş Süreci ve Eğitimde Vizyon 2023" (www.ted.org.tr) başlıklı özlü çalışmayı irdelemeye bugün de devam ediyorum.

9.05.2006