MENÜ

Hayat Boyu Öğrenme

Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hayat Boyu Öğrenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hayat Boyu Öğrenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.069 Hayat Boyu Öğrenme haberi bulunmuştur.

Hayat Boyu Öğrenme Haberleri

“Performans değerlendirmesi eleme sınavı değil”

“Performans değerlendirmesi eleme sınavı değil”

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Öğretmen yeterlikleri kapsamında 4 yılda bir yapılacak sınavın bir seçme, eleme veya bir sıralama değil, öğretmenlerin mevcut durumunu tespit çalışması olduğunu söyledi. Genel Müdür ayrıca Performans Değerlendirme Yönetmeliği taslağının hazır olduğunu, Maliye Bakanlığı’nın görüşünün beklendiğini de dile getirdi.

19.06.2017Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Ders çizelgeleri hassasiyetle belirleniyor

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Ders çizelgeleri hassasiyetle belirleniyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda uygulanan haftalık ders çizelgelerinin bireyin, toplumun ve alanın ihtiyaçları doğrultusunda katılımcı bir anlayışla, bilimsel esaslara göre geliştirildiğini söyleyerek, “Haftalık ders çizelgemizde yer verilen zorunlu ve seçmeli derslerin tamamı hassasiyetle belirleniyor" dedi.

1.06.2017Eğitim
“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

“2019’da ikili eğitime son vereceğiz”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019'da Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son verileceğini ve tam gün eğitime geçileceğini belirtti. Tekin, "Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak" dedi.

25.05.2017Eğitim
Haydi çocuklar kodlamaya

Haydi çocuklar kodlamaya

Amerika İş Gücü İstatistik Bürosunun projeksiyonuna göre 2022’de bilgisayar ve matematik ile ilgili mesleklerde istihdam yüzde 18 artacak. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen yazılım mühendisliği ise birçok insana iş kapısı açacak. Bu sebeple kodlama eğitiminin yaşı 4’e kadar indi.

MEBin kısa film yarışması sonuçlandı

MEB'in kısa film yarışması sonuçlandı

MEB tarafından düzenlenen ‘Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye’ temalı kısa film yarışmasında Ali Ünlü, ‘Öğrenme Maratonu’ filmiyle birinciliği kazandı.

2.05.2017Eğitim
Güneştekin Berlin’deki ilk sergisini açıyor

Güneştekin Berlin’deki ilk sergisini açıyor

Ressam Ahmet Güneştekin’in on yılı aşkın bir süredir geçirdiği en büyük biçemsel dönüşümü yansıtan eserlerinden oluşan Berlin’deki ilk kişisel sergisi, cumartesi günü galeri Michael Schultz’da açılacak. ‘Güneş Yolu’ adlı sergi 20 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

25.04.2017Dünya
Yarım kalan eğitimlerine devam edecekler

Yarım kalan eğitimlerine devam edecekler

Antalya’da eğitimi yarıda kalan kadın ve kız çocukları için ‘Beni Hafife Alma’ isimli dijital eğitim platformu oluşturuldu. Projeyle birlikte binlerce kadın ve kız çocuğunun hem eğitime devam edip mezun olmaları hem de teknolojiyle iletişimi kuvvetlendirmeleri amaçlanıyor.

14.04.2017Eğitim
Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı İşte, yerleştirme detayları

Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! İşte, yerleştirme detayları

Geçiçi süreli öğretmen alımı başvurusunda bulunan binlerce adayı ilgilendiren sonuçlar bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyon programı, geçici süreli öğretmen alımı ile başlıyor. Geçici süreli öğretmen alımı yerleştirme sonuçları 14 Mart Salı gününün ilk saatlerinde açıklandı. İşte, geçici süreli öğretmen alımı başvurusu yerleştirme sonuçları

14.03.2017Eğitim
Personel alımları.. İşte 2017 devlet personel alımları

Personel alımları.. İşte 2017 devlet personel alımları

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşlar personel alımlarını yakından takip ediyor. Hem devlet dairelerinde hem de özel işletmelerden personel alımları için çeşitli duyurular geliyor. Peki 2017 personel alımlarında öne çıkan meslekler hangileri? İşte, 2017 devlet personel alımlarında öne çıkan duyurular!

2.03.2017Gündem
MEB, Suriyeliler için 2 bin 78 eğitim personeli alacak

MEB, Suriyeliler için 2 bin 78 eğitim personeli alacak

Milli Eğitim Bakanlığının Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile hayata geçirdiği Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi (PICTES) kapsamında, 2 bin 78 geçici süreli öğretici ve rehberlik danışmanı alınacak.

28.02.2017Gündem
Suriyeliler için 2 bin 78 eğitim personeli alınacak

Suriyeliler için 2 bin 78 eğitim personeli alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile hayata geçirdiği Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi (PICTES)  kapsamında, 2 bin 78 geçici süreli öğretici ve rehberlik danışmanı alınacak.

28.02.2017Eğitim
MEB geçici süreli öğretmen alımı başvurusu başladı Hangi ilde kaç kişi alınacak

MEB geçici süreli öğretmen alımı başvurusu başladı! Hangi ilde kaç kişi alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçici süreli öğretmen alımı başvurusu, özel olarak açıklan sayfa üzerinden erişime açıldı. Farklı branşlardan toplam 2078 öğretmen alımı yapacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli çocukların Türk Eğitim sistemine entegre olmasına katkı sağlayacak. Peki, MEB Geçici Süreli Öğretmen alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? Hangi ilde kaç öğretmen alınacak? İşte, detaylı bilgiler

27.02.2017Gündem
200 bin Suriyeli çocuk, çocuklarımızla aynı eğitimi paylaşıyor

"200 bin Suriyeli çocuk, çocuklarımızla aynı eğitimi paylaşıyor"

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, "200 bin Suriyeli kardeşimizin çocukları, ülkemizde, okullarımızda, sınıflarımızda çocuklarımızla beraber aynı eğitimi paylaşıyorlar. Türkiye'deki üniversitelerde yaklaşık 19 bin Suriyeli öğrenci, geçici eğitim merkezlerinde de 305 bin çocuk eğitim alıyor" dedi.

27.02.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Sanat olaylarına ne kadar katılıyoruz

İKSV’nin hazırladığı “Kültür Sanatta Katılımcı Yaklaşımlar” raporu, sanatla kurumların, sivil toplum kuruluşlarının ve bireylerin bağlarını irdelemesi açısından dikkate alınması gereken bir çalışma.

1.03.2017