MENÜ

Hayat Boyu Öğrenme

Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hayat Boyu Öğrenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hayat Boyu Öğrenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.071 Hayat Boyu Öğrenme haberi bulunmuştur.

Hayat Boyu Öğrenme Haberleri

MEB’den başarılı girişimci kadınlara ödül

MEB’den başarılı girişimci kadınlara ödül

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Türkiye Vodafone Vakfı, MEB ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi kapsamında başarılı girişimci kadınların ödüllendirildiği törende yaptığı konuşmada, kamuda yaklaşık 3 milyon 600 bin civarında memur bulunduğunu, bunun 1 milyonunun MEB’in personeli ve öğretmeni olduğunu söyledi.

5.12.2017Eğitim
Suriyeli çocuklar Türk eğitim sistemine uyum sağlıyor

Suriyeli çocuklar Türk eğitim sistemine uyum sağlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Türkiye'de okul çağında bulunan Suriyeli çocukların eğitim sistemine uyumunun hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

4.12.2017Eğitim
Nitelikli Öğretmen Yetiştirme Kongresi

"Nitelikli Öğretmen Yetiştirme Kongresi"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri ile ilgili çalışmalar son aşamasına gelmiş ve hazırlanan metin Bakanımıza sunulmuştur" dedi.

30.11.2017Eğitim
Alp Köksal’a ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ ödülü

Alp Köksal’a ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ ödülü

Dünyanın önde gelen sivil toplum örgütlerinden ‘Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği  tarafından verilen 2017 TOYP “Ten Outstanding Young Persons” ödüllerinin Türkiye ayağında, ‘Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ ödülleri sahiplerini buldu. Khan Academy Türkçe’nin Direktörü Alp Köksal ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ kategorisinde 2017 TOYP Türkiye birincisi seçildi.

29.11.2017Eğitim
Yeni biri olmanın 20 yolu

Yeni biri olmanın 20 yolu

Dâhi biliminsanı Albert Einstein’ın en bilinir sözlerinden biridir; “Öğrenmeyi bıraktığınızda, ölmeye başlarsınız”. Hayat boyu öğrenme, son 10 yıldır konuşulan, giderek daha fazla önem verilen bir başlık. Hatta Avrupa Birliği, 1996’yı ‘Avrupa Yaşam Boyu Öğrenme Yılı’ ilan etmişti. Kısacası öğrenmenin, hayata yeni bakış açıları, beceriler katmanın, kişiliğinizi zenginleştirmenin yaşı yok. Hem belki sonunda kendinizi yeni biri gibi hisseder, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

25.11.2017Hürriyet Pazar
Görevden alınan İETT Genel Müdürü için ağır sözler

Görevden alınan İETT Genel Müdürü için ağır sözler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İETT Genel Müdürü Arif Emecen'in başta metrobüs olmak üzere İETT'ye gelen şikayetler üzerine görevden aldıklarını belirterek, "Arkadaşımızın bugüne kadar muhakkak ki güzel hizmetleri oldu ama eksik kaldığını düşündüğümüz için değiştirdik" dedi.

24.11.2017Gündem
Suriyeli çocuklar telafi eğitimleriyle okula kazandırılacak

Suriyeli çocuklar telafi eğitimleriyle okula kazandırılacak

MEB tarafından yürütülen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİCTES) kapsamında 33 şehirde 5 bin 200 Türkçe öğretmeni görev yapacak.

19.11.2017Eğitim
MEB sisteminde gizlilik ihlali

MEB sisteminde gizlilik ihlali

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), Doküman Yönetim Sistemi’nde (DYS) koruma altında bulunan kişisel bilgilerde ‘gizlilik kurallarının’ ihlal edildiği belirlendi.

14.11.2017Gündem
Öncelik okul öncesi eğitimde olmalı

Öncelik okul öncesi eğitimde olmalı

OECD’nin sürdürülebilir 10 gelişim hedefinden biri; hayat boyu öğrenme fırsatlarının ırk, etnik köken, cinsiyet, ekonomik düzey, engelli olma durumu gözetmeksizin katılımcı, kapsayıcı ve kaliteli eğitimin herkes için garanti altına alınması olarak belirlendi. OECD üyesi 35 ülkeden 13’ü bu hedefe ulaşamamış. Bu ülkelerden biri de Türkiye. Eğitimde fırsat eşitliği olarak kısaltılabilecek bu hedefe ulaşamamanın yanı sıra bir şekilde eğitime ulaşanlara sunduklarımızla da eleştiri okları bize doğru gelmeye devam ediyor.

30.10.2017Eğitim
MEB okul servis şoförlerine eğitimleri başlatıyor

MEB okul servis şoförlerine eğitimleri başlatıyor

Ülke genelinde öğrenci taşıyan 100 bini aşkın servis şoförü ile rehber personele, Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle zorunlu hale getirilen sertifikalı eğitimler kasımda verilecek.

25.10.2017Eğitim
Servis yönetmeliği düzenleniyor Yeni okul servisi yönetmeliği kamuoyu ile paylaşıldı

Servis yönetmeliği düzenleniyor! Yeni okul servisi yönetmeliği kamuoyu ile paylaşıldı

Servis yönetmeliği, 4 bakanlığın bir araya gelmesiyle birlikte netlik kazandı. Türkiye genelinde on binlerce öğrenci ve veliyi ilgilendiren yeni okul servisi yönetmeliği ile kriterler şoförlerle paylaşıldı. Peki, servis yönetmeliği kapsamında şoförler ve araçların sahip olması gereken kriterler neler olacak? İşte, merakla araştırılan yeni okul servisi yönetmeliği ve detaylı bilgiler

24.10.2017Eğitim
Servis yönetmeliğinde 4lü çözüm paketi

Servis yönetmeliğinde 4'lü çözüm paketi

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i bulmuşken milyonlarca velinin merak ettiği TEOG’la ilgili sorularıma yanıt alamadım, ancak servislerle ilgili önemli çalışmalar hakkında bilgiler edindim.

20.10.2017Eğitim
Kadınlara yeni  meslek projesi

Kadınlara yeni meslek projesi

SİNGER, kadınların el becerilerini geliştirerek meslek edinmelerini sağlayacak “Eğitimli Birey, Eğitimli Toplum” projesini başlattı.

16.10.2017Ekonomi
Bakan Sarıeroğlundan TÜSİADa ziyaret

Bakan Sarıeroğlu'ndan TÜSİAD'a ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu'nun da katılımıyla derneğin genel merkezinde düzenlenen toplantıda, iş gücü piyasası reformları, sanayide dönüşümün çalışma hayatına etkisi ve iş gücü becerilerinin ele alındığı duyuruldu.

29.09.2017Ekonomi
Suriyeliye zorunlu Türkçe eğitim

Suriyeliye zorunlu Türkçe eğitim

MEB, Suriyeli çocukların resmi okullara yönlendirilmesine ve Türkçe müfredatla eğitim görmesine karar verdi. Özellikle anaokulu ve birinci sınıflara da kayıt zorunluluğu getirildi. Eğitim çağındaki 833 bin öğrencinin 492 bin 544’ünün kademeli olarak eğitime erişimi sağlandı.

2.09.2017Eğitim
Okurken geleceği yakalayın

Okurken geleceği yakalayın

“Küçük adımları hor görmek yerinde sayanların ölçüsüdür.” Adaylar, son derece sabır ve emek gerektiren bir dönemin ardından üniversiteli olmayı başardılar. Peki geleceğe ilişkin planlamalarda gençlerin yükseköğretimden beklentisi ne olmalı? Üniversite hayatı nasıl değerlendirilmeli?

21.08.2017Eğitim
MEBden özel kurslara program güncelleme zorunluluğu

MEB'den özel kurslara program güncelleme zorunluluğu

MEB, özel çeşitli kurslar, hizmet içi eğitim merkezleri ve uzaktan öğretim kurslarında uygulanan programlarla ilgili haziran ayında Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğin ardından 81 ile gönderdiği yazıyla yapılacak iş ve işlemleri belirledi.

11.08.2017Eğitim
2017 AÖL sınav sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak AÖL 3. dönem sınav sonuçları tarihi

2017 AÖL sınav sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? AÖL 3. dönem sınav sonuçları tarihi!

2017 AÖL sınav sonuçlarının MEB tarafından ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 1 ve 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖL sınavlarının ardından, sınava katılım sağlayan adayların tek merak ettiği konu sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belirlendi. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.07.2017Eğitim
MEBden Ensar protokolü

MEB'den Ensar protokolü

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Ensar ve Birlik Vakfı ile protokol imzaladı.

28.07.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Servis yönetmeliğinde 4'lü çözüm paketi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’i bulmuşken milyonlarca velinin merak ettiği TEOG’la ilgili sorularıma yanıt alamadım, ancak servislerle ilgili önemli çalışmalar hakkında bilgiler edindim.

19.10.2017

Bu yemin bozuldu mu?

MERVE Kavakçı, izin almadan ABD vatandaşı olduğu gerekçesiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmıştı.

24.08.2017