MENÜ

Hayat Boyu Öğrenme

Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hayat Boyu Öğrenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hayat Boyu Öğrenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.069 Hayat Boyu Öğrenme haberi bulunmuştur.

Hayat Boyu Öğrenme Haberleri

Mesleki ve teknik eğitimde hedef büyüyor

Mesleki ve teknik eğitimde hedef büyüyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5 yıllık süreçte mesleki ve teknik eğitim alanındaki mezunlarının mesleki yeterliliklerine yönelik işveren memnuniyetini, öğrenci veya öğretmenlerin patent ve faydalı model başvurusunu, organize sanayi bölgelerindeki özel mesleki ve teknik okul sayısını, artıracak birçok uygulamayı hayata geçirecek.

27.09.2015Eğitim
Bakan Avcı, 81 il millî eğitim müdürü ile görüştü

Bakan Avcı, 81 il millî eğitim müdürü ile görüştü

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılı öncesi 81 il millî eğitim müdürü ile bir araya geldi. Görüşmelerde, il müdürleri bölgelerinde karşılaştıkları sorunları dile getirerek bakanlık bürokratları ile fikir alışverişinde bulundu.

17.09.2015Eğitim
Eğitimin 5 yıllık hedefleri belirlendi

Eğitimin 5 yıllık hedefleri belirlendi

MEB, 2015-2019 yıllarını kapsayan 5 yıllık sürede, liselere geçişte ilk beş tercihinden birisine yerleşen öğrenci oranını yüzde 59,7’den yüzde 70’e, zorunlu eğitimde net okullaşma oranını yüzde 100’e çıkarmayı hedefliyor.

8.09.2015Eğitim
Çocuklarınıza müzeleri sevdirin

Çocuklarınıza müzeleri sevdirin

Tabletinin, bilgisayarının başındaki çocukları alıp bir müzeye götürmek, sanat eserlerinin kapladığı büyük salonda bir entelektüel edasıyla turlamalarını beklemek garip gelebilir. Ancak müze ve sanat galerileri çocukların gelişiminde büyük rol oynuyor. ‘Hayat boyu öğrenme’nin hâkim olduğu bir çağda onlara müze ziyareti alışkanlığını küçük yaşta kazandırmanın faydası büyük. İşte ABD’de yayımlanan National Geographic Education’dan müzeleri daha arkadaş canlısı yapabilecek birkaç öneri.

20.07.2015Eğitim
Koalisyon ve eğitim politikaları

Koalisyon ve eğitim politikaları

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri sonrasında oluşan yeni Meclis aritmetiğinden Türkiye’yi yönetecek koalisyonun çıkmasını bekliyoruz. Ülkemiz yaklaşık 13 yıllık bir aradan sonra tekrar koalisyon hükümetiyle yönetilecek. Tabii bunun gerçekleşmesi için en azından iki partinin yapacakları müzakare sonucunda uzlaşmaya varması şart. Eğitimin müzakare ve uzlaşma sürecinde masada öncelikli bir yere sahip olması ve sonuçta akılcı, kapsamlı ve uzun vadeli bir eylem planının koalisyon protokolü ve hükümet programına yansıması çok önemli.

7.07.2015Eğitim
Mezun olamayanlar üniversiteye kayıt yaptırabilecek

Mezun olamayanlar üniversiteye kayıt yaptırabilecek

2015 ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşen ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamadığı için kayıt yaptıramayacak öğrenciler, YÖK kararı ile durumlarını belgeleyerek kazandıkları programlara 06 Ekim’e kadar kayıt yaptırabilecek.

2.07.2015Eğitim
Belediye gençlere yeni iş kapısı açtı

Belediye gençlere yeni iş kapısı açtı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, (İBB) işsiz, mesleği olmayan veya meslek değiştirmek isteyen İstanbullu gençleri, ücretsiz eğitimlerle ihtiyaç duyulan alanlarda kalifiye iş gücüne dönüştürecek bir projeye imza atıyor.

12.06.2015Ekonomi