MENÜ

Hayali Kuşlar

Hayali Kuşlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayali Kuşlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 95 Hayali Kuşlar haberi bulunmuştur.

Hayali Kuşlar Haberleri

Kışın keyfine varmak için 18 uzmandan 50 öneri

Kışın keyfine varmak için 18 uzmandan 50 öneri

Havalar iyiden iyiye soğudu ve sabah karanlığa uyanmak da pek mutlu etmiyor. Hele bir de evden çıkasınız gelmiyorsa, listemiz tam size göre. Alanında uzman isimlere danıştık, kışınıza sıcaklık katacak öneriler aldık. Kedi evi yaparak patili dostlarımızın hayatını kurtarabilir, battaniye altına kıvrılıp Paul Auster’ın ‘Kış Günlüğü’ kitabını okuyabilirsiniz. Yanınıza bir fincan sıcak çikolata almayı da unutmayın...

16.12.2018Hürriyet Pazar
Babası Onurcanı uykusunda katletmişti... Acı gerçek ortaya çıktı

Babası Onurcan'ı uykusunda katletmişti... Acı gerçek ortaya çıktı

MERSİN’de cinnet geçiren babası tarafından 2 kardeşi ve annesi ile birlikte uykusunda katledilen Onurcan Kaya’nın (18), Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandığı ortaya çıktı. Sınıf arkadaşları, Onurcan Kaya’nın en büyük hayalinin üniversitede öğrenim görmek olduğunu söyledi.

5.09.2018Gündem
Kuşlarla uçuyorlar

Kuşlarla uçuyorlar

Uğur Cebeci'nin hazırladığı, Türkiye'nin havacılık programı Kokpit'te bu hafta...Havada kuşlarla birlikte uçmak ister misiniz? Hatta uçarken onlara dokunmak? Şimdi sizi bu hayali gerçekleştirenlerle tanıştırıyoruz... Kuşlar havacılığı nasıl etkiliyor? Cevapları Kokpit'te...

11.05.2018Life Style
Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları kimler İşte Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları ve konusu

Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları kimler? İşte Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları ve konusu

Tehlikeli Karım ilk bölümü ile ekran önüne çıkıyor. Oyuncuları ile dikkat çeken Tehlikeli Karım, genel konusuyla da merak ediliyor. Başrollerinde Gonca Vuslateri, Seçkin Özdemir ve Mustafa Üstündağ gibi oyuncuların yer aldığı Tehlikeli Karım, Show Tv ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak. İşte, dizinin oyuncuları ve detaylı bilgiler

25.03.2018Televizyon
Bu, memleketinden kalkmış İstanbul’a gelmiş, şöhret olmuş ama sonra yerin dibini, en sonunda da hapsi boylamış bir adamın hikâyesi

Bu, memleketinden kalkmış İstanbul’a gelmiş, şöhret olmuş ama sonra yerin dibini, en sonunda da hapsi boylamış bir adamın hikâyesi

Yıldızı, 90’larda ‘Ham Çökelek’ şarkısıyla parladı. Ama kendi ifadesiyle parayı ve şöhreti yönetemediği için her şeyini kaybetti. “Kariyerim bitmişti. Artık dalga geçilen bir magazin figürüydüm” diye anlattığı dönemde hayatla baş etmenin yolunu mizahta buldu. Bir anda Twitter fenomeni oldu. Ama zor günler peşini bırakmadı. 14 ay tutuklu kaldı. Artık dışarıda. Atilla Taş’la kitabı ‘Sakıncalı Çökelek’ ve yeni stand-up gösterisi vesilesiyle buluştuk. Albert Einstein’la kurduğu hayali arkadaşlıktan, iç çamaşırını uyku gözlüğü yaptığı hapishane günlerine kadar her şeyi konuştuk.

Gidecek başka bir yer arayanlar için

Gidecek başka bir yer arayanlar için

‘Öteki Şehir’ romanı ile Türkçeye ilk kez çevrilen Michal Ajvaz, eski bir kitabın izinden giderek Prag’ın içindeki öteki Prag’ı arayan bir adamın fantastik hikâyesini anlatıyor. Gündelik hayatta farkına varmadığımız ya da varsak bile görmek istemediğimiz başka hayatların varlığına dair çarpıcı bir metafor.

25.05.2017Kitap Sanat
Tebessüm ettirirken, kâğıt kesiği gibi can yakan bir mizah

Tebessüm ettirirken, kâğıt kesiği gibi can yakan bir mizah

Deniz Dengiz Şimşek imzalı ‘Tengizek Destanı’nın Okunabilen Kısmı’ rengârenk ve okuma hazzını cömertçe besleyen öykülerden oluşuyor. Kimselerin farkına varmadığı ayrıntıların altını çizen ve çocukluktan süre gelen gözlemlerin tortusunu barındıran anlatıda mizah öne çıkan unsurlar arasında...

13.02.2017Kitap Sanat
Ebedi bir yara romanı: Kör Baykuş

Ebedi bir yara romanı: Kör Baykuş

Sadık Hidayet’in özü itibariyle Doğulu ama biçimi, kurgusu ve iç soruları bakımından Batılı bir eseri olan ‘Kör Baykuş’u Necatigil çevirisiyle ışıldarken Hemad Javadzade’nin çizimleriyle bir kere daha altı çizile çizile okunmaya değer.

3.02.2017Kitap Sanat
Böyle tuhaf postacı dostlar başına

Böyle tuhaf postacı dostlar başına

Ferdinand Cheval, hayatımda duyduğum en tuhaf insanlardan. 1836 yılında doğmuş ve 1924 yılında ölmüş. Hayatının 33 yılını, tuhaf, akıl almaz bir işe adamış. Görüp görebileceğiniz en egzotik yapıtlardan birini inşa ederek emeklilik yıllarını geçirmiş. Bu olağanüstü yapı, ‘Naif Mimari’nin en önemli yapıtlarından…

12.08.2016Seyahat
Yüksek gerilim hatlarının cambazları

Yüksek gerilim hatlarının "cambaz"ları

Kırıkkale'den Ankara'ya uzanan 120 kilometrelik yüksek gerilim hattını çeken işçiler, direkler arasında adeta "cambazı" gibi hareket ediyor. Enerji taşıyacak tellerin birbirine değmemesi için tel bisikletine binen işçiler, yerden yaklaşık 50 metre yükseklikteki rahat tavırlarıyla dikkati çekiyor.

18.06.2016Gündem
Amazon’un damarlarında yolculuk

Amazon’un damarlarında yolculuk

Dünyanın en büyük tatlısu kaynağı, tek başına canlı çeşitliliğinin yüzde 10’unun ev sahibi, ciğerlerimiz, rengimiz, sesimiz, hayatın kaynağı ve yeryüzü cenneti ‘Amazon Ormanları’... Nehirde seyir, ormanda yürüyüşle bir hayalin içine girdim. 40-45 metrelik dimdik dev ağaçlar (ceiba), zehirli bitkiler, hiç ölmeyecekmiş gibi müthiş bir örgütlülük içinde yaprak taşıyan karıncalar, termit yuvaları, dev zehirli karıncalar, sincap maymunları, papağanlar, piranalar ve daha niceleri... Gördüğüm her şey ve onların bende yarattığı duygular hayatımda bir ilk oldu.

25.03.2016Seyahat
Prag’da Nâzım Hikmet’in izinde

Prag’da Nâzım Hikmet’in izinde

Eşsiz mimarisi, yeşil külahlı kulelerle isli duvarları, Karl Köprüsü’ne ‘ölen bir yıldızdan uçup gelen kuşlar gibi konmuş’ heykelleri, gece yarısı tramvayları... Nâzım için yalnızlığın olduğu kadar aşkın kenti Prag’dayım. Onun oturduğu kahvede oturup, onun baktığı nehre bakıp Nâzım’ın Prag günlerini düşünüyorum...

27.11.2015Seyahat
Emek Saran: Kusuru büyütmeyi seviyorum

Emek Saran: Kusuru büyütmeyi seviyorum

Emek Saran, bir diş hekimi. Saadettin Saran ile yaptığı evlilikle de tanıdığımız Saran şimdi tüm bunların dışında bir şeyle; sanat alanında yaptığı bir işle gündemde. Lise ve üniversite yıllarında hobi olarak resimle ilgilenen Saran, kendine 40 yaş hediyesi olarak cuma günlerini hediye etmeye karar verir. O hediye, Louvre’da bir sergiye katılma başarısı olarak geri döner. Gerisini ondan dinleyelim.

26.06.2015Keyif
Ekin Saçlıoğlu kafası

Ekin Saçlıoğlu kafası

X-ist’te açılan ‘Seç Sakla’; her zaman yaratıcı, zeki ve ironik olmayı başaran, çok da üreten bir sanatçının, Ekin Saçlıoğlu’nun biriktirdiklerini ortaya döktüğü şaşırtıcı bir sergi.

17.05.2015Keyif
Onun emeklilik projesi orman

Onun emeklilik projesi orman

Emekli matematik öğretmeni 73 yaşındaki Rahim Demirbaş, varını yoğunu orman kurmaya adadı. Konya Ereğli’ye 45 km mesafedeki Beyören’deki 500 dekara, 30 bine yakın ağaç dikti.

30.11.2013Gündem
İngiltere’de çal Türkiye’de harca

İngiltere’de çal Türkiye’de harca

İngiltere’de karısıyla çalıştığı özel hastaneden 1.1 milyon sterlin (yaklaşık 3 milyon 200 bin TL) çalan 64 yaşındaki Andrew Baker, çalıntı parayla kendine Bodrum’da lüks bir villa yaptırdı.

7.08.2013Avrupa
İngiltere’de çal Türkiye’de harca

İngiltere’de çal Türkiye’de harca

İngiltere’de karısıyla çalıştığı özel hastaneden 1.1 milyon sterlin (yaklaşık 3 milyon 200 bin TL) çalan 64 yaşındaki Andrew Baker, çalıntı parayla kendine Bodrum’da lüks bir villa yaptırdı.

6.08.2013Gündem
Çocuklar yaz tatilinde çizgi filme doyacak

Çocuklar yaz tatilinde çizgi filme doyacak

Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte beyaz perdede çocuklar için hazırlanmış 8 yeni yapım vizyona girecek.

13.06.2013Eğitim
Hayalimdeki 17 cennet

Hayalimdeki 17 cennet

Röportajlarda bana en çok sorulan soru, “Gezmeye ne zaman, neden başladınız?” Kimse ne zaman vazgeçeceğimi sormadı henüz. Her iş gibi bunun da bir sonu olmalı. İyi ki sormadılar, çünkü cevabım yoktu. Haritanın karşısına geçtim, en ilginç yerleri seçtim. Bunları tamamladığımda gezilerimi noktalayacağım.

17.02.2013Seyahat
Başbakan Erdoğan, Karakoçun şiiriyle başladı

Başbakan Erdoğan, Karakoç'un şiiriyle başladı

Başbakan Erdoğan, AK Parti Kongresindeki konuşmasına, Sezai Karakoç'un "sürgün ülkeden, başkentler başkentine" şiirini okuyarak başladı.

30.09.2012Gündem
Avare

Avare

6.11.2011Seyahat
Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Onun hızına yetişmek mümkün değil. Bir bakıyorsunuz okyanusun ortasında bir adada, bir bakıyorsunuz uçuyor, bir bakıyorsunuz dalıyor, bir bakıyorsunuz tırmanıyor. Nerde mi? www.dogasenicagiriyor.tv de! Oyunculuk, sunuculuk, televizyon programları, radyo programları, reklam seslendirmeleri, sahne klasikleri… Şimdi de bizi doğaya çağırıyor! Adı bile doğadan… Hayatta her şey ‘Toprak’ta başlıyor, ‘Toprak’ta bitiyor. Bu sohbet de Toprak’la başlıyor, doğa ve hayatla devam ediyor. Bildiğiniz kadar bilmediğiniz yönleriyle karşınızda Toprak Sergen!

9.08.2011Kelebek
Mehtapta ateşböcekleriyle zirveye yürüdük

Mehtapta ateşböcekleriyle zirveye yürüdük

Ağrı Dağı, yaz aylarında farklı uluslardan yüzlerce doğaseveri ağırlıyor. Geçen yıl Hürriyet Seyahat’te 70 yaşındaki Japonların zorlanmadan zirveyi çıktığını okuyan TSK emeklisi Baha Tüzüner, temmuz dolunayında 10 kişilik grupla Ağrı’ya gitti.

7.08.2011Kelebek
Tiyatronun acı günü

Tiyatronun acı günü

Birçok dizi ve sinema filminde de rol alan tiyatro sanatçısı Sevgi Sakarya 42 yaşında hayatını kaybetti.

1.08.2011Gündem
Annem bile Muro diyor

Annem bile Muro diyor

Kurtlar Vadisi dizisinde dün akşam yoktu. Bugün hurriyet.com.tr'de.

25.04.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Biraz Sam, Biraz Kalben

Bu haftanın yazısı iki yeni albüme büyüteç tutuyor….

7.11.2017

Casus kuş Menes ve anlattıkları

Dört yıl önce Mısır semalarında bir leylek görülür. Ayağında bir takip cihazı bulunan bu leylek, bir balıkçının dikkatini çeker ve ülke sınırları içinde uçan bu “hain casus”, yetkililere bildirilir.

2.10.2017

Bitmiş Aşklar Müzesi

 Bitmiş aşklardan, ilişkilerden geriye ne kalır?

31.05.2017

743. Șeb-i Arus ve Konya ziyaretimizin satır araları

Șimşek çakmazdan evvel.., Akıl, nefes ile bitişik iken.., Orada idik.. Açtıkça açılan bir hortum misali, estik, gürledik.. Merkez sessiz…

17.12.2016

O öğretmen nasıl tahliye edilebilir?

DELİRMEMEK, çıldırmamak mümkün değil!

13.04.2016

Güzel şeyler

THY’nin Skylife dergisi şubat sayısında yenilendi.

12.03.2016

Babasının oğlu

ATİLLA Hülagü ismini aranızda hatırlayan var mı bilmiyorum. Ama ben kısaca anımsatmak istiyorum.

21.11.2015

All you need is love!

MİLAN Kundera, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği’nde bir olayın kendisini hazırlayan rastlantılar oranında önemli ve anlamlı olacağını anlatır.

13.11.2015

Sahil kasabası hayalinin gerçek yüzü

SELİMİYE’de Parageda adlı balık lokantasının işletmecisi Oylum Özdemir’le tanıştığımda onu sizinle de tanıştırmak istedim.

13.07.2013

BİR ‘HAMLE’ YAPMALI!

Hayatımızsa söz konusu olan… Bizi üzen, yıkan, sıkan, boğan durumlardan, olaylardan sıyrılmak için yaptıklarımız… Bazen doğru zamanda yanlış kararla yaptığımız hamleler, bazense yanlış zamanda yaptığımız doğru hamleler… Ki bunlar bakmakla ve görmekle alakalı!

5.12.2012

Yazar Dede’miz 151 yaşında

“İnci Minci Birinci” isimli çalışmasıyla 151. kitabı yayınlanan Muzaffer İzgü, “Kitaplarla Sörf Projesi” kapsamında yüzlerce öğrenciyle buluştu.

25.02.2012

Assisi’li Francesco’nun omzundaki kuşlar!

MILAN Kundera, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği isimli romanında bir olayın kendisini hazırlayan rastlantılar oranında önemli ve anlamlı olacağını anlatır.

25.11.2011

VOB çok kritik bir süreci geride bıraktı

VADELİ İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) çok başarılı oldu.

20.08.2010

Başak Seren Muyan yazıyooor! Başak Devam Yoluna

Bu sabah güneşin sıcacık ellerini üzerimde hissettim.

23.03.2010

Gizli cennetlerin peşinde

Röportajların çoğunda bana en çok sorulan soru, "Gezmeye ne zaman ve neden başladınız?" oldu. Ne zaman başladığımı biliyordum ama nedenini bilmiyordum.

17.11.2007

Yakışıklı rehberimizle 10 kadın Doğu Karadeniz’de

Tam 10 kadınız...

Ayten Teyze, Mami, Gülçin Hanım, Ayşe Apa, Suna, Nalan, Nejla, Lara, Alya ve ben...

27.07.2007

Kuşların en tehlikeli ev halleri

Eviniz, yalnızlığınızı paylaşmak için aldığınız, her biri farklı karakteriyle kısa sürede ailenin ferdi haline gelen kuşlarınız için ölümcül tuzaklarla dolu.

30.03.2007