MENÜ

Hava Harekatı

Hava Harekatı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hava Harekatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hava Harekatı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.843 Hava Harekatı haberi bulunmuştur.

Hava Harekatı Haberleri

Bakan Akardan F-35 mesajı: NATOnun gücünü de olumsuz etkileyecektir

Bakan Akar'dan F-35 mesajı: NATO'nun gücünü de olumsuz etkileyecektir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin F-35 programına yönelik kararına ilişkin, "F-35 programından çıkarılmamız, NATO'nun özellikle güney kanadındaki gücünü de olumsuz etkileyecektir. ABD'nin mevcut yaklaşımından vazgeçmesini ve ilişkilerimize zarar verebilecek adımlardan kaçınmasını beklemek, stratejik ortak olarak en doğal hakkımızdır." dedi.

18.07.2019Gündem
Bakanlık az önce duyurdu Kandil bölgesi vuruldu

Bakanlık az önce duyurdu! Kandil bölgesi vuruldu

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine yönelik hava harekatı düzenlendi, bölücü terör örgütünün silah mevzisi, barınak ve sığınak olarak kullandığı hedefler imha edildi.

18.07.2019Gündem
Son dakika: Metinada hava harekâtı 7 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Metina'da hava harekâtı! 7 terörist etkisiz hale getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtında 7 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

17.07.2019Gündem
Kuzey Iraka hava harekâtı 11 terörist etkisiz hale getirildi

Kuzey Irak'a hava harekâtı! 11 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtıyla PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu. Irak'ın kuzeyinde yapılan açıklamalara göre, 27 Mayıs'tan bu yana 174 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

15.07.2019Gündem
Vanda 3 terörist etkisiz hale getirildi

Van'da 3 terörist etkisiz hale getirildi

Van'ın Çaldıran ilçesinde devam eden operasyonlarda icra edilen hava harekatı ile 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

13.07.2019Gündem
Son dakika Kuzey Irak’a hava harekatı

Son dakika! Kuzey Irak’a hava harekatı

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Gara bölgelerine yönelik hava harekatında 6 terörist daha etkisiz hale getirildi.

12.07.2019Gündem
Terör örgütünde operasyon etkisi

Terör örgütünde "operasyon" etkisi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) son dönemde PKK terör örgütünün sözde yöneticilerine yönelik başarılı operasyonlarının, örgüt elebaşıları arasında korku ve paniğe neden olduğu, bunun da örgüt içindeki çözülmeleri ve kaçışları artırdığı belirtildi.

11.07.2019Gündem
Pençe Harekâtında sıcak gelişme: 15 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekâtı'nda sıcak gelişme: 15 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine Pençe Harekatı ile koordineli düzenlenen hava harekatıyla 15 terörist etkisiz hale getirildi.

10.07.2019Gündem
PKKya peş peşe büyük darbe 7 terörist etkisiz hale getirildi

PKK'ya peş peşe büyük darbe! 7 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Gara bölgelerine Pençe Harekatı ile koordineli düzenlenen hava harekatlarında 4 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan İçişleri Bakanlığı da Hakkari’nin Çukurca ilçesinde düzenlenen operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

8.07.2019Gündem
Skandal anlaşma ortaya çıkmıştı YPG/PKK bir çocuğu daha kaçırdı...

Skandal anlaşma ortaya çıkmıştı! YPG/PKK bir çocuğu daha kaçırdı...

Birleşmiş Milletler (BM) ile imza attığı "çocukları savaştırmayı bırakma" eylem planıyla işlediği savaş suçlarını itiraf eden terör örgütü YPG/PKK, 14 yaşındaki bir çocuğu daha kaçırdı.

6.07.2019Dünya
Son dakika: MSB duyurdu: 2 terörist daha öldürüldü...

Son dakika: MSB duyurdu: 2 terörist daha öldürüldü...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Irak kuzeyi Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtıyla en az 2 terörist daha etkisiz hale getirildi'' denildi.

6.07.2019Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu PKKya ağır darbe

Son dakika: Bakanlık duyurdu! PKK'ya ağır darbe

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Pençe Harekâtı ile koordineli olarak Irak kuzeyi Kandil bölgesinde düzenlenen hava harekâtında, PKK bölücü terör örgütü tarafından kullanılan  hedeflerin vurulduğunu açıkladı. Ayrıca Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı'nda, 2 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 60'a ulaştı.

28.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe harekatında 3 terörist daha etkisiz hale getirildi

Son dakika: Pençe harekatında 3 terörist daha etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında “Pençe Harekâtı ile koordineli, Irak kuzeyi Hakurk ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekâtlarıyla PKK bölücü terör örgütü tarafından kullanılan hedefler vuruldu, 3 terörist daha etkisiz hale getirildi. Dünden beri bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9 oldu” denildi.

25.06.2019Gündem
Son dakika... PKK hedefleri vuruldu İki terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... PKK hedefleri vuruldu! İki terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine düzenlenen hava harekatıyla terör örgütü PKK'ya ait hedefler vuruldu, 2 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır'da 2, Hakkari'de 4, Tunceli'de 1 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

25.06.2019Gündem
MSB duyurdu Terör hedefleri imha edildi…

MSB duyurdu! Terör hedefleri imha edildi…

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu" ifadeleri kullanıldı.

23.06.2019Gündem
Son dakika Bakanlık açıkladı... Terör hedefleri vuruldu

Son dakika! Bakanlık açıkladı... Terör hedefleri vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Irak kuzeyi Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu.'' denildi.

22.06.2019Gündem
Son dakika... MSB: 3 haftada 76 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB: 3 haftada 76 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığından, Pençe Harekatı'nın başladığı 27 Mayıs'tan bugüne kadar Irak'ın kuzeyinde 76 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bölücü terör örgütünün Hakurk bölgesinde 133 mağara ve sığınağı, içlerindeki yaşam malzemeleriyle imha edildi.

16.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe  Harekâtında sıcak gelişme

Son dakika: Pençe Harekâtı'nda sıcak gelişme

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, ''Irak kuzeyi Hakurk’ta başarıyla devam eden Pençe Harekâtı kapsamında, bölgede tespit edilen PKK’lı teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depoları hava harekâtı ile vuruldu.'' denildi.

15.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe Harekatında son durum... İmha edildiler

Son dakika: Pençe Harekatı'nda son durum... İmha edildiler

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ''Irak kuzeyi Hakurk’ta başarıyla devam eden Pençe Harekâtı kapsamında, bölgede tespit edilen PKK’lı teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depoları hava harekâtı ile vuruldu.'' denildi.

13.06.2019Gündem
Son dakika... Bakanlıktan Pençe Harekâtı açıklaması: Hedefler vuruldu

Son dakika... Bakanlıktan Pençe Harekâtı açıklaması: Hedefler vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta devam eden Pençe Harekâtı'nda teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depolarının vurulduğunu açıkladı.

12.06.2019Gündem
Son dakika... Bakanlıktan Pençe Harekâtı açıklaması: Hedefler vuruldu

Son dakika... Bakanlıktan Pençe Harekâtı açıklaması: Hedefler vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde Hakurk'ta devam eden Pençe Harekâtı'nda teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depolarının vurulduğunu açıkladı.

10.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe Harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 43e yükseldi

Son dakika: Pençe Harekâtı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 43'e yükseldi

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda 3, Zap bölgesine gerçekleştirilen hava harekatında 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Böylece Pençe Harekâtı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 43'e yükseldi.

6.06.2019Gündem
Son dakika Avaşin Basyana operasyon

Son dakika! Avaşin Basyan'a operasyon

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin Basyan bölgesinde 4 PKK'lı teröristin ve bir doçka uçaksavar silahının, hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlığın paylaştığı görüntülerde terör hedefinin yok edilişi saniye saniye izlendi.

2.06.2019Gündem
Son dakika: Pençe Harekâtına hava desteği PKK hedefleri vuruldu

Son dakika: Pençe Harekâtına hava desteği! PKK hedefleri vuruldu

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatlarında, terör örgütünün silah mevzi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullandığı hedeflerin vurulduğu bildirildi.

1.06.2019Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu... Pençe Harekatında hedefler vuruldu

Son dakika: Bakanlık duyurdu... Pençe Harekatı'nda hedefler vuruldu

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtında bölücü terör örgütü PKK'ya ait hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

31.05.2019Gündem
Pençe Harekatında son dakika gelişmesi Tek tek imha ediliyorlar…

'Pençe Harekatı'nda son dakika gelişmesi! Tek tek imha ediliyorlar…

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde süren Pençe Harekatı'nda, teröristlerce bölgeye önceden yerleştirilen patlayıcı ve mayınlar imha edilirken Milli Savunma Bakanlığı da yaptığı son dakika açıklamasında Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vurulduğunu bildirdi.

30.05.2019Gündem
Bakanlık duyurdu... İşte Pençe Harekâtında son gelişmeler

Bakanlık duyurdu... İşte Pençe Harekâtı'nda son gelişmeler

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı 'Pençe Harekâtı'nda 6 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15 oldu.

29.05.2019Gündem
Terör örgütü PKK’ya TSK ‘Pençe’si... Kuzey Irak’a karadan ve havadan harekât

Terör örgütü PKK’ya TSK ‘Pençe’si... Kuzey Irak’a karadan ve havadan harekât

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK’ya karşı son ayların en kapsamlı sınır ötesi harekâtını başlattı. Komandoların da katıldığı ‘Pençe’ adlı operasyon kapsamında Kuzey Irak’taki Hakurk bölgesinde bulunan terör kampları, sığınak ve barınaklar hedef alındı. Karadan ve havadan yapılan harekâtın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün Irak Cumhurbaşkanı Salih’le İstanbul’da buluşmasından önce başlaması dikkat çekti.

29.05.2019Gündem
Terör örgütü PKKya Pençe harekatı... Komandolar PKK kamplarını böyle imha etti

Terör örgütü PKK'ya Pençe harekatı... Komandolar PKK kamplarını böyle imha etti

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada (MSB) "Pençe Harekâtı kapsamında Komandolar Hakurk'ta PKK’lı teröristlerin inlerinde... 8 bölmeli bir sığınakta bulunan EYP malzemeleri, tuzaklı EYP’ler, roket mühimmatları ve çok miktarda yaşam malzemesi imha edildi" denildi.

28.05.2019Gündem
MSB’den son dakika Pençe harekatı açıklaması

MSB’den son dakika Pençe harekatı açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde dün başlatılan Pençe Harekatı'nda şu ana kadar 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.    

28.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Pençe Harekatı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Pençe Harekatı' mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Irak'a düzenlenen 'Pençe Harekatı' ile ilgili mesaj paylaştı.

28.05.2019Gündem
PKK hedefleri vuruldu O anlar böyle görüntüledi...

PKK hedefleri vuruldu! O anlar böyle görüntüledi...

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki PKK’lı teröristlere yönelik başlattığı 'Pençe Operasyonu' devam ederken, sınırın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Derecik ilçesinden de belirlenen PKK hedefleri, ateş destek vasıtaları ile vuruluyor.

28.05.2019Gündem
Kuzey Iraka kara ve hava harekatı Komandolar içeri girdi...

Kuzey Irak'a kara ve hava harekatı! Komandolar içeri girdi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Kuzey Irak'a komandoların da katıldığı bir harekat düzenlendiği bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 20.00’de Irak'ın kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekat başlatılmıştır. Operasyon Atak helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir. Harekatla Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

28.05.2019Gündem
Son dakika: Harekat merkezinden ilk görüntüler... Bakan Akar operasyonu böyle yönetti

Son dakika: Harekat merkezinden ilk görüntüler... Bakan Akar operasyonu böyle yönetti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi Hakurk’ta başlatılan operasyonu Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti.

28.05.2019Gündem
Kuzey Iraka kara ve hava harekatı

Kuzey Irak'a kara ve hava harekatı

Atak helikopterlerinin desteğiyle devam eden harekatla Hakurk'taki mağara ve sığınakların imhası, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor.

28.05.2019Haber
Son dakika: Kuzey Iraka kara ve hava harekatı Komandolar içeri girdi...

Son dakika: Kuzey Irak'a kara ve hava harekatı! Komandolar içeri girdi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Kuzey Irak'a komandoların da katıldığı bir harekat düzenlendiği bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 20.00’de Irak'ın kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekat başlatılmıştır. Operasyon Atak helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir. Harekatla Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

28.05.2019Gündem
MSB duyurdu Kuzey Irak’a hava harekatı…

MSB duyurdu! Kuzey Irak’a hava harekatı…

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyindeki Avaşin, Basyan ve Hakurk bölgelerine düzenlenen hava harekâtında, PKK'lı teröristler tarafından kullanılan hedefler vuruldu.

27.05.2019Gündem
Irakın kuzeyindeki hedefler vuruldu

Irak'ın kuzeyindeki hedefler vuruldu

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde düzenlenen hava harekâtında, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

26.05.2019Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu...  Terör hedefleri yerle bir edildi

Son dakika: Bakanlık duyurdu... Terör hedefleri yerle bir edildi

 Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekatıyla, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedeflerin imha edildiği bildirildi.

25.05.2019Gündem
Bakanlık duyurdu Yerle bir edildi

Bakanlık duyurdu! Yerle bir edildi

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina ve Kandil bölgelerine düzenlenen hava harekatında terör örgütüne ait silah mevzileri ile barınak ve sığınakların imha edildiği bildirildi.

23.05.2019Gündem
Son dakika: Irakın kuzeyine hava harekatı

Son dakika: Irak'ın kuzeyine hava harekatı

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinde yapılan açıklamada, ''Irak kuzeyi Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu.'' denildi.

23.05.2019Gündem
Son dakika.... Bakanlık açıkladı: Hedefler vuruldu

Son dakika.... Bakanlık açıkladı: Hedefler vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Avaşin ve Basyan bölgesine düzenlenen hava harekâtında PKK'lı teröristler tarafından kullanılan hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

21.05.2019Gündem
Irakın kuzeyine hava harekatı Yerle bir edildi

Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Yerle bir edildi

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekatında terör örgütüne ait silah mevzileri ile barınak ve sığınakların imha edildiği bildirildi.

20.05.2019Gündem
Irakın kuzeyine hava harekâtı... PKK sığınakları vuruldu

Irak'ın kuzeyine hava harekâtı... PKK sığınakları vuruldu

Milli Savunma Bakanlığından (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine düzenlenen hava harekatında terör örgütüne ait silah mevzileri ile barınak ve sığınakların imha edildiği bildirildi.

18.05.2019Gündem
Son dakika Milli Savunma Bakanlığından iki önemli duyuru

Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı'ndan iki önemli duyuru

MİLLİ Savunma Bakanlığı(MSB), Fırat Kalkanı bölgesine, Tel Rıfat’taki YPG/PKK'lı teröristlerce yapılan saldırı ve taciz ateşlerine, bölgedeki ateş destek vasıtaları ile karşılık verildiğini açıkladı. Bakanlık ayrıca, Irak kuzeyi Gara bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde terör hedeflerinin imha edildiğini belirtti.

18.05.2019Gündem
Irakın kuzeyine hava harekatı Yerle bir edildi

Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Yerle bir edildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtında, PKK bölücü terör örgütü tarafından kullanılan hedeflerin imha edildiğini açıkladı.

7.05.2019Gündem
Son dakika: PKKya hava harekatı...Tüm hedefler imha edildi

Son dakika: PKK'ya hava harekatı...Tüm hedefler imha edildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekâtında, PKK terör örgütü tarafından kullanılan hedeflerin imha edildiğini açıkladı.

6.05.2019Gündem
Şırnaktan acı haber: 2 asker şehit

Şırnak'tan acı haber: 2 asker şehit

Şırnak bölgesinde devam eden operasyonlarda, teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğu bildirildi. Öte yandan 2 askerin Hatay'daki babaevlerine Türk bayrakları asıldı.

5.05.2019Gündem
TSK’dan çifte operasyon

TSK’dan çifte operasyon

Terör örgütü PKK/YPG’nin hain saldırılarının ardından iki ayrı operasyon başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri, Tel Rıfat bölgesinde ve Kuzey Irak’ta toplam 28 teröristi etkisiz hale getirdi. Operasyona F-16 savaş uçakları ve SİHA’lar da katıldı.

5.05.2019Gündem
Bakan Akar: Saldırıları gerçekleştiren 28 teröristi etkisiz hale getirdik

Bakan Akar: Saldırıları gerçekleştiren 28 teröristi etkisiz hale getirdik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nin komuta kademesi, Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi’nden terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonları sevk ve idare ediyor. Akar yaptığı açıklamada "Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı. Saldırıları gerçekleştiren 28 teröristi etkisiz hale getirdik. Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki operasyonlarımız büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor." ifadelerini kullandı.

4.05.2019Gündem