MENÜ

Hava Durumu Tahminleri

Hava Durumu Tahminleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hava Durumu Tahminleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 432 Hava Durumu Tahminleri haberi bulunmuştur.

Hava Durumu Tahminleri Haberleri

Ohal ruhuyla derbiye

Ohal ruhuyla derbiye

4 Yüz, derbi sohbetinden önce langırt maçı yaptı. Rakiplerini açık farkla yenen Enis Berberoğlu, “Bu oyunu Tayyip Bey de iyi oynar” diyen Ahmet Hakan’a cevabı yapıştırdı: “Gelsin, onunla da oynayalım.”

6.12.2011Futbol
Maçlar yine ertelendi

Maçlar yine ertelendi

Amerika Açık'ta iki gündür tenis değil yağmur konuşuluyor.

8.09.2011Diğer
Hava durumunu takip edin

Hava durumunu takip edin

Yaşadığınız şehirde veya gideceğiniz yerde havanın nasıl olduğunu bu ücretsiz uygulamayla öğrenin.

12.04.2010Teknoloji
Soğukların anası geliyor

Soğukların anası geliyor

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan karakışın en sert günü önümüzdeki çarşamba olacak.

23.01.2010Gündem
Meteorolojinin internet sitesi yenilendi

Meteoroloji'nin internet sitesi yenilendi

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün günde ortalama 1,5 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği internet sitesi yenilendi.

8.12.2008Gündem
Meteoroliji başka dünya başka söylüyor

Meteoroliji başka dünya başka söylüyor

Meteoroloji hafta sonu için İstanbul'da sis uyarısı yaptı ancak hava açık ve güneşli geçiyor.

13.01.2008Gündem
Kardeşine ’haksız kadro’ verdi, Meteoroloji karıştı

Kardeşine ’haksız kadro’ verdi, Meteoroloji karıştı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Adnan Ünal bu kez fakülte mezunu olmayan kardeşini haksız kadro vererek vekil müdür yaptı. Olayın ortaya çıkmasıyla Ünal ve kurumda görevli üç daire başkanı, bir genel müdür yardımcısı ve bir mühendis mahkemelik oldu.

9.12.2007Gündem
15 gün yağış var

15 gün yağış var

Kasım ayının ilk yarısında kuzey, iç ve batı bölgelerde yağışlı sistem geçişlerinin öngörüldüğü bildirildi.AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, 1-15 Kasım tarihleri arasında yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin, Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç sistemleri ile buna bağlı sistemsel yağışların etkisinde kalması bekleniyor.

1.11.2007Gündem
Meteoroloji bülteni nasıl hazırlanır

Meteoroloji bülteni nasıl hazırlanır?

Bazıları, meteoroloji uzmanlarının hava tahmin raporlarını gözlerini gökyüzüne dikerek hazırladıklarını düşünebilir. Ancak hiç de öyle değil; meteoroloji uzmanları havaya bakarak değil son derece yüksek performanslı bilgisayar ekranlarının karşısında hava tahmin bültenlerini hazırlıyorlar: Onların asıl aracı, sayısal simülasyon (benzetim programları)!..

15.09.2006Spor
Bulutları Takdir Etme Derneği

Bulutları Takdir Etme Derneği

’Hey, güneş faşistleri! Açık hava bağımlıları! Size sesleniyoruz. Bundan böyle bulutları kötülemenize izin vermeyeceğiz. Biz bulutların dünya üstündeki savunucularıyız..." Güne bu sözlerle başlayan, pencereden dışarı baktığında ya da meteorolojik tahminleri dinlediğinde çoğunluğun aksine tepki veren, yani örneğin TV’deki hava durumu haritasında küçük bulutları gördüğünde zafer dansı yapan bir derneğin üyeleri onlar.

22.04.2006Kelebek
Meteoroloji starları

Meteoroloji starları

Fırtınalı Hayatlar adıyla gösterimde olan The Weather Man, orijinal adından da anlaşılacağı üzere bir hava durumu sunucusunun öyküsünü anlatıyor. Özel yaşamında sorunlar yaşayan, bu anlamda kendi havası pek de iyi olmayan meteoroloji uzmanı rolünde ünlü aktör Nicolas Cage'i izliyoruz. Babasını ise Michael Caine canlandırıyor. Fırtınalı Hayatlar biraz ağır tempolu bir film, ama hayatın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla, süslemelere başvurmadan perdeye aktarıyor. Bu anlamda oldukça gerçekçi olduğu ve izleyenleri sadece bu özelliği ile bile etkilediği söylenebilir.

11.03.2006Gündem
Alo Meteor FM gökkuşağının altından geçersem cinsiyetim değişir mi

Alo Meteor FM gökkuşağının altından geçersem cinsiyetim değişir mi?

Geçtiğimiz ay, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Meteor FM test yayınından normal yayına geçerek, 92.4 frekansından dinlenilmeye başlandı. Radyo şu an sadece Ankara ve çevresinde yayın yapıyor ama sene sonuna kadar 17 merkezde yayına başlayacak.

13.01.2005Kelebek
Editör

Editör

3.12.2004Spor

Yazar Sonuçları

Bir angut olarak bu yıl kışın neden sert geçtiğini açıklıyorum

Bu günler havalar biraz soğuk ya hemen mini buzul çağı senaryoları ısıtılıp piyasaya sürüldü. Küresel ısınma değil; küresel soğuma var diyenlere de gün doğdu! Peki ne oldu?

12.02.2012

Trakyalı kendine benzeyeni seçiyor

‘HÜRRİYET Hakkımızdır Treni’ 1 ay süren yolculuğunu bugün İstanbul’da sonlandırıyor.

9.06.2011

Tavuk suyuna hava tahmini!

Televizyon, radyo ve internetteki hava tahminleri yokken ne yapıyorduk? Tabii ki doğa ananın insafına bağlı olarak önümüze çıkan hava şartlarına razı oluyorduk. Günümüzde artık ilacın bile bitkisel, doğal ve organiği tercih edilirken tutmayan hava tahminleri de zaman zaman “doğal hava tahmin yöntemleri”ni gündeme getiriyor.

3.10.2010

Meteorolojik afetlerde erken uyarı için uyarıyorum: Reform olmadan bu iş olmaz!

Farz edin ki bir gece yarısı yağmur çok şiddetli yağıyor ve dağların tepesinden itibaren dereler coşarak akmaya başlıyor.

11.04.2010

Hurt Locker şüphesi doğruymuş

Oscar ödüllerinin verildiği gece, toplanıp aramızda bir tahmin yarışması yaptık biz de. Herkes kendi adaylarını yazdı. Sonunda en çok kim bildi karşılaştırdık. Ödüllerden önce “Oscar alacak ilk kadın yönetmen” lafı o kadar çok yayılmıştı ki, kadınlar hep Hurt Locker’ı yazmıştı. Erkekler ise Avatar’ı...

20.03.2010

Dönülmez iklimin ufkundayız vakit çok geç, ey sonbahar havası nasıl geçersen geç!

Takvimlere göre resmen ama tuhaf bir sonbahar mevsimine giriyoruz. "Sonbaharda havalar nasıl geçecek" diye sorulunca artık içimden şarkı söylüyorum: "Dönülmez akşamın ufkundayız vakit çok geç. Bu son fasıldır ey ömrüm, nasıl geçersen geç!"

7.09.2008

Teknolojinin beyaz atı prenssiz bir işe yaramaz!

Bu günler, özellikle her ikindi vakti valiler, kaymakamlar, belediye başkanları ve Karayolları Genel Müdürlüğü önemli ve zor kararlar alır.

13.01.2008

Hidrolojik ve meteorolojik hizmetler acilen tek çatı altında toplanmalı

Yıllardır aynı hayalle yaşıyorum. Gerçekleştiğini, günün birinde haber bültenlerinde dinlemeyi bekliyorum.

30.12.2007

Çağlayan, yeni bir Hyundai vakası yaşamak istemiyor

’Toyota Türkiye’de hafif ticari araç üretecek mi üretmeyecek mi." Bu soru son dönemde çok tartışılıyor çok konuşuluyor. Ama işin doğrusunu açıkçası ne Toyota, ne hükümet, ne de basın biliyor. Bu konuda bu yıl başından bu yana yapılan açıklamaları okuyunca nedenini sizde daha iyi anlayacaksınız.

25.12.2007

Mevsimlik tahminleri inceleyin tatilde kavrulmayın, sele kapılmayın

Seçim nedeniyle henüz tatile çıkmamış olanlar veya tatilini kesenler bugünden itibaren seyahat planları yapıyor olmalı.

22.07.2007

Avrupa 5 seviyeli meteorolojik alarm sistemine geçti, ya biz?

Küresel iklim değişimiyle birlikte daha sık fırtınalar, seller, meteorolojik afetlerle karşılaşan 21 Avrupa ülkesi, geçtiğimiz hafta birleşik bir meteoroloji alarm sistemini devreye soktu.

8.04.2007

Dikkat: Üstgeçitler, köprü ve viyadükler yoldan önce donar!

Kışın yüksek ve geçit vermeyen çok zorlu yollarımızı açık tutmak için büyük bir mücadele verilir.

21.01.2007

Kellik için yeni bir web sitesi güzel saç için hava durumu

Seyahate çıkmadan önce saç bakımı yaptırmak aklımıza gelen ilk şeylerden biridir. Ama gittiğimiz yerdeki hava şartlarının saçımızı nasıl etkileyeceğini pek bilmeyiz.

3.12.2006

Sıcaklıklar aralıklarla dalgalanıyor

Tam anlamıyla sonbahar kendini hissettirmemiş olsa da, havanın kimyası, gelen sistemlerin mekanizmaları değişmeye başladı. Bunların ilk belirtileri; sıcaklıkların dalgalanmaya başlaması.

8.09.2006

Normallere dönüyoruz

Yağışlar yer yer iç Anadolu ve Karadeniz’de etkili. Pazar günü yurdun tamamından ayrılacak.

15.06.2006

Hava durumu için en çok takip edilen 10 internet sitesi

Hava durumu meraklılarının kendine göre daha doğru, ayrıntılı ve uzun süreli tahmin veren favori bir internet sitesi var.

29.01.2006

Bayrama soğuk misafir

Yarından itibaren kendini hissettirmeye başlayacak soğuklar bilhassa pazar günü kuvvetlenecek. Marmara’da yağışları yer yer karla karışık yağmur ve kara çevirebilecek. Hava koşulları Trakya’da hayatı olumsuz yönde etkileyebilir.

5.01.2006

Formula 1 yapılırken İstanbul Park’ta hava şartları nasıl olacak

Günümüzde, motor sporlarına olan ilgi giderek artmakta. Bu ilginin lokomotifi ise Formula-1 (F1).

14.08.2005

Pazar günü sıcaklık düşüyor

Bu pazar, muhtemelen öğle saatlerinden sonra yeni bir soğuk hava sistemi etkili olacak.

17.03.2005

Çiftçiye hava tahmini verilmediği için havaya giden paralar

‘Kar, sebze ve meyve tüketicilerini vurdu’ ve benzeri haberlerle birlikte ‘imzalamayacağız’ dediğimiz Kyoto Protokolü beni bu yazıyı yazmaya sevk etti.

6.03.2005

Yar bakana bilgi gerek

Microsoft Eğitim Bakanı’ (MEB) Hüseyin Çelik, Türk standardı F klavye hakkında söylediklerinin tamamını az daha yutup, Türk klavye standardının ipini çekmek üzereydi ki, hatadan dönmesini bilerek olgunluk örneği sergiledi.

11.02.2005

Tahminlerle kaygılanmayalım afetlere doğru dürüst hazırlanalım

Bugün 17 Ocak 1995’te Japonya’nın Kobe şehrinde yaşanan depremin onuncu anma yılı. 2003 yılının yazında bu şehrin deprem deneyimli yetkililerine ben de ‘deprem havasını’ sormuştum.

16.01.2005

Jet akımlarında yolculuk

Jet akımı, çok değil yaklaşık 50 yıl önce hiç kimsenin bilmediği bir şeydi. Fakat bu günlerde, özellikle Amerika’da her akşam TV’de hava durumu programlarının en önemli unsuru haline geldi.

29.11.2004

Hava tahminleri bizde abartılı mı?

KADIKÖY’den okurumuz Ateş Atamer, TV’lerde sık sık gerçeğe uymayan hava tahmin raporları yapıldığını söylüyor. Bir yerde kar yağarken, bir yerde güneş olması nedeniyle insanlar şaşırıyor ve doğal olarak panikliyorlar.

26.11.2004