MENÜ

Hava Basıncı

Hava Basıncı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hava Basıncı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hava Basıncı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 805 Hava Basıncı haberi bulunmuştur.

Hava Basıncı Haberleri

Balonla uzaya gidecekler

Balonla uzaya gidecekler!

Kimilerinin "çılgın" olarak adlandırdığı İki İngiliz, Empire State binası yüksekliğinde dev bir balonla atmosferin son noktasına gitmeyi deneyecek. Eğer başarılı olurlarsa, Andy Elson ve Colin Prescott balonla çıkılan en yüksek irtifa rekorunu kıracak.

24.11.2001Gündem
Sığınak delen basınçlı bomba attılar

Sığınak delen basınçlı bomba attılar

ABD güçleri Afganistan'daki en büyük kara harekatını başlatırken, kara birliklerini destekleyen savaş uçakları da ülkenin doğusundaki El Kaide ve Taliban askerlerinin bulunduğu sanılan mağaralara ilk kez iki adet özel sığınak delen basınçlı bomba attı.

4.03.2002Dünya
Bomba ve mayını artık robot temizleyecek

Bomba ve mayını artık robot temizleyecek

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde iki kardeşin icat ettiği uzaktan kumandayla çalışan robot, arazide mayın ve bomba araması yaparak, bulduğu materyalleri imha ediyor.

20.07.2002Gündem
Krater gölünde dünya dışı yaşam aranıyor

Krater gölünde dünya dışı yaşam aranıyor

6 bin metre yüksekliğindeki And dağlarında organizmaların olağanüstü yaşam koşullarına ne şekilde dayandıkları araştırılıyor.

31.10.2002Spor

Yazar Sonuçları

Teknoloji mezara giriyor

Günlük hayatın her aşamasında kendini kabul ettiren teknoloji, şimdi de gözünü ‘‘öbür dünya’’ya dikti. Tokyo Üniversitesi ile Gravewatch adlı bir şirketin birlikte yürüttüğü proje, bilgisayar teknolojisini mezarlıklara da sokmayı hedefliyor.

23.07.2001