MENÜ

Hava Basıncı

Hava Basıncı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hava Basıncı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hava Basıncı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 805 Hava Basıncı haberi bulunmuştur.

Hava Basıncı Haberleri

Anneler haklı çıktı

Anneler haklı çıktı

Anneler haklı çıktı. Çocuklarına sürekli olarak, kambur değil dik durmalarını söyleyen annelere, bilim insanları da hak verdi.

14.07.2011Kelebek
Ani hava değişimlerine dikkat

Ani hava değişimlerine dikkat

Son dönemlerde havanın bir ısınıp bir soğuması pek çok hastalığı da beraberinde getimekle birlikte; şiddetli baş ağrılarına neden oluyor.

19.04.2011Kelebek
Deniz çekildi tarihi dalgakıran ortaya çıktı

Deniz çekildi tarihi dalgakıran ortaya çıktı

Muğla'nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde deniz suyu çekildi. Suların çekilmesiyle Bodrum'da 2 bin 400 yıllık dalgakıran, Marmaris'te ise küçük adacıklar ortaya çıktı.

15.03.2011Gündem
Fazla narkoz 2 çocuğu komaya soktu

Fazla narkoz 2 çocuğu komaya soktu

Konya'da, özel bir hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı olduktan 10 dakika sonra nefes almakta zorlanarak vücudu şişen 7 yaşındaki Yusuf Nurulgür ile yine aynı hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı yapılacağı sırada narkoz verildikten sonra aynı sorunları yaşayan 9 yaşındaki Osman Nuri Uğurlu komaya girdi.

10.02.2011Gündem
Aynı doktorun elinden iki çocuk komada

Aynı doktorun elinden iki çocuk komada

Konya’da özel bir hastanede geniz eti ve bademcik ameliyatı olan 7 yaşındaki Yusuf Nurulgür ile ameliyat için narkoz verilen 9 yaşındaki Osman Nuri Uğurlu komaya girdi.

9.02.2011Gündem
Makaslar bile dondu

Makaslar bile dondu

Noel tatiline hazırlanan Avrupa kara teslim. Frankfurt Havaalanı’nda, Avrupa’yı saran kötü hava şartları nedeniyle 170 uçuş iptal edildi. 2 bin 500 kadar yolcu geceyi havaalanında geçirdi. Roma’da makaslar donduğu için tren seferleri yapılamadı.

18.12.2010Dünya
Haitide fırtına: 5 ölü

Haiti'de fırtına: 5 ölü

Yoğun yağış ve güçlü rüzgarlar barındıran tropikal fırtına ve kasırgalar dünyanın çeşitli bölgelerinde etkisini sürdürürken deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Haiti'de meydana gelen fırtınada 5 kişi öldü, binlerce deprem çadırı kullanılamaz hale geldi.

26.09.2010Dünya
Araç bakımı uyarısı

Araç bakımı uyarısı

TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şube Başkanı Ali Peri, düzenli araç bakımının güvenlik açısından olduğu kadar, yakıt tasarrufu açısından da son derece önemli olduğunu söyledi.

14.09.2010Ekonomi
Damlataş mağarası astıma şifa

Damlataş mağarası astıma şifa

Antalya'nın Alanya ilçesinde, adını içerisindeki 15 bin yılda oluştuğu belirtilen sarkıtlardan damlayan su damlacıklarında alan Damlataş Mağarası, doğal güzelliğinin yanı sıra astım hastalığına şifa umuduyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

2.08.2010Gündem
Avrupanın tedavide tercihi olacak

Avrupa'nın tedavide tercihi olacak

Türkiye'de şu anda yılda 3 bin kişi kemik iliği bekliyor. Ancak mevcut sağlık kurumları sadece 1000 tanesini karşılabiliyor. Anadolu Sağlık Merkezi'nin yeni açtığı Kemik İliği Nakil Merkezi sadece Türkiye'deki 3 bin hastaya umut olmayacak aynı zamanda Avrupalı hastaları da tedavi edecek.

28.07.2010Kelebek
100 kişiden 4ünde uyku apnesi var

100 kişiden 4'ünde uyku apnesi var

Kişinin uyku sırasında nefes alış verişinin aralıklı şekilde duraklamalar yaşaması sonucu, uyku düzeninin bozulmasına neden olan uyku apnesi, Türk toplumunda 100 kişiden 4'ünde görülüyor.

17.07.2010Kelebek
İcat çıkaran Türkler

İcat çıkaran Türkler

Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Örgütü (WIPO) tarafından yayınlanan patent başvuruları, Türk insanının mucit ruhunu ortaya koyuyor. Türk mucitler insansız hava yelkenlisinden, karayollarından enerji üretme sistemine, ses geçirmez telefon kulübesinden, zayıflama korsesine kadar pekçok icat için patent başvurusunda bulundu.

16.07.2010Ekonomi
Uçak yolculuğunun yapılmaması gereken durumlar

Uçak yolculuğunun yapılmaması gereken durumlar

Sağlık sorunu bulunan ya da sağlığı, önceden geçirilmiş hastalıklar nedeniyle duyarlı olan yolcular bu faktörlerden daha fazla etkilenirler.

Çiftçi dizine laptop tarlasına kamera koydu

Çiftçi dizine laptop tarlasına kamera koydu

Küresel ısınmaya bağlı kuraklık, sel ve don gibi meteorolojik olayların zirai ürünlere zararını en aza indirmek için geliştirilen TARİT projesi, pilot bölge Şanlıurfa’da uygulanmaya başladı. Tarlalara yerleştirilen kameraların kaydettiği görüntüleri laptop’tan (dizüstü bilgisayar) izleyen şalvarlı ve puşili çiftçiler sizi şaşırtmasın.

24.05.2010Ekonomi
Alçak basınç Keziban Almanya’yı dondurdu

Alçak basınç Keziban Almanya’yı dondurdu

Almanya’yı üç gündür donduran “Keziban” alçak hava basıncının adını bir Türk kadından aldığı ortaya çıktı. Alman bir koca, 199 Euro’ya alçak hava dalgasını, Türk eşi Keziban adına satın aldı.

1.02.2010Dünya
Avrupa, şimdi de Bob soğuk hava dalgası etkisinde

Avrupa, şimdi de Bob soğuk hava dalgası etkisinde

Avrupa dondurucu soğuklardan kurtulamıyor. Yoğun kar yağışlarına neden olan alçak hava basıncı “Daisy” etkisini henüz yitirmeden, şimdi de “Bob” adında başka bir soğuk hava dalgası bekleniyor.

11.01.2010Dünya
Doğada hayatta kalmanın yolları

Doğada hayatta kalmanın yolları

Doğada macera yolculuklarına çıkmayı arzu ediyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, öncelikle temel pratik bilgileri edinmenizde yarar var.

7.12.2009Kelebek
Doğada hayatta kalmanın yolları

Doğada hayatta kalmanın yolları

Doğada macera yolculuklarına çıkmayı arzu ediyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, öncelikle temel pratik bilgileri edinmenizde yarar var. Emekli İngiliz SAS Komando Eğitmeni Hugh McManners’ın yazdığı, Zeynep Gökay Üstün’ün dilimize çevirdiği “Dokuz Canlı Ol - Hayatta Kalma Rehberi” adlı kitap bu konuda pek çok ipucu sunuyor.

6.12.2009Kelebek
İstanbul’da sis neden uzun süre kalabiliyor

İstanbul’da sis neden uzun süre kalabiliyor?

Geçen hafta İstanbul’da sisten göz gözü görmüyordu. Normalde yüz metre kalınlığında olan ve 'yer sisi' denilen sis, bu sefer neden bu kadar yoğun, kalın ve uzun ömürlü oldu?

30.11.2009Gündem
DTP, Kürtçe anons istedi

DTP, Kürtçe anons istedi

DTP Bitlis Milletvekili Osman Özçelik, THY’nin Doğu ve Güneydoğu seferlerinde Kürtçe anons yapılmasını istedi.

18.11.2009Gündem
Fırtına astımı tetikliyor

Fırtına astımı tetikliyor

Uzmanlar, alerjik hastalıkların meteoroloji koşullarıyla yakından ilgisi olduğunu ve fırtınanın astım ataklarını tetiklediğini bildirdi.

5.11.2009Gündem
Migrenin düşmanlarını tanıyın

Migrenin düşmanlarını tanıyın

Migren ağrılarınız zaman zaman dayanılmaz hale geliyorsa yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir.

6.09.2009Kelebek
Uçak yolculuklarından fiziksel olarak etkilenmemek mümkün

Uçak yolculuklarından fiziksel olarak etkilenmemek mümkün!

Uçak yolculukları özellikle kadınlar üzerinde birçok olumsuz etkiye sahip. Yolculuğa çıkarken strese girmek yerine, belli kurallara dikkat eder ve çeşitli önlemler alırsanız, bu sevimsiz yolculuğu keyifli ve rahat hale getirebilirsiniz.

28.08.2009Kişisel Bakım
Bakımlı araç kazandırıyor

Bakımlı araç kazandırıyor

TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şube Başkanı Ali Peri, “tatil döneminde uzun yola çıkmayı düşünenler, bakımlı araçla çıkmaları halinde yakıttan yüzde 20 oranında tasarruf sağlar, güvenli bir yolculuk yapar” dedi.

30.06.2009Ekonomi
Bunları biliyor musunuz

Bunları biliyor musunuz?

1 Nisan şakasının kökeni nedir,insanlar neden kadeh tokuşturur. İşte merak edilenler ve cevapları...

23.06.2009Astroloji
Hava güzeldi

Hava güzeldi

KAZANIN meydana geldiği saatlerde Amsterdam’da hava durumu parçalı bulutlu ve yağışsızdı.

25.02.2009Gündem
10 araçtan biri düşük havalı

10 araçtan biri düşük havalı

Michelin’in 2005 yılından beri Türkiye’de hayata geçirdiği "Lastiklerde doğru hava basıncı" aktiviteleri bu yıl dördüncü kez düzenlendi.

17.02.2009Gündem
Krizde, Mercedes ve Honda’dan vergi avantajlı yeni motorlar

Krizde, Mercedes ve Honda’dan vergi avantajlı yeni motorlar

Global krizin satışları vurduğu bir ortamda, Alman Mercedes ve Japon Honda, küçük ve çevreci motorları devreye sokarak, vergi yükünün ağır olduğu Türkiye’de avantaj elde etmeyi amaçlıyor. Alman Mercedes’in en çok satan modellerinden biri olan C serisi, 1.6 litrelik yeni küçük ve çevreci motoruyla iddasını arttırırken, önceden yüzde 60’lık ÖTV vergi dilimine giren 1.8 litrelik en küçük motoru, şimdi yüzde 37’lik ÖTV dilimine geçti.

17.02.2009Gündem
Honda Civic Hatchbacke yeni motor

Honda Civic Hatchback'e yeni motor

Honda Civic Hatchback'in motoru yenilendi.

10.02.2009Ekonomi
Almanya -27,5’i dereceyi gördü

Almanya -27,5’i dereceyi gördü

Avrupa’yı etkisi altına alan yüksek hava basıncı "Angelika" dondurmaya devam ediyor.

8.01.2009Dünya
Topbaş: İstanbul gazsız kalmayacak

Topbaş: İstanbul gazsız kalmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un doğalgazsız kalmayacağını söyledi.

6.01.2009Gündem
Renault, sıfır faizli kredi fırsatını 5 Ocak’a uzattı

Renault, sıfır faizli kredi fırsatını 5 Ocak’a uzattı

Türkiye'nin lider otomobil markası Renault, Aralık ayında da kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Renault, 5 Ocak’a kadar 15 bin YTL için 15 aya varan vadelerle yüzde 0 faiz avantajı ve 2 bin 500 YTL’ye varan takas indirimi sunuyor.

16.12.2008Kelebek
Başbakanı hava basıncı etkiledi

"Başbakan'ı hava basıncı etkiledi"

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümetin ekonomik uygulamalarını eleştirdi ve Başbakan Erdoğan’a ağır göndermeler yaptı. İşte konuşmasından satırbaşları:

25.11.2008Gündem
Yakıt sızıntısı uçağı geciktirdi

Yakıt sızıntısı uçağı geciktirdi

Atatürk Havalimanı'ndan kalkışa hazırlanan Alman hava yolu şirketi Lufthansa'ya ait uçak, yakıt sızıntısı nedeniyle gecikmeli hareket etti.

18.09.2008Gündem
Çocukları uyurken yatağında öldürüldü

Çocukları uyurken yatağında öldürüldü

Bolu İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyelerinden 56 yaşındaki Fahrettin Tanyar, önceki gün sabaha karşı evine giren ve kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından yatağında uyurken kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

25.08.2008Gündem
Meclis üyesini yatağında bıçakladılar

Meclis üyesini yatağında bıçakladılar

BOLU İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyelerinden, 56 yaşındaki Fahrettin Tanyar, bu sabaha karşı evine giren kimliği belirsiz kişiler tarafından yatağında uyurken kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Polis, 2 ya da 3 kişi oldukları belirtilen katilleri yakalamak için çalışma başlattı.

25.08.2008Gündem
En pahalı uçağı birkaç damla su düşürdü

En pahalı uçağı birkaç damla su düşürdü

Dünyanın en gelişmiş bombardıman uçağı B-2, hatalı veri girişi yüzünden uçuş bilgisayarının "kafasının karışması" sonucu düştü.

11.07.2008Dünya
Keneye enjektörlü çözüm

Keneye enjektörlü çözüm

BOLU İl Genel Meclisi Üyesi 56 yaşındaki Fahrettin Tanyar, vücuda yapışan keneyi çıkarmak için kolay ve pratik bir çözüm yolu buldu. Tanyar, enjektörün ucunu keserek hava basıncı ile keneyi çıkarıyor.

10.07.2008Sağlık
2008 Avrupa şampiyonası topu Europass

2008 Avrupa şampiyonası topu Europass

Haziran ayındaki Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye de dahil tüm milli takımlar şimdiden bilendi. Kamp programları, taktikler, muhtemel kadrolar bugünden planlanıyor. Peki ya o yuvarlak cisim? Yani filelere takılacak, futbolculardan daha çok ekrana çıkacak top ne álemde? Euro 2008’in topunu yine Adidas hazırladı.

15.12.2007Kelebek
Türkiye’de her 10 araçtan 3’ü inik lastikle yollarda

Türkiye’de her 10 araçtan 3’ü inik lastikle yollarda

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Michelin tarafından yapılan bir araştırma, Türkiye’deki her 10 araçtan 6’sının lastiklerindeki hava basıncının düşük olduğunu ve 3’ünün ise inik lastiklerle trafiğe çıktığını ortaya koydu.

11.12.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Dağda daha fazla su için

Kış sporlarında sıvı, özellikle sıcak sıvıların bolca tüketilmesinin yaşamsal önemi var. Soğuk hava ve rüzgar, ten yoluyla vücudumuzdan su ve ısı koparır. Hissedilmeyen bu kayıpların, özellikle sıcak sıvılarla yerine konması gerekiyor. Aksi halde, ölümcül olabilen hipotermi (vücut ısısının düşmesi) ve dehidratasyona (sıvı kaybı) yol açar.

13.02.2011

Siz neden farklısınız?

Aynı yıl doğmaları, aynı mahallede büyümeleri, gençlik ve orta yaş dönemlerini bile birlikte geçirmelerine rağmen, arkadaşından daha genç ya da daha yaşlı görünen insanlar var!

2.12.2010

Rahat uçak yolculuğu için birkaç öneri

Uçak yolculuklarının konforlu olması, binlerce fit yükseklik ve basıncın bedenen hissedilmemesi için uçak üreticileri ve havayolu firmaları her türlü önlemi alıyor.

30.05.2010

İstanbul’da sis neden bu kadar kalın ve yanmadan uzun süre kalabiliyor?

Geçen hafta İstanbul’da sisten göz gözü görmüyordu. Normalde yüz metre kalınlığında olan ve “yer sisi” denilen sis, bu sefer neden bu kadar yoğun, kalın ve uzun ömürlü oldu? Bence bunda kalitesiz kömür gibi yakıtların da parmağı var.

29.11.2009

Uzun yolculuklarda bol sıvı tüketin, yürüyün

Uzun uçak yolculuklarında veya sonrasında görülebilen akciğer embolisine karşı birkaç önerimiz var. Yolculuk sırasında pıhtı oluşmasının önlenmesi için en azından saat başı beşer dakika yürüyün.

21.06.2009

Dalarken barotravmaya dikkat

Su sporlarının zamanı geldi. Dalış yazın keyifli aktivitelerinden. Ancak sağlık sorunları bulunanların göz ardı etmemesi gereken konular var.

31.05.2009

Arıyorsun tepemize bomba yağdırıyorlar

GENELKURMAY İkinci Başkanı Org. Ergin Saygun’la, Irak’ın kuzeyindeki son durum üzerine konuşuyoruz...

Soru şu:

- PKK ne durumda? Hava harekátlarından iyi sonuç alınıyor mu?

8.06.2008