MENÜ

Hava Basıncı

Hava Basıncı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hava Basıncı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hava Basıncı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 800 Hava Basıncı haberi bulunmuştur.

Hava Basıncı Haberleri

Huawei Watch GT 2 Türkiyede satışa çıkıyor İşte özellikleri

Huawei Watch GT 2 Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte özellikleri

Huawei'den yapılan açıklamaya göre, Huawei Watch GT 2, çok yakında Türkiye'ye geliyor. Peki yeni saat hangi özelliklere sahip?

27.09.2019Teknoloji
Huawei Watch GT 2 tanıtıldı: Özellikleri nasıl olacak

Huawei Watch GT 2 tanıtıldı: Özellikleri nasıl olacak?

Huawei aynı diğer firmalarda olduğu gibi telefon modellerinin yanı sıra akıllı saat modelleri de tasarlıyor. Bu modeller genelde uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Huawei de saat üreticilerinden biri ve Huawei Mate 30 serisi telefonlarla birlikte yeni saatini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Peki yeni saatin özellikleri nasıl?

22.09.2019Teknoloji
Son dakika... Meteorolojiden korkutan iddia ile ilgili açıklama

Son dakika... Meteoroloji'den korkutan iddia ile ilgili açıklama

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tuzla'daki yangın sırasında gökyüzüne karışan kimyasalların Türkiye için tehlike yaratmayacağını açıkladı. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros da "Yağış beklenen bölgelerden kirleticiler uzaklaşmış. Dolayısıyla kirli havanın yağışla yeryüzüne inerek sağlığı olumsuz etkilemesi beklenmiyor. İstanbul için dün ve gece risk vardı. Ancak yağış olmadığı ve kirli hava 2 bin metre kadar yukarıya çıktığı için yer seviyesindeki insanları etkileme riski düştü" dedi.

19.09.2019Gündem
4üncü Dreamliner geldi İkisi hangarda bekliyor

4'üncü Dreamliner geldi! İkisi hangarda bekliyor

Türk Hava Yolları (THY), dördüncü Boeing 787-9 Dreamliner modeli uçağını teslim aldı. Yeni Dreamliner (rüya), THY’nin 341’inci uçağı olarak envantere girdi. Seattle’daki teslim töreninde konuşan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Dünyanın en genç filosuna sahip olan havayolu şirketi olarak, büyümeye devam ediyoruz” dedi.

31.07.2019Ekonomi
Yakıt tasarrufu yapmanın 7 kolay yolu

Yakıt tasarrufu yapmanın 7 kolay yolu

Özellikle yaz aylarında araçla seyahat etmek çoğu zaman ciddi bir mali yükü de beraberinde getiriyor. Ancak araç sahiplerinin bazı önlemler alarak yakıt tasarrufunu sağlamaları mümkün oluyor.

31.07.2019Ekonomi
THYnin ikinci rüya uçağı İstanbula geldi

THY'nin ikinci "rüya uçağı" İstanbul'a geldi

Türk Hava Yolları'nın, teslimi için 2017 yılının Eylül ayında Boeing ile görüşmelere başladığı ve Mart 2018'de 25'i kesin, 5'i opsiyonlu olmak üzere anlaştığı 30 B787-9 Dreamliner tipi uçağın ikincisi bugün filoya katıldı.

10.07.2019Ekonomi
İşte Cem Kınayın son durumu

İşte Cem Kınay'ın son durumu

NEVŞEHİR'de, motosikletiyle gezerken, geçirdiği kazada yaralanan turizm sektörünün tanınmış isimlerinden Cem Kınay'ın (61) sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Kınay'ın tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, "Yakın takibimizde olan Kınay'ın genel durumunda iyileşme sağlandı. Bir süre sonra alacağımız özel odada, servis şartlarında tedavisine devam edilecek" dedi.

17.06.2019Gündem
Milli hava platformlarına iklimlendirme sistemleri yerleştirilecek

Milli hava platformlarına iklimlendirme sistemleri yerleştirilecek

Milli hava platformları için yurt dışından temin edilen iklimlendirme sistemleri, SAHA İstanbul koordinasyonunda, alanında önde gelen firmaların oluşturduğu konsorsiyumca yerlileştirilecek.

3.06.2019Teknoloji
Hamileler Bayram Tatilinde Ne Yapmalı

Hamileler Bayram Tatilinde Ne Yapmalı?

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili öncesinde hamilelerin merak ettiği soruları cevapladı:

Marsta bile canlı kalabilen dünyanın en dayanıklı bitkileri

Mars'ta bile canlı kalabilen dünyanın en dayanıklı bitkileri

Gezegenimizdeki bazı bitkiler o kadar dayanıklı ki, ne oksijensiz kalmaya ne de yakıcı sıcaklara boyun eğiyor.

15.05.2019Teknoloji
Sürücülere çok önemli yaz lastiği uyarısı

Sürücülere çok önemli yaz lastiği uyarısı

TOBFED Başkanı Bakırtaş, "Güvenliğiniz için hava sıcaklığı 7 derecenin üzerindeyken yaz lastiği kullanmayı ihmal etmeyin" açıklamasında bulundu.

16.04.2019Ekonomi
Dehşete düşüren rapor Parkta oynayan çocuğa nişan almış...

Dehşete düşüren rapor! Parkta oynayan çocuğa nişan almış...

Pendik'te evinin penceresinden ateş ederek, çocuk parkında oynayan 7 yaşındaki H.D'nin silahla yaralanmasına neden olduğu iddia edilen sanığın yargılandığı dava kapsamında, olay yerinde yapılan keşfe ilişkin bilirkişilerce hazırlanan rapor mahkemeye ulaştı. Bilirkişi raporunda, sanığın oturduğu dairedeki pencere kanadı açılarak yapılan bir atışın, mağdur H.D'nin bulunduğu konuma ve sırtında bulunan yara izi yüksekliğine isabet edebileceğinin belirlendiği aktarıldı

1.03.2019Gündem
Hortum nedir, nasıl oluşur Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler

Hortum nedir, nasıl oluşur? Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler?

Türkiye’nin farklı yerlerinde oluşan hortumlar, yerleşim yerleri ile tarım ve sera alanlarına zarar veriyor. Hortum, ciddi can kayıpları ve yaralanmalara sebep olabilir. Ayrıca binalar, altyapılar, enerji ve iletişim hatları üzerinde ciddi hasarlar bırakabilir. Peki, hortum nedir, nasıl oluşur? Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler?

24.01.2019Gündem
Ölçü aletlerinin muayene ve damgalama ücretleri belirlendi

Ölçü aletlerinin muayene ve damgalama ücretleri belirlendi

Ölçü ve ölçü aletlerinden alınacak muayene ve damgalama ücretleri yeniden düzenlendi.

26.12.2018Ekonomi
Uluslararası Uzay İstasyonunda sabotaj şüphesi

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda sabotaj şüphesi

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun astronotları taşıyan Soyuz roketinde meydana gelen 2 mm'lik deliğin kasıtlı olarak açıldığı öne sürüldü.

13.12.2018Dünya
Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak

Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak?

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yanı sıra binek otomobiller için başlayan kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başlıyor. Tüm Türkiye'de geçerli olacak olan kış lastiği uygulaması için emniyet müdürlükleri duyurularını yapmaya devam ediyor. Zorunlu olmasa da hususi otomobiller için de kış lastiği kullanmak tavsiye edildi. Peki, Kış lastikleri ne zaman takılacak? Cezası ne kadar?

9.11.2018Gündem
Kış lastikleri ne zaman takılacak Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastikleri ne zaman takılacak sorusunun yanıtı milyonlarca sürücü tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte araçlarına kış lastiği taktıracak olan vatandaşlar, ne tür araçlarda kış lastiklerinin zorunlu olduğunu sorguluyor. Peki, kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

31.10.2018Gündem
Kış lastiğini ne zaman takılır Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusunun yanıtı araç sahipleri tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, yollarda bir talihsizlik yaşamak istemeyen sürücüler, donma ve buzlanmaya karşı araçlarının sağlam kalmasını istiyor. Peki, kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

18.10.2018Gündem
Tropical Medicane (tropikal depresyon) kasırgası nedir Kasırga nasıl oluşur

Tropical Medicane (tropikal depresyon) kasırgası nedir? Kasırga nasıl oluşur?

Küresel tahmin modellerine göre Türkiye'ye ilk kez kasırga geliyor. Tropical Medicane (tropikal depresyon) adı veren bu kasırganın büyük zararlara sebep olabileceği söyleniyor. Peki, Tropical Medicane(tropikal depresyon) kasırgası nedir? Kasırga nasıl oluşur?

27.09.2018Gündem
Jet Airways uçağında alarm

Jet Airways uçağında alarm

Jet Airways uçağı hava basıncı yüzünden acil iniş yapmak zorunda kaldı.

20.09.2018Haber
Jet Airways uçağında alarm

Jet Airways uçağında alarm

Jet Airways uçağı hava basıncı yüzünden acil iniş yapmak zorunda kaldı.

20.09.2018Dünya
Nesnelerin interneti  hangi sektörü nasıl değiştirecek

Nesnelerin interneti hangi sektörü nasıl değiştirecek?

Önümüzdeki 2 yılda 2 kat artması beklenen nesnelerin interneti uygulamalarıyla 20,4 milyar adet bağlantılı cihaz olacak. Taşıtların kullanım verilerinden perakendeye, akıllı binalardan inşaat ekipmanlarına kadar neredeyse her sektörde devrim yaşanacak.

7.09.2018Teknoloji
Uzay İstasyonunda oksijen sıkıntısına bantlı önlem

Uzay İstasyonu'nda oksijen sıkıntısına bantlı önlem

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) bir grup astronot, 2 milimetrelik bir deliğin yol açtığı oksijen sızıntısı üzerine alarma geçti.

2.09.2018Teknoloji
Atmosfer nedir Atmosferin Katmanları nelerdir

Atmosfer nedir? Atmosferin Katmanları nelerdir?

Yeryüzünü saran hava tabakasına atmosfer denir. Peki ya atmosferin kalınlığının yerden itibaren 560 km’ye kadar uzandığını biliyor muydunuz? Atmosferin katmanlarını belirleyen en önemli etken sıcaklıktır. Yerçekimi dolayısıyla havanın yeryüzüne yaptığı ağırlık “hava basıncı” olarak tanımlanır. Atmosferi oluşturan hava kütlesinin %99'u 32 km’nin altındadır.

21.07.2018Gündem
Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli

Hava yolculuğu yapacaklar bunlara dikkat.. Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

Uçak yolculuğu, özellikle de uzun mesafeli yolculuk, yolcuları, kendilerinin sağlık durumlarını olumsuz bir şekilde etkileyebilecek birçok faktöre maruz bırakmaktadır. Geçmişte hastalık problemleri olan yolcular bu faktörlere karşı daha hassas olabilirler. Eğer yolcu planlarını dikkatlice yapar ve yolculuk öncesinde ve sonrasında ve yolculuk sırasında birtakım basit tedbirleri alırsa, hava yolculuğu ile ilgili sağlık riskleri asgari düzeye indirilmiş olur. Peki Uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat edilmeli?

17.07.2018Gündem
Uyku Apnesi Sendromu nedir Uyku apnesi belirtileri ve tedavisi

Uyku Apnesi Sendromu nedir? Uyku apnesi belirtileri ve tedavisi

Uyku Apnesi Sendromu, tedavi edilmediği takdirde kalp krizinden inmeye, diyabetten obeziteye birçok hastalığa yol açıyor. Her 100 kişiden 5'inde görülen bu hastalık, gündüz ve gece aşırı uyku eğilimi yaparak kişinin direksiyon başında veya iş yerinde uyuklamasına ve dikkat dağınıklığına neden oluyor. Peki, Uyku Apnesi Sendromu nedir? Uyku apnesi belirtileri neler?

14.07.2018Gündem
Masörünüz hep yanınızda

Masörünüz hep yanınızda

Günlük hayatta yaşadığımız stresin en iyi ilacı masaj. Buna vakit bulamayanlar için ise yeni nesil cihazlar devrede. Geliştirilen taşınabilir cihazlar sayesinde bir masör kadar olmasa da bu kaliteye yakın bir masaj sonucu alabileceksiniz.

17.03.2018Ekonomi
Kış lastiği ne zaman takılır Kış lastiği zorunlu mu

Kış lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusu, mevsim şartlarının getireceği olumsuz koşullar dolayısıyla araçlarda takılı olması zorunlu olan kış lastiği uygulamasının zamanlamasını öğrenmek isteyen kişilerce sorgulanıyor. Peki, kış lastiği ne zaman takılacak? Otomobillerde kış lastiği zorunlu mu olacak? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

30.10.2017Gündem
Almanya ekim ayında yazı yaşıyor

Almanya ekim ayında yazı yaşıyor

Tanja yüksek hava basıncı, Almanya’yı ısıtıyor. Hafta sonu ülkenin tamamı yaz sıcaklığını yaşadı. Sıcakların perşembe gününe kadar sürmesi bekleniyor.

16.10.2017Dünya
Eren Bülbül için hazırlanmıştı... Nasıl kırıldığı belli oldu

Eren Bülbül için hazırlanmıştı... Nasıl kırıldığı belli oldu

Trabzon'un Maçka İlçesi’nde PKK’lıların erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün kentte fotoğrafının bulunduğu billboard camının, oluşan basınç nedeniyle patladığı belirlendi.

5.09.2017Gündem
Mert Dumantepe: Yolculukta Derin Ven Trombozu’ndan korkun

Mert Dumantepe: 'Yolculukta Derin Ven Trombozu’ndan korkun'

Derin ven trombozu (DVT) bacağın kesilmesine kadar varan bir hastalık. Uzun yolculukta derin ven trombozu olmamak için Doç. Dr. Mert Dumantepe uyarıyor: “Belli bir pozisyonda geçen saatler en büyük düşmanınız.”

24.07.2017Sağlık
İstanbulda 106 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı

İstanbul'da 106 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı

Tüm yurtta etkisini sürdüren Afrika sıcakları vatandaşları bunalttı. İstanbul’da son 100 yılın en yüksek sıcaklık değeri görüldü. Aşırı sıcak nedeniyle tatil merkezlerindeki sahiller boş kaldı.

2.07.2017Gündem
‘Mars patatesi’ yetiştirdiler

‘Mars patatesi’ yetiştirdiler

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) ile Perulu bilim insanlarının başkent Lima’da ortaklaşa yürüttüğü çalışmada, Pampas de la Joya çölünden alınan kumda filizlenen bitki ilk ürününü verdi.

1.04.2017Teknoloji
Lastik teknolojisinin bitmeyen yarışı

Lastik teknolojisinin bitmeyen yarışı

Günümüz dünyası büyük bir teknoloji yarışına sahne oluyor. Her alanda olduğu gibi lastik teknolojilerinde de hızlı bir yarış var. Dünyanın lastik devlerinden Continental’in Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, en yeni teknolojileri Hürriyet’e anlattı.

22.02.2017Teknoloji
İbrahim Çağlar: Enerjide 10 yılda 65 milyar liralık tasarruf sağlanacak

İbrahim Çağlar: Enerjide 10 yılda 65 milyar liralık tasarruf sağlanacak

Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar, sanayide enerji tasarrufu ile 10 yıl içinde 65 milyar liralık tasarruf edilebileceğini, konutlarda ise küçük ev aletlerinin verimli kullanımının faturalara katkısı olacağını söyledi.

10.01.2017Ekonomi
Asansörler de çift katlı oldu

Asansörler de çift katlı oldu!

Türkiye pazarında 2010 yılından beri faaliyet gösteren Kore devi Hyundai Elevator, yenilikçi ürünleriyle dünya asansör sektörüne yeni bir boyut getirdi. Aynı asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki asansör kabininden oluşan “Double Deck (çift katlı kabin)” asansörleri ile Hyundai Elevator, yüksek katlı binalarda yoğunluktan kaynaklanan bekleme sorununu çözecek.

27.10.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Uçakta film izlerken ağlıyor musunuz?

ABD’li model ve yemek kitabı yazarı Chrissy Teigen, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden “Uçaklardaki filmleri seyrederken siz de benim gibi çok ağlıyor musunuz?” diye sordu. Binlerce cevap geldi. Neden herkes ağlıyordu?

2.07.2019